Autor Téma: Literatura  (Přečteno 18101 krát)

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Pohlaví: Mužské
  • Graduated member of Idol Academy
Re: Literatura
« Odpověď #150 kdy: 03. Duben 2011 - 23:49 »
dočkám sa ja vôbec tejto knihy?  http://www.beletry.sk/detail/137657/korejstina-konverzace

Řeknu ti, že neodhadnou trh a pomalu reagujou na jeho potřeby. Strašně rychle zmizela i japonská konverzace od Lingey.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #151 kdy: 06. Duben 2011 - 00:42 »

Dočetl jsem Příběh 47 róninů od Johna Allyna. I když je to nejaponská tvorba, zpracovává to známý příběh ze 18. st. z Japonska.
Můžu to doporučit jako oddechovku na jedno odpoledne.

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #152 kdy: 06. Květen 2011 - 15:56 »
Kórejčina
konverzácia
so slovníkom a gramatikou

Môj nový knižný prírastok.  :wink: 7 mesačný maratón knihy od vydavateľstva, až ku mne sa dočítate v mojom introduction TU.  :roll:
Ako je mojím zvykom, spravím menšiu recenziu pre potenciálnych záujemcov o túto skvelú knižku.

Brožovaná bez přebalu lesklá | SK jazyk | 320 strán | rozmer: 95x140x20 mm | ISBN: 978-80-89323-66-1

Ja som knihu kúpil za super cenu TU

Táto príručka Vám umožní pohotovo sa dorozumieť v bežných aj núdzových situáciách na cestách a pri komunikácii s cudzincami, a to aj vtedy, ak ste v jazyku úplný začiatočník. Dôraz sa kladie na praktickú aktívnu komunikáciu, prehľadnosť a ľahkú orientáciu v texte.
OBSAH
· 2600 viet a fráz
· 1600 slovíčok v témach
· 6000 hesiel v slovníku (praktický KO/SK - SK/KO slovník)  :clapping:
· Výslovnosť
· Odporúčania a upozornenia
· Užitočné prílohy

Kniha sa delí na prehľadné sekcie, ktoré sú prehľadné a kvalitne spracované. A samy budete prekvapení, aké frázy sa tam naučíte. Fakt tie najpotrebnejšie veci pre život v Kóreji. Napríklad: Pozvať niekoho na rande. Že je zase toaleta zapchatá. Kde to sme? Čo je to za stanicu? Ako si objednať všetky možné aj nemožné jedlá. Máš kondóm? Na toaletách je automat na kondómy. Došiel mi benzín. Pohreb je budúci  piatok o jedenástej. LOL Stratil som kľúč od izby. Zle ste mi vydali. Snažíš sa ma zbaliť? V škatuli nebol žiadný návod/manuál.  :cool: FAKT TIE NAJPOTREBNEJŠIE MOŽNÉ AJ NEMOŽNÉ FRÁZY A SLOVÁ. niektoré vás pobavia.  :megalol:

Je tam trochu blbá slovenská romanizácia, ale na to si zvyknete...ja to aj tak čítam všetko hangul a na romanizáciu kašlem, iba si to občas skontrolujem či som dobre prečítal...
môj názor je, že romanizáciou sa kórejčinu poriadne nenaučíte...treba si od začiatku zvykať na hangul. romanizácia je iba na pomoc zo začiatku ako sa čo číta, nič iné...

Je to fakt miniatúrna kniha, pre porovnanie je menšia ako moje PSPčko.

Zo-skenoval som pre vás malý náhľad do knihy. Obrázky sú pomerne kvalitné na to, že kniha sa mi zle skenovala kvôli jej malej veľkosti...Vyberal som tie strany z knihy, ktoré sa mi zdali dôležité. Ale dôležitá je každá strana a skenovať to všetko nemá cenu. Kto fakt chce, si knihu kúpi. Jej cena je prijateľná a podľa mňa sa treba poponáhľať, lebo sa určite vypredá ako teplé rožky.

Skenované obrázky sú vo vysokom rozlíšení, takže cez ich thumbnails sa preklikáte k ich original veľkosti.
Ale pre tých, ktorým sa nechce som spravil Download

Začneme obsahom:
,
Jednotlivé kapitoly:
, , ,
, ,
Slovník:
,
Gramatika:
,
Info o Južnej Kóreji: (je tam aj o severnej, ale koho už zaujíma komunistická prdel sveta...tak som to ani neskenoval)

Dosť času mi trvalo to naskenovať a napísať tento post...hádam to bude na úžitok pre niekoho.  :wink:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #153 kdy: 06. Květen 2011 - 17:59 »
Ty jo proč ty neděláš do wikiny??? Super post !!!  :clapping: :clapping: :mon6:

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #154 kdy: 06. Květen 2011 - 21:11 »
Ty jo proč ty neděláš do wikiny??? Super post !!!  :clapping: :clapping: :mon6:
jéj..dík...  :smile:
no tak to ani ja neviem proč... mám delat? musel by ma do toho niekto zasvätiť...štýl postovania do wiki neznám...

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 17
  • Pohlaví: Ženské
  • <3
« Odpověď #155 kdy: 22. Červen 2011 - 08:54 »
Taká otázka, dá sa z toho v pohode naučiť výslovnosť???
Premýšľam o tom, že si ju kúpim, ale videla som konverzáciu k japončine,..a vôbec tam neboli znaky..
avšak toto vyzerá kvalitnejšie..

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #156 kdy: 26. Červen 2011 - 18:08 »
čo ja viem. je tam slovenská romanizácia, tak je to pre nás prirodzenejšie sa učiť výslovnosť, ako z anglickej romanizácie. aj keď ak si zvyknutá na anglickú, tak ti to zo začiatku príde blbé.  Ale v tej knihe je to logické, vidíš tam aj neznelú výslovnosť (napr pri písmene H).

podľa mňa ja oplatí kúpiť. je kvalitne spravená.

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • <3
« Odpověď #157 kdy: 03. Červenec 2011 - 13:53 »
Premýšľam o tom,..
A ty sa učíš len korejsky alebo aj japonsky???  Ja teraz ťažko makám na zdokonalení JP,
neviem či toho nebude veľa...xD

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #158 kdy: 04. Červenec 2011 - 17:02 »
začal som s japončinou. kúpil som si drahý japonsko-český slovík a s veľkým nadšením som sa začal učiť, tie ich abecedy, blá blá blá. išlo to dobre...no zistil som že je to nad moje sily. Potom som spoznal kórejčinu a už som ostal pri nej. do japončiny som už neinvestoval, ale na kórejské knižky už relatívne dosť. snažím sa učiť, keď mám na to náladu a čas. nikam sa neženiem.

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • <3
« Odpověď #159 kdy: 04. Červenec 2011 - 18:39 »
Ja mám učebnice od LEDAcz, a už sa zahlbujem do kanji,..
Chcem študovať japanologiu po maturite, tak sa snažím.
Ale kórejčinu lúbim tiež. Úplne nádherne znie.:) V niektorých situáciach krajšie ako japončina.:)  :heart:

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
« Odpověď #160 kdy: 24. Červenec 2011 - 14:56 »
jaijelinne: a kam na to chceš? Do Prahy, do Olomouce, do Brna?
držím palce, na tomhle oboru je celkem nával :)

jinak všem, kdo mají zájem o korejštinu, velmi doporučuju naučit se číst hangul dřív než přepis, není to nic těžkého a naučíte se to lépe číst; nemá cenu se učit číst přepis (je to v mluvě vážně slyšet) ...

přemýšlela jsem o koupi té kapesní konverzace, v češtině už je vyprodaná nebo se dá ještě sehnat?

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #161 kdy: 25. Červenec 2011 - 22:24 »
jinak všem, kdo mají zájem o korejštinu, velmi doporučuju naučit se číst hangul dřív než přepis, není to nic těžkého a naučíte se to lépe číst; nemá cenu se učit číst přepis (je to v mluvě vážně slyšet) ...

přemýšlela jsem o koupi té kapesní konverzace, v češtině už je vyprodaná nebo se dá ještě sehnat?

to máš pravdu. najprv hangul... ja som už od začiatku čo som sa začal zaujímať o kórejčinu zavrhoval prepis. ani som poriadne nevedel ako mám čítať anglický prepis, tak som sa na to vykašľal a naučil sa hangul a basta...teraz už mi nerobí problém ani prepis, ale aj tak ho nemám rád (ani anglický, slovenský)
lebo podľa mňa ten prepis je na 2 veci ( po prvé na prd, a po druhé, aby amíci nemuseli namáhať svoje hamburgerové mozgy, tak si vymysleli prepis).
áno, je pravda, že europan, američan prečíta oveľa rýchlejšie prepis, ako hangul, lebo to je pre nás prirodzenejšie, ale ja si radšej prečítam pomalšie hangul, ako rýchlo prepis.
a potom aj ten prepis je nepresní, 100 ľudí 100 chutí...a niekto prepíše B kde má byť P..potom B kde M...alebo K kde G...no humbuk a harakiri zároveň, a keď o tom aj čítam na webe, tak sa nevedia dohodnúť a aj taký aj taký prepis je správny...tak čomu veriť? ničomu....verte iba hangul, to neklame...  :angel:

nevieš zohnať konverzaci? ja čo som hľadal na českých shopoch, tak som zase nenašiel shop kde by to nemali skaldom (na externom sklade alebo internom)
napr. TU alebo TU alebo TU alebo TU  alebo TU alebo TU alebo TU ...stačí si vybrať  :wink:

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
« Odpověď #162 kdy: 30. Červenec 2011 - 14:27 »
Nebylo potřeba objednávat na internetu, první knihkupectví, do kterého jsem vlezla, mělo hned tři výtisky :grin: ... pročetla jsem si to a má to užitečná slovíčka :) (a pár chyb)

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
« Odpověď #163 kdy: 01. Říjen 2011 - 20:23 »
Mohlo by někoho zajímat http://murakamistuff.tumblr.com/

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • <3
« Odpověď #164 kdy: 06. Leden 2012 - 10:03 »
jaijelinne: a kam na to chceš? Do Prahy, do Olomouce, do Brna?
držím palce, na tomhle oboru je celkem nával :)

Bratislava. :wink:
Alebo, ak sa stihnem naučiť aké také základy, pôjdem ako au pair do JP. :grin: Začala som nad tým uvažovať tento rok, lebo príliš nechcem aby mi rodičia platili školu... :neutral:
Ďakujem! :clapping:

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • <3
« Odpověď #165 kdy: 06. Leden 2012 - 10:07 »

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #166 kdy: 09. Leden 2012 - 02:50 »
Haiku v japonštině celkem pěkně zní. Sice jsem je nikdy nedokázal pořádně ocenit, ale tohle uznám. Na druhou stranu ale mi přijde, že v těch západních jazycích jsou tyhle básničky takové bezzubé. Mám pocit, že čeština, slovenština nebo angličtina na tyhle věci prostě nejsou stavěné.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #167 kdy: 15. Únor 2012 - 00:53 »
Monika a Jirka Vackovi - Japonsko & Korea

Tak jsem to právě dočetl. Musím říct, že tito dva cestovatelé se zkušenostmi z J.Ameriky ve mně moc sympatií nevzbudily. Nic moc čtení, ale kniha je plná fotografií a hlavně aktuálních informací o cenách a možnostech cestování (z léta 2010). A v tom je zase nepřekonatelná. Těžko uvěřit, že 75 dní jeli na kolech z Hokkaida až do Soulu a to vše je přišlo na cca 82000,- včetně letenek, které dělají polovinu této sumy.

Nezávisle na tom, jak moc se mi kniha líbila, můžu ji doporučit i jako návod na plánování cesty do  :japan: či :korea:. Pokud vás neodradí vyšší cena cca 400 a všechno co je v češtině dostupné jste zhltli, tak směle do toho.  :lol:

P.S. Právě jsem vygugloval i jedno video, spojené s autorem i tématem, musím ho shlédnout.

« Poslední změna: 26. Květen 2012 - 21:39 od Hiroki »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
Re:Literatura
« Odpověď #168 kdy: 26. Květen 2012 - 21:38 »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #169 kdy: 28. Srpen 2012 - 15:15 »
Shoko Tendo - Ve stínu jakuzy

Dost mě to otrávilo, ale autorka se na konci omlouvá, tak to beru. Hlavně je to autobiografie, příběh jedný cerky mafiána, ale ne moc dobře napsaný. Jednohubka na jeden večer.

Shoko je i ve 44-ti kost, i když je potetovaná od hlavy k patě.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #170 kdy: 26. Listopad 2012 - 11:39 »
Murakami vydává nejrozsáhlejší dílo plné lásky a fantasmagorie
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/204806-murakami-vydava-nejrozsahlejsi-dilo-plne-lasky-a-fantasmagorie/

Je tam k tomu i krátká reportáž.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #171 kdy: 14. Prosinec 2012 - 16:08 »
...aby amíci nemuseli namáhať svoje hamburgerové mozgy, tak si vymysleli prepis...
:megalol: :megalol: :megalol:

Tak jsem Vám přátelé dodnes nějak nedočetl tu polévku miso, jsem zhruba ve 4/5 a že by mě nějak oslovil příběh o americkém úchylovi v Japonsku, co vraždí děvky v klubech po tom, co si to s nimi rozdá... včetně detailního popisu výrazů, kůže, výstřiků a zabarvení krve, nebo řevu umírajících obětí v agónii... i když něco do sebe to má :confused: