Autor Téma: Morning Musume  (Přečteno 145418 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Re: Morning Musume
« Odpověď #600 kdy: 03. Srpen 2009 - 14:03 »
     S doporučením mistra ikeLa naprosto souhlasím (možná by stálo za to Iroppoi Jiretai a Do It Now, ale to by jsme tě už pomalu zahltili). Takovej typickej průřez těmi nejrůznějšími styly tvorby. Hlavně nám potom poreferuj, jak to na tebe zapůsobilo.

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #601 kdy: 03. Srpen 2009 - 14:07 »
Iroppoi Jiretai s nádechem španělska je bomba..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v3fGBRr5M3A[/youtube]
Link:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #602 kdy: 03. Srpen 2009 - 14:30 »
mmt s nádechem španělska? Právě tyhle písničky se mi nelíbí!  :shock:

Jako zkusím těch pár prvních videí, tak na mě nevalte. Pak vám to vylíčím. Ale poněvač je to tady hodně diskutovatelná skupina, tak si nejsem jistá co si pak můžu dovolit napsat.  :megalol:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #603 kdy: 03. Srpen 2009 - 15:51 »
Vycházím jen z toho, co jste mi tu doporučili:

+
Je to hezká muzika, to musím uznat. Taneční, založená především na efektech a zpěvu. (Ale to nestačí.)
Dívčiny jsou hezoučké, i když to u mě převážně v hudbě nehraje žádnou roli. Nějak mi je většinou totiž jedno jak kdo vypadá, když má hlas...
Mají pěkné kostýmy a celkem mají i dobrou choreografii.
Videa jsou zajímavě provedená a je vidět, že se v branži pohybují dlouho.
Vlastně jsem ani nevěděla, že ten videoklip v MHD je od nich. Někde jsem viděla krátký set a teď mě to mile překvapilo.

Ovšem...

-
Všechny tyhle videoklipy jsou na jedno brdo s jen sem tam vyjímkou.
Možná, když bych to šacovala víc, dospěla bych k názoru, že se u nich dá najít i pár originálních písní, ale jen pár.  :cry:
Asi jsem prostě čekala něco trošku víc.
Mně osobně tohle moc nevyhovuje. Kupříkladu ta píseň se španělským nádechem je efektivně pěkná, ale já to osobně nemusím.
Takže zkuste přihodit něco jiného a třeba mě ještě přesvědčíte, ale sama to hledat s největší pravděpodobností nebudu.  :confused:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #604 kdy: 03. Srpen 2009 - 20:02 »
     No z toho jsem vlastně konkrétně pochopil, že se ti líbí Joshi Kashimashi Monogatari a že Iroppoi Jiretai moc nemusíš. Stejně si myslím, že vzhledem k obsáhlosti MM hudby tu není příliš velká šance, že se tím tipováním trefime do tvého vkusu. Ale můžeme zkoušet :grin:  A co takhle "Roman ~MY DEAR BOY~"?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f24PJCMDdQ4[/youtube]
link:

My tě nepřesvědčujem. My ti vlastně pomáháme, vzhledem k tomu, že tobě samotný se v tom hrabat nechce. Od nás to máš pěkně naservírovaný :cool:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #605 kdy: 04. Srpen 2009 - 01:51 »
Těžké vybrat něco z 40ti singlů, 9ti alb atd atd.
Nevím coby jsi více čekala od videoklipu. Pusť si videografii jakékoliv zpěvačky, zpěváka, skupiny a zjistíš že je to, jak ty říkáš, všechno na stejný brdo.
Přece jen PV není film kde musí být nějaký příběh. Video slouží jen k tomu vidět interpreta.

Spíše by mě zajímalo jaký by podle tebe PV měl být?

Přesvědčovat? To určitě ne! Můžeme ti sem naházet třeba celou videografii, ale pokud tě tahle hudba nijak nezaujala tak to nemá smysl. Poněvadž styl je povětšinou podobný s něčím málo navíc.

co takhle 3.2.1 BREAKIN' OUT ! ten je dle mě dosti originálně udělán

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ykJFMQR0v6Q[/youtube]
Link:

Nebo tu máme dvě větve a to Otome gumi a Sakura gumi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wcr7ggIWXpQ[/youtube]
Link:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A4bbiS3TaOg[/youtube]
Link:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R-EnbK6vmPU[/youtube]
Link:

Teď jsem si vzpoměl na Chokkan 2 ~Nogashita Sakana Wa Ookiizo!~

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WoPywmE7nBs[/youtube]
Link:

nebo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xcLuE4mFmO4[/youtube]
Link:

Svoji kritiku se bát psát nemusíš :)

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #606 kdy: 04. Srpen 2009 - 08:59 »
Já se na ty videa dívala jen vždycky ze začátku, abych zjistila, jestli tam není něco jiného. Nebylo, tak jsem jen poslouchala hudbu.
Asi mi ti MM nebo H!P, čert to vem jak tomu má člověk říkat, nepřirostly k srdci.
Ale nevadí. Každému se nemůže líbit všechno. To by bylo barbarství.  :megalol:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #607 kdy: 04. Srpen 2009 - 11:53 »
     No, snad to bude, tak jak říkáš. Nevím kolik jsi toho viděla, snad ty PV neposuzuješ podle prvních 20s...

Hello! Project (alias H!P) je velká organizace a značka zastřešující jednotlivé skupiny a solo interprety jako třeba Morning Musume, Berryz Koubou, Mano Erina a další...

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #608 kdy: 04. Srpen 2009 - 12:02 »
To mi nějak došlo, co to je H!P. Tak blbá nejsem
Jen tu oslovujete tu skupinu i takhle. Takže kdo se v tom má vyznat...

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #609 kdy: 04. Srpen 2009 - 13:33 »
Co? Tady někdo oslovoval MM jako H!P? To spíš muvil obecněji, vzhledem k tomu jak je to provázané.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #610 kdy: 04. Srpen 2009 - 14:31 »
H!P - hello! project - mega grupa holek (128) v teto organizaci pod vedenim Tsunku rozdelenych do skupin a podskupin a vzajemne propojenych.....

Co se tyce k tomu vyberu... je fakt tezke neco vybrat komu se neco bude libit...., ale podle zacatku se to neda jen tak urcit zda je to dobre ci ne a pak zalezi jaka je to verze.... treba tu pisnicku zaspiva ta ci ona skupinka a zni to jinak.... Jine to je ze strany MMusume ci od CountryM. nebo pokud to zaspiva jednotlivec... a pak je rozdil mit zahranou studiovku ci koncertni verzi se zivou kapelou....

Jak bylo psano tezko takhle poukazat co je best z naseho pohledu, kdyz od jineho pohledu je to out.... nakonec treba zjistis, ze ti ani jedna pisnicka nesedi nebo pouze jen jen ta jedna z teto H!P skupinky...

Clovek ma zkusit mnohe.... ale pustenim na 20sec je fakt malo a nemluve o tom, ze pisnicka se teprve rozbiha.....
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #611 kdy: 04. Srpen 2009 - 14:37 »
Nacchi: Satir si nepouštěla jen 20 sekund písně, psala jen ž video viděla začátek a pak jen poslouchala písničku.

Ne každému MM sedne, ale pořád se mi to zdá lepší v několika ohledech než AKB48.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #612 kdy: 04. Srpen 2009 - 20:20 »
H!P - hello! project - mega grupa holek (128) ...
Kde jsi prosím tě přišel k tomu číslu? Já to teď v rychlosti spočítal na 86 holek... Nepočítáš tam ještě Elder Club?

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #613 kdy: 04. Srpen 2009 - 21:50 »
OK S tím co postnul ikeL můžu souhlasit. Slušný výběr toho nejdůležitějšího bez těch vyloženě "techno" věcí. Jen mi chybí:  :oops:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssFdm2vwZUc[/youtube]

To Satir: MM poslouchám i díky pořadům které se s nimi točí. Doporučuji Utaban. Music fighter a a pak ty jejich další i hodinové pořady. Díky tomu jsem si je vlastně oblíbil a jde to u mě ruku v ruce s muzikou.

Offline Akimitsu

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 14
« Odpověď #614 kdy: 05. Srpen 2009 - 00:08 »
Pro Satir:

Třeba si k nim nakonec najdeš cestu, já jsem si zase zpočátku oblíbil jen některé členky, než jsem se přímo dostal ke skupině a pak jsem až postupně začal objevovat další z nich. Například nejprve Takahashi Ai přes muzikál Ribbon no Kishi, Fujimoto Miki přes Matsuuru Ayu, Niigaki Risu zase přes Serapise a tak podobně :smile:

Nevím, co přesně myslíš tou originalitou, jestli v rámci jednotlivých písniček od Morning Musume nebo obecně v porovnání s další hudbou. Já spíš na Morning Musume oceňuju to, jak samotné písničky podají, líbí se mi hlavně ta jejich veselá optimistická nálada a vystupování, proto mám rád třeba písničku Sexy Boy, nebo Joshi Kashimashi Monogatari, tam se pořádně vyřádí a pokaždé mě to tak nějak pozitivně naladí.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #615 kdy: 05. Srpen 2009 - 00:57 »
dx5p8, Akimitsu:
     Máte samozřejmě pravdu pánové. Stejně jako u AKB48. Tohle prostě není "jenom" hudební skupina, tohle jsou idoly :cool:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #616 kdy: 05. Srpen 2009 - 09:10 »
Co? Tady někdo oslovoval MM jako H!P? To spíš muvil obecněji, vzhledem k tomu jak je to provázané.

No, možná to už čtu tak zamotaně a všechno se mi to vzájemně maže, že to nerozlišuju. Prostě vím o čem ten člověk mluví... Asi tak bych to řekla.

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #617 kdy: 05. Srpen 2009 - 09:18 »
Pro Satir:

Třeba si k nim nakonec najdeš cestu, já jsem si zase zpočátku oblíbil jen některé členky, než jsem se přímo dostal ke skupině a pak jsem až postupně začal objevovat další z nich. Například nejprve Takahashi Ai přes muzikál Ribbon no Kishi, Fujimoto Miki přes Matsuuru Ayu, Niigaki Risu zase přes Serapise a tak podobně :smile:

Nevím, co přesně myslíš tou originalitou, jestli v rámci jednotlivých písniček od Morning Musume nebo obecně v porovnání s další hudbou. Já spíš na Morning Musume oceňuju to, jak samotné písničky podají, líbí se mi hlavně ta jejich veselá optimistická nálada a vystupování, proto mám rád třeba písničku Sexy Boy, nebo Joshi Kashimashi Monogatari, tam se pořádně vyřádí a pokaždé mě to tak nějak pozitivně naladí.

No.. Myslela jsem to tak, že porovnávat interprety si v tomto případě nedovolím. Z pohledu neznalce MM.
Potřebovala bych aby to bylo 50na50.
Půlka originální nějakým ozvláštňujícím prvkem a půlka standartní, abych si mohla říct: To je MM, to poznám.
Samo sebou je ten poměr zkreslený.
Ono je to taky tím, že asijská taneční hudbu a asijský pop, hip-hop, elektro... Že to všechno beru spíš jako zpestření hudeního menu.  :roll: Mám základ v Euro, USA metalu, rocku a pop-rocku, takže v té Asii si vybírám celkem důkladně. Sama mi slouží spíš jako k pobavení, takže se snažím vyvarovat zamilovaným písničkářům, jejichž písně mi příjdou spíš depresivní a romantickým zpěvačkám, které sice mají překrásný hlas, ale to je tak vše. Nikdy jsem nebyla na to, abych si stahovala nazpívané soundtracky k rom filmům a pak ty interprety hledala. Někomu to sedí, ale já se chci u asiatů uvolnit v energickém smyslu, ale nechci poslouchat jednotvárnou hudbu. Nevím, jak to mám vysvětlit.  :roll: (Doufám, že jsem nikoho neurazila. On se můj systém v hledání muziky vyjadřuje slovně špatně.)

Prostě.... Sranda = Lollipop  :megalol: (Znáte tu píseň, ne?)
Na romantickou depku mám HIM.
A na naštvání: (MMCH, ten zpěvák je sexy, podle mého vkusu. Si to chlapci přeberte...)
« Poslední změna: 05. Srpen 2009 - 09:30 od Satir »

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #618 kdy: 05. Srpen 2009 - 10:17 »
Mám podivné podvědomí. Asi před 14 dny jsem stahovala muziku a tak to teď rozbaluju a tam dvě alba od MM pro zkoušku.

Musím říct, že ty videoklipy jsou s prominutím k ničemu. Hudba bez nich je lepší. Úplně kazí dojem.  :shock: Neumím si prostě vychutnat videoklip, když tu skupinu neznám. A na víc to bude tím, že jste mi nabídli to podle vás nejlepší, tím pádem i všechno hrozně stejné.  :wink: Můžu si za to ale sama, poněvač já chtěla doporučení na videoklipech. Blbost...  :cool: Už to vím.

Ale tak v celku to působí jinak. A líbí se mi víc to mezi tím...  :megalol:
Asi by bylo rozumnější, když bych si zažádala o doporučení alba. I když... To by jste mi poslali samé písně ala balady.  :cool: Pryč s tím. Hezky sama.  :cool:

Stáhla jsem si: 4th Ikimasshoi! a No. 5
Bylo tam napsané, že je to od nich, tak jsem to nějak nedopatřením stáhla.  :megalol:

Sice jsem slyšela už lepší písničky, ale není to takový ten 3*ičkový průměr, který sice není špatný, ale nestahuju... Má to něco pod 4* z 5*  :cool:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #619 kdy: 05. Srpen 2009 - 10:51 »
Prostě.... Sranda = Lollipop  :megalol: (Znáte tu píseň, ne?)

Písně od 2NE1 se mi líbí a stala se ta skupina mojí TOP léta. Jenže Lollipop je zrovna jediná, která nestojí za nic :)
Největší část textu písně tvoří opakování Lolli Lolli Lollipop a mnohem vtipnější se mi zdají písně od Ai Otsuky.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cN0d9-0VDME[/youtube]
Link:

Dovolil bych si, že energie z písní MM se dají vklidu srovnávat s touhle snad nejenergičtější zpěvačkou Ai Otsukou :)
Ani AKB48 na mě nepůsobí tak veselým a energickým dojmem jak MM.

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #620 kdy: 05. Srpen 2009 - 10:57 »
I když... To by jste mi poslali samé písně ala balady. 

Balady? To snad ani MM nezpívá. Teda nevšiml jsem si žeby MM zpívalo smutné či dokonce tragické písně.  :neutral:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #621 kdy: 05. Srpen 2009 - 12:13 »
Na mě smutně a tragicky působí.  :megalol:

No, jako Lollipop se mi naopak zdá od nich nejlepší, právě vtipností. Mám u toho výtlem jak blázen.   :grin: A člověku se chce pohazovat zadkem. :manga5:
Jenže ty a já máme očividně úplně odlišný vkus. Minimálně v 20% procentech rozdílný...   :sunman:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #622 kdy: 05. Srpen 2009 - 14:44 »
A to je dobře :) Kdyby byl vkus stejný tak je to nuda. To už tu někdo ale psal, nebyla jsi to ty?

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #623 kdy: 05. Srpen 2009 - 14:54 »
Já nevím... Něco napíšu a za čas zapomenu, že jsem to psala. Tu vykládám jen momentální stav mysli a tok myšlenek co mi profiltroval hlavu.  :roll:

Jo, byla by to nuda. Je hezká výměna názorů: "Mně se líbí tahle, ale tato už tolik ne." A druhý může říct: "A mně se to líbí přesně naopak." Přidat usměvavého smajlíka: " :wink: " A bereme to jako pohoda rozhovor jen s vyjádřením názorů.  :roll:
Ale hádání už být nemusí. Poněvač nikam nevede a nedává povětšinou smysl.  :grin:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #624 kdy: 05. Srpen 2009 - 20:12 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cN0d9-0VDME[/youtube]
Dovolil bych si, že energie z písní MM se dají vklidu srovnávat s touhle snad nejenergičtější zpěvačkou Ai Otsukou :)
Ani AKB48 na mě nepůsobí tak veselým a energickým dojmem jak MM.

No tak tohle je těžkej kalibr, přidej Sakuranbo a je to  :lol: