Autor Téma: Vietnamská hudba [Neprávem opomíjená a přehlížená - PROČ ?]  (Přečteno 10158 krát)

Offline Kodrcik

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
Re: Vietnamská hudba-neprávem opomíjená,přehlížená-PROČ???
« Odpověď #50 kdy: 18. Září 2009 - 16:47 »
Ahojky,

proč bych se měl nadechovat????Já se nedusím.... :cool:tak se spíš trošku nadechni Ty...a rozdejchej moje myšlenky a dej mi prostor k obhájení...nejde mi o to zvrtnout to v nějakou hádku,...spíš zájem o diskusi s ostatními.Chtěl jsem tady představit  různé vietnamské umělce,jejich poslední videa,alba a tak.....aby každý měl možnost poznat i tento kus kontinentu Asie.Mnoho lidí má zbytečné předsudky k Vietnamu,a tak jsem spíš chtěl trošku Vám tady něco ukázat z toho,co tu nikdo jiný zatím neukázal...bohužel,moje zkušenosti s psaním a vkládáním příspěvků do takových fór jako je tohle jsou nulové,takže jsem zatím nepřišel na to JAK se sem uploaduje video,písnička a tak...čekám až se připojí jeden můj kamarád odtud aby mi poradil:-)pokud mi chceš poradit,můžeš samozřejmě i Ty....budu jedině rád.Založené téma nové je taky díky tomu,že to tu zatím moc neovládám,sotva vypotim tenhle příspěvek.Ale já to zjistím a pak už se budeš moct i Ty mrknout.Pokud ovšem budeš chtít.Nestojím o hádky,kritiku,to umí každý.Stojím o diskusi na úrovni.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
« Odpověď #51 kdy: 18. Září 2009 - 18:56 »
Hlavně klid lidičky. Sice tvrdíte jak jste v pohodě, ale vaše příspěvky mi v pohodě moc nepřipadají.

Kodrcik:
     Promiň. Tvůj první přízpěvek na mě osobně působil dojmem, že tě někdo musel řádně dožrat s odsuzováním vietnamské hudby. Na jednu stranu chápej rozhořčení Corci. Našel jsi na fóru správnou sekci, ale odignoroval jsi přímo v ní už existující topic a místo toho jsi založil duplicitní. Po tom cos napsal tedy předpokládám, že tohle téma bylo založeno vlastně omylem a budeš se přesouvat do už existujícího topicu, je to tak?
     A ještě bych měl jeden dotaz. Ty nepovažuješ kritiku za součást diskuze na úrovni?

Offline Kodrcik

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #52 kdy: 18. Září 2009 - 19:36 »
Jéééééééééžiš,musí to hned každej řešit proboha???Přiznám se,že když to tady čtu,tak už dopředu nemam chuť sem cokoliv dávat.Divíte se mi???Mě nikdo nedožral,ale prostě všímám si toho....a přijde mi to jako hrozná škoda.Místo aby se tady tak trošku "debatovalo" o všech možných podobách ASIE-forum se jmenuje přece Asian music ne???Vietnam je co???Taky Asie???Tak proč tu nic takového není???Jasně,protože tu není nikdo kdo by měl náladu se bít za Vietnam a možná už to částečně i chápu.Jestli se přidá dalších 5 lidí a rozmasakrujete mě tu na molekuly jen proto,že Vám chci ukázat něco co neznáte,tak na to nemám slov.Proč to každej tak řeší??Proč to řešíš Ty???Jsme tu v psychologické poradně,nebo na foru o jedné zemi,která nás všechny fascinuje???Informace o tom,že Vietnamská hudba je "OUT" mi už dávno podal Small Soldier,a tak jsme se shodli,že když trošku mám už přehled-podotýkám trošku,přijde mi škoda se o to nepodělit s ostatními.Ale ještě jeden příspěvek podobného charakteru,a asi se na to zvysoka "vyfláknu".
Kritiku považuji za součást diskuse na úrovni,ale ne dřív,než nějaká vůbec vznikne a než je CO kritizovat.Asi Tě překvapím,ale mě je srdečně jednooooooo,jestli jsem založil topic novej,starej....já mám v hlavě spoustu jiných věcí,než řešit takovouhle prkotinu.A myslim si,že kdo to má v hlavě v pořádku,s ledovym klidem skousne založenej novej topic.A jestli ne,JEHO PROBLÉM.....jako jde tu o topicy?Nebo to co v tom topicu bude?????!!!!!No comment....

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #53 kdy: 18. Září 2009 - 19:59 »
     Proč to řeším? Protože jsi napsal příspěvek, který byl pravděpodobně špatně pochopen (špatně jsme ho pochopili hned dva) a snažím se zabránit tomu aby kvůli tomu lidi vyšilovali. Což jak na to koukám se mi moc nepovedlo...

Kde tu kdo psal, že máme něco proti tomu abys nás nějak hlouběji seznámil s Vietnamskou hudbou? Corci se podivila nad formou tvého příspěvku a nad tím, že jsi založil nový topic. Ve svém příspěvku také nic takového také nevidím.

To vyšilování nad zakládáním duplicitních topiců má svůj důvod. Obzvláště pokud se snažíš udržet fórum alespoň trochu přehledný, je důležité aby se zde duplicitní topicy pokud možno nevyskytovaly. Samozřejmě, že je obsah topicu podstatný. Ale stejně tak je podstatné aby v tom byl alespoň elementární pořádek a všem bylo hned jasné kde mají co hledat. Jeden by se mohl divit proč tu pro Vietnamskou hudbu máme hned dva prakticky stejné topicy.

Ještě bych to tedy shrnul. Rozhodně vítám tvoji snahu nás seznámit s oblastí asijské hudby, o které se tu toho moc neví. Ale zároveň tě prosím o dodržování pár jednoduchých pravidel aby toto celkem přehledné fórum přehledným zůstalo. Duplicitními topicy k tomu nepřispěješ.

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #54 kdy: 18. Září 2009 - 20:08 »
Kodrcik: naozaj bude lepsie ak sa diskusia prenesie o "2 topicy nizsie" kde uz temu o vietnamskej hudbe mame, je naozaj zbytocne to duplikovat
ale inak ja osobne rad uvital snahu odprezentovat tu aj vietnamsku hudbu, ktorej sa na fore zatial nikto nejak zvlast nevenoval.. takze v prislusnom topicu sa s tebou rad podelim o moje doterajsie pocity z vietnamskej hudby a moje pokusy o pocuvanie niektorych intepretov  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline Kodrcik

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #55 kdy: 18. Září 2009 - 20:18 »
SUPER,tak mi poraďte JAK to přesunout nebo to udělejte za mě,máte-li někdo ty adminovské možnosti???Nicméně já jsem to založil schválně proto,že ten předchozí topic je starý,a já jsem chtěl aby do toho nového přišlo co nejvíce lidí,proto i ten název-neprávem opomíjená hudba.Chtěl jsem strhnout velkou diskusi o tom,kdy se budem vzájemně tak trošku přesvědčovat o tom PROČ mají lidé k Vietnamu takové někdy až negativní postoje....není to tak,že by mě někdo naštval(I když Small Soldier se svojí "zatrpklou ortodoxní Koreou" mě ne jedenkrát pěkně naštval,protože svým názorem úplně srazil to vše to celé co o Koreji říká a jak jí prezentuje.Mě odjakživa přitahovaly "menšiny",někdo,kdo nebyl na 1.příčce hitparád,někdo kdo nebyl komerčně a davem milován........a tak podobně.Proto cítím jistou potřebu se k Vietnamu stavět a vyjadřovat.Nepřijde mi totiž ta země tak "strašně špatná" jak jí mnoho lidí líčí.A o tom jsem tu chtěl podebatovat,a samozřejmě přes tu hudbu,protože si myslím,že je to docela dobrý a jasný prostředek.A co třeba smazat starý stopic a ponechat můj nový???Mám totiž ten názor,že nikdo se starým názvem topicu v něm nebude hledat to co do něj chci právě já vnést.........a to tuto vášnivou diskusi a prezentaci Viet Stars.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
Re: Vietnamská hudba [Neprávem opomíjená a přehlížená - PROČ ?]
« Odpověď #56 kdy: 19. Září 2009 - 09:21 »
K tvé radosti jsem téma sloučil a pozměnil název k obrazu tvému, naštěstí není třeba žádné příspěvky mazat :wink:

Ke svému boji o post vietnamské hudby na výsluní máš samozřejmě prostor, sám jsem zvědav, jak se ti zadaří, prozatím tu byly spíše vyjádření mimo téma

Ad SSX & Your Big Korean Fantasy - je dost možné, že můj úžas nad Koreou vyzněl tak jak vyzněl, asi v tom byla i trochu snaha o dejaponizaci místního chápání, kde zkrátka mnoho lidí naprosto uzavřeně ignoruje všechno mimo Japonska. I proto si myslím, že tvé snažení vzhledem k mému neúspěchu nebude mít velkých výsledků, já už to vzdal před nějakým čase. Ukázalo se jako nereálné přesvědčit někoho s převážnými znalostmi o Japonsku aby věnoval stejný čas jiné zemi. Ať už to bylo jejich nedůvěrou k čemukoliv jinému, ať už to bylo jejich netrpělivostí setrvat mimo své japonské vnímání, ať už to byla hloupost z čistého fanatismu a v poslední řadě nedostačující čas zaměřit se na více oborů asijské hudby... je to věc každého, nicméně i přesto se tu Korea rozběhla na celkem slušné úrovni. Maddy se zase zasnažil a jakž takž obstojně se tu drží i Čína, HK, Taiwan a spol. Čili třeba to nebude marné, ale připrav se na mnoho času, je třeba aby se našli nejprve lidé s odhodláním a potom nabrali i trpělivost a čas v poznávání. Bez rozsáhlých znalostí toho co se snažíš tu prosadit se snižuje šance na úspech pro uznání. Za sebe můžu zavzpomínat třeba na to, jak jsem si 3 roky zvykal na Japonštinu... byl to běh na dlouhou trať. Dnes mi japonština přijde podobně přirozená jako angličtina. To samé zatím s jistotou nemohu říct o korejštině ani čínštině.

Já se přiznám, že už nestíhám ani Taiwan, Čínu, HK... což bývala dříve spolu s JP a KR moje slavná oblíbená trojice. Čili máš prostor, hodně štěstí...

PS: škoda že už sem nechodí Dandark a Rehnii, to jsou 2 lidé se skutečným zájmem o vietnamskou hudbu, a z posledních informací vím, že Rehnii se momentálně učí vietnamsky.

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #57 kdy: 19. Září 2009 - 11:53 »
Ahojky,

proč bych se měl nadechovat????Já se nedusím.... :cool:tak se spíš trošku nadechni Ty...a rozdejchej moje myšlenky a dej mi prostor k obhájení...nejde mi o to zvrtnout to v nějakou hádku,...spíš zájem o diskusi s ostatními.Chtěl jsem tady představit  různé vietnamské umělce,jejich poslední videa,alba a tak.....aby každý měl možnost poznat i tento kus kontinentu Asie.Mnoho lidí má zbytečné předsudky k Vietnamu,a tak jsem spíš chtěl trošku Vám tady něco ukázat z toho,co tu nikdo jiný zatím neukázal...bohužel,moje zkušenosti s psaním a vkládáním příspěvků do takových fór jako je tohle jsou nulové,takže jsem zatím nepřišel na to JAK se sem uploaduje video,písnička a tak...čekám až se připojí jeden můj kamarád odtud aby mi poradil:-)pokud mi chceš poradit,můžeš samozřejmě i Ty....budu jedině rád.Založené téma nové je taky díky tomu,že to tu zatím moc neovládám,sotva vypotim tenhle příspěvek.Ale já to zjistím a pak už se budeš moct i Ty mrknout.Pokud ovšem budeš chtít.Nestojím o hádky,kritiku,to umí každý.Stojím o diskusi na úrovni.

Což takhle, o to vážně nejde, nemám nic proti vietnamské hudbě a ráda se nechám poučit, vážně. Spíš jde o to, co se tu řešilo nade mnou, nemá cenu to rozmazávat ^^

btw: Asi si trochu nerozumíme, ráda bych se vyhnula jistým nesrovnalostem. Kritika, cituji, (z řeckého krinein a kritiké techné, umění rozlišovat a posuzovat) znamená jako činnost hodnocení, posouzení, ocenění. Diskuze o albu/zpěvačce/whatever = kritika, ať už jde o pozitivní nebo negativní.

Serapis: děkuji za pochopení  :grin:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #58 kdy: 23. Říjen 2009 - 18:43 »
Kodrcik, tak co je s tou prezentaciou viet hudby ?!  :wink:
mna teraz uplne dostalo vol. 2 od Tra My Angel  :heart:

Offline Šušu

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 0
« Odpověď #59 kdy: 26. Říjen 2009 - 14:54 »
Em..říká něco někomu Vn Rap ??..přemejšlím,že byych o něm někde hodila ..něco..cokoliv..některý sice nestojej za nic,ae některý jsou na durhou stranu hodně dobrý..co si o tom myslíte ??

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #60 kdy: 26. Říjen 2009 - 17:58 »
kludne hod nieco na ukazku  :wink:

Offline Šušu

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #61 kdy: 26. Říjen 2009 - 21:51 »
Tk sem vybrala pár kousků,co mám osobně nejratši..snad se budou líbit ..:)

Lil Knight - Khong nhu loi em noi -->
Young Uno - Tuyet Yeu Thuong -->
Kyo - Be Keo Mut -->
Kyo - Buong Tay ( trošku ostřejší klip,ae písnička krásná :)) -->
Lil Shady feat. Lil Style - Thoi Bye -->

zatím ymslím stačí xP..bych vám brzo lezla krkem..chci slyšet (číst) váš názor :)

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #62 kdy: 26. Říjen 2009 - 22:21 »
S rapem vn nejsou sto let za opicema  :wink: Ale já se fandou asi nestanu  :razz: Ale je to pěkný a celkem povedený. A to se muší nechat!

Offline Šušu

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #63 kdy: 27. Říjen 2009 - 21:06 »
S rapem vn nejsou sto let za opicema  :wink: Ale já se fandou asi nestanu  :razz: Ale je to pěkný a celkem povedený. A to se muší nechat!

Taže sem vybrala dobře  :oops:... jsou to moje asi nejoblíbenější,chtěla jsem se prostě podělit :)..

Offline Kodrcik

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #64 kdy: 16. Duben 2010 - 04:21 »
Zdravíčko,

sorry,že jsem sem nepřispěl onehdá jak jsem sliboval vietnamské perličky,ale byl jsem tady z těch reakcí fakt znechucenej....víte,já celý život dá se říct vyhledávám přesně věci,které nejsou tak strašně masové ana 1.pohled "dobré,IN..." atd.A rád bych opravdu ukázal světu,že věci se mají trošku jinak....já nic nemám proti Korejské hudbě,čínské...neznám jí,a tak jí nesoudím.Ale mohu říct,že už jsem pár korejských klipů viděl,něco nebylo špatné,ale neoslovilo mě to nikdy natolik jako vietnamská hudba!Ale o tom nemá cenu polemizovat....zvažuji,že založím speciální web na prezentaci vietnamské hudby...tak jako má SSX krásný webík o Korejské music,já bych rád měl svůj o vietnamské...pokud bude čas,což je ta nejhorší věc která všechno jen brzdí...držte palce,pokud se zadaří,máte se fakt na co těšit.... :angel: :clapping:brzy poznáte,že Vietnam není tak "OUT" jak se Vám zdá a jak si možná myslíte...

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #65 kdy: 16. Duben 2010 - 10:43 »
nemyslím si že Vietnam je out, ja mám dosť rada vietnamskú hudbu  :angel:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
Re:Vietnamská hudba [Neprávem opomíjená a přehlížená - PROČ ?]
« Odpověď #66 kdy: 16. Září 2018 - 20:48 »
btw .... před cca rokem se mi taky konečně povedlo najít Vietnamskou zpěvačku, co se mě nasnaží uspat  :lol:  (jo, jo ... je to můj častý problém  :megalol:)

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #67 kdy: 16. Září 2018 - 21:38 »
svojho času som mal obdobie, keď som vietnamskú hudbu počúval dosť pravidelne a nepovedal by som, že ich tvorba je až tak "ballad-heavy" ;)
teda neviem ako v poslednej dobe, keďže vietpop sa celkovo dosť ťažko zháňa na nete, takže už ho až tak nesledujem, ale čo ma zaujalo boli:

Hồ Ngọc Hà  :heart:  :heart:

Trà My Angel  :heart:  :heart:  :heart:

Trà My Idol

Thu Minh

Thu Thủy

Huỳnh Minh Thủy

Nguyễn Đình Thanh Tâm  :heart:

Nhật Thu

Thảo Trang

Mỹ Tâm

Hồng Ngọc

Hương Tràm

Tinna Tinh

uf, som kvôli tomuto výberu vytiahol XY rokov starý disk s vietpopom  :lol:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #68 kdy: 16. Září 2018 - 22:36 »
Díky za výběr, určitě mě to zase nasměrovalo dál a koukám, že se to už projevilo na doporučeních, která mi zobrazuje YouTube, to taky pomůže  :lol:

Nevím proč, ale já snad pořád narážel na samé, ne nutně baladovky, ale prostě samé uondané zamilované cosi... Něco jako Yêu Anh od Miu Lê. Není to špatný, ale nemá to tu jiskru a vracím se k tomu jenom, když mám vysloveně náladu. Naštěstí jsem jí pak dal ještě šanci  :grin:

Z toho co jsi psal, jsem snad znal jen Thu Minh a Mỹ Tâm, ale z tebou postnutých novinek, za mě jednoznačně nejlepší Piece Of Love od Huỳnh Minh Thủy.

Jinak, za mě ještě přihodím Đông Nhi...

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #69 kdy: 18. Září 2018 - 11:39 »
np  :wink:

Tá  Đông Nhi je celkom fajn .. čo mi pripomína, žeby som sa asi mal znova ponoriť do vôd Vietpopu  :lol: už som sa mu nevenoval asi dobrých 5 rokov, takže určite mi ušlo mnoho "klenotov", akurát pri Vietpope mám dosť problém s tým, že neviem kde ho hľadať  :oops:  Na čínskych fórach si Cpop nemám problém zaobstarať, ale pri pokuse nájsť čokoľvek z Vpopu sa moja snaha míňa s účinkom .. takže any ideas (od takmer) Vietnamca?  :lol:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #70 kdy: 18. Září 2018 - 14:50 »
Vydrž, až dojede, tak se optám manželky :lol:

Já totiž pozoruju, že způsob mojí konzumace hudby se dost změnil. Mnohem častěji si prostě pouštím klipy a dost jsem omezil stahování. Což je na jednu stranu škoda, protože jsem se dostal do situace, že co není na JPS nebo YT, to nemám.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #71 kdy: 22. Září 2018 - 00:57 »
Něco jako manželčin vietnamský playlist by mě taky zajímal pane Serape...  :wink:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #72 kdy: 22. Září 2018 - 19:44 »
Hele, teď jsi mi připomněl, že jsem si zapisoval, co s kamarádkama vybíraly na karaoke  :lol:

Takže Bảo Thy

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #73 kdy: 22. Září 2018 - 20:15 »
+ vybavuju si tuhle písničku od Hương Tràm

Pak si vybavuju ještě tuhle ptákovinu  :lol:

Pokud by někoho zajímala trochu normálnější verze...

Zhudebněná mánželská hádka:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #74 kdy: 22. Září 2018 - 22:19 »
Píšu tuhle reakci hrozně nerad, pač nerad komukoliv kazím radost ale říkám si, že bohužel to je můj názor, oči, uši... a už dlouho to cítím stejně... nemůžu si pomoct, ale VPop je pro mě "sooo weird"... nelíbí se mi jazyk, mluvený ještě snesu ale zpívaný mi přijde... nevím jak to nazvat... viděl jsem alba (mám doma vietnamská CD a DVD, která jsem dostal darem) od údajně velkých jmen VPopu... vizuálně hezké ale obrázky rozmazané, neostré, obrazové úpravy na úrovni Windows malování... prostě na moje "Photoshop oko" hodně amatérské neprofesionální zpracování (třeba jsem měl jen smůlu nebo se to už změnilo) a ani s tunou makeupu se mi 95% zpěvaček nelíbí a působí na mě strašně divně... tvary obličejů... já nevím, fakt se mi nelíbí i když z reálu vím, že vietnamky jsou někdy fakt hezký... tak zpěvačky i zpěváci mi většinou přijdou ošklivý nebo strašně divný... asi se budu nenávidět nějakou chvíli za tenhle příspěvek ale stejně jako tehdy pro Sysla je pro mě VPop z dosavadní zkušenosti něco, co mě vůbec neláká a z asi 50 písniček co jsem slyšel se mi líbila jedna. A stejně je ta holčina taková podivná :roll: (po 20 minutách hledání na youtube v historii jsem to MV bohužel nenašel, tak snad příště)

Hrozně rád bych se někdy nechal vyvést z omylu a slyšel něco, co se mi fakt bude líbit nebo našel interpreta, který mi bude sympatický (jazyk ale asi úplně nezkousnu)... znám částečně člověka, pro kterého je VPop no.1 (zakládal tento topic) a posílal mi v minulosti řadu věcí, nic mě prakticky ale nezaujalo. Vlastně se ani netěším na reakci na tento můj příspěvek a hrozně nerad bych o tom vedl nějakou negativní debatu... jen tak nějak cítím potřebu sdělit svůj názor. Jestli pro mě někdy měla asijská hudba opravdu kouzlo, pak jsem vždycky našel neuvěřitelný věci v Japonsku, Číně, na Taiwanu, v Hong Kongu a Jižní Koreji, ale Vietnam je pro mě naprosté tabu a přijde mi "sooo weird", že k němu mám prakticky spíše jistý odpor.

No hrozný post... :roll: :roll: :roll: mám fakt teď chuť napsat něco pozitivního na závěr. Určitě se nenechte nijak rušit a v klidu si postujte písničky co máte rádi...