Autor Téma: Azijske mnamky ;-)  (Přečteno 8935 krát)

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
Re: Azijske mnamky ;-)
« Odpověď #25 kdy: 27. Únor 2012 - 15:25 »
no ja koupil v ostrave v nejaky specialce na cokoladu - gramazne... a pry se zelenym cajem... tak jsem ochutnal cca 1ks 15kc a hned jsem ji rekl ze to nevidelo caj ani z rychliku :))) v ty cokoladovne jsem byl asi na posled... klasicka baryla je mi chutnejsi nez to co prodavali tak draho... (250gr = 200kc) a je mi jedno jaka cokolada to je zda sladka ci horka - chutnaji mi obe.. jen bilou moc nemusim.

Slavomiros vim ze ve mestech delaji caje... i asijske... napriklad u nas ti vrazi konvicku zajimaveho tvaru (coz beru ze treba dosli... tak jako nouze) v tom nejaky vybrany caj a koukas na to pac voda pomalu jeste bubla v hrnku.... jako lzicka a cukr je u toho.... klasika ne. (to nepisu o hudbe... nemaji daleko k hardrocku a hiphopu a rapu)
Obcas se ptam blbe.... to je prosim PIGI ?.. NE (treba rekne Kyokuro...) tak chvili na ne koukam zda si dela prdel...
V lepsi cajce je to bez toho cukru a lzicky i mirnejsi teploty... (a prijemna hudba... nemusi byt asijska -muze na pozadi hrat nejaka balada ci relax hudba...)

Jinak kdo byl na druhem srazu v Brne vi kazdy svy... "prosim sypany caj - zeleny.. mate ??" ano mame... donesla zeleny pigi caj v pytliku (vietnamka) tak jsem pred ni vytahl svuj caj a nasypal do hrnku....

Ale fakt v malo .. pra malo cajoven jsem se setkal s moznosti si dat Matchu. Jestli je u vas ta moznost je to super, pac opravdu malo kde to delaji.
« Poslední změna: 02. Březen 2012 - 09:16 od Nacchi »
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • Pohlaví: Mužské
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #26 kdy: 01. Březen 2012 - 20:13 »
Relacia o vareni na TV Markiza - BEZ SERVITKY

~epizoda o thajskom jedle~

pozn.: 00:16 - 02:14 - korejske Potraviny SEOUL PLAZA; Bajkalska 5/C, Bratislava ^_^

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #27 kdy: 19. Březen 2012 - 00:04 »
Koukněte třeba jen na fotky benta:

http://thoanguyen.org/category/bento/

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #28 kdy: 22. Březen 2012 - 19:48 »
me stacilo pohled vsech okolo lidi kdyz jsem loni s kolegou jel do praglu a ja vytahnul hrabicku a v ni byli zajimave kulicky a krasne vypadali a  voneli.... ve vlaku cuceli jako pera ze misto vidlicky jsem vytanul hulky a jedl jsem postupne kulicky... kazdopadne jsem to mel na cely den.. takze nejen ve vlaku, ale lidi i na vystave nekteri to videli a par lidicek v po meste....

jake ze to byli kulicky ?? normalni rejzove delane na sladko se skorici... ale ty pohledy nezapomenu... asi to delali ty hulky :D

vyse poslany odkaz je zajimavy... jde o to si jen pohrat..., ale i v jednoduchosti je sila... jak jsem psal blba krabicka s kulickama a hulky a lidi koukaji jako telata...
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #29 kdy: 22. Březen 2012 - 20:59 »
:lol: Chudáci, zažili pravý kulturní šok a to ještě na domácí půdě a od Čecha :lol:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #30 kdy: 22. Březen 2012 - 21:03 »
:lol: Chudáci, zažili pravý kulturní šok a to ještě na domácí půdě a od Čecha :lol:

:megalol:

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #31 kdy: 23. Březen 2012 - 14:03 »
O.T.
me stacil sokovany pohled jedne polky Ewa z Szczecyna to jak jsme byli s jinym kolegou v praglu (opet a zase) fotit.. tak jsme se bavili mezi sebou u orloje a ja videl prichazet se slovnikem dve starsi japonky... tak se snazili prvne na nas upoutat anglicky pozdravem a nez stacili to dorict tak jsem se jich optat zda-li by chteli se vyfotit... (samozrejmne japonsky (za tu dobu nez prisli k nam jsem si to v hlave srovnal jak to rict...)) kolega tusil, ze ja neco kutim do asie... ale ta polanda byla totalne mimo... Ponevadz jsem se ji predstavil, ze jako polsky rozumim, rusky take, anglicky trochu ale neumim mluvit... takze jsme se bavili "ponasimu" (ceskopolsky)... o asii jsem se nezminoval ta byla z toho mimo jeste dlouho a vyptavala se na kupu veci..
A ty dve japonky byli take prekvapene...

Citace
:lol: Chudáci, zažili pravý kulturní šok a to ještě na domácí půdě a od Čecha  :lol:
to se mam jako prejmenovat ? Ja za to nemuzu, ze nekdo se nedokaze prizpusobit a brat to jako normalku... :/
(pro neznale me prijmeni je Cech)
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #32 kdy: 23. Březen 2012 - 14:43 »
Klid, však já to nemyslel ve zlým :wink:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #33 kdy: 23. Březen 2012 - 16:44 »
Jo. Nebuď vztahovačný Nacchi. Tenhle fór byl fakt obrej.  :mon6:

Mně to připomnělo úplně stejný fór. Ale s Italama. Můj kamarád v mládežnickým orchestru. Čistej Moravák, ale ve tváři i na těle prostě typický Ital.

Story 1: Přijeli jsme do Itálie, on tam běhal v mundůru, každej vesničan na něho koukal a nevěřil vlastním očím. Tetky u občerstvovacího pultu mu málem nechtěli dát kafe.  :lol: :lol: A furt na něho ukazovaly: "Ceco? Ceco??!!"  :lol: :lol:

Story 2: Italové přijeli do Jeseníku i s několika radními, kteří chtěli jet za kolegy, jinými radními do Polska. Družba měst. Najednou se ti Poláci nečekaně objevili v Jeseníku. Nastal nějaký problém a ten kámoš (mimo jiné pracoval několik let v Polsku) se vydal pomoct ho řešit. Spustil na ty pšonky zuřivě plynnou Polštinu :megalol:, oni ho samozřejmě neznali a tak nechápali, jakto, že je tam najednou někdo kdo mluví Polsky. Asi pět minut na ně mluvil a doufal, že všechno pochopili.  :lol: Ale ti vyjevení Poláci se po jeho dlouhém a divokém monologu vzmohly jen na: "A skond zna pan tak dobrze po Polski?"  :megalol: :megalol:

A v tu chvíli jsem tam umřel smíchy.

Sorry za offtopic, ale moc rád tohle vyprávím. Je to jedna z nejpovedenějších historek mého života. Tohle nevymyslíš, tohle napíše jen život sám.
« Poslední změna: 23. Březen 2012 - 17:00 od Hiroki »

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #34 kdy: 23. Březen 2012 - 21:42 »
ja jsem v klidu.... to musite mit za vsim blbeho smaila ?? to beru s humorem jinak se to brat neda....

psal jsem, Ja za to nemuzu, ze nekdo se nedokaze prizpusobit a brat to jako normalku... :/
tim jsem myslel jine ostatni lidi co se nezabyvaji asii... proste zakonzerovovani obycejni lide...
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #35 kdy: 26. Březen 2012 - 18:55 »
Dokument z produkcie NHK (STV2) - Tradicne japonske sladkosti

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #36 kdy: 11. Duben 2012 - 18:30 »
Na co vsetko je dobra miso polievka a miso pasta ;-)

Markiza REFLEX 20120411_180014

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
Re:Azijske mnamky ;-)
« Odpověď #37 kdy: 17. Září 2012 - 23:24 »
Nas korejsky kamarat z Bratislavy Youngwoo Sung (sefkuchar korejskej ambasady) pred kamerami STV ;-)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #38 kdy: 18. Září 2012 - 00:39 »
Kdysi jsem taky tuhle věc ochutnal. Sehnal jsem to tenkrát v jednom obchodě v Brně. Člověk k tomu nesmí přistupovat jako k čokoládě, protože to opravdu chutná spíš jako čaj. Ale zkušenost to byla zajímavá :grin:
A já si celou dobu říkal, že už jsem takovou čokoládu někde viděl... a teď už jsem si vzpomněl :grin: Vzpomínám si taky na ty spešl lepivé bonbóny z mořských řas... člověk by vůbec neřekl, z čeho všeho se dají udělat cukrovinky. Čokoládu jsem sice nechutnal, jelikož jsem nebyl tak finančně vybaven (celkově myšleno, protože ty cukrovinky byly dost drahé) ale myslím si, že by mě chutnala.

Je to asi 3 týdny co jsem byl se známou po delší době v Dobré čajovně a chtěli jsme si dát Gyokuro Kyoto. Bylo nám však sděleno, že momentálně není tak jsme byli trochu zklamaní a pán nám nabídl korejský čaj (za boha si nevzpomenu na název a jejich "bídné" webovky, s nabídníkem rozřazeným dle zemí pro mě nepochopitelně neobsahují odkaz "Korea"...jinde jsem našel název Nokcha - nejsem si jist ale byl to nejspíš on), který nám posledně moc nechutnal. Nakonec nás ale přemluvil když nám řekl, že je čaj právě dovežený a úplně čerstvý. A jak už tu někde Nacchi psal... to byste nevěřili ale čerstvý byl vážně vynikající a první 2 nálevy byly opravdu skvělý.

K čaji jsme si chtěli dát wasabi a (opět!) je něměli čili jsme se spokojili s pistáciemi a čajovými koulemi Satori... když jsme si objednali druhý pár kuliček satori (chutnají jako marcipán s drceným čajem) obsluha trošičku vázla, tak jsme zazvonili abychom na sebe upoutali pozornost a jako omluvu nám donesli 2x2 kuličky, nuž jsme se do nich pustili :grin:

Docela mi ty asijské (alespoň pár co jsem poznal) věci chutnají, stejně jako ta polévka miso co jsme kuchtili se Serapem a Lejou v Brně. Byly to takové "lehké" věci a celkem příjemné chuťově, takové jemné jako třeba to tofu do polévky + zelenina... nebo čaje, mají úplně jinou chuť takovou lehkou trávovou a když jsou opravdu čerstvé tak nádherně voní. Málem bych zapomněl na sushi, chtěl jsem si ho dát teďko v Praze, byly hned 2 příležitosti ale bohužel to nevyšlo :/ Nezapomenu na sushi workshop 2009 kde jsem si nejvíc pochutnal na sushi s krevetkama :mon13:

Slavo & tom46: nice photo :mon6: vy taky musíte vymést všechno kde je "Korea in action" :wink: :wink: :cool:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #39 kdy: 18. Září 2012 - 00:54 »
Počkej, počkej... určitě jsem jak tobě, tak Leje tu čokoládu tenkrát v Brně dával ochutnat :wink:

A ten náš pokus o  polévku miso byl opravdu zajímavý. Doma jsem jí ještě párkrát dělal a docela mi trvalo, než jsem byl schopný odhadnout kolik tam té miso pasty má přijít, aby byla tak akorát :grin:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #40 kdy: 19. Září 2012 - 13:50 »
Serap: Safra nojo, už si vzpomínám :fist:

To věřím, ostatně těch ingrediencí tam nebylo málo a bez vaší pomoci bych si s tím musel nejspíš taky párkrát pohrát než by to bylo ono.