Autor Téma: 8BB76E1  (Přečteno 15149 krát)

Offline 8BB76E2

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 1
Re:8BB76E1
« Odpověď #225 kdy: 12. Listopad 2018 - 02:17 »
Nicmene pokud budes chtit pracovat s body a tvorit na nich nejakou grafiku dle vlastnich predstav, programovani se nevyhnes :) Z dnesniho pohledu bych rekl, ze to neni slozite ale byvaly doby, kdy jsem na tom byl podstatne hur a proste to chtelo jen cas :D
tak já a oled, to je ještě hodně hodně daleko.. ^_^ zatím budu rád, pokud nějak zprovozním ty hodinky.. ale tím si taky nejsem jistý, jestli to vůbec zvládnu, protože když to tam hodilo chyby i v těch stažených knihovnách, tak nevím...

Od te doby co jsem si vcera po asi 2 mesicich zase zageekoval s Arduino (tentokrat Nano, ktere bylo pro dany "mini-projekt" ekonomicky vyhodne a konfiguraci HW nadstandartni...) me napadly dalsi moznosti realizace i jejich moznych uskali :D (fotorezistor ktery detekuje zmenu odporu pri zakryti projizdejicim mickem, nebo jednoduse prejeti pres nejaky jednoduchy spinac... detektor gest, barev, priblizeni, vibraci... nebo kombinaci 2 a vice...) V zivote jsem ping -pong nehraval a nechystam se ale bavi me timhle stylem objevovat fce hw a realizovat reseni... autori Arduiní knizky to tusim nazivali "thinkering" :)
jj, možností je hodně.. ten laser mi připadá jako zbytečně "luxusní" řešení. v práci jsme měli na všechno tyhle optické závory: http://jsp.cz/cz/sortiment/rozsireny_sortiment/vyrobci/sick/reflexni-opticka-zavora-sick-wl34-r230.html
celkem spolehlivá věc i na relativně velkou vzdálenost.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • Pohlaví: Mužské
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
Re:8BB76E1
« Odpověď #226 kdy: Dnes v 18:54 »
Jak jsi pokročil? Knihovny by měly fungovat bez problemu, pokud pouzivas nejakou proverenou + kompatibilni verzi IDE (programu), pripadne zkus vyhledat prislusnou knihovnu primo pres vyhledavac knihoven v IDE nebo sem postni vystup, mozna budu schopen poradit ale spis si myslim, ze bude problem v tom kde a jak to mas nainstalovane, problem s pameti, USB porty, zastaralym SW nebo rozdilny HW (nektere moduly maji mnoho verzi i kdyz vypadaji stejne) pripadne je nekdy nutne upravit zdrojovy kod pouzite knihovny (napriklad u OLED displeju pro rozliseni, ale to by nemelo hodit primo chybu).

Kolega se rozhodl nakonec pouzit ten laser a ono to je pomerne levne reseni, Arduino Nano klon stoji cca 45,- laser kolem 15,- a prijimac laseru kolem 30,- jedine co me zarazilo ze pri pouziti udavaneho napajeni 5V byl paprsek mnohem silnejsi nez jsme byli zvykli u laseru co tu kdysi prodavali vietnamci na kazdem rohu a na zakladce s tim kazdej tehdy blbnul :D Zkousel jsem s tim svitit z balkona a za tmy to udelalo pomerne vyraznou tecku na domech a dosvitilo to i na nedaleky lesik :D

Na ty zavory jsem koukal asi pred 2 tydny, zajimave ale cenove to je nekde trochu jinde ;D