Autor Téma: Korea  (Přečteno 11060 krát)

Offline grania

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 13
  • Pohlaví: Ženské
    • môj livejournal
Re: Korea
« Odpověď #25 kdy: 14. Prosinec 2009 - 23:04 »
Tiez dik za link, skoda ze je to v rustine :( Ale fotky su brutalne. Vraj dobrym filmom na temu KĽDR je Crossing. Zatial som sa ho ale neodvazila pozriet, stacil mi trailer :(

community o ázijských seriáloch a filmoch

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
  • Grand Master of Idol Academy
« Odpověď #26 kdy: 15. Prosinec 2009 - 23:59 »
Musím se přiznat, že pojem „Jihokorejský film o Severní Korei“ ve mě vzbuzuje rozpaky, ale co jsem vygooglil pro něj nevyznělo špatně. Uvidíme jestli se k tomu dostanu a budu mít na to náladu, a nebo jestli to zapadne v seznamu filmů co bych chtěl vidět, jako se to stalo jiným kouskům.

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #27 kdy: 31. Prosinec 2009 - 16:23 »
tak a Kórea už má nový rok  :razz: pozerali ste ešte niekto priamy prenos zo Seoulu?  :bear:

Offline grania

• LV 6/10
  • *
    • môj livejournal
« Odpověď #28 kdy: 31. Prosinec 2009 - 16:59 »
Davali to na Arirangu?

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #29 kdy: 31. Prosinec 2009 - 16:59 »
jj  :heart:

Offline grania

• LV 6/10
  • *
    • môj livejournal
« Odpověď #30 kdy: 02. Leden 2010 - 11:31 »
Ak by mal niekto záujem naučiť sa aspoň trošku kórejsky tak skvelou stránkou http://busyatom.com/BusyAtom/Learn_korean.html. Jeden kórejský pán sa rozhodol urobiť free lekcie, kde vám vysvetlí základné frázy, naučí vás hangul a iné :) Ja som zatiaľ len pri písme a jeho výslovnosti, ale je to super. Hlavne všetko je s tým správnym prízvukom a jeho angličtina je ľahko pochopiteľná a zrozumiteľná. Všetky videá sú buď na youtube, alebo si ich môžete stiahnuť. Snáď sa to niekomu zíde :)

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #31 kdy: 04. Duben 2010 - 15:30 »
Ak by mal niekto záujem naučiť sa aspoň trošku kórejsky tak skvelou stránkou http://busyatom.com/BusyAtom/Learn_korean.html. Jeden kórejský pán sa rozhodol urobiť free lekcie, kde vám vysvetlí základné frázy, naučí vás hangul a iné :) Ja som zatiaľ len pri písme a jeho výslovnosti, ale je to super. Hlavne všetko je s tým správnym prízvukom a jeho angličtina je ľahko pochopiteľná a zrozumiteľná. Všetky videá sú buď na youtube, alebo si ich môžete stiahnuť. Snáď sa to niekomu zíde :)

jéj...ďakujem...mne sa to veľmi zíde....takéto free kurzy kórejčiny mám rád....

*

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #32 kdy: 04. Duben 2010 - 15:38 »
uzasne...ja som nasiel podobnu stranku na japoncinu ale to uz nebolo vsetko free  :cry:
O dovod viac pre mna, aby som prestriedal na korejsku kulturu ;-)

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #33 kdy: 04. Duben 2010 - 16:06 »
uzasne...ja som nasiel podobnu stranku na japoncinu ale to uz nebolo vsetko free  :cry:
O dovod viac pre mna, aby som prestriedal na korejsku kulturu ;-)
jasne slavo....prestriedaj na koreu....aspoň ťa budem môcť volať "Hyung"

tu máš vysvetlenie čo to znamená  :smile:
http://kimchimamas.typepad.com/kimchi_mamas/2008/05/oppa-unni-hyung.html

*

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #34 kdy: 04. Duben 2010 - 16:09 »
hmm...zaujimavy clanocek ;-)
Takze korejci maju podobne zdvorilostne oslovenia ako japonci?

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #35 kdy: 04. Duben 2010 - 16:18 »
áno majú.....prepracovaný zdvorilostný systém...a tie ich zdvorilosti sa mi celkom páčia....sranda je to

*

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #36 kdy: 04. Duben 2010 - 16:21 »
haha...ono ked sa to tak vezme, tak aj vychodniarcina resp. sarisske narecie ma svojsky zdvorilostny mechanizmus hahaha...ale to treba zazit, to sa tazko opisuje LOL

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Ayu-chan Fan ;)
    • Kim Woo Bin & Lee Jong Suk
« Odpověď #37 kdy: 23. Listopad 2010 - 14:18 »
Severná Kórea ostreľovala juhokórejský ostrov

Juhokórejský ostrov zasiahli stovky striel. Obyvateľov evakuovali do krytov. Ide o jeden z najvážnejších incidentov od skončenia priameho konfliktu medzi krajinami.

SOUL. Severná Kórea podnikla dnes delostrelecký útok na juhokórejský ostrov Jonpjong v blízkosti spoločných hraníc pri západnom pobreží Kórejského polostrova. K útoku došlo o 14.34 h miestneho času (6.34 h SEČ), uviedla agentúra Jonhap.

Podľa správ juhokórejských médií obývaný ostrov zasiahli desiatky striel. Ďalšie strely dopadli do okolitých vôd Žltého mora. Juhokórejská armáda následne paľbu opätovala. Juhokórejské letectvo vyslalo do oblasti bojové lietadlá.

Paľba podľa očitých svedkov už ustala, v oblasti sa však šíria požiare, ktoré sa vymykajú spod kontroly. Televízia YTN citovala jedného zo svedkov, podľa ktorého mnohé z severokórejských striel dopadli na vojenskú základňu, ktorá sa nachádza na ostrove.

Paľba si vyžiadala život jedného juhokórejského vojaka, kým 14 ďalších spolu so štyrmi civilistami utrpeli zranenia, uviedla juhokórejská tlačová agentúra Jonhap. Podľa nej dopadlo na ostrov najmenej 50 striel.

Jeden z obyvateľov ostrova Li Čong-sikch pre televíziu povedal: "Horí najmenej 10 domov. Pre dym to jasne nevidím. Horí tiež úbočie kopca... Reproduktormi nám povedali, že máme ujsť zo svojich domovov". Odvysielané zábery zachytávajú oblaky hustého dymu stúpajúce z ostrova.

Na ostrove podľa žije približne 1 200 až 1 300 obyvateľov.

Kórea mobilizovala lietadlá

Na ostrove začalo horieť viacero budov. Podľa juhokórejskej televízie YTN je v plameňoch okolo 60 až 70 domov. Útok spôsobil výpadok elektrického prúdu na ostrove.

Juhokórejský prezident sa podľa agentúry Jonhap snaží zabrániť tomu, aby delostrelecký útok neprerástol do väčšieho konfliktu. Soul varoval pred ráznejšou odpoveďou, ak bude Severná Kórea pokračovať s provokáciami.

"Naše ozbrojené sily... neľútostne pomstia každú ďalšiu provokáciu," uvádza sa vo vyhlásení juhokórejského prezidenta Lia Mjung-paka.

"Severokórejské ostreľovanie ostrova Jon-pchjong predstavuje jasnú vojenskú provokáciu. Okrem toho, jej (Severnej Kórey) bezohľadné bombardovanie civilných cieľov je neospravedlniteľné. Severokórejské úrady za to musia prijať zodpovednosť," dodáva dokument.

V reakcii na nepokoje sa na medzinárodných trhoch prepadol kurz japonského jenu aj juhokórejského wonu.

Námorná hranica nie je od konca kórejskej vojny presne vymedzená na rozdiel od pozemnej. Severná Kórea si nárokuje na niekoľko ostrovov, jedným z nich je aj Jonpjong.....

VIAC NA: http://www.sme.sk/c/5650864/severna-korea-ostrelovala-juhokorejsky-ostrov.html

Už len toto chýbalo.  :(

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Grand Master of Idol Academy
« Odpověď #38 kdy: 23. Listopad 2010 - 15:11 »
     Za dnešek jsem se z různých zdrojů dozvěděl o korejsko-korejských vztazích víc než kdykoli předtím. A zrovna u tohohle ostrova se koukám střílí celkem často. A jako vždycky, všichni tvrdí, že za to může ten druhej.

EDIT: No, mrknul jsem se na dnešní kurzy dle ČNB a zatímco Jihokorejský won šel hodně dolů, tak americký dolar a japonský jen posílily. Tak nevím, kde přesně se měl objevit ten propad kurzu. Možná že byl v případě jenu jenom hoooodně dočasný. Škoda, to oslabení jenu by se mi zrovna hodilo ;D
« Poslední změna: 23. Listopad 2010 - 15:34 od Serapis »

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline grania

• LV 6/10
  • *
    • môj livejournal
« Odpověď #39 kdy: 23. Leden 2011 - 15:29 »

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #40 kdy: 23. Leden 2011 - 15:59 »

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #41 kdy: 04. Červenec 2011 - 17:26 »
Južná Kórea prejde do 2015 na digitálne učebnice

Južná Kórea plánuje do roku 2015 kompletne prejsť na výučbu z digitálnych elektronických učebníc, použiteľných z PC, tabletov, smartphonov prípadne smart TV.

Oznámil to minister pre školstvo, vedu a technológie Ju-Ho Lee, vláda plánuje do prechodu investovať 2.2 trilióna wonov, v prepočte 1.4 miliardy eur.

Do roku 2014 majú byť vytvorené digitálne učebnice pre základné školy, do roku 2015 má byť dokončená digitalizácia učebníc pre stredné a vysoké školy.

Digitálne učebnice majú byť dostupné cez Internet a v školách bude vybudovaná WiFi konektivita. Deťom zo sociálne slabších rodín štát zakúpi tablety, informujú noviny Chosun Ilbo.

Digitálne učebnice majú byť aj interaktívne, od roku 2013 navyše plánuje krajina postupne zavádzať online vyučovanie umožňujúce sa zúčastniť vyučovania napríklad aj chorým žiakom.

Južná Kórea plánuje začať školiť učiteľov na nové technológie výučby od roku 2012, každý rok má byť vyškolená štvrtina učiteľov, informujú noviny Korea Herald.

Zdroj: dsl.sk

*

Offline Veritty

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 44
  • Visual kei ☆ Oshare kei
« Odpověď #42 kdy: 04. Červenec 2011 - 18:05 »
Jůva. Tím pádem elektronické sešity jsou asi samozřejmostí, co? Co mě napadá, co se mi na tom nelíbí, je možnost zkazit si oči...  :confused: Doufám, že si je nezkazím i já, má budoucí střední je taky pěkně zmodernizovaná.

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 29
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #43 kdy: 06. Červenec 2011 - 00:39 »
K nam to tak skoro nepride..

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #44 kdy: 06. Červenec 2011 - 19:22 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cpNr_7yq-hs&feature=player_embedded[/youtube]

http://www.allkpop.com/2011/07/south-korea-awarded-2018-winter-olympics

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #45 kdy: 06. Červenec 2011 - 19:54 »
Občas si říkám, že by tu měla být vítačka: Vítejte na asian music, svět asijské hudby a krasobruslení. :lol: :lol:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #46 kdy: 07. Červenec 2011 - 00:17 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cpNr_7yq-hs&feature=player_embedded[/youtube]

http://www.allkpop.com/2011/07/south-korea-awarded-2018-winter-olympics
...jednou se bude v korejskych ucebnicich psat "...na pocatku bylo slovo..."  :cool:

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #47 kdy: 07. Červenec 2011 - 08:17 »
Blbost... Na počátku byla Kim Yuna  :cool:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #48 kdy: 07. Červenec 2011 - 16:12 »
že rok 2011 po Kristovi? pchééé...je rok 1 po Kim Yu-Na (počítam to od toho ako Kim Yu-Na prepísala históriu krasokorčuľovania vo vancouvery 2010 a olympiády ako takej)   :lol: :lol:

*

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #49 kdy: 07. Červenec 2011 - 17:39 »
koniec sveta nebude v 2012 ale ked si Yu-Na nedajboze zlomi nohu  :cool: