Autor Téma: Japonsko  (Přečteno 20400 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Re:Japonsko
« Odpověď #175 kdy: 18. Srpen 2012 - 10:05 »
Takový typický letní (v rámci okurkové sezóny) článek o budovách Yoyogi National Gymnasium (国立代々木競技場). Osobně mě na celé věci nejvíc pobavilo to, že autor si dal záležet, aby v článku čtenáře nezatěžoval něčím tak nepodstatným jako jsou názvy těch stadionů :lol:

http://bydleni.idnes.cz/olympijske-stadiony-v-tokiu-dga-/architektura.aspx?c=A120817_152331_architektura_rez

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #176 kdy: 21. Září 2012 - 19:16 »
Ta podpora "dětí po katastrofě ve Fukušimě" je zajímavá v tom, kdo ji financuje... nejspíš nějaká vládní složka (nebo dobročinná organizace financovaná kým?) protože těch dětí muselo být spousty a zaplatit jim zájezd na druhou stranu zeměkoule ještě s programem a na týden+ :shock:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #177 kdy: 01. Říjen 2012 - 19:48 »

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 29
  • Pohlaví: Ženské
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #178 kdy: 01. Říjen 2012 - 23:16 »
Ale nieee, ne že bude na nete menej hudby ved nejsme milionari!

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #179 kdy: 02. Říjen 2012 - 09:08 »
aaaaale sme ;-)
No ale tie jachty a villy tiez z niecoho treba platit ;-)

Offline Gerret

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 6
« Odpověď #180 kdy: 02. Říjen 2012 - 17:14 »
Ale nieee, ne že bude na nete menej hudby ved nejsme milionari!
Ve francii mají něco podobné. A přečti si jak skvěle jim to funguje  :smile:
http://www.zive.cz/bleskovky/francouzsky-zakon-hadopi-po-dvou-letech-poprve-tresta/sc-4-a-165434

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #181 kdy: 02. Říjen 2012 - 22:27 »
Moje životní zkušenostní je, že člověk VŽDYCKY našel způsob, jak něco obejít. Nechám se překvapit co lidi vymyslí.  :wink:

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #182 kdy: 03. Říjen 2012 - 08:22 »
pujcovnu... dones neco a pujc si neco... :P jeste nedavno neco takoveho fungovalo u nas, ale s tim, ze jsi byl jako spolumajitel a vlozinim prispevku jsi mohl cd a dvd pujcovat dle seznamu a prpadne dat i svoje do obehu.

Mno na dalku mimo dane mesto je to uz problem... rekneme ze vymysli neco jako alfaomegaXtorrent :D
vsechno se da obejit.
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #183 kdy: 19. Říjen 2012 - 23:43 »
Američtí vojáci v Japonsku nesmí kvůli znásilnění na Okinawě v noci ven
http://zpravy.idnes.cz/zakaz-nocniho-vychazeni-pro-americke-vojaky-v-japonsku-piq-/zahranicni.aspx?c=A121019_134621_zahranicni_ipl

Nedivím se, že je na Okinawě tolik protestů, proti americké přítomnosti na ostrově. Oni to opravdu vždycky odskáčou i za zbytek Japonska.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #184 kdy: 22. Únor 2013 - 21:24 »
To se zase našim novinářům povedlo k něčemu nachomýtnout :grin:

Čínsko-japonský incident: Štáb ČT byl u toho
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/216237-cinsko-japonsky-incident-stab-ct-byl-u-toho/

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #185 kdy: 07. Březen 2014 - 13:49 »
No tohle je tak typicky japonská záležitost. Dojemné, smutné a hezké.

http://www.novinky.cz/koktejl/329635-rodice-dostali-dopis-od-dcery-ktera-zemrela-pri-tsunami-v-roce-2011.html

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #186 kdy: 23. Duben 2014 - 22:15 »
Tak automaty na banány jsou prej výjimkou i Japonsku. Ani by mě to ale neudivilo, kdybych je tam potkal.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #187 kdy: 31. Červenec 2014 - 04:32 »
Je to zase tak trochu kategorie LOL/WTF Japonsko, ale je zajímavý pozorovat, jak se čeští novináři zvládli poprat s beztak převzatou zprávou :grin:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/281774-japonsky-modni-hit-kult-roztomilosti/

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #188 kdy: 06. Srpen 2014 - 20:05 »
Takhle by měl vypadat příští Assassin's Creed :lol:

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 1
« Odpověď #189 kdy: 28. Září 2018 - 12:26 »
když už na toto fórum zase chodí lidi, dám to i sem.

od listopadu začíná platit dohoda o working holiday visa:
(pokud tu je někdo, komu je 30 nebo méně, a chce si zkusit v jp pracovat)

Citace
Japonsko dne 24. září 2018 potvrdilo Ministerstvu zahraničních věcí ČR dokončení svých vnitrostátních postupů nezbytných pro vstup v platnost Dohody mezi vládou ČR a vládou Japonska o vízech k pracovní dovolené pro mladé ve věku 18 až 30 let. Dohoda začne platit od 1. listopadu 2018.

Možnost pracovní dovolené se bude vztahovat na mladé občany obou zemí ve věku 18 až 30 let včetně, kteří budou moci cestovat za prací a zahraničními zkušenostmi do České republiky resp. Japonska. Pro podrobnější informace o způsobu, kterým budou čeští občané moci žádat o japonská víza k pracovní dovolené, a k režimu vstupu a pobytu na území Japonska je nutno se obracet na japonské úřady (například na Velvyslanectví Japonska v Praze). Informace k podávání žádostí japonských občanů o česká víza k pracovní dovolené budou uveřejněny na internetových stránkách Velvyslanectví České republiky v Tokiu.

Text dokumentu podepsaného v Tokiu 27. června 2017 bude vyhlášen ve Sbírce mezinárodních smluv. Bezprostředně po vstupu dohody v platnost dojde k výměně nót, kterými si obě strany vzájemně odsouhlasí výši kvóty (počet víz k pracovní dovolené, která budou vydávat občanům druhé strany v kalendářním roce). Počty pracovních míst (výše kvóty) MZV oznámí po jejich dojednání a bude rovněž publikováno ve Sbírce mezinárodních smluv.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2018_09_25_dohoda_o_vizech_k_pracovni_dovolene_s_japonskem.html

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #190 kdy: 28. Září 2018 - 12:28 »
Tohle měli udělat před deseti lety... nebo alespoň před pěti :sad:

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #191 kdy: 28. Září 2018 - 12:51 »
nj.. pravda, že tady je poněkud starší osazenstvo. ale je tu ještě jedna věc -  od dubna příštího roku se chystá nový typ pracovního víza. (a nechci nic psát předem, ale vzhledem k tomu, že ta specializovaná víza už mají pokrytá, tak.... ^_^)

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #192 kdy: 29. Září 2018 - 13:15 »
nj.. pravda, že tady je poněkud starší osazenstvo. ale je tu ještě jedna věc -  od dubna příštího roku se chystá nový typ pracovního víza. (a nechci nic psát předem, ale vzhledem k tomu, že ta specializovaná víza už mají pokrytá, tak.... ^_^)

hele, máme tu ďalší comeback :)) vitaj back na A-Music, 8BB76E2 .. ako sa darí v Japonsku?  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #193 kdy: 30. Září 2018 - 01:33 »
hele, máme tu ďalší comeback :)) vitaj back na A-Music, 8BB76E2 .. ako sa darí v Japonsku?  :wink:
tak nějak přežívám.. ^_^ celkem zásadní pro mě bude tato zima, kdy se asi rozhodne, co bude dál..

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #194 kdy: 30. Září 2018 - 11:10 »
tak nějak přežívám.. ^_^ celkem zásadní pro mě bude tato zima, kdy se asi rozhodne, co bude dál..

and what are the opitions? :)

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #195 kdy: 30. Září 2018 - 16:16 »
and what are the opitions? :)
vlastně ani nevím.. to až podle toho, co řeknou na imigračním na moji žádost..

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #196 kdy: 14. Říjen 2018 - 19:04 »
Také zdravím "po letech" :wink: To mě buď nějak uniklo nebo jsem to už pozapomněl, že jsi v JPN.

BTW, to jsi ty, co nám tu vytečkoval všechny své předcházející příspěvky a inkrementoval svůj nick o "n+=1"? :angel: Vícero z nás z toho tehdy nebylo nadšeno, pač tím veškerá diskuze, kde jsi figuroval ztratila smysl a také jakousi pomyslnou historickou hodnotu, když jsem tu tak pročítal před pár týdny starší diskuze :sad: ...zhruba před měsícem jsem to zakázal aby se něco podobného nestalo, pač mě to mrzí dodnes, tzn. po 3 dnech již nelze nic upravit.

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #197 kdy: 15. Říjen 2018 - 12:14 »
Také zdravím "po letech" :wink: To mě buď nějak uniklo nebo jsem to už pozapomněl, že jsi v JPN.
já se přesunul v té době neaktivity.. ^_^ (květen 2016)
..Vícero z nás z toho tehdy nebylo nadšeno, pač tím veškerá diskuze, kde jsi figuroval ztratila smysl a také jakousi pomyslnou historickou hodnotu, když jsem tu tak pročítal před pár týdny starší diskuze :sad:
nj.. nějaká historická hodnota je pryč, ale žijeme dnes, včerejšek se nikdy nevrátí, a zítřek nemusí přijít..

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #198 kdy: 15. Říjen 2018 - 18:07 »
já se přesunul v té době neaktivity.. ^_^ (květen 2016)
Ach tak ^_^ To jsme ještě 2 roky čekali na miniaturní vzkříšení, teď už to ale moc na žádné nevypadá, pač jsme tu s tebou aktivní už jen ty a maddy a to tak jednou do týdne :shock: :smile:

nj.. nějaká historická hodnota je pryč, ale žijeme dnes, včerejšek se nikdy nevrátí, a zítřek nemusí přijít..
Včerejšek se vrací stále například s každým poslechem hudby, která nevyšla právě dnes :wink: I proto má pro mne minulost poměrně značnou hodnotu.

Zítřek bude na planetě Zemi ještě zhruba 1 miliardu let, než se změní nyní stabilní stav našeho Slunce a začně mu postupně docházet palivo - vodík (tím se změní síla jeho gravitačního pole, která udržuje veškerý jeho materiál a v důsledku dojde také ke změně jasu a povrchové teploty a postupně expanduje...)... nicméně zhruba za 1 miliardu let se srazíme s galaxií Andromeda, tak je otázka, jestli se toho naše sluníčko dočká, než se rozepne až k Jupiteru... nicméně zhruba za 30-60 let tu teoreticky nebudeme... :bear: ...nicméně existují vědci, kteří tvrdí, že existuje ve vývoji prostředek, který prodlouží lidský život a v průběhu let se jeho účinek natolik zefektivní, že se ve výsledku míra stárnutí bude stále více zpomalovat... :megalol: OK, zůstaňme zatím u nevyhnutelných faktů ala Slunce VS Andromeda :angel:

A když už jsem začal ten -geeky- offtopic, vlastně to má spojitost se zemí vycházejícího Slunce, kde už bude Slunce vycházet jen zhruba 5 - 7 miliard let, ale to už budou potomci pozorovat rudého giganta z teraformovaného Marsu... nebo kdo ví, možná už roztaje i Titan... ale tam by se nás moc nevešlo :wink:

:pika:

Online 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #199 kdy: 15. Říjen 2018 - 23:22 »
..
lol... ^_^ vy jste tady na tomhle fóru všichni takoví spisovatelé..

ale sám si to napsal..
Kód: [Vybrat]
teď už to ale moc na žádné nevypadá, pač jsme tu s tebou aktivní už jen ty a maddy a to tak jednou do týdnejá sem tak nějak průběžně chodil, a říkal jsem si, kde všichni jsou.. jestli všichni tu hudbu už přestali poslouchat, nebo co se stalo.. ale ne, nepřekvapuje mě to.. pamatuju vymření lopuchu / lapiduchu, mangy.cz, prvního i druhého otakulandu, hofylandu...

Kód: [Vybrat]
Včerejšek se vrací stále například s každým poslechem hudby, která nevyšla právě dnesjo, jsou to hezké vzpomínky.. ozvěny časů, které se nikdy nevrátí..
já kdysi davno (za "otaku" časů) sháněl poměrně vzácný laserdisc, a teď, když jsem ho před pár dny sehnal, obratem jsem ho prodal na ebayi.. prostě už je to minulost.. no ale zas jsem během jednoho dne vydělal na měsíční nájem, což je hezké.. ^_^

-------------------------

a když jsme v tom topicu o japonsku, aspoň sem hodím fotku našeho japonského psa.. ^_^
https://twitter.com/8BB76E1/status/1048585099510394882