Autor Téma: Japan Expo 2009 v Paříži - Deník cestovatelů  (Přečteno 2635 krát)

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Pohlaví: Mužské
  • Hello! Project Fan
Japan Expo 2009 v Paříži - Deník cestovatelů
« kdy: 09. Červenec 2009 - 14:52 »
Den 1. pátek 3.7.2009
Kei už u mě oxidoval od čtvrtka a tak jsme společně vyjeli busem z Jeseníku směr Praha. Jelo se v osm ráno, tím pádem bylo počasí jakž takž snesitelné. Po cestě jsme pozorovali krásy Jesenických hor a místy i trochu té Orlické krásy. Hradec Králové jsme projeli okrajově, ale autobusové nádraží mají pěkné a moderní. Do Prahy autobus dorazil kolem oběda a jelikož nám po cestě vyhládlo tak jsme to zakempili v pizzerii vedle obchodního domu Kotva. Ještě v Praze jsem oprášil anglická slovíčka když se mě v Albertu zeptal cizinec jaká voda je neperlivá.

Rozhovor:
Cizinec: Excuse me, can you help me, please?
ikeL: Yes, of course.
Cizinec: I need no oxid water.
ikeL: No oxid? You think clear water, normal water.
Cizinec: Yes, yes...
IkeL: This this and this, all of this word "neperlivá"
Cizinec: Oooh thanks "neprerlivá" right?

Problém byl vtom, že oba jsme nevěděli jak se řekne anglicky "neperlivá". Ale tak člověk si nějak poradí.
Mistr Serapis dorazil na Hlavní vlakové nádraží kolem třetí a tak jsme mu s Keičkem jeli metrem naproti.

V 16:00 už naše zadky seděli v klimatizovaném autobuse společnosti Eurolines. Jako borci jsme si zabrali zadní pětku sedaček což byla opravdu špatná volba. Což jsme zjistili když jsme se chtěli trochu prospinkat. V tu chvíli jsem nadával proč su tak vysoký. Fascinovala mě korejka, která přistoupila v Německu a sedla si před nás. Čím mě fascinovala? Tím, že se schoulila do klubíčka na sedačce a spinkala jak miminko. To já nevěděl kam ty nohy ruky dát. Přes noc kdy jsme se snažili nějak tak spát, jsme projeli přes celé Německo a k ránu už v dáli šel vidět cíl naší cesty, Paříž.

« Poslední změna: 24. Červenec 2009 - 15:55 od ikeL »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
Re: Japan Expo 2009 v Paříži - Deník cestovatelů
« Odpověď #1 kdy: 09. Červenec 2009 - 15:13 »
Den 2. sobota 4.7.2009
Do Paříže autobus přijížděl kolem šesté hodiny ráno. Posbírali jsem ty naše zničená a unavená těla a vydali se na průzkum Paříže.

Po kouknutí na mapu metra se nám naježily vlasy na hlavě a o chvilku později nám aji vypadaly poněvadž styl nákupu jízdenek byl co se týká informací opravdu na mizerné úrovni. Automat na lístky nabízel asi jen tři druhy jízdenek. Nějakou klasik, nějakou denní a nějakou super. Tak jsme koupili tři "nějaké klasické" jízdenky za asi €4. Automat vyplivl takové malé papírky na kterých krom názvu firmy nebylo už nic jiného. Nic co jen připomínalo na jak dlouho je jízdenka nebo na kolik zón atd. Zlatý český systém MHD.

Koupily se teda lístky a vydalo se směr pařížské podzemí. Vláček nebyl problém najít, poněvadž tam bylo jen jedno nástupiště. Ze stanice Gallieni jsme si naplánovali cestu do stanice Théatre National de L' Opera. Už název napovídá, že tam byla budova Národní Opery.

Od Opery jsme po ulici "Avenue de l' Opéra" šli směrem k "Pyramide du Louvre". Většinou jsem v dokumentech nebo filmech viděl před tímhle muzeem mraky lidí, ale v sedm ráno tady opravdu nikoho nenajdete. Jen pár lidí snažících se hubnout běháním.

Jelikož čas ubýhal a mi museli být ve dvanáct na hotelu abychom se netahali s batohama na Expu tak jsme jen rychle proběhli pár památek. Spíše se to týkalo těch památek co byly po cestě směr "Tour Eiffel". Od Luvre jsme to vzali přes bránu "Arc de triomphe du Carrousel" známí jako Vítězný oblouk postavený roku 1809 Napoleonem. Prošli jsme parkem "Jardin des Tuileries" kde snad krom soch bylo další atrakcí vidět francouzské potící se běžce. Po projítí celého parku, který byl sakra dlouhý (koho napadlo jít k Eifelovce pěšky?) jsme se vynořili před obeliskem "Obélisque de Louxor" plný snad egyptských znaků.

Jak jsme tak cupitali tak zběžně jsme kukli na Most Alexandra III a dalších plno staveb, které už si ani nepamatuju.

Po nějaké hodině už jsme docupitali k chloubě Paříže a to  "Tour Eiffel". Hned nás už naháněli černoši nabízející 3-5 přívěšků téhle věže za €1. No přišli jsme, viděli a rychle odešli aby jsme byli včas na hotelu a co nejrychleji v prioritním cílu naší výpravy. Na prostřední fotce můžete vidět Keie a Serapise.

Cesta na hotel si pro nás připravila plno nástrah. Naše dvouhodinová časová rezerva nám utekla jak voda a my místo dvanácté jsme dorazili až skoro ve 14:00. Náše perfektně naplánovaná cesta metrem byla přerušena neoznámenou uzavírkou přestupního nástupiště kde vedla linka směr "Parc d' Expositions de Paris Nord". Nepřekvapilo to jenom nás, ale plno dalších lidí směřujících na Expo.

Serapis se na informacích dozvěděl, že musíme vyjít z metra a přesunout se pěšky na další zastávku kde by všechno už mělo být v pořádku. Přesunuli jsme se tedy pěšky na další zastávku a nastoupili do vlaku, který mířil tam kam jsme potřebovali. Jenže po dvou zastávkách nás vyházeli z vlaku, že vlak dál nejede. Super. Velmi nás mrzelo že na takové dopravní křižovatce jako je "Gare du Nord" hlásili přestupy a náhradní spoje pouze ve francouzštině. V tu ránu se nám oplatilo pravidlo "jít s davem". Na stejném nástupišti odkud měl původně jet náš spoj stálo několik cosplay lidiček a tak když někam začli utíkat tak jsme šli honem za nima. Vyplatilo se a tak tak jsme stihli vlak směr "Parc d' Expositions de Paris Nord". Hurá.

Po příjezdu na zastávku "Parc d' Expositions de Paris Nord" celý vlak vystoupil a hrnul se na výstaviště. Naše cesta, ale vedla směr hotel. Přece jen to chtělo sprchu. Jelikož k našemu hotelu nevedla žádná MHD tak jsme zkusili TAXI. První zkušenost byla příjemná. Taxi nás stálo €7,60 k hotelu (cca 6km). Další zkušenosti s TAXI, už ale byly na kulku do hlavy.

Aby těch překvapení za ten den nebylo málo tak nás čekalo další na hotelu. Recepční neuměla vůbec anglicky a tak chudák Serapis mě co dělat aby ji všechno vysvětlil. Pak nemohla najít naši blokaci pokoje. Problémy s diakritikou v příjmení. Nakonec nám zdělila, že pokoj ještě není uklizen. Přišli jsme o dvě hodiny později a oni ho ještě nemají připravený? No vem to čert. My se hlavně potřebovali sprchnout a rychle utíkat na Expo.

Do hodinky jsme byli ready a tak náš překladatel poprosil recepční aby nám zavolala TAXI. Tímhle Taxíkem naše iluze o poměrně levných TAXI skončila. Cesta z hotelu nás vyšla na €15. A pak už ta přeprava TAXI byla jen dražší a dražší. Nejvíce co jsme vysolili za TAXI bylo €30. Stejná trasa, ale různé ceny. A potom, že prej pražští taxikáři jsou zloději.
« Poslední změna: 09. Červenec 2009 - 16:33 od ikeL »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #2 kdy: 09. Červenec 2009 - 17:20 »
Konečně na Japan Expu. Při příjezdu všude stáli organizátoři akce a megafonama zdělovali kam kdo má jít. Záleželo na tom jestli máte již koupenou vstupenku nebo si ji kupujete na místě a zda jste VIP. Serapis hned na jednoho z nich zařval "English please" a tak nám zdělil, že se máme vrhnout do bludiště vedoucího k našemu vchodu pro lidi se zakoupenýma vstupenkama. Hned při vstupu jsme jen zmateně koukali kam vlastně jít. Kolem hordy lidí a tak jsme opět použili pravidlo "za davem".

Musím říci, že to byla opravu mega hala a z orientovat se ve všech těch stáncích byl celkem problém. Serapis zavelel a vydali jsme se hledat halu kde mají být koncerty. Museli jsme projít celou hlavní halu abychom se dostali k J.E. LIVE HOUSE. Dorazili jsme tam zrovna když vystupovalo duo Puffy alias Ami Yumi. Máme z tohoto koncertu jen jednu fotku a dvě useknutá videa. Poněvadž tam lítali organizátoři ala "No Video No Photo". Nebojte u ostatních koncertů jsme se nedali.

Hned po koncertu Puffy měl být koncert AKB48. Předtím, ale všechny vyhnali z haly a byla půl hodiny přestávka. Před halou se už tvořila ohromná fronta minimálně hodinu předem. Tak jsme si tam taky stoupli a čekali až otevřou brány do místa kde budou na pódiu běhat idol holčiny ve školních uniformách.

Holky se snažily mluvit trochu francouzsky, teda aspoň ty základní slovíčka jako "bonjour, merci bien" atd. Jakmile se holčiny loučily tak začlo opravdu hlasité skandování "avant AKB avant AKB avant AKB", no ale volání nebylo vyslyšeno. Po skončení jsme se v davu vydali ven z haly a koupit si něco k pití.

Po osvěžení začal hon na Cosplay. 1. Bleach, 2. Pikachu a ostatní nevím.

Jelikož jsme lítali všemi směry a hlavně zmateně tak nebudu rozdělovat fotky z Expa, Kultigame a ComiConu. Podle mě každý pozná co kam patřilo.

Výstava papírových a plastových modelů lodí, gundamů, anime postaviček a prostě všecho možného.

« Poslední změna: 09. Červenec 2009 - 18:22 od ikeL »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #3 kdy: 09. Červenec 2009 - 17:50 »
Serapis si hned pokecal s jedním japoncem ohledně jejich nabídky internetové TV. která je plně zdarma. Najdete ji na adrese www.jibtv.com a obsahuje pořady o hudbě, kultuře, modě, maga a plno dalšího.

Zajímavou příhodu jsme měli u stánku, který nabízel pravděpodobně pobyt u japonských rodin. "Staying with a Japanese family will give you colorful memories!
Ale zpět k té naší scénce. U stánku stála taková sympatická japonka převlečená do vojenské uniformy. Chtěl jsem se s ní vyfotit a tak jsem vrazil Serapisovi foťák do ruky ať mě vyfotí. Já naklusal k slečně a zeptal se jí jestli si můžu s ní udělat foto. Kývla, že hai a tak sem si k ní stoupl a teď koukám, že Serapis začal drbat s nějakou slečnou a na mě kašlal. Až na třetí zařvání "Miró", kdy už vojanda padala smíchy, se Serapis uráčil udělat fotku. Samozřejmě celé tohle Mistr Kei nahrával na kameru. Holčina po obdržení informace, že jsme z České republiky zavolala svoji kolegyni a ta nám oznámila, že studovala v Praze. Poté následoval dlouhý rozhovor mezi Serapisem a druhou slečnou. Opět Kei nahrával.

A co takhle už zajít na nákupy? Neskutečné množství stánků s CD, DVD, Mangou, Anime, Kostýmy, Jídlem a různýma serepetičkama.

Samozřejmě nemůžou chybět stánky s Anime a Mangou. Největší pokrytí stánků s anime tam měl snad CLAMP. Fotky budou asi lepší než moje rozebírání co za anime a mangu tam bylo k vidění.

Po dlouhých toulkách jsme se vydali zpět do J.E. Live House kde měl zrovna koncert Aoi. Tentokrát to bylo narvané lidma převážně něžnějšího pohlaví, které skandovaly více než kluci na koncertě AKB48.

« Poslední změna: 09. Červenec 2009 - 18:08 od ikeL »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #4 kdy: 09. Červenec 2009 - 18:19 »
Po koncertě Aoi následovalo lovení Cosplayerů. A že bylo co nahánět můžete vidět sami.

Po vyčerpávajícím lovu to chtělo něco na zub. Do teď nevím co to bylo.

« Poslední změna: 09. Červenec 2009 - 18:37 od ikeL »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #5 kdy: 09. Červenec 2009 - 18:36 »
Zmiňoval jsem již výstavu figurek a modelů. Mnoho dalších sběratelských figurek se dalo vidět na různých stáncích.

Na ComiConu bylo k vidění převážně Star Wars a Star Gate.

Po obhlédnutí ComiConu nás čekal další koncert a to tentokrát vystoupení Asuka. Jednalo se o hinduistické písně za doprovodu moderní hudby. Asi bych to mohl přirovnat k nám známé Rin', ale trochu více duchovní.

Hned po skončení tohoto koncertu tam naběhla zpěvačka Kanon Wakeshima. Bohužel jsme se nedostali blíže. Lidi se nějak rychle začali hrnout dopředu a tak taky potom vypadají fotky. Koncert Kanon trval pohou půl hodinku což bylo celkem škoda.

Když jsme posldní den už pomalu odcházeli z Expa tak nás zaujal nával lidí u jednoho stánku. Přišli jsme blíže a co tam nevidíme. Pouštěli tam videoklip od Morning Musume. Kdo uhádne co za klip to bylo?

Když to tak nějak shrnu tak to pro nás malé čechy bylo strašně velké a člověk nevěděl kam první skočit. Chtěl jsem to podat stručně a spíše nechat vyjádření na fotografiích. Kdybych měl psát ke každé fotce komentář tak by to dalo na dvě strany tohoto topiku.
Pokud budete používat citace, prosím vystřihněte jen tu větu nebo obrázek který chcete komentovat. Děkuji

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #6 kdy: 09. Červenec 2009 - 20:39 »
Díky. Pěkně sepsáno. Přidám, pár postřehů a dodatků:

• Pařížským taxikářům vskutku nevěřit ani nos mezi očima.
  • Popisky v metru opravdu na dvě věci. Skoro všechno pouze francouzsky. Nemluvě o hlášeních.
  • Recepční v hotelu sice uměla "anglicky", ale s velmi zajímavou francouzskou výslovností, takže jsem musel zapojovat dost fantazie abych zjistil o co že jí to jde. Navíc celá eskapáda s mým jménem...

recepční (s mojí občankou v ruce): Your name is?
    já: Zdvořák
    recepční: uh???
    já: Write it as Zdvorak. + krátká přednáška o písmeni Ř a jejich rezervačním systému co podporuje jenom znaky anglické abecedy
    (na chvíli mi přišlo že recepční tiše proklíná všechny cizince s divnými písmeny v jazyce)

• Pořadatelé na Japan Expu obvykle mluvili anglicky bez problémů. Ovšem jenom pokud měli tak pod 30 let. Jinak to bylo tragické. (Jednou jsem tam nechal pár drobných pokladní u stánku s pitím, než abych čekal až ze sebe vysouká, kolik že mi má vrátit a dá mi to :lol: )
  • Příjemně mě překvapilo, že jsem byl holčinám z AKB48 schopný rozumnět většinu z toho co v japonštině mezi písničkama říkaly :cool:
  • Naopak jsem vůbec nečekal, že AKB48 budou některé písničky zpívat anglicky a francouzsky :shock:
  • Super cosplayeři v super kostýmech ochotní se nechat vyfotit kdykoliv a s kýmkoliv.

A k té události s pózujícím ikeLem s japonkou v uniformě... Já vážně nevím, jak se mi mohlo podařit na něj tak rychle zapomenout :lol: Pardóóón.

Zmiňovaná holčina co studovala v Praze mimojiné tvrdila, že Praha je pěkné malé (vážně to řekla :shock:) město s opravdu pěknou starou architekturou. A že je tam hlavně na ulici čistěji, než v Paříži. Tu druhou informaci myslím můžeme všichni 3 potvrdit (co jsme viděli, tak se frantíci s úklidem opravdu moc nepářou, akorát na exponovaných místech jsou uklízecí čety).

Offline NOX

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
« Odpověď #7 kdy: 09. Červenec 2009 - 20:47 »
Hustyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Par otazek.... Serap umi francouzky?

Kolik pisnicek zahrali holky z AKB?

A ta fotka jak se snazi Serapis vytocit pomoci panelu s SG-1 me znicila uplne maximalne :D

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #8 kdy: 09. Červenec 2009 - 20:59 »
Par otazek.... Serap umi francouzky?
Skoro ani slovo. Všechno přes angličtinu. V rámci dělby práce připadla domuva s "domorodci" na mě no.

Kolik pisnicek zahrali holky z AKB?
To opravdu nevím. Ale hrály asi hodinu, tak si můžeš udělat představu.

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #9 kdy: 09. Červenec 2009 - 22:35 »
Jj proběhla dělba, Serap se domlouval, já platil taxi a ikel se jen fotil  :megalol:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline NOX

• LV 4/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 10. Červenec 2009 - 00:17 »
V poraaaaaaaaaaaadku tak to Serap dopadl jeste dobre :))))

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #11 kdy: 10. Červenec 2009 - 10:18 »
wooow super fotky  :clapping: musíte mať vážne úžasné zážitky  :heart: inak môžem sa spýtať či Kanon Wakeshima spievala still doll a Suna no Oshiro???

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #12 kdy: 10. Červenec 2009 - 10:30 »
AnimeStar: Still Doll zpívala, ale Suna no Oshiro si teď nejsu opravdu jistý. Poněvadž zpěvačku až tak moc neznám takže si skladby nepamatuju.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #13 kdy: 10. Červenec 2009 - 12:46 »
K te Praze.... ona az tolik velka neni... starsi centrum je fakt male s porovnanim s jinymi mesty.... Navic kdyz japonka rekne male tak verim ze je, pac nejaka ctvrt v Tokyo je jak Praha :P, ale podle me asi myslela historickou starsi cast Prahy....

K popiskum.... pekne zpracovano... k expu verim ze obejit vsechno se nedalo... aspon jste vybrali to nej a prosli to co se dalo..
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #14 kdy: 10. Červenec 2009 - 16:50 »
     Upřímně nevím jestli myslela jenom historickou část Prahy nebo komplet. Jen mi přijde úchylný na jedný straně srovnávat Prahu s Paříží (největší městská aglomerace v evropě) a nebo s Tokyem (druhá největší městská aglomerace na světě) :lol:  Holt asi tahle zkušenost dost deformuje a uznávám, že proti tomuhle je Praha dost malá. Ale když se podívám po "okolí", tak je Praha rozlohou srovnatelná s Varšavou, Budapeští, nebo Vídní. V prostoru střední evropy (mezi Německem a Ukrajinou) je tohle prostě standard.

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #15 kdy: 10. Červenec 2009 - 19:40 »
A zde najdete naše amatérská videa >>Japan Expo, Kultigame, Comicon<<

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #16 kdy: 10. Červenec 2009 - 20:03 »
už čučím  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #17 kdy: 11. Červenec 2009 - 09:24 »
aj ja pozerám :shock: tá Kanon bola úžasná  :heart:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
« Odpověď #18 kdy: 12. Červenec 2009 - 12:32 »
Zážitek to musel být velkej :twisted: Ale po shlédnutí všech fotek, videí a vašich komentářů (hlavně ikeLových) jsem usoudil, že mě by tam šlo o život. Buď bych umřel na dehydrataci z důsledku neustálého slintání po anime věcech kolem, nebo bych se zbláznil, vběhl do davu a už by mě nikdo nikdy neviděl...  :grin:

Ale tak doufám že se Stockholm bude ua rok konat, tam by to bylo lepší kvůli komunikaci...
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #19 kdy: 12. Červenec 2009 - 19:23 »
Stockholm ? co tam ? nebude to nuda :D. Sám tam nepřežiješ  :roll:

Offline NOX

• LV 4/10
  • *
« Odpověď #20 kdy: 13. Červenec 2009 - 21:43 »
No jestli se hodla rozbehnout do davau tak urcite ne :D

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #21 kdy: 16. Červenec 2009 - 12:49 »
Serapis bylo asi mysleno rozmistneni pamatek.... Tezko to komentovat pac v Toyko nei ani hranice kdy mesto konci a kde zacina a Praha je velka jako jine mesta v Evrope.... ale s temi pamatkama je to trochu v ty praze moc  pri sobe, alepon to co jsme s prateli oblitli... Ale jak podotknul kamos jine mesta jsou v pamatkach dost rozsahle.....

U Keie jsem prokukal co si koupil a co posbiral.... pekny, akorat me zarazila cena tech figurek co meli v katalogu...
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
« Odpověď #22 kdy: 16. Červenec 2009 - 14:10 »
Tou cenou myslíš drahou nebo nízkou? Protože mi všichni říkali jak je to tam levnější...
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #23 kdy: 17. Červenec 2009 - 18:47 »
no nevim, me se to zdalo drahe..... ackoliv ja ted usiluji o jednu panacu do 1000kc ale.......

no nic posudte a drzte palce.... ale to asi nebudete jmeno ma Candy
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz