Autor Téma: AKB 48 Team Surprise  (Přečteno 7925 krát)

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Pohlaví: Mužské
  • Graduated member of Idol Academy
Re:AKB 48 Team Surprise
« Odpověď #50 kdy: 05. Říjen 2014 - 21:53 »
AKB48 nepatří do idol hudby??!!! Asi sem nezachytil někde vtip ...

:mon12:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #51 kdy: 05. Říjen 2014 - 23:37 »
Spíš si myslím, že to bylo myšleno tak, že AKB48 nemají takovou tradici genericky sračičkoidního bublegum idol popíku, což možná tedy kdysi částečně platilo, ale dneska už ne.

A já pro změnu těmi příklady písniček nemyslel žánry, ale spíš jsem se (neúspěšně) snažil naznačit, že tyhle písničky byly příznakem toho, že AKB48 bylo dřív v hudbě mnohem variabilnější a mě osobě hodně chybí podzimní cool-AKB singly.

Offline asako.slovakia.jp

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 5
  • Pohlaví: Ženské
    • Xanadu
« Odpověď #52 kdy: 06. Říjen 2014 - 06:08 »
AKB48 nepatří do idol hudby??!!! Asi sem nezachytil někde vtip ...

:mon12:

J-idol sú definovaný ako mimoriadne rozkošný umelci, ktorý nie sú braní vážne ako speváci alebo herci. (http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_idol) A povedzme si važne, že hviezdy ako Maeda, Takahashi, Yuko, Sae, Itano, Mariko, Sashiko... nepatrili medzi tie roztomilé členky ale keď sa pozrieme koho tam tlači Akimoto teraz. Mayuyi a Milky aspoň čo si ja všímam a to sú podla mňa dokonalé príklady j-idolov.

Osobne verím, že to čo AKB48 dostalo tak vysoko bola rôznorodosť členiek. Keď si hľadal štýl Amuro Namie zamiloval si si Itano, rockeri mali Sayanee, zábavu a krásny úsmev to bola vždy Yuko, trochu dospelosti v Mariko, Norokayo alebo taká zmesi všetkého v Jurine či Maede.

Ale tým, že väčšina týchto členiek nie je už v skupine tak Akimoto rozhodol že teraz si tam bude hlava-nehlava tlačiť Mayuyu a každu rozkošnú členku a zabudol rozvíjať žánre ako pop, j-rock, enka a tie jeho texty, ktoré v sebe vždy skrývajú určitý príbech. A nie že bude tlačiť na Bubblegum pop/rock ako iné j-idol skupiny.

AKB48a jej sesterské skupiny, podskupiny a sólistiek (s výnimkou Watarirouka Hashiritai, Mayuyu a Kasai Tomomi) nikdy nebola j-idol skupina alebo bola to úplne nová rôznorodá zmesi žanrov.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #53 kdy: 07. Říjen 2014 - 12:13 »
Hmm, zajímavá diskuze ...

Vzpomněl jsem si, že i já jsem definoval pojem "idol" zde na fóru.

Už to budou dva roky :lol:

http://www.asian-music.cz/forum/index.php?topic=2114.msg78463#msg78463

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #54 kdy: 07. Říjen 2014 - 14:13 »
Hmm, zajímavá diskuze ...

Vzpomněl jsem si, že i já jsem definoval pojem "idol" zde na fóru.

Už to budou dva roky :lol:

http://www.asian-music.cz/forum/index.php?topic=2114.msg78463#msg78463

Inak podla tvojej definície vychádza, že AKB48 nie je skutočná idol skupina.

Vezmime si len tak pôvodný Team K a uznajte oni nie sú roztomile. Sú silné a talentovane ale nie roztomile. Ale pozrite sa čo je teraz vpredu. Mayuyu jednoducho dokonalý idol a potom sa ľudia divia, že prečo ma AKB48 oproti sesterským skupinám horšie piesne.

Akože kto by dal Mayuyu ako centera Beginner, RIVER alebo nedaj bože UZA (to môže len Jurina a Sayanee). Jednoducho nech už prestane tlačiť všade len Mayuyu, pretože mne to začína liezť na nervy. Napríklad čo sa stalo, keď si minuli rok Akimoto dal ako centera Kojiharu? Veď to bola úžasná pieseň  :heart:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #55 kdy: 07. Říjen 2014 - 18:33 »
To se teda občas dost názorově nesejdeme. Ještě že je to normální.  :grin: :grin:

Moje definice pochopitelně není absolutní definicí pojmu idol, ale na některé to možná sedí. (Hlavně je to napsaný s humorem a nadhledem). :wink: A co dělá Aki-P tomu já říkám marketing nebo byznys. Hudba je druhotná. Hlavně když to sype.  :mnam:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #56 kdy: 07. Říjen 2014 - 21:03 »
To se teda občas dost názorově nesejdeme. Ještě že je to normální.  :grin: :grin:

Moje definice pochopitelně není absolutní definicí pojmu idol, ale na některé to možná sedí. (Hlavně je to napsaný s humorem a nadhledem). :wink: A co dělá Aki-P tomu já říkám marketing nebo byznys. Hudba je druhotná. Hlavně když to sype.  :mnam:

A práve preto sa mi ta pieseň nepáči, chápeš?

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #57 kdy: 08. Říjen 2014 - 19:36 »
Absolutně!!

:lol:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
Re:AKB 48 Team Surprise - Aki-p trochu života do toho
« Odpověď #58 kdy: 11. Říjen 2014 - 23:46 »
Ja viem, že to vyzerá ako keby som na Akimota stále nadávala ale jeho tvorba pre AKB sa my naozaj nepáči. Uznávam, že možno to nieje jeho chyba ale určitý tlak sponzorov AKB48, pretože NMB48 nový singel je úžasný. Ale k piesni...

Sayanee a Takamina sú úžasná kombinácia a Rena-chan je úžasne doplna tým jej sladkým hlasom. Ale tých 45 sekúnd bolo aj dosť nudných, hlavne ak ide o refrén. Uvidím čo ponúkne celá pieseň ale asi bude ďalšia, v ktorej budem preskakovať refren. Ale jedno je iste - LIVE verzia tejto piesne bude mať cenu zlata. Povedzme si pravdu, že hlas Sayanee a hlavne Takamini je trošku v PV upravený, takže som plná očakávania.

A poklona dizajnu a kostýmom....

(chybaju mi doby keď Team Surprise len začínal a hrať sa dalo on-line)

Rena mala krásne fotky...

Ale Takamina ešte lepšie... (nenašla som už takú veľkú zbierku)

Ale toto je hlavne štýl Sayanee a naozaj je sedí...

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #59 kdy: 18. Říjen 2014 - 19:24 »
Keď sa darí.... tak to treba posr*ť - Neviem ako inak nazvať totu pieseň. Team Suprise je posledná šanca pracovať s byvalimi členkami AKB48 a Aki-P da tam taku odrhovačku. Taká krásna 4 - Mariko, Yuihan, Miichan a Akichan (nezdá sa vám, že Aki sa začala nejako moc ozývať zo záhrobia :grin:) a taká hrozna pieseň  :cry2:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #60 kdy: 01. Listopad 2014 - 00:09 »
Ale ta práce s kamerou je super!!