Autor Téma: Asijská kosmetika - Průzkum - žádost o pomoc  (Přečteno 1645 krát)

Offline Rustyn

• Newbie
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 0
Asijská kosmetika - Průzkum - žádost o pomoc
« kdy: 04. Červen 2013 - 20:47 »
Zdravím všechny příznivce asijské hudby,

ráda bych se krátce představila: Dovoluju si tvrdit, že jsem jedním z prvních lidí v této republice, co asijskému popu podlehli. Big Bang jsem si na plné pecky pouštěla už v době jejich vzniku a marně jsem hledala nějakou spřízněnou duši. Jsem moc ráda, že se naše řady rozrostly  :clapping:

Tímto bych chtěla požádat kolegy asian-popaře, zda by mi mohli trochu pomoci. Od japonské hudby jsem se dostala k taiwanské a od té zase ke korejské. Stejně to šlo i s dramátky. Spousta herců, hereček, zpěváků a zpěvaček dělá reklamy na kosmetické výrobky. Takže jsem je zkusila a světe div se, všechny kosmetické společnosti včetně nechutně předražených Vichy se můžou jít vycpat.

Takže jsme se s kamarádkou rozhodli, že začneme prodávat korejskou kosmetiku - hlavně BB krémy a dál se uvidí. Chceme si založit e-shop, ale i prodejnu. Nejdříve si hodláme  postavit stánek v některých nákupních střediscích ve Zlíně (jelikož odtud pocházíme a pracujeme ve firmě jako standardní kancelářské krysy - což hodláme našim plánem změnit).

No, tak ten můj dotaz:
Máte nějaké zkušenosti s korejskou kosmetikou? Případně měli byste zájem ji vyzkoušet? Nebo máte jakýkoliv nápad či komentář?
Prosíme pouze o slušné názory, pokud nám to nevyjde, dokážeme si vynadat mezi sebou sami.

Klidně pište na mail:
rustyn.crowe@gmail.com

Pokud jste ze Zlína a okolí a korejská kosmetika Vás zajímá, napište také a my se Vám rozveme hned jak to rozjedem. Plánujeme rozdávání vzorků zdarma, každý výrobek si také budete moci u našeho stánku vyzkoušet.

Doufám, že to od Vás moc neschytám, že tady propaguju svůj business. Jsme prostě 2 normální holky, které vystudovaly VŠ, ale stejně skončily jako sekretářky a třídičky papírů, jelikož zlínský kraj moc příležitostí neposkytuje - ale je holt naše rodná hrouda a máme ji rády.

Díky moc za každý ohlas, moc si toho vážíme!

Rustyn

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Re:Asijská kosmetika - Průzkum - žádost o pomoc
« Odpověď #1 kdy: 04. Červen 2013 - 20:56 »
Ahoj. I když tvým zákazníkem asi nebudu, tak jsem pro tebe udělal alespoň to, že jsem ti ten topic přesunul do vhodnější sekce :wink:

Offline Rustyn

• Newbie
  • *
« Odpověď #2 kdy: 04. Červen 2013 - 21:02 »
Ahoj. I když tvým zákazníkem asi nebudu, tak jsem pro tebe udělal alespoň to, že jsem ti ten topic přesunul do vhodnější sekce :wink:

Ahoj, díky moc. Už jsem se lekla, že to někdo vymazal.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #3 kdy: 04. Červen 2013 - 23:38 »
A jak jste na tom s marketingovými zkušenostmi? Co způsob prodeje? Reklama? A i když to zní hloupě, kolik miliónů máte na rozjezd?  :peace:

Offline Rustyn

• Newbie
  • *
« Odpověď #4 kdy: 05. Červen 2013 - 11:44 »
A jak jste na tom s marketingovými zkušenostmi? Co způsob prodeje? Reklama? A i když to zní hloupě, kolik miliónů máte na rozjezd?  :peace:

Milióny na to zatím nemáme. Chtěli bychom nakoupit nějakou základní řadu výrobků a po víkendech si pronajmout nějaké místečko v nákupních střediscích, kde bychom to nabízeli. Natiskneme si informativní letáky a taky bychom chtěli udělat vzorkovací akci - rozdat vzorky např. někde na výšce (jsme ze Zlína, takže myslíme na UTB). Hlavní je, aby si to lidi vyzkoušeli, protože ta kosmetika je opravdu jiná, lepší než na co jsme tady zvyklí.
No a pak samozřejmě ten eshop. Přemýšlíme, že bychom pár výrobků hodili na aukro a přidali odkaz na ten náš eshop. Zatím to tedy plánujeme v menším měřítku a budem to dělat při normálním zaměstnání - takže o víkendech. Ono toho ani za milióny moc nakoupit nejde, protože pak jsou problémy s celnicí. Nad 6000 EUR už potřebuješ zvláštní povolení, při nákupech nad 8 melounů za rok musíš vyplňovat hlášení Intrastat.
My v tom tak trochu děláme v práci, sice nakupujeme jenom z Německa, ale i tak je to opruz.

Když nám to nevyjde, tak prostě budem mít zásobu BB krémů na příštích 10 let. No co, jsou to jenom prachy, kdo nic nezkusí nic nezažije.

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #5 kdy: 05. Červen 2013 - 12:34 »
Ja síce asi tvoj zákazník nebudem  :wink: jednak som z ďalekého slovenského východu a hlavne ako chlapa ma veľmi kozmetika nezaujíma (som rád, že rozlíšim rúž od pudrenky  :lol:).
Teraz vážne, ak by som len mohol takú malú radu, tak v tomto prípade by som sa možno zameral skôr na propagáciu, resp. reklamu tej kozmetiky. Viem, že na nejakú „reklamnú kampaň“ asi peniaze nebudú, ale skôr okolo toho spomínaného stánku, kde sa bude kozmetika predávať rozvešať nejaké informačné plagáty, rozdať ľudom brožúry s tým v čom je daná kozmetika iná oproti tej „bežnej/našej“, ktorá sa tu vo veľkom predáva. Ono „kórejská kozmetika“ síce znie lákavo, ale asi tak akurát pre nás „aziofilcov“ alebo viac menej „aziofilky“, ktoré fandia ázijskej (kórejskej) hudbe, seriálom a pod. Ostatným-bežným kupujúcim, ktorých bude rozhodne väčšina asi bude skôr úplne jedno, že sa jedná práve o „kórejskú“ kozmetiku. Takže v prípade mi príde ako najťažšia úloha urobiť tej kozmetike dostatočné „promo“, aby si ľudia mohli prečítať v čom je kozmetika odlišná, výnimočná, iná, prečo si kúpiť práve túto, prečo sa za ňu oplatí priplatiť si pár korún navyše (teda predpokladám, že bude o pár korún drahšia ako tá bežná kozmetika, keď si pripočítam nákup z Kórei, poštovné, clo, prenájom priestoru + aj vy na tom budete chcieť niečo zarobiť) a pod.
Teda to aspoň súdim podľa môjho okolia, ak by som im povedal, že im idem predať „kórejskú kozmetiku“ tak by to asi nikoho nejako extra zvlášť nevzrušilo, pokiaľ by neboli dostatočne informovaní o jej „odlišnosti“

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111