Autor Téma: [ASIANWIKI] Rady, návrhy, brainstorming (vše okolo naší wiki)  (Přečteno 6156 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Re:[ASIANWIKI] Rady, návrhy, brainstorming (vše okolo naší wiki)
« Odpověď #25 kdy: 01. Prosinec 2012 - 21:47 »
Tak to nebyla chyba v Captcha modulu, ani v ConfirmEdit, ale v nastavení. Bylo nastaveno, aby se captcha ukázala pokaždé, když se někdo pokusí přidat odkaz s tím, že administrátoři měli výjimku. Zrušil jsem to a teď už by se měla captcha opravdu zobrazovat jenom při registraci nového uživatele a nebo když zkazíte přihlášení.

Kdyžtak mi tu nahlaste, kdyby jste zaznamenali odlišné chování.

EDIT:
to je zajímavé, protože já to mám bez toho "?title=", jen s lomítkem, ale nepamatuju si, že bych s tím něco dělal.. ^_^
jj ... formát "wiki/index.php/názevstránky/" je u nových čistých instalací wiki defaultní a šel by nastavit bez větších problémů. Já se chci pokusit rozchodit stejnou strukturu url jakou má česká nebo anglická wiki, tedy zbavit se toho index.php úplně a mít jenom "wiki/názevstránky", což je trochu složitější. Ještě uvidím.
« Poslední změna: 01. Prosinec 2012 - 22:50 od Serapis »

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #26 kdy: 03. Prosinec 2012 - 14:36 »
AD 4minute/Utada Styl
- je těžké se rozhodnout, jelikož každý tvoří stránky zcela odlišně, možná bych se ale také přikláněl spíše k první variantě (i když druhá je přehlednější), kde je jednoznačně kategorizováno vše do nadkategorie Diskografie a dále rozčleněno podobně jako ovoce k ovoci, poté druh jablka pod nadkategorii ovoce atp.

- co se adresování týče, rozhodně kvituji variantu /wiki/nazev_stranky nicméně je zde jeden menší/větší problém a to, že tím ztratí manuální propojení z novinek funkčnost všech odkazů provedených do změny... ale to není tak úplně důvod, proč změnu zavrhnout, případně se můžeme dohodnout a třeba v pár lidech si rozdělit práci a pře-editovat odkazy v novinkách, zas tolik aby to bylo nereálné jich není

- jinak bych rád poznamenal, že dosavadní práce na wiki jsou opravdu pěkné a poctivě tvořené, jsem rád, že narozdíl od galerie tato sekce nalezla svůj smysl a zavadil jsem i o nějaký ten link na cizích stránkách odkazující na nějaký ten profil či copy&paste s uvedeným zdrojem, čili svou hodnotu a smysl určitě má

- na okraj a mimo téma bych se zeptal, co si myslíte o sekci galerie, má taková sekce smysl, vzhledem k dostupnosti obrázků kdekoliv na internetu v "neomezené" míře (zde není nutnost jakékoliv lokalizace ani důvod k duplikování obsahu odjinud)? za uplynulé měsíce jsem nezaznamenal nějakou podstatnou aktivitu vyjma botů, kteří pravidelně zasypávají její databázi, jenž se pak blíží k její limitní hranici

- a ještě jeden edit na závěr, všiml jsem si, že Utada Hikaru je zapsána ve formátu "příjmení jméno" což není dle dohodnutého standardu, čili jsem si dovolil přesunout stránku pod obrácený název
« Poslední změna: 03. Prosinec 2012 - 14:55 od Small Soldier X »

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #27 kdy: 03. Prosinec 2012 - 15:48 »
ad Galerie...
Kdybych měl peníze na server housing, tak bych do našeho vlastního serveru dal pár 2 TB disků a pak bychom tu mohli mít vlastní obrázkový hosting. Nemuseli bychom používat imageshack nebo photobucket a podobné služby a všechno by se uploadovalo sem. Vzhledem k tomu, že něco takového je zatím mimo naše možnosti, tak v té galerii nevidím mnoho smyslu.

ad Utada Hikaru...
mrkni se sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Hikaru_Utada
宇多田ヒカル Utada Hikaru
宇多田 Utada
ヒカル Hikaru
...ergo Utada je příjmení a Hikaru jméno. Souhlasímu tu všichni? Můžu to přesunout zpátky bez toho, abych vyvolal nějakou edit war? :grin:

btw... tohle mi taky přijde docela nesystematické. Japonci jsou vlastně jediní, kterým tam jméno takhle upravujeme. Např...
Jang Yoon Jeong tahá mě za uši, když si představím, jak by to vypadalo, kdybychom začali takhle přesouvat i Korejce nebo Číňany.

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 29
  • Pohlaví: Ženské
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #28 kdy: 03. Prosinec 2012 - 16:13 »
Mimo témy, tak ma napadlo, že sa k vám pridám, a vždy ked ma niečo napadne tak to dám na wiki tiež:)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #29 kdy: 03. Prosinec 2012 - 16:39 »
Serap: v pohodě, edituj to (edit: už jsem tak učinil) já si stoprocentně nebyl jist právě :D Je to podobně jako u Kody Kumi, kde jméno je Kumi ale přitom na oficiálních místech se to používá obráceně, moc tohle nechápu, většina jmen se v přepisu uvádí jméno-příjmení ale v případě Kumi a Hikaru ne

- čili se omlouvám za rozruch a díky za korekci -

Co se týče té galerie, tak se nabízí otázka, jestli ji rovnou nerzušit než tam nechávat něco "navíc" co pro téměř všechny návštěvníky zůstává beze smyslu a nevyužito

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #30 kdy: 03. Prosinec 2012 - 21:36 »
Mám li mluvit jen za sebe, tak já bych jí klidně zrušil.

Offline 8BB76E1

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 16
  • 電波系
    • http://blog.8BB76E1.com
« Odpověď #31 kdy: 03. Prosinec 2012 - 22:16 »
nj.. já asi taky.. ^_^ ale napadlo mě, že by místo toho mohla být galerie vašich fotek, třeba jak jste byli na Expu, a tak.. ^ω^
壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #32 kdy: 04. Prosinec 2012 - 17:18 »
Možná když si příště nebude někdo něčím jistý, tak bude lepší začít o tom diskuzi na diskuzní stránce a ostatní se k tomu vyjádří. Přijde mi to jako praktičtější postup.

LinaKei: Určitě. Je tam pořád spousta práce :wink:

8BB76E1: To je zajímavý nápad. Asi bych tam nenahodil úplně všechno, ale nějaký výběr by se tam objevit mohl.

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #33 kdy: 05. Prosinec 2012 - 13:38 »
Mám otázku, do tejto wiki sa smie písať iba v českom jazyku však? Aby som to náhodou nedoplietla... :)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #34 kdy: 05. Prosinec 2012 - 14:16 »
Ne, klidně i slovensky. Ono to sice občas bude vypadat vtipně, když se v polovině článku najednou přepne jazyk (jako třeba u historie AKB48), ale i tak je to asi to nejlepší řešení. Nemá cenu tady v tom nějak omezovat polovinu fóra, když všude jinde (na webu, na fóru) se taky píše v obou jazycích.

Takže možno použít jak český, tak slovenský spisovný jazyk.

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #35 kdy: 05. Prosinec 2012 - 15:49 »
To je skevlé, príjde mi to fér. Osobne mi samej veľa krát nepríjde či vlastne čítam slovensky článok alebo český, či pozerám film s sk dabingom či cz... je to proste tak že mi to dopne až v polke alebo tak:)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #36 kdy: 09. Prosinec 2012 - 11:06 »
nj.. já asi taky.. ^_^ ale napadlo mě, že by místo toho mohla být galerie vašich fotek, třeba jak jste byli na Expu, a tak.. ^ω^
Tohle mě shodou okolností také napadlo a přišlo mi to jako asi jediný smysluplný nápad jaké jediné jiné smysluplné využítí by ta galerie mohla nabídnout aby mělo smysl ji v nějaké podobě zanechat/nezrušit. Mohli bychom tam pravidelně, pokud se třeba zvěřejní nějaká novinka, reportovaná dejme tomu někým "místním", přidávat rozšířenou galerii z různých akcí/událostí. Tom, Slavo a další by to dost možná uvítali, minimálně pro případy jako bylo např. SM Town in Paris nebo klidně i nějaké ty prvé či jiné SK Meetingy. Dalo by se uvažovat i o umístění prvních českých už pomalu historických meetingů některých "našinců" (myšleno "otců" a-music fóra :lol:).

Navrhuji zatím jen provizorně rozdělení na "SK Akce" / "CZ Akce" / "Světové akce" přičemž o pojmenování jako takové mi teď nejde, spíš to nějak v základu rozdělit aby to nebyl jeden velký miš maš fotek :wink:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #37 kdy: 09. Prosinec 2012 - 14:06 »
s tou galeriou suhlasim...sice sa tie fotky vyskytnu tu a tam na Facebookovych uctoch ale predsalen, nema k nim kazdy pristup a tu by boli k dispozicii pre siroku a-verejnost :)
V sucasnej dobe je fotiek pomerne dost a verim tomu, ze budu v blizkej dobe pribudat :)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #38 kdy: 09. Prosinec 2012 - 15:47 »
jn, copak třeba konkrétně já vím právě o co jde a o co ostatní přicházejí :grin: no myslím, že není třeba to nějak dále rozsáhle řešit co se týče zrušení stávající podoby galerie... tedy až budu mít v dohledné době chvilku tak s tím provedu něco v diskutovaném smyslu, hlavně bude nejspíš potřeba minimálně update toho rozhraní, pač je to tam samý bot :wink: dám vědět

EDIT: teď mě napadá, jestli nechávat poté přístup každému... hlavně asi kvůli právě těm botům

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #39 kdy: 20. Prosinec 2012 - 21:17 »
Na naší wikinu jsem doplnil šablonu Pahýl.

Informační stránka:
http://asian-music.cz/wiki/index.php?title=AsianWiki:Pah%C3%BDl

Šablonu můžete vidět použitou v praxi zde:
http://asian-music.cz/wiki/index.php?title=Ramune_Lithe_Antique

Vložíte ji jednoduše následujícím jednoduchým kódem:
{{Pahýl}}

Používejte podle potřeby.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #40 kdy: 20. Prosinec 2012 - 23:16 »
A já si dneska říkal, co to tam je za "pahýl" v historii editací... při letmém pohledu, nezkoumaje co to je za parametr, jsem nabyl dojmu, že jsi smazal nějaký svůj záznam s komentářem "pahýl" :lol:

Jinak dobrý nápad a doplnění funkčnosti. Ještě bych tam možná připsal, do jaké části příspěvku nejlépe ten kód vkládat. Také jsem odkaz http://asian-music.cz/wiki/index.php?title=AsianWiki:Pah%C3%BDl zamkl proti editacím (pouze správci) aby případně někdo "neměnil pravidla hry" :wink: (Doufám tedy, že tobě to půjde.)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #41 kdy: 20. Prosinec 2012 - 23:22 »
Dobrý nápad, už jsem to tam doplnil. Jinak to zamčení možná ani nebylo nutné. Tohle je jenom stránka s návodem, jak tu šablonu používat. Samotnou šablonu Pahýl jsem zamknul už předtím.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #42 kdy: 21. Prosinec 2012 - 03:43 »
A ještě bych chtěl upozornit na takové nepatrné výročí...

AsianWiki právě dosáhla počtu 250 obsahových stránek. :manga7:

To je takové pěkné, relativně kulaté číslo :cool:

btw... onou 250. stránkou byla stránka Akiho Yoshizawy.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #43 kdy: 21. Prosinec 2012 - 19:34 »

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #44 kdy: 22. Prosinec 2012 - 12:47 »
To už je celkem slušné číslo :wink: Na to, že wiki existuje zhruba rok a půl

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #45 kdy: 22. Prosinec 2012 - 12:58 »

btw... onou 250. stránkou byla stránka Akiho Yoshizawy.

:heart: :heart: :heart: specialny dovod na oslavu  :clapping:

Offline 8BB76E1

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 16
  • 電波系
    • http://blog.8BB76E1.com
« Odpověď #46 kdy: 26. Červen 2013 - 09:05 »
.
« Poslední změna: 27. Srpen 2013 - 21:54 od 8BB76E1 »
壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた

Offline 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 1
« Odpověď #47 kdy: 20. Říjen 2013 - 17:08 »
Asi jsem trošku rozbil Wiki.. ^_^;; detaily zde: http://blog.8BB76E1.com/2013/10/wiki-fun.html

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #48 kdy: 20. Říjen 2013 - 19:13 »
Ty poslouchej pane ZÁHADNÝ!

Co je s tebou? Ztratil si starý účet nebo co? Posouváš šachy z políčka E1 na E2 či co? Neříkej že si úplně nový návštěvník.

Nechceš být trochu víc sdílnější?

:vrr: :grin: :grin:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #49 kdy: 20. Říjen 2013 - 19:20 »
Vítám ztraceného kolegu. btw ... když alespoň nějak okomentuješ svoje zmizení, odblokuju ti původní účet :wink:

Jinak díky za upozornění. Alespoň mám opravdu pádný důvod už opravdu udělat update :grin:

S tím obrázkem to bude vtipnější. Nejde smazat přímo v media wiki systému... uf...