Autor Téma: Darker than Black  (Přečteno 1546 krát)

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
Darker than Black
« kdy: 15. Duben 2007 - 13:27 »
Darker than Black - duben 2007 prevzato z HF by XMORT

Před několika lety se cosi stalo a tak byla kolem města (nebo spíš zbytků (?) světa) vybudovaná obrovská zeď. Objevili se podivné existence, kterým říkají Contractoři. Ti mají speciální síly, jejichž použití ale musí kompenzovat. Každý jinak. Jedna postava si musí lámat prsty, další musí pokaždé vyskládat mřížku z kamenů atd. Na druhou stranu existují ještě umělý kontraktoři. Není přesně jasné, jak se liší nebo o co přesně jde, ale je naznačeno, že jsou kyborgové nebo jsou jinak částečně stvoření v počítači. Říkají jim Dolls a označují je za pasivní kontraktory. Každý z nich má někoho, kdo "Loutku" nějakým způsobem vede nebo aktivuje. Zde je jím sympatická nemluvná slečna (ano, nejen vzhledem připomíná Yurine z Karase) Všichni kontraktoři mají jména, respektive čísla podle hvězd a jsou i jako Hvězdy častovány. Navíc to, že podobné bytosti existují je před lidmi důsledně tajeno a vláda vymazává paměť všem, kteří s nimi přišli do styku.

Příběh je vyprávěný z několika pohledů. Je zde hlavní hrdina Lee Shen Shun, který jako student (pravděpodobně jen maskování) přijíždí do města. Přes den je to slušný lehce nesmělý kluk (ale žádný debil ala Vash) a přes večer ultradrsný umělý Kontraktor, který nahání ty skutečné. Proč to dělá zatím není jisté, ale podle všeho jde o nějaké materiály týkající se Zdi (Hell gate). Ty vypracovala dívka, která bydlí ob dveře od hlavního hrdiny. Náhoda tomu chce a tak se ještě několikrát večer potkají. Na druhé straně je tu oddělení Zahraničních záležitostí, které spolu s Astrologickou divizí snaží zabránit úniku těchto materiálů, které by vyvolali paniku, francouzská tajná služba, která se je rovněž snaží ukrást a pak neznámá frakce (spojená s francouzy), která zde zatím symbolizuje zloduchy.

Hlavní hrdina, holkám se bude určitě líbit..

...ale já preferuju jeho noční podobu. Tím nožem opravdu nemává jen tak pro legraci

Hrdinova druhá půlka, tajemná dívčina, která nějakým způsobem souvisí s jeho silami. V Karasovi se Yurine proměňovala na bílou kočku, zde je kočka černá. Ale nevím, jestli se do ní přeměňuje nebo tam jen pobíhá okolo..

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
Re: Darker than Black
« Odpověď #1 kdy: 15. Duben 2007 - 13:28 »
Sympatická detektivka

Ona dívčina, kterou hrdina stále dokola zachraňuje.

Pokud budete chvilku koukat na obrázek, všimnete si oné zdi, která se táhne nespecifikovaně daleko.

A na závěr ještě něco té vizuální onanie, kterou tu BONES předvádí..

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
  • Pohlaví: Mužské
« Odpověď #2 kdy: 15. Duben 2007 - 13:33 »
Jo ten kohoutek se jim poved  :grin:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
« Odpověď #3 kdy: 15. Duben 2007 - 13:36 »
Svět rozdělen na dva velkou "oblačnou" zdí, mazání paměti, tajná skupina lidí a jejich umění... Hmm vypadá to zajimavě...
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #4 kdy: 05. Červen 2009 - 21:00 »
Tak sjem to právě dokoukal. Velice zajímavý kousek. Některé Kontraktory a jejich schopnosti jsem si velice oblíbil, hlavně Liho alias Heie, když si nasadil černá plášť s bílou maskou a máchal okolo sebe s nožem a elektřinou, tak jsem si to užíval :twisted: A na Yin taky samozřejmě nezapomenu, slepá dívka s bílými vlasy mě dostala hnedka od začátku...  :bear: Jen škoda některých postav, když jsem si je oblíbil nebo jsem je měl rád, tak nakonec museli umřít...  :cry:

Moje hodnocení? Cca 8/10...  :grin:

Před pár dny byla ohlášená druhá série, takže se mám zase na co těšit...  :cool:

EDIT: Doplněna fuknce spoil, aby někteří nebyli ošizeni o "překvapení"...  :grin:
« Poslední změna: 05. Červen 2009 - 23:56 od SilentAndY »

Offline zidedo

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 50
« Odpověď #5 kdy: 05. Červen 2009 - 23:51 »
Není tohle spoiler?

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #6 kdy: 05. Červen 2009 - 23:54 »
Jak koukám tak koukám, moc jsem se ke spoileru nepřiblížil, řekl jsem jen nějaké základní věci které se člověk dozví na začátku, a to u smrti může být jasný, krev tam teče, ale kdo umře jsem neřekl...

Offline zidedo

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #7 kdy: 06. Červen 2009 - 00:00 »
No narážel jsme na to s tou smrtí. Pravděpodobně to nikdy neuvidím, ale kdybych na to koukal, tak bych už podvědomě přemýšlel kdo že to bude. To se prostě neříká :) Můj názor.

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #8 kdy: 06. Červen 2009 - 00:14 »
Dobrá dobrá, opraveno, ale tady nekoukáme na anime, které prošlo rukama amerického vysílacího kanálu 4kids, který přetváří anime k obrazu svému, kde si nikdo neumbližuje, neumírá a nekrvácí. Takže bych asi očekával, že tam ta krev poteče a lidé (i nelidé) budou umírat...

Offline zidedo

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #9 kdy: 06. Červen 2009 - 09:13 »
Oke, když sem to psal, tak sem o tom anime vůbec nic nevěděl a stále nevím, jen se mi zdálo, že někdo jako ty kdo tady zavedl spoil funkci apod. by nenapsal spoiler a proto sem se zeptal :)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 29. Srpen 2009 - 10:20 »
Tak přihazuju CM ke druhé sérii, která by měla začít vycházet v říjnu. První CM neobsahovalo nic nového, jen záběry z konce první série, ale druhé už obsahuje něco nového...  :twisted:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mf07sWZ-hoo[/youtube]

EDIT: tak tady je ještě delší trailer s mnooohem víc věci v sobě...  :twisted:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lwF2WD0kjeI[/youtube]

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #11 kdy: 01. Květen 2010 - 22:43 »
začala som to pozerať, ale zdá sa mi to byť trochu surové...dám si od toho radšej pauzu a budem to pozerať až ked budem mať na to náladu lebo zdá sa mi to byť dosť zaujímavé anime  :clapping:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #12 kdy: 02. Květen 2010 - 02:46 »
Není to vůbec špatné, první a druhou sérii mám za sebou, a něco z OVAčka. Teď už jen čekám na další pokračování... ^^