Autor Téma: Čína, Tibet, Olympiáda a politika  (Přečteno 6564 krát)

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
  • Pohlaví: Mužské
Čína, Tibet, Olympiáda a politika
« kdy: 03. Květen 2008 - 16:10 »
kyby mě někdo vysvětlitl o co vlastně jde, prosím písněte do sekce Čína - myslím co se děje s tím omezováním práv v Tibetu
údajně už se rozdávaly doživotní tresty za žhářství v Beijingu které napáchali buddhističtí tibetští mniši
No mno, tak na žádost zde napíšu krátký referát. Píšu samozřejmě ze svého pohledu, takže kdokoli se bude cítit postižen nepravdami či nesouhlasem nechť se cítí svoboden se vmísit do debaty.

Vezmu to od minulosti. Čína jako stát procházela různýma obdobíma, včetně různých teritoriálních změn. Stejně jako v každý jiný zemi se v různých obdobích rozprostírala jinak (části našeho území bývaly taky vlastněny jinými státy, a koneckonců před rozpadem monarchie jsme byli Rakousko-Uhersko), a myslím, že stejně jako se najdou pozůstatky Habsburků co si nárokujou majetky u nás, tak se najdou i tací z nás, kteří by je nejraději vykopali. Co tím chci říct, je, že každej má svoji pravdu, každej vidí svět po svým, ale co je důležitý? Důležitý je, jak je to teď. Ještě se můžeme ptát, jestli je něco z toho vlastně špatně a jestli není potřeba něco změnit, a tak bych opět použil jako přikladu Habsburka; pro něj by bylo lepší změnit status ČR na Rakousko, pro českého nacionalistu zase rozpad Rakouska na provincie (dejme tomu).
  Po 2. světový válce se v Číně dostala k moci komunistická strana, která prostě z různých ideových i historických důvodů razí jako jeden z hlavních motivů sjednocování. Tibet Číně, dle mýho názoru, historicky patří a fakticky ho i tenkrát spravovala. Rozhodli se tenkrát Tibet prostě připojit, a jelikož Tibet odmítal (opíral se mj. o víc než tisíc let starou dohodu vytesanou na sloupu), došlo ke krátkému boji, kdy Tibet nasadil svých tuším asi 150 vojáků proti Číně (nebo 1000... nevím, tohle mám z filmu co jsem viděl kdysi, to možná není úplně pravda :)) Každopádně se svojí středověkou výzbrojí nemohli vzdorovat, ovšem jak vidíme dodnes, moc jim to nevadilo.
  Myslím, že hlavním nepřítelem v Tibetu nejsou Tibeťani ani Číňani, ale prostá zakořeněná tibetská tvrdohlavá myšlenka, "my se nikdy nevzdáme". Dle mě je buddhismus jistě cenná filozofie a často se snaží nahlížet "za věci", ale taky díky tomu často reálný věci přehlíží. Tenhle stav vyjadřuju souslovím, že takovej člověk nemyslí rovně.
  Nastalo období, kdy se Čína pokoušela Tibet modernizovat, vtlačit mu svoje principy a ovládat vládu. To vyústilo do velkýho povstání v roce 1959, který musela Čína potlačit opět vojensky a to hlavně za podpory bombardérů. Dalajláma tehdy utekl do Tibetu, Tibet dál patří Číně a dál tvrdí, že jí nepatří.
 Před několika lety olympijský výbor odhlasoval, že další letní Olympiáda bude v Pekingu. Nevím jak vám, ale mně tenkrát proletěly hlavou 2 věci. Vlastně tři, ještě knedlík, zrovna jsme tenkrát obědvali. První, že se snad zajedu podívat na Olympiádu a do Číny a že je to pro mě skvělá příležitost. Druhá, že se toho rozhodně chytí aktivisti, až se to bude blížit. Božínku, měl jsem pravdu :)
 Co se stalo, je, že Olympiáda je za dveřmi a aktivisté cítí, že je teď svět vidí víc než jindy a že spousta mezinárodních politiků bude ždímat kapitál z toho, když udělají velký dusno. Na výročí povstání tak začali provádět nepokoje, útočit na Číňany, vypalovat obchody patřící Číňanům. Já nevím, jak vy, ale kdybych já byl vláda ČR a v Plzni začali dejme tomu Rusové likvidovat Čechy, asi bych taky... minimálně volal Policii, a myslím, že souhlasíte, že bychom nevolali jen Policii :)
 Tak došlo k tomu, že v Tibetu vypukly boje (! mírumilovný Tibet). V chrámech pacifistických mnichů našli sklady zbraní, což je jasnej důkaz, že jde o organizovanou záležitost. Fakt, že jsou mrtví na obou stranách, dokazuje, že nešlo o rozhánění pokojných demonstrací. Mniši, kteří jsou nad zemskými záležitostmi, vtrhávají na tiskové konference. No, ale jak správně hlava za tím vším plánovala, oportunisté z celého světa se toho chytili.
 A tak tu máme neustávající vlnu toho, jak nám politici cpou do hlav bojkoty Olympiády (která s tím nemá nic společnýho), ozývají se krásně formulované hlasy, které po krátkém zamyšlení mají jediný cíl - vzbuzovat odpor a nenávist k Číně. Všechny výroky z tohohle soudku mají jednu krásnou společnou vlastnost: popisují (a často zjevně překrucují) jen čínskou stranu, útočí na cokoli co řekne, zveličí všechno a často prohlásí i nepravdu, za kterou se později neodvolá - ale nikdo z nich nemluví o Tibetu. Je to naprosto směšná ukázka propagandy. Co je vlastně propaganda? Špinění jedné strany a heroizace druhé, podle mě.

Tak to je můj skrovný referát na téma Čína a Tibet. Doufám, že dostanu do žákajdy pěknou známku :)
Jednorožčí síla, bubl!!
Každý jsme anděl s jedním křidlem, abychom vzlétli, musíme se obejmout…

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 39
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
Re: Čína, Tibet, Olympiáda a politika
« Odpověď #1 kdy: 03. Květen 2008 - 16:29 »
A vys o tom vic?
Po olympiade bude valka mezi Vietnamem. Nebot Cina chce ukrast Vietnamu obrovske ostrovy plne ropy a uhlí. Akorat ted nesmi okamzite rozpoutat, nebot pokud by to udelala, cely svet by byl proti. Take pokud ziska ty ostrovy, muze kontrolovat obchod morsky vietnamu-- Placeni dani a podrideni se ciny..
Co se uz stalo:
Jeden rybar vietnamsky omylem hodil prut pres hranici- Zabili ho hned.
Ale kdyz CInan omylem prekroci Vnskou hranici, vietnamci jen varuji.
Ted vietnam prikoupil raketove sytemy od Ameriky a naboje od Saudske arabie. Ozbrojila se. Nic proti cinanum nemam, ale zacaly tu valku prvni, take uz poslaly na demitralizovanou zonu plno lidi zijicich na ostrovech rakety, coz taky ma za nasledky. Vietnam vi, ze neda Cinu, ale snad k valce nedojde...
Take silene slintaj a mozna se stane to, ze prevezmou cely vietnam. Uz se tomu jednou stalo, predtim nez vietnam patril pod kolonie Francouzu-psali jsem cinsky, akorat francouzi donutily vietnam psat latinsky :(

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
« Odpověď #2 kdy: 03. Květen 2008 - 16:35 »
Hm, ne, k valce samozrejme nedojde. Vzdycky se bude chrastit zbranema v mistech, kde vedle sebe existuji oblasti vedeny opacnou ideologii, ale v soucasny dobe by se muselo stat to, ze by na Cinu zautocily USA, ktery si ale na tezkou korist nikdy netroufnou. Dnesni bitvy tohohle typu se resi proslovama a pripadne embargem - coz v tomhle pripade taky moc nehrozi, protoze Cina ma tusim v rade OSN pravo veta. A aby sama zautocila na Vietnam, to uz by spis utocili na svuj Taiwan - diplomaticky nasledky by byly stejny, ale zisk praktickej i narodnostni mnohem vetsi.
 Pokud ty ostrovy chce, tak nevim, jak by je mohla jen tak ukrast. Budto jim slohnou doklady o koupi ostrovu, nebo kolem nich muzou jen plavat a chrastit, protoze Vietnam dela co muze aby se libil zapadu, cimz je utok na nej passe.
Jednorožčí síla, bubl!!

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
« Odpověď #3 kdy: 03. Květen 2008 - 16:38 »
no ja do toho moc nevidim, ale pripada mi, ze Cina si to s tim Tibetem zacala. Kazdopadne to jak to ted Tibet vraci je docela drsne na nejake mnichy v plenach. Tam se to asi hned tak nezastavi. To sem jeste zvedav co bude az Cina dostane zase Hong Kong kompletne pod palec.

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #4 kdy: 03. Květen 2008 - 16:42 »
No totiz uakazaly dopis, ktery napsal myslim si, ze prezident, ktery zil v dobe USa vs Vn... A pry jestli vietnamu pomohou tak chtej ostrovy a vubec daly to takovymu, ktery byl zkorumpovanej, ale nakonec hold zavrte jo. A to vubec cely vietnam nevedel, ze takovy dopis existoval. Ten prezident proste prijal mnoztvi penez+ vojenskou podporu a nechal to byt... Jen jeho podpis nestaci na to, aby se potvrdilo, ze ostrovy patri Cine. Chce to doklady a navic k tomu podpis cele vlady. Njn Ciny blbost...

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
« Odpověď #5 kdy: 03. Květen 2008 - 17:55 »
Jooo! Chvili mi trvalo, nez jsem to pochopil, chtelo by to vypilovat cestinu. Tak jako ale jestli nejakej predstavitel vlady podepsal prakticky smlouvu o tom, ze ty ostrovy pripadnou Cine, tak v tom pripade zase neni co resit. U nas tedka podepisujou smlouvu s USA, nikdo tu smlouvu neuvidi, nikdo k ni nic nesmi rict a pruhovany palice nam tady budou pobihat tak jako tak, uznavam, ze je to neco jinyho, ale podobnost tu je. Zalezi na pravnim statutu toho dokumentu, schvalne si o tom neco zjistim.

tak edit: zjisteno

14. zari 1958 zaslal premier Vietnamu oficialni dopis, ve kterym potvrzuje cinske vyjadreni ze 4.zari, ve kterem definovalo sve mezinarodni vody. 19. ledna 1974 porazila Cina lodstvo byvale Vietnamske republiky a prevzala souostrovi Hoang Sa, vietnamska vlada neprotestovala. V roce 1999 pak tajne podepsali s Cinou smlouvu, ve ktery predavaji dalsi uzemi Cine, slo o uzemi a vody na hranicich. No teda, ja nevim, mne to prijde sice neprilis diplomaticky, ale z legalniho hlediska zcela jasny.
« Poslední změna: 03. Květen 2008 - 18:06 od Sysel_CZ »
Jednorožčí síla, bubl!!

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #6 kdy: 03. Květen 2008 - 19:16 »
Jo a vys proc taky podepsala?? Oni je zkorumpovaly. Ja jsem vietnamec to vim.
Misto toho, aby tam poslaly predstavitele tam poslaly prezidenta a nejaky buhvi co, ti co o tom rozodhuji nechali schvalne doma!.
Vys kolik lidi na tom bojovalo??? Vys kolik tam zemrelo? Ostatni by se na to vykaslali, ale ne ten armadni general kdysi bojoval do smrti a vyhrali to! Vys proti jaky horde? A oni prsote daruji jen kvuli tomu, ze dostanou mnozstvi penez!! Co se tyce dopisu, ten dopis taky nebyl zrovna legalni, nebot taky ten co to podepisoval byl myslitel, ani nevedel, ze tam ropa existuje!!xD
BTW: Vys tys to nepochopil proto, ze jsem nenapsal ten dopis, ne kvuli cestine xD

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
« Odpověď #7 kdy: 03. Květen 2008 - 19:44 »
No, já jsem Moravák, ale nevím, jakej to má vliv na moje vědění. Ten dopis jsi asi fakt nenapsal, protože to by ti teď bylo asi 70 let, ale ten zbytek, co píšeš, moc logiku nemá. Místo, aby poslali představitele, poslali prezidenta - no nevím, nejen, že je prezident nejvyšší představitel, ale tam kde jsem zjišťoval, psali, že šlo o premiéra. Bojovali proti hordě, X zemřelo - no jo, tak to ve válkách chodí, lidi bojujou a zabíjejí se - vzájemně. Leda by Vietnamci schválně páchali masový sebevraždy a pak to schválně připisovali na seznam Číňanům. Shrnuto, emoce bych nechal stranou, a z toho tvýho cítím, že to hodně prožíváš; politici jsou představitelé, i když třeba vědí kulový o tom, co dělají. Že je podle mě Condoleeza Rice namyšlená přeleštěná ebenová krabice s mozkem velikosti umírajícího hrášku taky nic nezmění na faktu, že výše zmíněnou smlouvu mezi našima zeměma prostě podepíše a nám zbývá jen kroutit hlavou.
Jednorožčí síla, bubl!!

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #8 kdy: 03. Květen 2008 - 20:28 »
Musim rict, ze tady souhlasim se spoustou veci co Sysel napsal. Par magoru v Tibetu pravdepodobne vyuzilo situace. Ono se to zase uklidni a bude to OK (az na ty co to neprezijou  :sad:).

Jinak co se tyka nejakych valek. To ted asi nehrozi. Cina se snazi v souvislosti s olympiadou si vytvorit co nejlepsi image a nebude ji ztracet kvuli jakymukoli statu, ktery porusil zakladni pravidlo preziti ("Nikdy se nesnaz nasrat velmoc. Obzvlaste mas-li ji tesne za zadkem."). Tim spis, ze to s tema ostrovama vypada opravdu z pravniho hlediska naprost v poradku. A jestli tam byly nejaky uplatky... To by se muselo dokazat (a to vazne neprustrelne) a pak se to cely pokusit nejak anulovat, ale vazne pochybuju ze by se to povedlo.

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #9 kdy: 03. Květen 2008 - 21:15 »
No ja bych teada byl stastny kdyby vietnam patril pod CInu :clapping:
Bych mel vesti duvody proc umet cinstinu :megalol:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #10 kdy: 04. Květen 2008 - 15:03 »
díky za diskuzi a za slova vysvětlení, něco jsem se dozvěděl o tom blíže

guangn: Vietnam Číně? Mnoo, já zrovna teď čtu Průvodce Čínou a první co mě napadlo, když jsem se dozvěděl, že Čína je až třetí největší zemí po Rusku a Kanadě je, že by si Čína měla ještě zabrat pár nedůležitých zemí, aby byla aspoň druhou :))
první mě napadlo Mongolsko.. to by přece nikdo nepostrádal... mno a to už by byla Čína větší... tak a teď tu máme Japonce... ty by přeci taky mohly bejt větší ne? Fajn, Čína by si ještě zabarala nějaký nepodstatný státy na západě. Odshora dolů je jima doslova obklopená (Kyrgyzstán, Kazachstán, Peshavan, Pakystan, Uzbekystan, Turkmenistan... tamní obyvatele bych vyhnal do Ruska, aby nám nemísili čínskou národnost a hle, Čína by hned měla více prostoru pro svoji porodnostně omezovanou 1 miliardu obyvatel) - naoplátku by si Japonsko ukrojilo zase kusanec z nedůležitý části Číny, třaba - už bývalej - východ Mongolska... to bysme měli
A teď už přichází na řadu snad jen Korea - Severní Korea je nesmysl, jih potřebuje mnohem větší vliv pro šíření své kvalitní tvorby - sjednotit, zrušit komunismus, zrušit sever a jih -> jedna Korea, jedno území - k tomu bych přihodil kus z čínských provincií na severu a bylo by vymalováno

dobrej nápad ne? :megalol:

jo ještě bych nechal rozebrat kus jihovýchodního Ruska :lol:
komu se to líbí, nechť se ozve...

tento projekt jsem nazval
IDEAL ASIA

CLICK HERE FOR ZOOM IN
:megalol: :megalol: :megalol: :megalol:

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #11 kdy: 04. Květen 2008 - 15:43 »
Mno tak to by zbytecne dosatalo naprdel, kdyby zautocilo na Rusko. Proc?
Alexandr makedonsky- zautocil na rusko padl
Napoleon- zautocil an rusko padl
Hitler- zautocil na SSR padl
ze by Cina- zautocila na rusko?:DD O tom pochybuju, nebot dost dobre wim, ze to maji prohrane, nezvykle pri. podminky pri valce,(mrazy, snih), k tomu pridejte Nuklearni valku, oba maji hoodne lidi, dotaz je, kdo by to vyhral? MA to cenu?

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #12 kdy: 04. Květen 2008 - 15:51 »
čína, korea a japonsko by se spojili :D

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #13 kdy: 04. Květen 2008 - 16:05 »
To teda moc dobre vymysleny nemas :D. Nebot japonsko nikdy nebude komunisticky, je 2. nejbohatsi stat, takze by dal cinu vklidku.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #14 kdy: 04. Květen 2008 - 16:34 »
o čem to mluvíš, oni by se spojili jen aby si rozebrali Rusko - tj. jen pro spojení dočasných sil ;)

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #15 kdy: 06. Srpen 2008 - 21:26 »
http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=457&lang=cs

citajte, je to sice dost dlhy ale zaujimavy clanok o tom ako odsudzujeme Cinu za rozne veci a pritom "u nas" to neni az tak inak

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111
https://mochina6.webnode.sk/

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 06. Srpen 2008 - 21:41 »
Suprove napsano. Vytisknout a dat vsem jako povinne cteni. Obzvlaste ten posledni odstavec.

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #17 kdy: 06. Srpen 2008 - 21:46 »
presne! tiez som chcel vyzdvihnut hlavne posledny odstavec - i ked cely clanok je vyborne napisany

keby sa to niekomu nechcelo citat tak tu je ten posledny odstavec:
"To, co jsem chtěl říci tímto blogem je následující. Nechme Čínu Čínou a starejme se o to, abychom za pár let nekoukali, že jsou v ledasčem dále než my. Užijme si Olympijské hry jako svátek sportovců a sportu a ne jako propagandistickou bramboračku jedné nebo druhé strany. A jestliže budeme chtít někoho soudit, pak se podívejme do své minulosti, do své současnosti, do svého svědomí. Myslím, že na morální soudy máme dost příležitostí v Evropě. Číňany nepoučujme. Oni nás také nepoučují. ..."

nedame si to ako motto !  :wink:  :lol:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #18 kdy: 06. Srpen 2008 - 22:07 »
Muzeme  :lol:  Pro nas dobrej pocit. S ostatnimi blazny co nekde zase vylepi protibetsky plakat to sice tezko hne, ale oni z toho mozna vyrostou...  :lol:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Pohlaví: Ženské
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #19 kdy: 13. Srpen 2008 - 03:32 »
Číňania počas ceremoniálu ťahali divákov za nos
12. augusta 2008  12:52

Časť fenomenálneho ohňostroja počas otváracieho ceremoniálu prebiehajúcich olympijských hier v Pekingu bola pripravená už vopred, dá sa povedať, že to bol filmový trik. Otvárací ceremoniál dosiahol rekordnú televíznu sledovanosť (približne 1 miliarda ľudí).

Len máloktorí z divákov si však všimli, že niektoré časti šou vrátane ohňostroja boli predkrútené a zakomponované do prenosu šikovnou prácou strihačov.

"Niektoré triky vznikli už predtým. Naším cieľom bolo očariť diváka a dosiahnuť čo najväčší teatrálny efekt," nechal sa počuť viceprezident organizačného výboru pekinských hier (BOCOG) Wang Wej. Niektoré ohňostroje v závere štvorhodinového veľkolepého piatkového programu, ktoré boli viditeľné v okolí Národného štadióna "Vtáčie hniezdo", síce vyzerali fantasticky, neboli však reálne.

Ďalším trikom bol aj podmanivý spev malého dievčatka s vrkočmi. Lin Miao-ke bola totiž iba figúrkou, skutočný hlas vychádzal zo zákulisia, potvrdil to Čen Qi-gang, ktorý mal na starosti hudobnú stránku otváracieho ceremoniálu. Pravá speváčka sa totiž organizátorom zdala nie príliš atraktívna na to, aby vystúpila na akcii takých obrovských rozmerov a dôležitosti pre Čínu. Skutočná speváčka, 7-ročná Jang Pei-ji má bacuľatú tvár a nerovnomerne narastené zuby.

"Dôvod, prečo sme malú Jang nevybrali, je, že sme chceli ukázať pravý obraz Číny. Urobili sme to, čo bolo najlepšie pre našu krajinu," uviedol Čen.

http://sport.pravda.sk/cinania-pocas-ceremonialu-tahali-divakov-za-nos-f5d-/sk-soh2008.asp?c=A080812_125259_sk-soh2008_p28

Vľavo by malo byť dievča, ktoré v skutočnosti čínsku hymnu spievalo:

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #20 kdy: 13. Srpen 2008 - 12:04 »
taky ještě když zpívlay live Beijing welcomes you je taky playback, jsem na to přišel, když jsem si stáhnul youtube video lvie verzi do mp4 a tam jsem na to koukal dost dlouho...

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #21 kdy: 13. Srpen 2008 - 12:45 »
hmmm ten ohnostroj mi ani tak nevadi, ci to bolo predkrutene alebo nie, hlavne ze to na obraze vyzeralo super.  :wink:    Stejne to moze byt jedno kedze tam nikto z nas nebol  nazivo :lol:
ale co ma zarazilo je ze vymenili to 7 rocne dievcatko co spievalo !!! pretoze jej hlas bol naozaj skvely a ludi urcite tak nezaujimal jej vyzor (i ked neviem co proti tomu mali  :roll:)    ....holt zlaty komunizmus    :roll:   

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #22 kdy: 15. Srpen 2008 - 15:51 »
no já ten začátek bohužel neviděl, díval jsem se až později a čekla až tam uvidím jihokorejce :lol:
mno ten ohňostroj... budiž... to s tou dívkou už zní zajímavěji, ale ta napravo vypadá fakt perfektně a možná že by fakt číňani měli "ukázat" opravdovou krásu Asie i když je to trochu hnusné vůči té holčičce co to zpívala...

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #23 kdy: 15. Srpen 2008 - 17:10 »
no ja som minule prepol na STV3 a akurat ukazovali nejake vysledky , tusim ze kto zatial ziskal najviac medaily alebo take nieco.. a bolo tam:
1. Cina
2. USA
.... neviem ci to bolo tak, to neni podstatne, ale teraz pride to 3. miesta nad ktorym som sa pozastavil:
3. Korejska rep.     -   ??? a teraz by som rad vedel ktora ? alebo to dali vysledky za obidve spolu  ?   ..ved na aj na otvaracom ceremonialy boli zvlast (pochopitelne).. ci mi slovaci uz sme tak blby ze nerozlisujeme (zase raz) Juh. a Sev. Koreu ?? 

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #24 kdy: 15. Srpen 2008 - 17:22 »
no ja som minule prepol na STV3 a akurat ukazovali nejake vysledky , tusim ze kto zatial ziskal najviac medaily alebo take nieco.. a bolo tam:
1. Cina
2. USA
.... neviem ci to bolo tak, to neni podstatne, ale teraz pride to 3. miesta nad ktorym som sa pozastavil:
3. Korejska rep.     -   ??? a teraz by som rad vedel ktora ? alebo to dali vysledky za obidve spolu  ?   ..ved na aj na otvaracom ceremonialy boli zvlast (pochopitelne).. ci mi slovaci uz sme tak blby ze nerozlisujeme (zase raz) Juh. a Sev. Koreu ?? 

ehm, nebylo to japonsko?