Autor Téma: HLAVNÍ K-MUSIC DISKUZE  (Přečteno 55018 krát)

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • Pohlaví: Mužské
  • 대한민국 화이팅!
Re: HLAVNÍ K-MUSIC DISKUZE
« Odpověď #675 kdy: 19. Červenec 2011 - 23:20 »
ako to tak v tichosti sledujem a porovnavam japonsky a korejsky hudobny priemyslel...tak korejci sa od 2007 nejak načipovali heroínom + red bull do toho aj 2 tabletky viagry...jednoducho ich rozmach a boom ide ako cez mŕtvoli. za relatívne krátky čas vznikli masovo popularne skupiny celosvetovo zname a aby nebolo málo, tak sa tlacia aj na japonsky hudobny trh, ktory je druhy najvecsi po americkom...a  tie korejske skupiny v nejakych pripadoch kosia hlava nehlava japonsku konkurenciu v predajnosti. a aby nebolo malo, tak zacinaju o sebe davat vediet aj na europskom trhu. ako prvy obetetny baranok bola spolocnost SM Ent. a stavila na europu a paríž. uspech bol nad ich ocakavania. a pridavaju sa ostatne, CUBE, YG. londýn bude na jeseň praskať vo švíkoch.
takže infiltrácia kpopu započala. som zvedavý aké ovocie prinesie...(viac a exponencionálne viac fanúšikov, hlavne dievčatá a určite o trošku väčšiu predajnosť v EU) .. má to ja negatívnu stránku...už my fanúšikovia nebudeme tak ojedinelí a tu v EU originálny...pripravte sa že nás bude viac.
a ja sa tak v tichosti bojím, aby to ovocie čo kpop prinesie do EU nezačalo smrdieť presne tak isto ako už roky prehnité americké ovocie...

možno som teraz plácal dve na tri...ale je na tom niečo k zamysleniu...  :roll:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #676 kdy: 20. Červenec 2011 - 07:48 »
ako to tak v tichosti sledujem a porovnavam japonsky a korejsky hudobny priemyslel...tak korejci sa od 2007 nejak načipovali heroínom + red bull do toho aj 2 tabletky viagry...jednoducho ich rozmach a boom ide ako cez mŕtvoli. za relatívne krátky čas vznikli masovo popularne skupiny celosvetovo zname a aby nebolo málo, tak sa tlacia aj na japonsky hudobny trh, ktory je druhy najvecsi po americkom...a  tie korejske skupiny v nejakych pripadoch kosia hlava nehlava japonsku konkurenciu v predajnosti. a aby nebolo malo, tak zacinaju o sebe davat vediet aj na europskom trhu. ako prvy obetetny baranok bola spolocnost SM Ent. a stavila na europu a paríž. uspech bol nad ich ocakavania. a pridavaju sa ostatne, CUBE, YG. londýn bude na jeseň praskať vo švíkoch.
takže infiltrácia kpopu započala. som zvedavý aké ovocie prinesie...(viac a exponencionálne viac fanúšikov, hlavne dievčatá a určite o trošku väčšiu predajnosť v EU) .. má to ja negatívnu stránku...už my fanúšikovia nebudeme tak ojedinelí a tu v EU originálny...pripravte sa že nás bude viac.
a ja sa tak v tichosti bojím, aby to ovocie čo kpop prinesie do EU nezačalo smrdieť presne tak isto ako už roky prehnité americké ovocie...

možno som teraz plácal dve na tri...ale je na tom niečo k zamysleniu...  :roll:

hlavne tou vetou ktoru som dal to "bold" si to dokonale vystihol, naozaj vyborne prirovnanie
presne kvoli tej obrazne povedane "prehnitosti" americkej hudby som sa par rokov dozadu zacal zaujimat o azijsku hudbu a hladal som nieco nove ..
ked to zovseobecnim tak o azijsku hudbu som sa zacal zaujimat jednak kvoli sympatiam k danym krajinam ale HLAVNE som hladal "inu" hudbu od tej vtedajsej americkej tvorby ktora ma prestala bavit (z roznych dovodov - to by bolo na dlhu debatu to cele rozoberat :)
.. mne je napriklad naozaj jedno ci je to spievane v korejcine, cinstine, japoncine a pod., islo mi o to ze ta hudba bola/je od tej mainstreamovej americkej ktora je prezentovana v nasich radiach odlisna
no ak sa z azijskej (je jedno ci to bude korejska, japonska alebo akakolvek ina) stane tymto nekontrolovanym rozmachom rovnaka hudba ako je v sucasnosti hrana v radiach, tak co z toho? co ostane? .. lipnut na tejto hudbe len preto lebo bude spievana v korejcine? aky to ma zmysel ak bude (okrem toho jazyka) na nerozoznanie od ostatnych US "šlágrov" ktore budu radia hrat .. to fakt potom nema zmysel, resp. bude to mierne "zaslepene" fanusickmi obhajovat takuto hudbu a oznacovat ju za lepsiu len preto ze je spievana v korejcine
ale snad to az tak daleko nezajde ...

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111
https://mochina6.webnode.sk/

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #677 kdy: 20. Červenec 2011 - 09:35 »
Podla mna by nas na starom kontinente to A-music tsunami definitivne slahlo medzi oci, az keby Ayumi ohlasila ~FINAL COUNTDOWN LIVE: A World Is One~ ... dovtedy sa nemame coho obavat...vacsina EU, ktora nema o a-music taky "prehlad" ako my - azijci so slovenskymi korenmi (LOL) este nevie, co ich caka a ze rovnako ako sa svet prejedol Backstreet Boys, tak sa to stane aj s 2NE1 a ostatnymi.
To, ze fanusikovia chcu nasilu nieco niekde pretlacit je jedna vec...ale to, ci s tym suhlasia aj konkretni umelci je uz vec druha.
Napr...preco Gackt koncertoval v malickej hale v Londyne, ked tam maju Wembley alebo obrovsku O2 Arenu?
Preco sa X-Japan ani po obrovskom prosikani fanusikov a nestastne zrusenej francuzskej tour sem uz nevratili?
Preco bozska Ayu po 10rocnej kariere navstivila EU len symbolicky (klip v Parizi a nahravanie v Londyne)?
To len slepi korejski manazeri vsadzaju na kratkodoby brainwashing EU fanusikov, ktorych to o par rokov prejde (davam tomu tak 3-4r.).
Avex velmi dobre vie, preco nevytiahol cumak z Japonska...to len BoA sa utrhla z retaze a chvilku zabodovala aj v USA (svetla sikmooka vynimka ^_^).

Ludia predsa nie su hlupi...ved uz len fakt, ze k-grupky zacinaju "pokusne" stebotat po japonsky s mikrofonom v ruke napoveda, ze uz idu na "zalozny zdroj" a doma uz jednoducho nemaju co ponuknut. BoA a Younha to sice spravili tiez, ale "kdo umi, umi", takze oni budu zit vecne aj ked tvoria po japonsky...neviem uz ako je na tom BoA ale Younha obcas vyda nieco KVALITNE aj v korejcine (nie len repliku KR-JP singlov), co jej na popularite a slave len pridava.

Rovnako ako maddyho to bolo aj u mna...a-music ma dostala, akonahle som sa trosku viac priucil jazyku Šejkspírovmu a zistil som, ze vacsina ENG textov prakticky nema hlbsiu umelecku hodnotu. Ja len dufam, ze aj napriek tomu, ze vacsina z nas azijstine nerozumie, sa u nas tento nepekny jav "okoukanosti" pri a-music nevyskytne...lebo ak sme "unikali" do azie pred U.S. stereotypom, neviem, kam sa obratime, ked nedajboze nastane AZN stereotyp (...zeby africke samanske spiritualy? lol).

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #678 kdy: 20. Červenec 2011 - 12:36 »
To len slepi korejski manazeri vsadzaju na kratkodoby brainwashing EU fanusikov, ktorych to o par rokov prejde (davam tomu tak 3-4r.).
Avex velmi dobre vie, preco nevytiahol cumak z Japonska...to len BoA sa utrhla z retaze a chvilku zabodovala aj v USA (svetla sikmooka vynimka ^_^).
Ludia predsa nie su hlupi...ved uz len fakt, ze k-grupky zacinaju "pokusne" stebotat po japonsky s mikrofonom v ruke napoveda, ze uz idu na "zalozny zdroj" a doma uz jednoducho nemaju co ponuknut.

to som velmi v tom prvom poste nechcel vytahovat aby som zbytocne nenastval par hardcore kpop fans ale v podstate s tebou plne suhlasim ..aj tu japonsku hudbu som do predchadzajuceho prispevku zakomponoval viac menej cielene, aj ked sa jej to tyka len okrajovo, tento "svetovy" rozmach je skor teraz typicky pre kpop

btw ak by Ayu chcela uz davno mohla mat na svete English Album (ci by mal uspech aj mimo Japan alebo nie), ale je to naozaj potrebne ak si uspesny v svojej "vlastnej" krajine? myslim ze ide o uplnu zbytocnost (nehovoriac o tom ak dany interpet plynule danym jazykom nehovori, len naspieva album - to uz je cisty marketing a pracka na peniaze, co mi teda nie je velmi po chuti)

BoA je vynimka, v podstate bola v sucasnej hudbe "prva" korejka  ktorej sa podaril uspech v Japan este kedysi davno pradavno ked to nebolo zvykom, no o jej US "uspechu" (aj ked album bol kvalitny) sa da pochybovat, hlavne ked predaj vytiahli nahor hlavne KOR a JAP fanusikovia

...a-music ma dostala, akonahle som sa trosku viac priucil jazyku Šejkspírovmu a zistil som, ze vacsina ENG textov prakticky nema hlbsiu umelecku hodnotu.

jj aj to bol jeden z dovodov preco ma eng hudba prestala bavit, netvrdim ze vsetke piesne v Azii maju duchaplne texty hodne zamyslenia.. priznam sa ze si hladam preklady hlavne japonskych (viva Utada) a cinskych piesni a stale sa mi zdaju o uroven vyssie .. s korejskymi eng prekladmi nemam tolko skusenosti tak radsej nebudem zbytocne vyzdvihovat alebo zatracovat ich texty, asi by som zratal na prstoch jednej ruky tie ku ktorym som videl aj prelozene lyrics

Ja len dufam, ze aj napriek tomu, ze vacsina z nas azijstine nerozumie, sa u nas tento nepekny jav "okoukanosti" pri a-music nevyskytne...lebo ak sme "unikali" do azie pred U.S. stereotypom, neviem, kam sa obratime, ked nedajboze nastane AZN stereotyp (...zeby africke samanske spiritualy? lol).

snad to az take zle nakoniec nebude, v Nemecku sa sice zacinaju tesit coraz vacsej popularite ale "našinci" stale odmietaju takmer vsetko mimo anglicke .. ale fakt si neviem predstavit kde by sme utekali potom  :lol: (aj ked ta afrika by bola este exotickejsia ako azia, dokonca ani logo a-music sa nemusi menit)

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111
https://mochina6.webnode.sk/

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #679 kdy: 20. Červenec 2011 - 13:18 »
(aj ked ta afrika by bola este exotickejsia ako azia, dokonca ani logo a-music sa nemusi menit)

LOLOL si zabil! ;-)

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #680 kdy: 20. Červenec 2011 - 19:50 »
no pridám sa k diskusií o čom ste písali v 3-4 postoch.

celú situáciu kórejského hudobného priemyslu skrátene KPOP pri takomto stave a smerovaní pomenujem jedným slovom čo to dokonale reprezentuje: INFLÁCIA.
kto nevie čo je inflácia tak to je keď peniaze strácajú na hodnote...len teraz sa nebavme o finančnej hodnote ale o hudobnej.
keď som začal poznávať KPOP, tak bolo iba relatívne málo skupín, na rok čo rok debutujú nové a nové skupiny a  hudobné spoločnosti z toho majú "Pokus - Omyl" buď sa chytí skupina a zarobíme, alebo sa nechytí a chytí sa druhá, tretia, desiata,....
kto sa uchytil? napríklad z tých novších: SHINee, MBLAQ, CNBlue, BEAST, Girl's Day, SISTAR,... a kto sa nechytil, tak ten vydal iba 1st mini album a hasla fajka, the end, AMEN.  :angel:

mne to pripadá, že nové debuty nových skupín sú už akože povinnosťou. a každým rokom sa minimálne s 10 novými stretneme. aj si uvedomím, že Ahá táto skupina mi pripomína túto,....začína byť prebytok a vytvára sa burina...
rok čo rok aby sme sa predierali burinou, aby sme nakoniec aj tak ostali verný ostrieľaným profi spevákom a speváčok KPOPu.

a možno kórejský manažéri fakt majú ružové oči a pozerajú sa na EU ako na ďalšiu kôpku zlata. momentálne nám to môže byť fuk a naopak sme iba radi že sa sem hrnú...no nič nefunguje donekonečna...a ako písal slavo 3-4 roky? tak to som zvedavý čo bude o 4 roky...žeby aj na rádiu expres alebo frekvence1 dávali kpop14 hitparádu? a z devil rádia bude top online rádio s vyťažením 1000 poslucháčov? ak to Maryn upload utiahne. inak to ostane only for VIP asian-music.cz members  :cool:

oukej. kóreu som prebral...trochu spomeniem japonsko a AVEX a Ayumi Hamasaki, BoA keď už o tom bola zmienka.
AVEX nie je nejaká druhoradá nahrávacia spoločnosť ako napr. kórejský Plesis Ent.   ....AVEX patrí medzi najlepšie nahrávacie spoločnosti na svete, licencované má také mená speváčok, skupín. ktoré sa nemusia vytŕčať mimo japonsko lebo predajnosť mimo japonsko je také veľké, že poviem na rovinu Serú na to a netlačia sa nikde iba si užívajú doma v japonsku. a vedia, že aj tak si to svet kúpi.
aj keby AVEX povolil Ayumi Hamasaki World is One Tour, tak kôli ziskom by to primárne nebolo ja keď si to na seba zarobí moc moc peňazí. skorej z dôvodu prestíže.

BoA, tá sa ale uchytila poriadne. čo som čítal, tak dôvod jej debutu bol aj ten, že mala sa stať ázijskou konkurenciou pre americkú Britney Spears. Kde je Britney a kde BoA teraz? Z Britney je troska a okotí sa z hocikým, nahrá album keď dochádzajú prachy.  a BoA tá je pomaly v sieni slávy Jpopu, svetovo uznávaná speváčka...na kórejku megavýkon

a som na tom rovnako, len ja som nehľadal alternatívu USA hudby...ja som sa len náhodou preklikal ku piesni Do As Infinity - Rakuen  a od vtedy dlabem na USA a EU hudbu a nikdy viac si nič také nepustím....a keď si omylom stiahol koncert ayumi hamasaki dome tour 2001 v domnení že je to do as infinity koncert a uvidel/vypočul prvú pieseň  Evolution a celý koncert...tak odvtedy som a-music narkoman...bez dennej dávky sa prejavujú abstinenčné príznaky, že si nevedomky pospevujem náhodné a-music piesne.

už ma nič také nenapadá akoby som mal ešte reagovať...tak teda doprečítania priatelia.  :bear:

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 17
  • Pohlaví: Ženské
  • <3
« Odpověď #681 kdy: 20. Červenec 2011 - 21:39 »
@tom46

MEGA s tebou súhlasím.
Pár postrehov, ku K-popu, presne pre TOTO mi stačia 4 skupiny a po ostatných k-poperských sa príliš neobzerám.
Treba preosievať.
A mám pocit že inflácia narastá aj vo visual kei svete a úplne strašne.
A posledná vec, budem len dúfať že k-pop v EU navždy ostane tou menšinovou záležitosťou.:) :angel:

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #682 kdy: 20. Červenec 2011 - 22:08 »
Pár postrehov, ku K-popu, presne pre TOTO mi stačia 4 skupiny a po ostatných k-poperských sa príliš neobzerám.
Treba preosievať.
A mám pocit že inflácia narastá aj vo visual kei svete a úplne strašne.
A posledná vec, budem len dúfať že k-pop v EU navždy ostane tou menšinovou záležitosťou.:) :angel:

Ja sa zaoberám KPOPom obecne...kukám aktuálne releases a čekujem novo narodených kpop spevákov a speváčky v dúfaní, že nájdem niečo fakt COOL...no ale zatiaľ mám veľké sitko na preosievanie...tieto nové skupinky stoja za starú belú...ale česť výnimkám a kiš kiš medokiš porazeným.

visual kei sa mi vždy v tichosti páčil, len z nedostatku času to akosi nesledujem, iba sporadicky keď ma to po dlhej dobe napadne...no a toto som netušil že aj tam je taký problém...dúfajme že sa to napraví, inak nám ostanú oči pre plač alebo velikánske sitá na preosievanie   :twisted:

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #683 kdy: 21. Červenec 2011 - 20:40 »
žeby sa Girl’s Day sa zmenili na “Boy’s Day”?

foto nieje najaktuálnejšie. ešte z čias songu Nothing Lasts Forever...ale na pobavenie postačuje. :megalol:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #684 kdy: 01. Srpen 2011 - 20:27 »
Davichi - HEAVEN (Gisaeng Ryeong OST) [2011.08.02]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9JYxQW1SqPQ[/youtube]

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #685 kdy: 02. Srpen 2011 - 15:15 »
http://voyo.nova.cz/multimedia/nocni-televizni-noviny-1-8-2011.html?s=0
Kdo to neviděl večer, tak si na jeďte na 12:25 min

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #686 kdy: 02. Srpen 2011 - 17:30 »
No super :)) Už se to rozjíždí  :lol: :lol: :lol:

Offline Eliria

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
« Odpověď #687 kdy: 02. Srpen 2011 - 17:35 »
Ten reportér je hroznej debiiil  :roll:  :megalol: Ale bylo to epické :heart: :cool:

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 23
  • JSEM MRCHA A JSEM NA TO HRDÁ!
    • Welcome to My Life
« Odpověď #688 kdy: 03. Srpen 2011 - 13:37 »

a ano, je to na ten "epický" k-pop sraz
[img width= height=]http://img97.imageshack.us/img97/3766/sungminm.png[/img]

Offline Eliria

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
« Odpověď #689 kdy: 03. Srpen 2011 - 15:58 »

:megalol: :megalol:

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #690 kdy: 03. Srpen 2011 - 16:06 »

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
« Odpověď #691 kdy: 03. Srpen 2011 - 16:33 »
chudák reportér... :grin:
ale ten Rey Koranteng <3

Aki:

i ty jeden závistivče! :D

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #692 kdy: 03. Srpen 2011 - 16:42 »
ano Corci, Ray byl na celém kaká-pop srazu nejlepší. Jeho těžko skrývaný výtlem po konci reportáže.

a jinak ti musím vynadat, proč tu odhaluješ mou závistivost? Myslela jsem, že když jsem před tebou ronila toxické slzy smutku, že si to necháš pro sebe!

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #693 kdy: 03. Srpen 2011 - 16:57 »
Abychom brzo nedostaly banána :D

To víš ... jsem už taková

A ty toxické slzy byly z 10ti hodinového zírání na prodloužené verze Aliens série, to ti nemůže nikdo vyčítat :D
ale neboj, nechci tě potopit, naopak, jsem v tvém fanklubu - vedeš hned po Kyu-stans na omoně :D

Počkat, tak k tématu a hezky sofistikovaně ... dojmy z nového alba Hwanheeho?
Co si myslíš o skupině Ukulele piknik a spalování japonské vlajky na ulici?

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #694 kdy: 03. Srpen 2011 - 17:10 »
Nové album Hwanheeho je fajn, mám zase co poslouchat. Prokládám Suju Hwanheem a naopak *vzpomene si na Shiwonova HwanHeeho*

edit: to jako vážně no joke ti Ukulele piknik?
v tom případě - smazala kus postu -

edit2: stahuju
Ukulele Picnic - Ukulele Picnic
Release Date : 2010-06-17
Genre : Pop Rock/Indie
Language : korean

No a pálení japonské vlajky, víš že do polity já se nepletu. Ale jo, tentokrát se vyjádřím - je to škoda látky. Mohli tu vlajky protáhnou z/skartovačkou (asi z, co? nebo...), po té jí sešít a oblíknout do toho některého z idolů.

a teď tu je otázka

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #695 kdy: 03. Srpen 2011 - 17:25 »
Já album teprve teď poprvé poslouchám, když nepočítám titulní song ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lk8tzAPuJPE[/youtube]
tak nějaké doporučení?

Srzly, korejští nacionalisté (= vlastně všichni Korejci) jsou pro mě občas moc. Stejně je to všechno založené na těch starých historických potyčkách a poválečné rvačce o ten kus kamene ostrov Takešimu/Tokto, kde nic není, jen se tam Korejci z trucu nastěhovali :D ... teď to dostává jiný rozměr, když se do toho zapletl i pop-průmysl ...

Myslím, že skartovačka :D btw tak to už máme koncept třetího člena pro šesté album ...

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #696 kdy: 03. Srpen 2011 - 17:33 »
ach Hwanhee... *zasněný pohled*
Hele, zatím žádné doporučení nemám, ještě to fakt nemám naposlouchané. Každopádně vím, že to bude asi mé nové uspávací album.

Korejský nacialismus, no jo... nevyčerpatelné téma.

ještě chvilku a oblíknem je všechny. Shiwon už půjde úplně nahý, jen ponožky a disco kouli

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #697 kdy: 08. Srpen 2011 - 18:13 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zzo5aTYNaak[/youtube]

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline tom46

• LV 6/10