Autor Téma: Petice na podporu korejské moderní kultury v ČR  (Přečteno 4105 krát)

Offline YunaX2

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
  • Pohlaví: Ženské
Petice na podporu korejské moderní kultury v ČR
« kdy: 26. Srpen 2011 - 16:31 »
1.8.2011 proběhl v Praze oficiální sraz fanoušků K-POPU pod záštitou Velvyslanectví Korejské Republiky v České Republice. Dorazilo hodně lidí. Reportáž o srazu byla i na NOVĚ a dokonce tu byla i korejská televize YTN . Sraz měl velký úspěch a tak se bude konat každoročně.
Celý tento sraz i nápad ohledně petice vznikl u lidí z Czech Hallyu Wave ( více o skupině a další informace zde - https://www.facebook.com/pages/Czech-Hallyu-Wave/238236299544446?sk=info )

Nejedná se o petici jako takovou ale spíše o takový průzkum kolik lidí se v České republice zajímá o korejskou kulturu (hudbu, filmy, seriály i další...), vedený formou petice, protože je to nejjednodušší.
Je velice důležité aby se nazbíralo co nejvíce podpisů a petice se pak odevzdala kompetentním osobám které o ní budou dále jednat.
Mohlo by to ale znamet že by se v ČR K-POP a korejská kultura začala více rozvíjet a mohly by se tu konat například různé koncerty nebo festivaly.

Takže jestli máte rádi K-POP a korejskou kulturu tak určitě přispějte svým podpisem a petici dále posílejte přátelům aby se nazbíralo co nejvíc podpisů
PETICE - http://www.petice.net/korea-v-cr
K podpisu petice je nutná registrace, která trvná chviličku. Takže prosím obětujte tu chvilku a podepiště petici, protože každý podpis je důležitý
« Poslední změna: 07. Září 2011 - 19:24 od maddy1111 »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Pohlaví: Mužské
  • Graduated member of Idol Academy
Re: Petice na podporu korejské moderní kultury v ČR
« Odpověď #1 kdy: 26. Srpen 2011 - 17:34 »
 :neutral:

Offline YunaX2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #2 kdy: 26. Srpen 2011 - 19:17 »
:neutral:
Proč takovýhle smile ? :)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #3 kdy: 26. Srpen 2011 - 19:39 »
Nějak si nejsem jistý jestli chápu o co vlastně jde.

Chybí mi tam takové to základní info typu...
Až budeme mít X podpisů, tak to celé předáme panu Y a ten na základě toho udělá Z.

Cílem je ukázat (komu?), že v ČR jsou fanoušci K-POP idolů a že by nás neměli ignorovat?

PS: Buďte někdo od té dobroty a nějak srozumitelně mi vysvětlete co to je „Czech Hallyu Wave“. Podle té FB stránky je to sdružení zabývající se K-POPem. Ale o co konkrétně tam jde? Díky.

Offline YunaX2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #4 kdy: 26. Srpen 2011 - 19:46 »
Nějak si nejsem jistý jestli chápu o co vlastně jde.

Chybí mi tam takové to základní info typu...
Až budeme mít X podpisů, tak to celé předáme panu Y a ten na základě toho udělá Z.

Cílem je ukázat (komu?), že v ČR jsou fanoušci K-POP idolů a že by nás neměli ignorovat?

PS: Buďte někdo od té dobroty a nějak srozumitelně mi vysvětlete co to je „Czech Hallyu Wave“. Díky.

Na Czech Hallyu Wave jsem dala odkaz na jejich facebook takže se tam podívej a dozvíš se tam všechny informace. Já vim to co jsem sem napsala. Jedná se hlavně o průzkum, jaký je tady zájem a korejskou kulturu atd. Nevím kolik podpisů je dostatek pro odevzdání. Petice se bude jestli se nepletu odevzdávat Velvyslanectví Korejské Republiky v České Republice.
Podpis je dobrovolný. Rozhodně tady nikoho nenutím aby se podepsal pro něco co ho nezajímá. Jelikož je tohle fórum zaměřené na A-music tak jsem si dovolila sem tohle téma přidat a pomoci tak k tomu aby se o petici dozvědělo více lidí.
Já jsem pouze fanoušek a nejsem členkou Czech Hallyu Wave, takže jesli máš ohledně petice nějaké dotazy tak se obrať na jejich Facebook.:)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #5 kdy: 26. Srpen 2011 - 19:53 »
V pohodě. Tématicky to sem samozřejmě patří a to že jsi to sem postla je OK, jenom jsem o tom chtěl vědět víc :wink:  Díky.

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #6 kdy: 27. Srpen 2011 - 01:01 »
Teší ma , že sa niečo rieši u vás v česku.
a pls neukameňujte ma ,že ako slovák som to podpísal...

tak isto ako u vás aj u nás začínajú kórejci propagovať tvoju kultúru a nie len hudbu. A mňa to iba teší.

Offline YunaX2

• LV 0/10
  • *
« Odpověď #7 kdy: 27. Srpen 2011 - 11:12 »
Teší ma , že sa niečo rieši u vás v česku.
a pls neukameňujte ma ,že ako slovák som to podpísal...

tak isto ako u vás aj u nás začínajú kórejci propagovať tvoju kultúru a nie len hudbu. A mňa to iba teší.

Jé tak to jsem ráda že jsi se taky podepsal  :smile: .Tak to mám velkou radost, že i na Slovensku je zájem o korejskou kulturu  :smile: Myslím že kdyby se tu v česku třeba nějaký koncert nebo festival uskutečnil, že by slovenští fanoušci přijeli sem a kdyby to bylo naopak že by se něco takového uskutečnilo na Slovensku že by zase naopak čeští fanoušky zajeli tam  :smile: Budeme doufát že až petici podepíše více lidí že by třeba nám fanouškům mohla otevřít dveře k tomu aby se o nás Jižní Korea začala zajímat a začali by pořádat taky něco u nás  :smile:

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 23
  • JSEM MRCHA A JSEM NA TO HRDÁ!
    • Welcome to My Life
« Odpověď #8 kdy: 01. Září 2011 - 17:31 »
Promiňte, ale  :megalol: miluju naivní peticové akce. Co s tím jako Korejská ambasáda udělá? Uvidídí, že XX pothlých fanoušků z Čech podepsalo jakousi petici a tak si řeknou "No ty jo!" a naženou sem korejské idoly?

ok, jdu bitchit jinam...
[img width= height=]http://img97.imageshack.us/img97/3766/sungminm.png[/img]

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #9 kdy: 01. Září 2011 - 17:36 »
Promiňte, ale  :megalol: miluju naivní peticové akce. Co s tím jako Korejská ambasáda udělá? Uvidídí, že XX pothlých fanoušků z Čech podepsalo jakousi petici a tak si řeknou "No ty jo!" a naženou sem korejské idoly?

ok, jdu bitchit jinam...

no podla mna, ak uz sa ohladom toho nieco z korejskej strany pohne, tak to bude asi z rovnakeho dovodu, z akeho sa do Prahy nahrnula YTN televizia...propagacia + marketing + Live + distribucia hudby = PENIZE !!!

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #10 kdy: 01. Září 2011 - 17:44 »

no podla mna, ak uz sa ohladom toho nieco z korejskej strany pohne, tak to bude asi z rovnakeho dovodu, z akeho sa do Prahy nahrnula YTN televizia...propagacia + marketing + Live + distribucia hudby = PENIZE !!!

korejská televize tu natáčí spoustu věcí - třeba studenty koreanistky, a to asi s vidinou zisku nedělají, takže přítomnost YTN by mě až tak nevzrušovala

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #11 kdy: 01. Září 2011 - 18:09 »
ono vytrhnute slova z kontextu nevzrusuju ani mna  :cool:...najprv treba vediet, co to YTN televizia je, potom, co prisla natacat, potom aku to ma suvislost s tymito prispevkami ;-)

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #12 kdy: 01. Září 2011 - 18:17 »
1) vím co je YTN zač
2) asi další debata nemá smysl, teda aspoň ne pro mě

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #13 kdy: 01. Září 2011 - 18:39 »
Promiňte, ale  :megalol: miluju naivní peticové akce. Co s tím jako Korejská ambasáda udělá? Uvidídí, že XX pothlých fanoušků z Čech podepsalo jakousi petici a tak si řeknou "No ty jo!" a naženou sem korejské idoly?

ok, jdu bitchit jinam...

s tymto suhlasim
to ze sa rozmohol na Slovensku a v Cechah zaujem o korejsku (alebo dajme tomu vseobecny nazov azijsku) hudbu je sice fajn, ale taketo peticie podla mna nemaju absolutne ziaden zmysel pretoze podpisy ktore sa na nich dostanu su len umelo vytvorene fanusikmi kt. ich rozposielaju a siria po nete kade komu (staci sa pozriet na masivne vtlacanie takychto peticii cez facebook) len aby bolo co najviac podpisov. Pritom si trufam povedat ze vacsina podpisanych nema o azijskej hudbe velmi sajnu, mozno poculi par piesni a to je vsetko, tym padom ak by aj nejaky "idol" prisiel do Ceska tak takyto koncert vesele odignnoruju. Aky to ma potom zmysel ked takato peticia realne vobec neodraza sucasny zaujem, resp. pocet fanusikov o takuto hudbu u nas?
neukamenujte ma :) toť moj nazor  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline Aki

• LV 6/10
  • *
    • Welcome to My Life
« Odpověď #14 kdy: 01. Září 2011 - 19:02 »
maddy, kdyby to šlo, tak ti dám "like"

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #15 kdy: 01. Září 2011 - 19:24 »
mna by hlavne zaujimalo, ako by sa dala vec ako je "popularnost hudby" nejak meratelne hodnotit peticiou...a teraz nemyslime ten online SPAM ktory Maddy urval rovno po hlave ;-)
Ono peticia ma asi vyznam hlavne ked ide o veci priamo spojene s danym statom a jeho Vladou...ked sa mylim, pac sa nevyznam, opravte ma.
To by niekto kludne mohol vymysliet peticiu za chov Pokemonov v Bratislavskej/Prazskej ZOO ;-)
...neviem, ci by to malo nejaky ucinok ^_^

Nieco ako slovenska/ceska obdoba SMTown Live in Paris by sice bola dost pekna, ale na to by asi trebalo oslovit vydavatelstva/manazerov umelcov/nahravacie spolocnosti...neviem, ci zapajat do toho organy ako su velvyslanectva je vhodny sposob...mne to pripada skor ako sukromny zaujem presadit si svoje hobby, nez ako vseobecne-prospesnu vec, ktore sa zvyknu peticiou riesit.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 01. Září 2011 - 20:32 »
nj oficiálně je petice žádost podaná nějakému státnímu orgánu. Ale dneska si uděláš takovou „petici“ na cokoliv. Horší je, jak jsem napsal výš, že z té stránky petice ani nevím co konkrétně s tím vším chtějí dělat a co konkrétního čekají, že udělá ten, komu tu petici dají.

Jinak souhlasím s tím co napsal maddy.

Offline 8BB76E1

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 16
  • 電波系
    • http://blog.8BB76E1.com
« Odpověď #17 kdy: 01. Září 2011 - 20:33 »
no já nevím.. imo cz / sk jsou na podobné věci hrozně malé země a jak již bylo zmíněno, tu petici většina lidí podepíše "jen tak", aniž by to mělo nějaký větší význam..

vemte si například letošní koncert Gothiky, na kterém téměř nikdo nebyl.. a to se konal společně s Advíkem, kde se předpokládá jedna z nejvyšších možných účastí asia-pozitivních..

já bych taky mohl pozvat jednu zpěvačku z jp, o které vím, že by ráda přijela, jenže kam? obávám se, že i při spojení její návštěvy / koncertu s nějakým větším conem* by byl zájem minimální..

*(u nás v podstatě jen Advík a Animefest, který je navíc v Brně, což je velká nevýhoda)

takže jsem mnohem raději, když za ní můžu jet do Německa, Anglie, etc..
壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #18 kdy: 01. Září 2011 - 21:08 »
Jen k Maddymu dodám: Komu co brání tady udělat nějaký koncert? Petice je k tomu potřeba asi jako mrtvýmu drbání.

A taky mi trochu vadí, že za petici tady lobuje někdo, který jinak o tohle fórum nemá zájem. Vážně nevím kolik je na českým internetu míst jako tohle, ale opravdu mám v lásce ty, kteří si udělají registraci jen kvůli lákání na petici!  :twisted:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #19 kdy: 02. Září 2011 - 18:07 »
Aki: dik ;)

mne to pripada skor ako sukromny zaujem presadit si svoje hobby, nez ako vseobecne-prospesnu vec, ktore sa zvyknu peticiou riesit.
slavo: touto vetou si to dokonale vystihol !  :mon6:

Jen k Maddymu dodám: Komu co brání tady udělat nějaký koncert? Petice je k tomu potřeba asi jako mrtvýmu drbání.
Hiroki: presne na to som narazal, staci sa pozriet na akcie ako napriklad korejska MyStage - Korejsky den v Bratislave 22.09.2011 ktory tu nedavno postol Slavo, alebo si fanusikovia kpopu sami zorganizovali 13.08.2011 stretnutie K-Pop meeting v Kosiciach, alebo akcie tykajuce sa Japonska typu Comics Salon, AnimeShow ... v poslednych rokoch sa toho ohladom Azie deje u nas coraz viac. A mohol by som ich tu pokojne spomenut viac z Ceska a Slovenska. Vsetky sa uskutocnili bez nejakej nezmyselnej peticie. Taka AnimeShow ma za sebou uz niekolko rocnikov co svedci len o tom ze ju ludia navstevuju ..
pride mi logickejsie a hlavne zmyselnejsie si radsej zorganizovat alebo aspon sa pokusit zorganizovat nejaku akciu ako si (mudrymi slovami slava) "presadzovat svoje hobby" a pasivna sa pozerat a vytesovat z toho kolko tisic zbytocnych podpisov sa mi cez Facebook hromadi   :roll:

vemte si například letošní koncert Gothiky, na kterém téměř nikdo nebyl.. a to se konal společně s Advíkem, kde se předpokládá jedna z nejvyšších možných účastí asia-pozitivních..
8BB76E1: presne o tom to je, na koncerte mam par ludi ale hlavne ze zrobim peticiu s tisic podpismi   :lol:

Horší je, jak jsem napsal výš, že z té stránky petice ani nevím co konkrétně s tím vším chtějí dělat a co konkrétního čekají, že udělá ten, komu tu petici dají.
Serapis: to je dalsia vec, ktora mi trocha vadi .. pretoze ta peticia je vyslovene vytvorena za ucelom ziskania co najviac podpisov (o com svedci aj veta z prveho prispevku "Je velice důležité aby se nazbíralo co nejvíce podpisů"), ale nejake konkretnejsie vysvetlenie jej "zmyslu" na stranke uz chyba  :confused:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline Babu

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 1
  • I'm just a dreamer who dreams for better days...
    • Czech Hallyu Wave
« Odpověď #20 kdy: 03. Září 2011 - 05:22 »
Zdravím ^^ Jako osoba, která petici založila, si troufnu na trochu vysvětlení: Ano, až bude X podpisů (píšu X, protože nemáme dané číslo. Jde opravdu jen o to, aby jich bylo co nejvíc, protože... dozvíte se dál), předáme petici "panu Y" (korejské velvyslanectví), které pak udělá věc "Z" (Momentálně se jedná s jistou nejmenovanou [nemám to povoleno, proto nejmenuji] českou televizí o vysílání K-popu v hudebních pořadech, o vysílání korejských seriálů atd [to je jen momentálně jednání, časem se může jednat víc]). Tato jednání jsou skutečně aktuální (poslední proběhlo v pondělí) a jediná věc, kvůli které televizní společnosti váhají, je zájem veřejnosti. Všeobecně si každý myslí, že se celkový zájem o k-pop (a ostatní k-kulturu) v ČR pohybuje okolo několika málo stovek (jako třeba 500) lidí. Já jsem si jistá, že je jich tu víc (několikanásobně) a že by jich bylo ještě víc, kdyby měli možnost se k těmto věcem dostat (jak jinak, než přes televizní média). Proto by bylo skvělé získat co nejvíce podpisů (tolik k číslu X), aby se tak K-pop (a nejen ten) dostal i do České republiky mezi povšimnutí hodné žánry.

Ano, také jsme tu měli úspěšný advik již několik let. Také jsmeměli úspěšné setkání, kterého se zúčastnilo kolem 200 lidí (Narozdíl od košic kde jich nebylo víc jak deset - alespoň podle fotek), také jsme tu měli jiné akce, které se obešly bez petice. Ale za celé ty roky se krom těchto akcí nic jiného nepovedlo. proč to tedy nezkusit takto?

Ještě: Koncert (což je také jedno z hodně diskutovaných témat), i kdyby jej z ČR navštívilo třeba 200 lidí, jakmile by tu byl, zbytek areálu (jakože celého) by zabrali fanoušci z okolních států a zbytku Evropy (Což je jisté, takže co se týče "zaplnění koncertu", to petice opravdu nijak nezaštiťuje)

A plus poslední věc (jako reakce na komentáře, které jsem zachytila) samozřejmě, oficiální petice bývají převážně ohledně otázek samostatného státu, vlády a podobně. Jak už člověk, který sem příspěvek o petici poslal dodal - v tomto případě se jedná o formu průzkumu, na které jsme se s velvyslanectvím shodli jako na nejvhodnější, protože je možně (alespoň jsme si to dříve mysleli) ji dostat do více různých "skupin", čímž se získá na jedno místo více podpisů. (Jako "přehled" o množství osob, které by měly zájem, by stačil třeba "fanklub" v podobě stránky na facebooku, ale z vlastních několikaletých zkušeností už víme, že to je v případě neoficiálních stránek v ČR těžké, protože se ještě nestalo, že by se všichni sešli v jedné skupině, ale naopak se dělí mezi několik, které mezi sebou soupeří a hádá se o to, kdo má více členů)

To je ode mě asi vše k petici - samozřejmě, nikoho nenutíme. Ale - podpisem se nemůže nic ztratit. Maximálně získat. A pokud se nic nezíská, tak věřím tomu, že těch pár vteřin, strávených podpisem, člověku v životě zase tolik chybět nebude.

Všimla jsem si ještě dotazu ohledně Czech Hallyu Wave - jde o fanklub korejské moderní kultury (jak se už psalo - korejská hudba, filmy, seriály a pod.). Samozřejjmě - prozatím jde jen o neoficiální sdružení pro podporu těchto věcí, nicméně se už (opět za spolupráce s velvyslanectvím) pracuje na "zoficiálnění" a dalších věcech. Momentálně je plánovaná K-pop soutěž (vítěz pojede na finále do Soulu), zároveň se plánují další věci jako například zřízení českého e-shopu poskytujícího "korejské zboží" (CDčka, DVDčka, K-pop merch a podobně) a spousta dalších věcí.

Samozřejmě - nic nemůže být hned. Snažíme se a pomalu postupujeme. To je všechno, co prozatím můžeme zaručit....

Doufám, že to stačí jako vysvětlení na většinu otázek. Zároveň doufám, že pokud to někomu přijde jako moc dlouhý příspěvek, tak to pochopí (opravdu jsem se snažila odpovědět na všechno, co jsem se tu dočetla) a zároveň doufám, že mi odpustí ti, kteří nemají rádi, když se zde vyjadřuje osoba, která se zaregistruje jen kvůli jednomu tématu (popravdě jsem nevěděla že tu příspěvek o petici je. Byla jsem upozorněna na to, že je tu spousta komentářů, která si žádá vysvětlení a proto jsem se zaregistrovala).....

« Poslední změna: 03. Září 2011 - 10:54 od Babu »
What you say will be forgotten someday. You're action will speak louder then you.

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #21 kdy: 03. Září 2011 - 07:13 »
Zdravím ^^ Jako osoba, která petici založila, si troufnu na trochu vysvětlení: Ano, až bude X podpisů (píšu X, protože nemáme dané číslo. Jde opravdu jen o to, aby jich bylo co nejvíc, protože... dozvíte se dál), předáme petici "panu Y" (korejské velvyslanectví), které pak udělá věc "Z" (Momentálně se jedná s jistou nejmenovanou [nemám to povoleno, proto nejmenuji] českou televizí o vysílání K-popu v hudebních pořadech, o vysílání korejských seriálů atd [to je jen momentálně jednání, časem se může jednat víc]). Tato jednání jsou skutečně aktuální (poslední proběhlo v pondělí) a jediná věc, kvůli které televizní společnosti váhají, je zájem veřejnosti. Všeobecně si každý myslí, že se celkový zájem o k-pop (a ostatní k-kulturu) v ČR pohybuje okolo několika málo stovek (jako třeba 500) lidí. Já jsem si jistá, že je jich tu víc (několikanásobně) a že by jich bylo ještě víc, kdyby měli možnost se k těmto věcem dostat (jak jinak, než přes televizní média). Proto by bylo skvělé získat co nejvíce podpisů (tolik k číslu X), aby se tak K-pop (a nejen ten) dostal i do České republiky mezi povšimnutí hodné žánry.

Ano, také jsme tu měli úspěšný advik již několik let. Také jsmeměli úspěšné setkání, kterého se zúčastnilo kolem 200 lidí (Narozdíl od košic kde jich nebylo víc jak deset

1. Namiesto neefektivneho registrovania sa kade-tade po forach (pripomina to ruskeho spambota) to stacilo hned vypisat na stranku samotnej peticie a zbytocne nenatahovat dodatocne vysvetlovacky. Ak mate tolko "nemenovanych" cielov, nevidim dovod podpisovat peticiu...ved vlastne ani nevieme, za co konkretne "bojujeme"...(zeby KPop na Óčku?...)

2. Svoju znalost matematiky pri porovnavani poctu obyvatelov Prahy a Kosic si preukazala skutocne dokonale, klobuk dole.

3. Kebyze celu tuto Temu bude chciet Admin odstranit, ma u mna pivo (free shipping lol)...mozno bolo vhodnejsie sa najprv opytat, ci sa sem take nieco moze zverejnit, v pripade suhlasu sa to mohlo napisat rovno na web, nie do fora. Tam by to videl kazdy, aj neregistrovany clovek (domyselnost iniciatorov...lol).

4. Takato forma narychlo siriacej sa, nepremyslenej snahy dosiahnut "nieco", v com ani samotni iniciatori nemaju celkom jasno, mi pride skor ako anti-reklama a zbytocne stlacanie CTRL+V po vsetkych moznych weboch, ktore im pridu pod ruku.

...nabuduce by to chcelo mozno chladnejsiu hlavu pri planovani, pripadne poziadat o pomoc niektoreho z dospelakov...

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #22 kdy: 03. Září 2011 - 10:44 »
slavomiros: Proč odstraňovat? I kdyby z toho byla jenom další ukvapená hurá-akce, tak nevidím důvod, proč by tu tohle téma nemohlo zůstat. Můžeme se bavit o přesunu do jiné sekce, pokud k tomu najdeš důvod.
Každý si může zakládat petice jak se mu zlíbí. Riskuje jenom to, že bude za naivku (slušně řečeno :lol:)
Pokud je to k tématu (A-Music) a neporušuje pravidla může si tu o tom založit topic.

Nevidím tu důvod ke smazání, ty ano?

Babu: Díky za sice opožděnou, ale v zásadě úspěšnou snahu o vysvětlení. Souhlasím se slavomirosem v tom, že tohle mělo být napsáno už na té stránce s peticí. Vaše PR oddělení docela brutálně nezvládá :wink:  Jinak jste opravdu mohli sestavit nějaké "oficiální vysvětlení" a mohli jsme to postnout na webu, kde to opravdu uvidí víc lidí, než tady na fóru. Chápu, pokud jste byli v časovém pressu, ale pokud ne, tak je to tak trochu... promiň... odfláklý.

ad. K-POP na jakékoliv české TV... To je jedna z těch věcí co je mi tak nějak fuk upřímně řečeno. Pro mě to nic moc nevyřeší. Stejně se budu muset spoléhat na jiné zdroje informací, klipů, atp. protože pokud se tomu budou věnovat, tak ne tak, aby nahradily specializované zdroje na netu.

Na druhou stranu jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl nějaký konkrétní cíl celé té petice, což byla moje hlavní starost. Teď už totiž konečně mám informace na to abych se mohl rozhodnout jestli tu petici vlastně chci podepsat a nebo ne. (A jak už jsem psal, tohle jsem se měl dozvědět už na stránce té petice.)  Já jsem zrovna z těch lidí, co si vždycky moc dobře promyslí, než se někam podepíšou.

Píšeš, že je u nás zvykem se v případě neoficiálních stránek štěpit a nespolupracovat. No, tak to změňme! Vždyť mi tady může kdokoliv z vás nechat kontakt a nebo si o něj říct z mé strany (pokud vám nestačí, to co mám vyplněno v profilu) a když budete něco pořádat, tak mi to můžeme předem zveřejnit. Nevnucuju se, jenom nabízím možnost nápravy.

A je mi taky líto, že vám moc nestojíme za víc, než propagaci petice, ale co nadělám :lol:  Třeba si to časem rozmyslíte.

Offline Babu

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 1
  • I'm just a dreamer who dreams for better days...
    • Czech Hallyu Wave
« Odpověď #23 kdy: 03. Září 2011 - 14:07 »
Asi jsem udělala něco špatně když jsem znovu odpovídala, nevidím tu ten příspěvek... takže - opravdu se omlouvám, za tu registraci, ale JÁ jsem to sem opravdu neposlala, většinou se na fóra nepřihlašuju vůbec (nevím proč, ale nikdy jsem se v nich nevyznala a pod.), prostě mi kamarádka řekla, že tu objevila tuhle diskuzi a že by to chtělo něco objasnit... Abych tohle dokázala, musela jsem se regnout... Omlouvám se ještě jednou...

Jinak co se mě týče, pro mě K-pop v TV (a nejde jen o K-pop, ale i seriály a pod.) taky nemá přímý význam. Všechno co potřebuju seženu opravdu na netu, ale věřím tomu, že je tu hodně lidí, kteří prostě neměli to štěstí, že se k téhle (celkově asijské) kultuře nijak nedostali, protože je nenapadlo to hledat, neměli nikoho, kdo jim to ukáže a tak.... a jak jinak než v českých médiích by se o tom potom dozvěděli? :)

+ Máme v pánu popis petice změnit už týden, teprve předevčírem jsme dostaly potvrzení, že můžeme veřejně uvádět spolupráci s ambasádou a pod. Proto jsme doteď úmyslně tak trochu "mlžily". Dneska jsme se sešly a dáme to během dne dohromady... :)

A co se spolupráce týče - Určitě by jsme z toho měli všichni radost :) Můj kontakt je kdyžtak sedlackova.babu@gmail.com.

What you say will be forgotten someday. You're action will speak louder then you.

Offline 8BB76E1

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 16
  • 電波系
    • http://blog.8BB76E1.com
« Odpověď #24 kdy: 03. Září 2011 - 15:16 »
Jinak co se mě týče, pro mě K-pop v TV (a nejde jen o K-pop, ale i seriály a pod.) taky nemá přímý význam. Všechno co potřebuju seženu opravdu na netu, ale věřím tomu, že je tu hodně lidí, kteří prostě neměli to štěstí, že se k téhle (celkově asijské) kultuře nijak nedostali, protože je nenapadlo to hledat, neměli nikoho, kdo jim to ukáže a tak.... a jak jinak než v českých médiích by se o tom potom dozvěděli? :)
tohle je opravdu zbytečné řešit tak mainstreamovým médiem, jakým tv je.. v dnešní době se s tím člověk seznámí přes internet i kdyby nechtěl.. a pokud chce, tak samozřejmě tv vůbec neřeší.. i kdyby například v tv běžel nějaký seriál, na který bych se chtěl dívat, tak si ho raději stáhnu.. (u nás by to stejně nejspíš předabovali a bylo by to nesledovatelné..) takto násilné protlačování korejské / japonské / čínské / atd kultury je prostě fail.. člověka, kterého to nezajímá, to nezačne zajímat jen proto, že to uvidí v televizi.. (pokud bych narazil v tv na nějaký random například arabský seriál / klip / whatever, řeknu si "wtf?" a přepnu kanál..) ale jinak je mi to celkem jedno.. na tv už se roky nedívám..
壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた