Autor Téma: Nana + Nana 2  (Přečteno 6252 krát)

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 3
  • Pohlaví: Ženské
    • naiseen.blogspot.com
Re: Nana + Nana 2
« Odpověď #25 kdy: 15. Únor 2009 - 21:17 »
tak mangu ani anime nepřebije nic, to máš pravdu. To že nikdy a nikdo v žádnym filmu nemůže přesně chytit kreslenou předlohu je taky jasný, ale tak zklamalo mě to. Vývoj mangy  je opravdu hodně depresivní a já se děsím a zároveň jsem na to hrozně zvědavá jak to všechno dopadne.

Abych rekla pravdu tak nejvetsi strach u live action jsem mela z Nany a ne Hatchi... Nana byla hodne dulezita ve vyrazu a musim rict, ze jeste tak dva filmy a Mika by byla dokonala... A to pardon za vyjadrovani k Mice... U Hatchi to beru tak, ze se jedna o (jak vysvetluji v deji) pejska... Takze tak nejak moje predstavi naplnili, i kdyz to mohli jeste malinko vic prehnat a udelat ji jeste vic cute nez je. Podle me je prvni Hatchi je vic Cute nez ta druha (at uz je kritika jakakoliv)...

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 23
  • JSEM MRCHA A JSEM NA TO HRDÁ!
    • Welcome to My Life
« Odpověď #26 kdy: 21. Únor 2009 - 17:12 »
Podle mě je teda Mika perfektní už v prvních dvou filmech. S jejím výběrem do role Nany se dle mého názoru trefili na 100%. A tvrzení o Hachi, že je v podstatě jen pejsek... nemůžu souhlasit. Podle mě je v ději dost důležitá, i když je v anime a manze jako pes prezentovaná. Nana jako celek je přece o přátelství těch dvou a to by bez Hachi nešlo. Navíc, nebýt Hachiko a událostí s ní spojenými neodhalilo by se tolik z povahy Nany.
[img width= height=]http://img97.imageshack.us/img97/3766/sungminm.png[/img]

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #27 kdy: 21. Únor 2009 - 20:46 »
Podle mě je teda Mika perfektní už v prvních dvou filmech. S jejím výběrem do role Nany se dle mého názoru trefili na 100%. A tvrzení o Hachi, že je v podstatě jen pejsek... nemůžu souhlasit. Podle mě je v ději dost důležitá, i když je v anime a manze jako pes prezentovaná. Nana jako celek je přece o přátelství těch dvou a to by bez Hachi nešlo. Navíc, nebýt Hachiko a událostí s ní spojenými neodhalilo by se tolik z povahy Nany.
Ja netvrdim zas tak velky opak, spis se mi jednalo o provedeni filmu. Prislo mi to v nekterejch scenach az moc strojeny... Asi je to jen muj osobni nazor... Proti obsahu filmu vubec nic nemam, prave naopak mi spis prislo lito, ze ten film stejne nemuze rict vsechno, co v pozadi je...

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #28 kdy: 21. Únor 2009 - 20:49 »
Ja netvrdim zas tak velky opak, spis se mi jednalo o provedeni filmu. Prislo mi to v nekterejch scenach az moc strojeny... Asi je to jen muj osobni nazor... Proti obsahu filmu vubec nic nemam, prave naopak mi spis prislo lito, ze ten film stejne nemuze rict vsechno, co v pozadi je...

Jo tak to jo, taky mi je líto že film toho nemůže tolik říct. Podle mě, ti co neznají Nanu jako anime a mangu a koukaj na film tak musí být chvílema zmatený, a některé souvislosti jim nemusí být až tak jasné

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #29 kdy: 02. Duben 2009 - 21:08 »
No ja vam nevim...drive zminovana od Aki...... Hatchi byla myslena Hachi (nana - hachi = 7).... nevim jak vy, ale tvurce titli Idaho, kdyz mi to doporucoval (myslim film nana2) pac 1 jsem mel od Keie ... tak mel k tomu docela vaznou prupovidku a delsi dobu.....

Ono nejen, ze tam byla vymenena postava, ale v tom filmu byly nejasnosti o proti kreslenemu a Idaho mel trochu problem stmelit ten dej tak, abychom to pochopili spravne oc se tam jednalo.Protoze o proti animovane casti nektere useky tam nebyli.... No jak velky rozdil mezi kreslenou a filmovou Nanou je, rici nemohu, pouze jsem sdelil to, ze prekladatel se u toho natrapil, pac pry prekladal to co bylo ve filmu a nedavalo to mistama smysl..... tak se musel chopit puvodniho a povysvetlovat tam par veci
aspon tak se mi k tomu pokrac. film. dilu Nany2 vyjadril.
Takze prekladatelum mistama nezavidim pokud odvadeji skvelou praci jako Idaho a dbou na peclive preklady k pochopeni deje aj......
(uz jem narazil od nekoho jineho co to frknul pres stupidni prekladac a z toho prekladu jsem nepochopil uz nic  :grin: to radeji v en)
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
  • Pohlaví: Mužské
« Odpověď #30 kdy: 04. Duben 2009 - 01:46 »
Abychom dokreslili realitu... Uživatel Idaho je člověk poněkud odtržený od reality, který kdyby nás všechny potkal v sále, odsoudí nás za podřadný plevel :) Mj. se taky rozčiloval, jak to, že někdo jako on není respektován americkým kung-fu mistrem... Nevím, jak s Nanou, ale tímhle pánem bych se neoháněl v žádný souvislosti.
Jednorožčí síla, bubl!!
Každý jsme anděl s jedním křidlem, abychom vzlétli, musíme se obejmout…

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #31 kdy: 04. Duben 2009 - 02:32 »
small OT
Mno aspon ma snahu delat svou praci poradne a precizne o proti jinym..... v teto vete nebyla snesena narazka na Sysla, ze by spatne prekladal, ale zcela jini kterym obcas zustaly vety v EN nebo korekce ci casovani ackoliv to bylo k dane presne verzi anime, videu vytvoreno....

Jaky je Idaho ve skutecnosti nevim, poradne jej neznam, ale celkem jej si casto pisem a zatim mi doporucil dobre veci i rady. Cenim si jej i jeho praci. Tudiz asi mozna neco na tom bude, kdyz musel pokukat i po jinem zdroji, jak to vubec bylo zamysleno....
Takze titulkovani neni pouze robotnicky preklad, ktery prelozi vetu od nekoho co prevedl z originalu do EN a prekladatel z en do cz... Ale je to vetsi prace poohlednout se i po puvodnim zdroji nebo primy preklad z originalu a sladeni v cz, aby to melo hlavu a patu a souviselo to i s dejem.
   Napriklad nedavny dohad na prekladani "kushii dorobo" a po pulhodinovem dohadovani zda kushii je zkratkou utsukushii (krasna) coz je mozne, pac oni hodne zkracuji slova, ale pak po preposlani originalu ve bylo jasne..... Nekdo zapomel prelozit znak SE a to pak ma jiny vyznam - sekushii dorobo - sexy zlodejka..... Normalni prekladatel by si s tim asi nelamal hlavu a bud by nechal to jako jeji jmeno Kushii nebo prdnul prvni co najde a to je:  jehla, spejle, rozen nebo hreben, coz ke zlodejce moc nesedi....proto zprvu jsme se priklaneli ke te zkratce nez byl spatren original.....

Nemyslim si, ze ihned soudi a nemyslim si, ze by se on az tak vytahoval svym umenim boje.... Vim, ze neco ovlada i bavili jsme se na to tema az po nejakym case, ale neslysel jsem od nej zadnou narazku...,ale vim jedno, ze pracuje vice nez jini a dela to precizne a poctive....ale to bylo uz psano
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
« Odpověď #32 kdy: 16. Duben 2009 - 18:35 »
Když myslíš... No však říkáš, neznáš ho :) Od tebe jsem taky získal pár cenných rad, to od leckoho, raději ho ale moc neobhajuj, zvlášť ne "z vděčnosti" - mimochodem, ty překladatelský myšlenky pochytil ode mě... Nepřihazuju, ale tohle tu jako poslední příspěvek viset nemohlo  :grin:
Jednorožčí síla, bubl!!
Každý jsme anděl s jedním křidlem, abychom vzlétli, musíme se obejmout…

Offline zeli

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 6
« Odpověď #33 kdy: 19. Duben 2009 - 19:54 »
Jo nana je pěkný film, akorát ten druhý díl se mi opravdu nelíbil. Hlavně asi kvůli tomu že se měnili herci...... a tak nějak celkově se mi ta jednička líbila víc...

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #34 kdy: 28. Duben 2009 - 03:25 »
Nechci too... ale jak Nacchi mluvil o tom hrabání v různých zdrojích pro doladění/upřesnění titulků... pokud já vím, tohle nedělá zdaleka jen Idaho
Naopak mě třeba nepřišlo jako nejlepší nápad zamněnit název skupiny Black Stones na Blast.. ať už ho k tomu vedly okolnosti jakékoliv, skupině visela na koncertě cedule s nápisem "Black Stones" a použít v překladu Blast bylo pak dosti matoucí. Vzpomínám si, jak jsem se o tom bavil s Idahem v době poté, co mě bezdůvodně a bez upozornění zabanoval ze všech jeho komunikátorů, v komentářích na nejmenovaném webu určeném pro titulky
Reakce byla docela úsměvná: "njn, v té době jsem to sám netušil a nechápal, ale osvítil mě duch svatý... :wink:"
:lol:

A teď už vážně na závěr...
Idaho se onoho času, kdy zveřejnil titulky k Nana 2 ku světlu světa rozhodl, že už nikdy nezveřejní titulky jinde než na svém blogu protože někdo JEHO MAJETEK (titulky) vzal a umístil ho tam kam NESMĚL (kamkoliv jinam než je dal Idaho) ^^;

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #35 kdy: 01. Květen 2009 - 17:38 »
Nazev Blast pochazi uz z mangy, kde Blast pouzivaji pro zkraceni ;) Mne osobne to vubec nevadi ;) Pri cteni mangy mi to prislo jeste lepsi, protoze to nezabiralo tolik mista a bylo vic obrazku ;)

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #36 kdy: 01. Květen 2009 - 18:20 »
s tím zkrácením na Blast souhlasím s naiseen

Offline bebulka

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
« Odpověď #37 kdy: 23. Srpen 2009 - 22:46 »
Neviem ci to sem patri,ale ta herecka z filmu Nana 1 je lepsia ako ta co ju nahradila v 2-ojke.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #38 kdy: 01. Září 2009 - 19:14 »
take si myslim ze Aoi Miyazaki (z Nana1) je lepsi....

hodne lidi spise reagovalo na to, ze nemeli prehazovat to na jinou herecku... vypada to fakt blbe
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆