Autor Téma: Jak reaguje okolí na Váš zájem o asijskou hudbu + problémy s rasismem  (Přečteno 32141 krát)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • Pohlaví: Mužské
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
Re:Jak reaguje okolí na Váš zájem o asijskou hudbu + problémy s rasismem
« Odpověď #425 kdy: 10. Září 2012 - 20:02 »
Tak právě teď jsem udělal heroický výkon.Přečetl jsem celé tohle téma od začátku až do konce.  :smile:

K věci:
Jelikož používám sluchátka tak o tom že poslouchám asijskou hudbu rodina ani neví  :grin: Ale jinak když se TV mluví o Vietnamcích atd. tak nastává klasika kterou jste tady mnozí psali.

Ve škole taky normálka kterou jste tady popisovali. Vždy když přijde téma které souvisí s Asii tak už mě hned zmiňují

No a kamarádi... Jelikož bydlím ve vesnici s 1000 obyvateli.A jediné věci které se tu dají dělat jsou buď hrát fotbal anebo druhá možnost - chlastat a bavit se při tom se fotbale. A jelikož já jsem abstinent a k fotbalu mám odpor tak si asi můžete domyslet kolik mám přátel

Joo to je ten smutnej scénář... ale taky jsem to tak dělal, především v práci pokud se naskytl někdo, kdo nebyl schopen tolerovat to, že já nerad jeho hudbu a ond nerad mou ale já tiše tolerant a on buď poznámky za dveřmi nebo prapodivné pohledy.

S přáteli jsem na tom podobně a vlastně mám teď jen jednu lehce asijsky pozitivní kamarádku, kterou od doby co jsem naučil na KARA když měli své první album, většinou se jí líbí všechno ostatní nové od nich a už asi 20x mě žádala ať jí nahraju do notebooku, mp3ky či mobilu jejich písničky. Posledně mě vyprávěla jak to pouštěla v práci kolegyním, dokonce i v minulé prácï kolegyni co měla před důchodem. A ohlasy byly, že je to pěkná hudba, poklidná, líbivá, melodická a označení na tento způsob. Líbilo se jí i něco od DBSK když měli Mirotic album, pak od T-ara... aktivně ktom KARA ale nic nezná, což mi nevadí pač kdykoliv něco pustím tak to bere normálně. Ale zezačátku se opejpala a měla řeči, co to mám za mongolku na mobilu... ale znáte to, první dojmy, výkřiky a zaujetí :wink:

No ostatním vůbec tuhle hudbu neprezentuji, důvod je jednoznačný, jsem si více než jist, že by je to nezajímalo, většinou poslouchajkí buď mainstream nebo něco "drsnějšího" a nikdo neposlouchá balady, pop a všichni maj asiaty u prdele, to člověk zjistí kdykoliv je komentují někde v TV nebo na internetu. Vlastně ani skutečné přátele nemám, protože definice skutečného kamaráda by zněla úplně jinak. Vídáme se, bavíme se, to jo... ale nevidím tam to skutečné přátelství jaké bych si představoval.

Další překážky jsou můj zdravotní stav, sice alkohol můžu, jakože si občas dám (2-4 piva, tvrdej už vůbec nepiju), ale nikdy to nebude stylem, že prosedím 1/4 dne v hospodě xkrát týdně, jednak si to nemůžu dovolit kvůli zdravotnímu stavu a hlavně bych pak hledal cokoliv jako záchod či umyvadlo a to asi není nikomu příjemné.

A ještě k tvému postu - fotbal též nebyl nikdy moje parketa, naštěstí nemám fotbalově nadšené známé ale když už se občas fočus hrál, byl jsem na hřišti nepoužitelnej a většinou to ani nedolétlo do brány... copak já mám nějakou sílu :D A vůbec honit se za kulatým nesmyslem, to bych se na to mohl... :wink: Ale nevadí mi to, spíše se však kouknu na hokej když už.

sakra kua to chce poradnou a-music akci vespolek ;-)

btw. to ze si v malej dedine nehra vobec ziadnu rolu...ja zijem v meste s 200 000 ludmi a som na tom uplne rovnako...aj pivo je tu hnusne ;-)
Jo dobrý nápad, dlouho se tu neřešil nějaký pořádný sraz, štve mě, že to většinou ztroskotalo na tom, že se to dělilo na SK/CZ srazy kvůli vzdálenosti. Vzpomínám si na první srázky u Nacchiho, v Brně a pak u iKela... nejvíc fajn to bylo v tom, že člověk si uvolněně poslouchal asijskou hudbu, často jsme se navzájem chlubili tím co kdo rád a tak jsme se třeba i navzájem obohatili o něco nového nebo alespoň vedli řeč o tom co je jak pěkně vyvedené... já třeba nikdy neposlouchal Morning Musume ale znal jsem zhruba jejich tvorbu nebo členky a jejich styl... pamatuju se, jak jsme na téma MM a pár dalších zpěvaček se Serapem prokecali u něj na bytě, když jsme byli na a-festu v Brně, celou noc o MM a dalších... vlastně i pak při setkání cca před 2 lety u nás v Pardubicích když byl na služební cestě... a vždycky to byla diskuze zajímavá a bavilo mě to rozebírat a vyslechnout/vyměnit si názory a pocity.

Teď mě ale nenapadá žádné datum, nevím nakolik budu zaneprázdněn studiem a jak finančně budu vybaven :( Mrzí mě třeba, že jsem nemohl s Tomem, Keiákem, Serapem a spol. vyrazit na M-net show do Paříže, kde byly prvně SNSD a další, to jsou prostě takové premiérové věci co už člověk potom nenahoní ani kdyby našetřil pětinásobek na cestu.

Tak se tu s vámi podělím o jeden včerejší zážitek. V práci jsem měl pauzu a koukal jsem se tady na fórum na upoutávku na Japan Idols Special na Devil Radiu a jedna kolegyně si všimla a následovalo asi toto...

ona: ty posloucháš japonskou hudbu?
já: hmmm...
ona: ty jsi to ... emo ?!?
: ...
obrázek

Nemám jí to za zlý, je to ten typ člověka, co o Japonsku ví jenom to, kde přibližně leží na mapě. Spíš mě to v jistém smyslu pobavilo. Lidé si ze mě spíš utahujou, že sleduju veselé poskakující holčičky, když už nutně chtějí prudit. Tohle šlo úplně mimo trendy :lol:
No to si děláš prdel :megalol: :megalol: :megalol: Už jsem narazil za svůj život na tolik primitivů a primitivností... ale tohle je další perla co mě zaskočila :angel:

Nieco podobne sa stalo ked som siel s jednou kamoskou po ulici, ona bola nahodena v ciernom sietkovanom, naramky, kanady, cierne nechty, tmave ocne tiene a ked okolo nas presli dvaja pubertalni chalani, oni na nu ze "aha, EMO!!"...v tom sa na nich otocila a ze "ja som satanistka!!!"...to ste mali vidiet ten des v ociach ;-)
Drsný :lol:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #426 kdy: 10. Září 2012 - 20:47 »
Nějak jsem se tu rozkecal až jsem zjistil, že třeba příspěvky od toma už jsem kdysi četl a dokonce na ně už i reagoval... i mozek má svou lhůtu, kdy začíná senilnět :roll: :lol:

Jinak jsem se též přistihl, že po letech jsem dnes strávil po dlouhé době celý den u asijské hudby... a přitom jsem si neposlechl za dnešek jedinou písničku!
Ráno jsem asi 3 hodiny honil nové KPop věci a zbytek dne trávil většinou zde na foru... na chvíli si připadám jako za svých -nácti a dvacet+ něco málo :oops:

Už dlhší čas som premýšlala či sem napíšem niečo, čo asi nikto nenapísal.

Ako tu veľa ludí píše o problémoch s okolím, ktoré nieje stotožnené s tým, že počúvame ázijskú hudbu.
No poslednú dobu... mám zo svojho okolia úplne opačný pocit.
...
To je super! A ano, takoví by měli být přátelé, jak fajn by pak byl život a soužití s ostatními... ať ti to vydrží! :wink:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Pohlaví: Ženské
  • Ayu-chan Fan ;)
Re: Jak reaguje okolí na Váš zájem o asijskou hudbu + problémy s rasismem
« Odpověď #427 kdy: 10. Září 2012 - 20:59 »
Tak to máš fajnové rodiče!

To veru hej. Občas si tu vyspevujú "Bo peep Bo Peep...", "Boom shaka laka..." alebo "Boom ratatata.."  :lol: Bežne v aute zvykneme mať pustené CD s a-music a moja mamina zvykne v kuchyni pri varení tiež počúvať na malo prehrávači CD s a-music. ^^  :smile:
« Poslední změna: 10. Září 2012 - 21:10 od Mary-Tina »

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #428 kdy: 10. Září 2012 - 21:07 »
Serap: Hmm, čoveče ono stejně bych asi neměl kam dát ani ty 2.0 :lol: Prostě cokoliv většího, kdybys viděl náš byt... třeba v pokojíku není jediný psací stůl :lol: K počítači by se možná jakž takž vměstnaly, ale to já nejsem zase příznivcem poslechu hudby na PC (myšleno při "práci" s PC - když jsem na webu apod.) spíš výjimečně a stejnětak filmy raději koukám na TV (před nějakými 4 lety kdy jsem vybíral notebook specielně aby měl s-video výstup a mohl jsem přehrávat na CRT jsem narazil na bariéry černobílého obrazu a i tak by byl problém s Hz nebo čím to je, když bliká obrazovka). Snad brzy nastane den D a moje přežívající CRT nahradí něco se vstupem na HDMI, nicméně problém s reproduktory by v pokojíku neřešilo ani dost místa, jelikož 2 překřikující se TV asi nezplodí moc zážitku. A v ložnici, kde nejčastěji poslouchám hudbu, by mě asi máma přetrhla kdybych jí navalil (už do tak typické "džungle" přervané věcmi) nějaké repro, ta má stále nějaké starosti s elektrosmogem (vysí na každé pověře...) a když jsem si posledně nechal nabíjet mini notebook, který jsem potřeboal ráno na poznámky k zápisu, tak že ať si to vypnu nebo odnesu jinam... a to svítila jen dioda od napájení :roll: Toť primitivnost zdejších prostor a obyvatel :grin: :confused:

Mary-Tina: co by za to někteří z nás dali mít takové prostředí... a stejně, mě to Bo peep Bo peep pořád zná jako "Popi popi popi popi popi popi popi ááá..." :lol: Ale song je to fajn... to už je asi diskuze do jiného tématu ale teprve před pár dny jsem narazil na Round & Round a... no více bych měl asi fakt směřovat jinam :D A není to Boom shaka laka (myslím, že to není shaka lala :lol:) náhodou od Dalshabet? :grin: Dneska jsem si opatřil jejich album (měl jsem jen všechny singly) tak jsem zvědav :)

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Pohlaví: Ženské
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #429 kdy: 10. Září 2012 - 21:11 »
Boom shaka laka je z FANTASTIC BABY od BIG BANG.  :grin:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #430 kdy: 10. Září 2012 - 21:27 »
Aha, to mám stále ještě otevřené v browseru a čeká se na transfer směrem do patřičné folder :grin:

Každopádně Dalshabet zpívají ve svém songu úplně to stejné :wink: (0:48)

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #431 kdy: 12. Září 2012 - 17:51 »
M-AUDIO ti chválím. Občas když se mi dostane do ruky Muzikus, tak koukám :shock: co mají všechno za krabičky a za jak dobrou cenu ... Tohle mít v době své hudební aktivity ... To by byl panečku nářez. A za dobrý ceny!

Srry za OT
kdyz uz OT
pokud chces kvalitu za minimalku... tak mozna budes koukat co z techto repracku leze...
Creative GigaWorks T20 Series II 2.0 (cca 1500kc)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K3085000000MD1
na svou malickost hraji moc velice a dokonce budes ubirat na basech....

Serapis napsal dobre... vlozit dobry peniz do beden se oplati... jenze je dobre koukat po hifi recenzich a audio-stereo a ne jinych... vec druha mit na to neco co to ukrmi treba sloupy a mit dobry zdroj origos/ wav/flac..ape
moje doporuceni je regalovky bedny 2pasma a sw (subwoofer s regulaci pasma aby dokreslil lehce spodek ne, aby to dunelo...) vrazit to na gumu na gume kachli na tom bednu na hrotech a cca 50cm od zdi...(bedny zatizit knihama, akvarkem apod.) pak lidi v baraku nejsou ruseni vami.
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 39
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #432 kdy: 22. Listopad 2012 - 12:41 »
Teď v době kdy řádí gangnam style rádiech mě celkem pobavili všichni, co to poslouchají dokola a žerou to. A když jim odvětím- Před 4lety jsi mne odsuzoval za korejce, přitom tu sám teď posloucháš korejce tak nic neříkáš a on jen odvětí- Njn, ale gangnam style je hustý...:D... Jde vidět, že se ty hranice aspoň trošku posunuli k lepšímu

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #433 kdy: 23. Listopad 2012 - 17:34 »
Dík Nacchi, asi toho využiju. Ty hrůzy co mám u kompu už musím vážně vyhodit.   :mon6:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #434 kdy: 14. Prosinec 2012 - 17:34 »
Teď v době kdy řádí gangnam style rádiech mě celkem pobavili všichni, co to poslouchají dokola a žerou to. A když jim odvětím- Před 4lety jsi mne odsuzoval za korejce, přitom tu sám teď posloucháš korejce tak nic neříkáš a on jen odvětí- Njn, ale gangnam style je hustý...:D... Jde vidět, že se ty hranice aspoň trošku posunuli k lepšímu
Blbost... hustý by bylo všechno, co by se hrálo v rádiu a bylo na předních příčkách. Děsně mě to štve a asi dlouho se s tím nevyrovnám ale toto je mentalita dnešního věku... lidé se stydí za to, co ostatním nepřijde normální a tedy to co bylo dříve nenormální a je teď zrovna nějakým způsobem protlačeno a prezentováno okolnímu světu v dobrém světle, je najednou také dobré. Společnost je strašně falešná... není to nějaký chvilkový záchvěv, který by teď mě měl docvaknout, pozoruju to v posledních letech, jak se lidé strašně změnily. Třeba ten materialismus o kterém pěje PSY, je jedním z příkladů, který neuvěřitelně degradoval úroveň společnosti kdy jsou "nezařazení" (nezařaditelní na oko jiných) zcela odsunuti na pokraj. Snad z toho je zřejmé co mám na mysli. Je mi z toho až zle, když vidím kupříkladu nafrfňané paničky, které vypadají skoro jak voskové figuríny a žijou si svou "nóbl dimenzi" existování. Zažil jsem to nesčetněkrát... pak stačí když některá z nich má vystupovat na veřejnosti a je prostřednictvím toho někým nadřazeným (nadřízeným) nedejbože vypíchnuta nějaká jejich nedokonalost tak tyhle extravagantní "bezchybné" postavičky okamžitě přestávají "rezonovat" s okolím (omlouvám se za to uvozovkování, ale nějak mě to nutí používat stále přenesené významy) a hroutí se jejich osobnost. Například stylem "ehm... no..." a hned vidíte, jak jsou nejisté, jak "utíkají" ze světel reflektorů někam zpět do své dimenze (čti stejně materialistické společnosti). Jsou to zkrátka ultra-konzervativní bytosti, které žijí ve své falši a nejhorší na tom je, že chudáky slabší povahy kolem sebe přimějí pokusit se nějak začlenit do jejich stylu života a takhle nějak pak vznikají všechny ty depresivní lidičky, porouchané osobnosti atp. Abych uvedl na pravou míru co tím myslím, tak třeba obyčejný známý případ, kdy dejme tomu do městské školy přijdou 1-2 lidičkové z venkova, naprosto neznalí a nechápající vír moderního bujarého mainstreamem zdegenerovaného života. Pak vidíte jen desítky upejpajících se falešných tvářiček, které vás za zády ponižují, chichotají se vám, nedokážou vás vystát, protože jsou vychováni a rozmazleni určitým přepychem. Toto bývalo pravidlem už za dob mého mládí, nicméně ještě existovala (někdy) určitá rozumná míra tohoto... nicméně dnes, když vidíte takovéto paničky velkoměsta nejen kolem klubů, kaváren... ale i v prvních stupních základních škol. Jestli se toho někdy dobrovolně dožiju, až mi bude nějakých 50-60+ a toto se posune ještě dále, nevím jak to budu snášet, protože mi z toho je upřímně na zvracení.

A teď si představte, že takováto společnost by měla zareagovat na ubohého človíčka zasvěceného do tajů a-music...ti by se asi propadli odporem a studem až do kanalizace. :roll:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
Re: Jak reaguje okolí na Váš zájem o asijskou hudbu + problémy s rasismem
« Odpověď #435 kdy: 15. Prosinec 2012 - 10:17 »
V poslednej dobe si uzivam kopec  "srandy" uz aj v praci...dokonca aj sef si uz do mna neraz "kopol" ze kedy mi zacnu sikmiet oci :)

Poslané z Galaxy ACE cez Tapatalk 2

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #436 kdy: 15. Prosinec 2012 - 13:56 »
Řekni mu ze srandy, že už šetříš na operaci na chirurgii... :cool:

Já jsem z těch omeznějších co by to řešili nejspíš sluchátkama, i když ne všude je možnost mít při práci klapky na uších. Holt mám s tímhle věčně problém a ponižují mě podobné komentáře i od lidí, které považuji za "pokleslou úroveň". I když logicky by mě měli být ukradení tak bohužel nelogicky pracují nervy mimo mou kontrolu. Čili je to pro mě nejjednodušší řešení, pokud se nabízí, a je klid na obou stranách.

Když jsem pracoval na firmě u strýce, věčně mi vyhoudal, že mám celý den sluchátka na uších... ale kdo měl věčně pozorovat pokřivené tváře kolemjdoucích nebo případné komentáře "za dveřmi" apod. Na tohle já holt nemám :roll: