Autor Téma: Code Geass [seriál]  (Přečteno 3656 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Code Geass [seriál]
« kdy: 04. Červen 2008 - 23:18 »
Code Geass (コードギアス 反逆のルルーシュ,Code Geass: Lelouch of the Rebellion) + Code Geass 2

Epizod: 25 + 25
Režisér: Goro Taniguchi
Studio:  Sunrise
Rok: 2006-2007 + 2008
Žánr: drama, sci-fi, mecha, politické, vojenské

V roce 2010, Britské impériu, která si podmaňuje Zemi zaútočí i na Japonsko a pomocí mecháčů známých jako Knightmary si jí také podrobí. Každá oblast pod mocí britů má své číslo, proto se i Japonsko přejmenuje na Area 11 a japoncům se říká jedenáctí. O několik let později, kdy Britské impérium ovládá téměř celou zemi se stane v Arei 11 něco zvláštního, co začně dělat Britům potíže. Student britské školy jménem Lelouch je původem brit žijící v Arei 11 ještě z dob kdy se jmenovala Japonsko. Je to velice nadaný student, kterému to fakt dobře myslí a má také dobré strategické zkušenosti, v šachách na něj nemá nikdo i z britů. Po cestě z jednoho šachového duelu se stane účastníkem autonehody. Při zjišťování škody je však v tažen do onoho nabouraného náklaďáku a odvezen pryč. Tento náklaďák však patří vzbouřenecké skupině, která bojuje proti britům a za svobodu japonska. V témto náklaďáku se však setká s přítelem z dětství jménem Suzaku, který pracuje u Bristké armády, a také s podivným nebezbečným nákladem, který vzbouřenci unesli britům. Onen náklad je ale záhadná dívka jménem C.C. se zelenými vlasy a znakem na čele. Při útěku Leloucha a C.C. je ale chytí a chtějí je zabít. Tehdy ale Lelouch uzavře smouvu C.C. a dostane od ní zvláštní schopnost jménem Geass. Geass u různých lidí má jenou vlastnost. Lelouch však získá schopnost přímým pohledem někomu zadat nějaký příkaz a on ho na slovo poslechne. Britům co je chtějí zabít příkáže, ať se zabijí a také že to udělají. Lelouch je však "ztracený" následovník britského trůnu, který se nároku na něj vzdal potom, co jeho matka byla zavřažděna a jeho mladší sestra Nanali zraněna a od té doby je slepá a na vozíčku, neboť nemůže chodit. Už od odchodu z Británíe se chce pomstít za smrt matky a zranení Nanali, chce zničit Britské impérium a vytvořit lepší svět pro Nanali. Teď dostal k tomuto úkolu dokonalou schopnost, kterou hodlá využít. Na tohle ale ovšem nebude stačit sám, tak si vytvoří Řád černých rytířu, kterým veli. Lelouch ale musí skrýt svou pravou podobu, proto se vydává za maskovaného hrdinu, který chce zničit brity a říká si Zero.

Možná jsem se trochu moc rozpovídal, ale prostě to nejde, tohle anime je vážne skvost, super, nářez  :clapping: první sérii jsem skoukl jako nic a teď postupně čekám na další díly z druhé série (co týden jeden díl). Příběh je hrozně chytlaví, napínavý, vychytaný. Něktěří by to možná srovnávali s Death Note, nějakou podobu to trochu má, ale moc bych to nesrovnával, podle mě je Code Geass lepší, neboť si mou pozornost pořád udržuje...  :twisted:

Mé hodnocení: 10/10 (pro obě série, i když druhá ještě pořád vychází)

Lelouch

Nanali

C.C.  :heart:

« Poslední změna: 23. Duben 2009 - 21:45 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
Code Geass [seriál]
« Odpověď #1 kdy: 04. Červen 2008 - 23:18 »

Kallen  :heart:

Suzaku

Zero

Geass při používání

Vládce britského impéria

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
Re: Code Geass [seriál]
« Odpověď #2 kdy: 07. Červenec 2008 - 19:57 »
Tak jsem konečně viděl celou první serii nebo spíše prvních 25 dílů :)
Hoodně mě to uchvátilo a už se těším jak kouknu na další, poněvadž to jako vždy skončilo v tom nejlepším.
I když sem posledních pár dílů nečekal takovej scénář vývoje, ale asi tady zatím nebudu spoilovat.

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #3 kdy: 18. Září 2008 - 14:25 »
Bože bože bože bože bože bože bože bože pomoooooooooooooooooooooc.....

Od pondělí kdy jsem viděl 23. díl z druhé série se už nemůžu dočkat toho jak to zkončí posledním (dvou)dílem, který má vyjít v neděli večer. Budu to muset vydržet ještě do ponděli kdy si to až konečně pustím. Tenhle seriál je GENIÁLNÍ s velkým G a nebojím se říct, že podle mě i snad nejlepší anime co jsem kdy viděl (a to jsem toho viděl)!!! Snad na každém konci ve druhé sérii byl takový zvrat, že jsem z toho ve velké většině případů nezachápal. Tohle prostě musíte lidičky vidět, když jsem o ukázal ikeLovi  (a to není sám koho jsem tím naočkoval) nějaké 3 měsíce zpět, tak se na to tak navikl, že teď máme co týden společného absťáka po dalším dílu...

Co ty ikeLíčku, přidáš se na mou stranu a nebo na tebe mám použít svuj geass?!?  :hee:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #4 kdy: 30. Září 2008 - 06:49 »
Tak ja to je KONEC. Včera jsem viděl poslední díl druhé série a tím i konečný, který vyšel v neděli večer.

Tak abych to nějak zhrnul; CG byl a je podle mě zatím nej anime co jsem snad viděl, to propracování, příběh, tolik žánrů v jednom seriálu, to napětí co vás nutilo čekat další týden  na nový díl (nedej bože na CZ titulky, to se ještě prodloužíla doba čekání) a hlavně musím říct konec. Dobrá někdo by řekl že nebyl buh ví jaký, ale jak by tohle taky chtěl někdo zakončit, aby to dopadlo tak jak to dopadlo? Lelouch je pro mě opravdu takový skrytý hrdina, který splnil svůj sen, když byl nucen jít trochu přes mrtvoly, ale vymyslel to velice dobře a vyšlo mu to.

Pro mě je konečná známka jasná volba: 10/10  :mon6:

Takže kdo ještě neviděla chce zažít něco pořádného a (dobrá, jsem odvážný a řeknu to mezi zdejšímy fandy DN) dovolím si říct že i mnohem lepší než Death Note, který mě začal řekněme od skoro poloviny dosti nudit. Tak lidičky šup šup stahovat a kochat se... :peace:

Offline zeli

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 6
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #5 kdy: 23. Duben 2009 - 21:48 »
Andy máš pravdu, ale ještě okoukám druhou serii a pak se tu rozpovídám...

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #6 kdy: 23. Duben 2009 - 21:57 »
V to doufám...  :twisted:

Offline Kjon

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 11
« Odpověď #7 kdy: 23. Duben 2009 - 23:07 »
Moc pozorně jsem to nečetl,ale pořád tady o tom někdo mluví, tak na tom opravdu asi něco bude...Anime jsem poslední dobou vůbec nesledoval, protože mi to všechno začalo splývat a nikde jsem nenarazil na něco OPRAVDU zajímavého (myslím hlavně příběh),takže doufám, že mě to nezklame. :grin:
(Že to bude lepší než DN si nemyslím, ale posoudím až zkouknu. :grin:)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #8 kdy: 23. Duben 2009 - 23:10 »
Doporučuji, stojí to za to...  :wink:

Ještě bych k tomu rád přidal, že někteří se snažili srovnávat CG s DN (a dělají to dodnes). Ano, sice tu jsou nějaké podobné prvky jako geass vs. death note, C.C. vs. Ryuk, Lelouchův sen o světě vs. Lightův sen o světě. Ale jsou tu samozřejmě i odlišnosti v době, v prostředcích a snad ještě v něčem. Ale CG s DN jsou někdy označovány za velké konkurenty. U mě včas vyhrál jednoznačně CG, u tebe Kjone to bude asi opačné, no hold jsme každý jiný a jsem rád že to tak je...
« Poslední změna: 24. Duben 2009 - 06:41 od SilentAndY »

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 3
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #9 kdy: 25. Duben 2009 - 00:36 »
Serial jsem taky shltla rychle... Musim rict, ze roboty moc nemusim, ale tohle bylo prvotridni ;) 10/10 davam taky ;) 

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 25. Duben 2009 - 00:50 »
Děkuji děkuji, konečně se k tomu někdo z fora vyznal... xD  :clapping:

Offline Kjon

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #11 kdy: 25. Duben 2009 - 19:30 »
Tak já jsem se k tomu ještě nedostal, ale roboty jsem měl rád odjakživa...takže předpoklady mám. :grin:

A srovnávat určitě nechci, nejde to a je to k ničemu.

Offline zeli

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #12 kdy: 25. Duben 2009 - 19:40 »
Tak co k tomu říct, předchvílí jsem dokoukala poslední díl a ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Musím říct, že je toto jedna z mála chvílí kdy s Andym souhlasím, je to naprosto genialní ( a i když zatím toho tolik shlídnutého nemám stejně si to myslím).Prvních pár dílů mě přišlo takových nezáživných, ale pak z ničehonic zvrat a nemohla jsem se přestat koukat. I když Lelouch zabije pár lidí, u kterých bych to nečekala a je mi to líto, tak bez toho by to nebylo ono. Konec mě naprosto ohromil a přiznám se, že slza ukápla.  Tak ted jsem zvědavá jak dlouho budu hledat anime, které by to předčilo. Ještě musím dodat, že hudba byla taky luxusní. Za celý serial 10/10.  :mon6:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #13 kdy: 25. Duben 2009 - 20:21 »
Musím říct, že je toto jedna z mála chvílí kdy s Andym souhlasím

Tak teda díky...  :grin:

Já ti to fakt říkal :wink: CG je plný emocí, nečekaných převratů, skvělé taktiky a dokonale promyšlený.

Hudba je taky geniálni, a teď už budeš vnímat asi písničku Continued story trochu jinak, ne? :wink:

Offline zeli

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #14 kdy: 25. Duben 2009 - 21:47 »
 ne promin Andy nechtěla jsem tě tím urazit  :grin:
 Jn beru ji o hodně jinak, hlavně ty pocity u ní se celkem změnili ....  :cry: :wink: ale tak bylo to pěkné.Hodně se mi tam líbili ty boje s těma robotama apod.... Jo chtěla jsem se zeptat máš k tomu ten soundtrack prosím prosím  :angel: ???

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #15 kdy: 26. Duben 2009 - 00:55 »
ne promin Andy nechtěla jsem tě tím urazit  :grin:
 Jn beru ji o hodně jinak, hlavně ty pocity u ní se celkem změnili ....  :cry: :wink: ale tak bylo to pěkné.Hodně se mi tam líbili ty boje s těma robotama apod.... Jo chtěla jsem se zeptat máš k tomu ten soundtrack prosím prosím  :angel: ???

Já když si pustím singl Innocent Days, tak slyším automaticky v pozadí dav lidí, který volá "Zero, Zero, Zero, Zero", když si pustím Continued Story, tak mi z toho taky běhá mráz po zádech a vybaví se mi všechny možné věci a záčitky, které jsem u CG prožil. Už stahuju první sérii od THORRA, že se na to musím kouknout znova...  :twisted:

OST mám samo sebou všechny, kdom DramaCD, které je mi k ničemu... :grin:

OST nalezneš ZDE, a nebo jednotlivě na první sérii ZDE a na druhou ZDE v dolní části stránky pod kolonkou "Soundtrack Download"... :wink:
« Poslední změna: 26. Duben 2009 - 01:33 od SilentAndY »

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 26. Duben 2009 - 17:30 »
I když Lelouch zabije pár lidí, u kterých bych to nečekala a je mi to líto, tak bez toho by to nebylo ono. Konec mě naprosto ohromil a přiznám se, že slza ukápla.

Tady mě to taky občas štvalo, třeba když použil nechtěně geass na Euphii a ta se obrátila proti japoncům, to jsem těžce rozdýchával. Pak smrt Shirley, za kterou Lelouch vlastně ani moc nemohl.

Jinak jak to vidítě s Lelouchoovou smrtí? Žije? Nežije? Sice je napsáno v oficiálním seznamu mrtvých, který po CG vyšel, že je mrtvý, ale poslední scéna na vozíku s C.C. mě dovádí k závěru, že se Lelouch dostal k te nesmrtelnosti od Charlese a přesouvá se do ústraní podobně, jako Orange-kun a Anay na pomerančovou farmu

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
« Odpověď #17 kdy: 13. Červenec 2009 - 13:59 »
No... Jako já se k tomu dostala jen díky zdatné kresbě...
A pak mě na manga.cz nabudila jedna uživatelka, protože na svých stránkách na CG pěla samou chválu....
No a už to jelo... Sice jsem viděla jen první sérii, ale nu což, dostaneme se i k další...  :megalol:

Offline Babli

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 7
« Odpověď #18 kdy: 13. Červenec 2009 - 15:20 »
Už je to asi pol roka čo som to dopozeral a dnes si už z neho nič nepamätám. Ale viem, že sa mi strašne páčilo, takže si to dám asi ešte raz.  :lol:Ale Death Note je aj tak lepší :P

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #19 kdy: 13. Červenec 2009 - 19:12 »
No... Jako já se k tomu dostala jen díky zdatné kresbě...
A pak mě na manga.cz nabudila jedna uživatelka, protože na svých stránkách na CG pěla samou chválu....
No a už to jelo... Sice jsem viděla jen první sérii, ale nu což, dostaneme se i k další...  :megalol:

Ty jsi viděla zatím jen první sérii? Tak šup ěšup honem na druhou...  :twisted:

Ale Death Note je aj tak lepší :P

Tohle nepřijímám, ale neberu ti to jako tvůj názor...  :grin:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #20 kdy: 13. Červenec 2009 - 23:49 »
Od té doby co jsem viděl CG se mi zatím žádné nevrylo tak do hlavy.

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #21 kdy: 14. Červenec 2009 - 07:45 »
Tak asi tak... Já nemůžu stahovat přez Toroše...  :megalol:
Poněvač vždy, když s tím začnu, přiběhne rozzuřený programátor co nám zařizoval net, rve si vlasy a křičí, že ho hrozně ničím, a ať toho nechám, nebo mě odřízne!
(Máme totiž jen omezené připojení.)
Takže všechno sosám jinak, no...  :lol:
Tím pádem nvm, kdy se k tomu dostanu. Na víc mám půjčený přídavný disk, kde je hodně anime co jsem ještě neviděla a nebo na to mám sentimentální vzpomínky. A to se musí vidět znovu...
Kupříkladu si neustále pouštím posledních pár dílů Wolfs Rain... A protože to mám v nátuře, tak už se kolem válí tuna posmrkanejch kapesníčků (berte s rezervou, jsou v koši  :lol: ).

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #22 kdy: 14. Červenec 2009 - 07:51 »
WR je krásnej kousek, vlci jako stvořitelé světa hledají svůj ráj  :clapping:

Tak a co stahování přes IRC? Tam to jede taky pěkně...  :wink:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #23 kdy: 14. Červenec 2009 - 09:40 »
IRC? Nebudu machrovat... wo co go?  :shock:
Já stahuju osobně jen hudbu... Hledám interpreta, interpretku, pro kterou bych byla ochotna vydat peníze na orig.CD... Ta je všude... rapid, megač,... Jenže anime se nejlíp stahuje ze sítě jako takové... A já dlouhý stahování provozovat nemůžu...  :megalol:
Jo, kdo neviděl Wolf´s Rain... viděl prd...  :shock:

Offline Kjon

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #24 kdy: 03. Srpen 2009 - 12:01 »
Dokoukal jsem den před Advíkem. A je to fakt super. Ale pořád ...
Ale Death Note je aj tak lepší :P

Přemýšlel jsem nad tím, tak mi prostě k CG nesedí ten styl...openingy a endingy jsou tak úžasně veselé, všechno je pěkně barevné...to se prostě k tomu, o čem CG je, nehodí.