Autor Téma: ASIAN SUBS - Titulkářský projekt webu Svět Asijské Hudby  (Přečteno 18451 krát)

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Pohlaví: Mužské
  • Hello! Project Fan
Re: A-MUSIC SUBBERS < titulkářský team webu Svět Asijské Hudby >
« Odpověď #25 kdy: 30. Červen 2009 - 23:28 »
No já už tady mám rozdělané věci v H!P :) Jinak bych klidně překládal.
Jinak abych se vyjádřil k tématu hardsub X externí titulky. Jak tady zmiňoval Andy tak je nejjednoduší udělat softsub přes videa na .mkv

Andy: to myslíš třeba mkv a házet do toho titulky? To naráží na problém s kompatibilitou pro DVD přehrávače. Většina jich to neumí a osobně nepatřím mezi příznivce čučení na kompu ;) Nicméně vše záleží jak se situace vyvine, není vyloučeno poskytovat samotné titulky, takhle to dá hrozně práce dělat hardsuby. Poslední video jsem musel asi 8x předělávat... dohromady to trvalo se všema korekcema/úpravama asi 1 den ^^; A to nepřeháním

Co se týká kompability s DVD přehrávačem, to bych tady neřešil, ono jich má plno aji problém s externíma titulkama. A popravdě z 50 lidí znám asi 2 co koukaj na filmy v .avi přes DVD přehrávač. Lidi maj u PC už většinou 20"+ LCDčka tak nač zbytečně vypalovat na DVD nějaké .avi abych se mohl kouknout v obyváku.
(nezmiňovat tu flash disky, poněvadž ne všecny DVD přehrávače maj USB).

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Graduated member of Idol Academy
« Odpověď #26 kdy: 01. Červenec 2009 - 00:21 »
Jasně, že mě zajímají názory ostatních. Hlavně když člověk vůbec nezná technologii výroby. To mu je pak strejda G na *****. Byl už jsem docela zoufalý, ale nakonec jsem obětoval minulou noc a dohrabal se k tomu, že titulky vyrobit normálně přes Subtitle Workshop a spojit to s AVI souborem pomocí AVI ReComp

EDIT: Přišel jsem na to, že pokud barevně rozliším titulky tak formát SubRip (srt) mi tuto informaci ztratí. Lepší je formát MicroDVD (sub).

Kdybych tohle věděl na začátku tak se neptám, neistaluju hromadu softu co nefunguje a nepoužívám Obnovení systému PC poté, co nějaké svinstvo nešlo odinstalovat  :vrr2:

Nicméně dnes ráno v 7:30 jsem po celonočních útrapách dokončil svůj třetí pokus (a první úspěšný) a výsledek je zde:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssFdm2vwZUc[/youtube]

To že neumím moc dobře anglicky je už druhá věc  :lol: Ale přeloženo dle nejlepšího vědomí a svědomí  :sunman:
« Poslední změna: 12. Prosinec 2010 - 02:13 od dx5p8 »

Offline Akimitsu

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 14
« Odpověď #27 kdy: 01. Červenec 2009 - 09:08 »
Celonoční útrapy ti rozhodně nezávidím, ale výsledek vypadá pěkně :wink:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #28 kdy: 02. Červenec 2009 - 02:49 »
A překladatelské šílenství pokračuje !!! Už víte, že Mini Moni telefonují crr crr crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ???

:tune:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uhYJr5kakX8[/youtube]:tune:

Samozřejmě, že se tam klidně můžou vyskytnout chyby. Holt, nejsem dokonalej. A dělám to hlavně pro vlastní zábavu. :cool:
« Poslední změna: 12. Prosinec 2010 - 02:14 od dx5p8 »

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #29 kdy: 02. Červenec 2009 - 03:03 »
Co se týká kompability s DVD přehrávačem, to bych tady neřešil, ono jich má plno aji problém s externíma titulkama. A popravdě z 50 lidí znám asi 2 co koukaj na filmy v .avi přes DVD přehrávač. Lidi maj u PC už většinou 20"+ LCDčka tak nač zbytečně vypalovat na DVD nějaké .avi abych se mohl kouknout v obyváku.
(nezmiňovat tu flash disky, poněvadž ne všecny DVD přehrávače maj USB).
No z naší rodiny nekouká nikdo na filmy na PC LCD, já přes flashku u DVD, brácha z PS3 na HDTV a tatík z PC na HDTV... mno máti někde na novu nebo z VHS na pidi tesle :lol: Na DVD přehrávač od Vánoc nesáhla ^^; Trochu off... mno pro mě je koukat na kompu na film zkrátka nechuť.

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #30 kdy: 02. Červenec 2009 - 13:02 »
dx5p8: chlape dobrý to překlad. Ty MiniMoni ti, ale nezávidím, samé crrr vrrrr klap klap  :megalol:
Co takhle zkusit program Aegisub ZDE

No jak přijedu z 5 deního výletu tak bych mohl taky dodělat ty svoje H!P projekty.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #31 kdy: 02. Červenec 2009 - 19:25 »
dx5p8:

Je to ale nezvyk vidět tyhle videa s češtinou :smile:  Dobrá práce. Jenom si dovolím dodat takovou drobnost co jsem koukal, že ti tam chybí.

仕上げる (shiageru) = dokončit ........ čili od toho 仕上げましょう (shiagemashou) by bylo "dokončeme" v kontextu asi Mika říká na Kago aby to už utnula (to líčení) (gramaticky to ale je výzva a ne rozkazovací způsob) (zkončeme to, utněme to .... nakonec i "dokonči to" by se tam asi dalo dát)
« Poslední změna: 02. Červenec 2009 - 19:39 od Serapis »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #32 kdy: 02. Červenec 2009 - 20:31 »
dx5p8:

Je to ale nezvyk vidět tyhle videa s češtinou :smile:  Dobrá práce. Jenom si dovolím dodat takovou drobnost co jsem koukal, že ti tam chybí.

仕上げる (shiageru) = dokončit ........ čili od toho 仕上げましょう (shiagemashou) by bylo "dokončeme" v kontextu asi Mika říká na Kago aby to už utnula (to líčení) (gramaticky to ale je výzva a ne rozkazovací způsob) (zkončeme to, utněme to .... nakonec i "dokonči to" by se tam asi dalo dát)

Ó velký guru! :kuk: Díky za korekturu, asi se budu víc bát překládat  :razz: Ale já to překládám z angličtiny, japonsky neumím. S tím slovem si nevěděl rady ten přede mnou, já to po něm jen opsal. Ale asi to tak už nechám.

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #33 kdy: 02. Červenec 2009 - 23:13 »
     Klid, od čeho máme slovníky ne :wink: (tohle za mě vlastně udělal wakan). Jenom umím trochu té základní gramatiky. Kdybys něco ještě potřeboval, tak klidně napiš a mé skromné znalosti jsou k dispozici. Lepší než s tím překládáním švihnout :wink:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #34 kdy: 03. Červenec 2009 - 09:06 »
*buch* to byla rána .... ale ne, nekončím. Jo a vidíš to, fakana jsem si zapomněl nainstalovat na novým compu !  :hello:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #35 kdy: 06. Červen 2010 - 22:23 »
len tak zo zvedavosti sa spytam...je tato myslienka este ziva? z coho sa robili/robia tie titule...z ANG alebo ste taki namakani v cudzej reci?
kebyze v tom chcel niekto pokracovat, rad sa pridam ^_^

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #36 kdy: 07. Červen 2010 - 18:06 »
ahoj, nějaké překlady se v poslední době rodily ale nakonec z toho bylo zveřejněno jen jedno video... překládali jsme z anglických překladů, někdy i z více pro porovnání... možná přes prázdniny zase budě čas a chuť obohatit trošku překlady takže když se dohodnou 2 lidi na nějakém výsledku, může být :) já zastávám spíše práci s videem, korekci titulků, hardsub... :)

Offline Veritty

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 44
  • Pohlaví: Ženské
  • Visual kei ☆ Oshare kei
« Odpověď #37 kdy: 21. Říjen 2010 - 15:25 »
Nazdar tady, napadlo mě, jestli bychom to nezkusili znovu rozjet, když nejnovější video vzniklo v lednu  :wink: Já jsem totiž před nějakým půl rokem dělala H!P překlady i s videama, ale bralo to strašně moc času, a tak jsem se na ty videa vykvákla a založila stránku kam jsem ty překlady dávala, a všimla jsem si docela spokojenosti, a co mi týdně chodí statistiky mailem (a já na to ač nechtěně kašlu  :lol:) tak tam furt někdo chodí... A anketa, jak jsou lidé spokojení s našimi překlady zní velice pozitivně  :heart: :manga5: Nu a celá pointa tohoto příspěvku je, jestli bychom nevedli nějakou podobnou stránku s překladama písniček (nejen H!P, buď Japonska nebo rovnou celé Asie), protože věřím že si někdo stále chce přečíst, o čem ta písnička je a nejlépe v češtině (slovenštině)  :wink:

Když Maddy překládal předtím, a chtěl by ještě a když se i Slavomiros nabídl, tak bychom byli 3 (ano ano, i já, mě ten H!P bavil a docela jsem se i zlepšovala  :grin:) a mohli bychom rozjet stránku plnou překladů (a pokud by nevadilo, tak bych tam vpašovala i H!P)  :wink:

Chtěla jsem se zeptat, jestli se vám tento návrh líbí  :grin: Mě ten H!P nebaví samotnou, a když nás bude víc tak budem všeci jenom rádi ne?  :wink: A co se týče těch videí, ty by mohli samozřejmě pokračovat, jen jde o to, že když je překlad někde zveřejněný jako text, tak je to rychlejší  :razz:

PS: Tohle je jen návrh, prosím neukamenovat. A pokud mě ukamenujete, tak si sbalím sakypaky a jdu si zase dělat H!P no...  :lol:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #38 kdy: 21. Říjen 2010 - 17:40 »
Noooo....

Ryj do mě. Furt do mě huč. A možná ze mě něco vypadne :lol:  Protože od té doby co jsem udělal Sexy Boy od MM, tak jsem na to nesáhl. A to jsem tolikrát chtěl :grin:  (a to nejenom věci z H!P)

Tohle bude asi spíš na Phenomena... Mám pocit, že kdysi existovaly plány na zavedení podobné sekce na A-Music webu. Nepočítá se s něčím takovým do jeho nové verze? Pokud ne, mohlo by se s tím počítat? A pokud ano... asi trochu nevděčná otázka... ale na kdy se aktuálně odhaduje zahájení v provozu nové verze? (vážně tě neuháním, jen se ptám :wink:) Pokud ne, tak je to pro tyto účely fuk.

Přijde mi zbytečné zakládat další stránku a budovat všechno od nuly, když by se teoreticky dalo využít zavedené stránky A-Music s řádově větší návštěvností. Navíc by to sem tématicky patřilo. Všechno samozřejmě stojí na předpokladu, že by proti tomu nebyly námitky ze strany adminů.

Já se klidně přidám, ale jak říkám... Vždycky jednou za čas do mě musíte rýpnout, protože jsem často línej jak veš :lol: :oops:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #39 kdy: 21. Říjen 2010 - 18:45 »
v podstate suhlasim so Serapisom, tiez navrhujem ked tak pokracovat na uz zalozenej stranke ako zacinat nieco znova od nuly ;)
co sa tyka mna - mozem pomoct akurat prekladom, s tym nemam problem, ale na ostatne veci ako vlozenie tituliek do videa, ich nacasovanie ..na to fakt nemam cas  :neutral:
povodne sme to takto riesili aj s SSXom, dohodli sme sa na piesni, on my poslal rip anglickych tituliek, ja som to prelozil a on spracoval tie dalsie "technicke" zalezitosti, takze pokial to ma zaujem niekto zase rozbehnut tak som za a moze so mnou pocitat, mozem ponuknut preklad textov, ale na to ostatne sa uz musi odhodlat niekto iny  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111
https://mochina6.webnode.sk/

Offline Veritty

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 44
  • Pohlaví: Ženské
  • Visual kei ☆ Oshare kei
« Odpověď #40 kdy: 21. Říjen 2010 - 19:03 »
Ryj do mě. Furt do mě huč. A možná ze mě něco vypadne :lol: 

...

Já se klidně přidám, ale jak říkám... Vždycky jednou za čas do mě musíte rýpnout, protože jsem často línej jak veš :lol: :oops:

Ty víš, že jsem toho schopná

Ohledně té stránky, to mě napadlo že by se to propojilo s Asian-Music, ale nechtěla jsem dostat kamenem po hlavě podruhé za přidělávání práce  :grin:

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
« Odpověď #41 kdy: 26. Říjen 2010 - 14:13 »
Pokud jde o nový web, hotový bude na přelomu listopadu a prosince. To že teď web neběží vůbec je jen z důvodu nedávného útoku na fórum a taky administraci webu. Nevíme jestli šel útok ze strány fóra, nebo webu, proto jsem se rozhodl web pozastavit (při jeho tvorbě se na bezpečnost moc důraz nekladl).

Teď k těm titulkům.
Já jsem o tom taky uvažoval, jen je potřeba vytvořit nějaký koncept, může se to případně provázat s videi.
Myslím, že můžu prozradit něco málo co se chystá. Kromě stávajících věcí jako články, profily a galerie se chceme zaměřit na vybudování rozcestníku, knihovny videí (nejspíš z youtube), samostatne blogy uživatel (tzn. snaha o nasměrování komunity na jedno místo) a taky využít již registrované domény j-pop.cz, j-rock.cz, c-pop.cz a k-pop.cz.
Taky bude potřeba přeinstalovat fórum (pár věcí nefunguje jak má), což přinese pár změn.

Taky se plánuje zavedení reklamy na web, pro pokrytí nákladů na vývoj a údržbu webu, nebo provoz hostingu.

To už jsem se nechal asi trochu unést a píšu do špatného topicu :), každopádně jsem pro titulky. Je jen otázka času, kdy se začlení. Momentálně je priorita spustit web v co nejkratším čase alespoň s původním obsahem, tzn. novinky, galerie, profily.

Takže práce je hodně :)

Zatím můžete vidět jen nové logo

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #42 kdy: 03. Listopad 2010 - 21:42 »
no a je to tu...raz to nejako zacat musi ;-)

moj skromny pokus s Ayumi Hamasaki - is this LOVE ;-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nccj6qAk7d0[/youtube]
« Poslední změna: 04. Listopad 2010 - 07:58 od slavomiros »

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #43 kdy: 03. Listopad 2010 - 21:48 »
No moc jsem si toho videa neužil :D

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #44 kdy: 03. Listopad 2010 - 23:07 »
^_^ prekladat uz prelozeny text a dodrzat aspon ako-tak nejake mizerne percento umeleckej hodnoty je dost narocne ;-)

Spravil som si inu verziu, tie anglicke preklady nie su nic moc ;-)
« Poslední změna: 04. Listopad 2010 - 07:59 od slavomiros »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #45 kdy: 04. Listopad 2010 - 14:42 »

To je fakt, nahrej to jinam, třeba Stream.cz tam se to nemaže :)

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #46 kdy: 04. Listopad 2010 - 18:22 »

??? nechapem tej poznamke =_='

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #47 kdy: 04. Listopad 2010 - 19:20 »

??? nechapem tej poznamke =_='

Vždyť už to na TvýTrubce není, nebylo to tam ani 6 minut!  :grin:

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #48 kdy: 04. Listopad 2010 - 19:43 »
no ono je to tam uz od vcera... :megalol:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #49 kdy: 04. Listopad 2010 - 19:57 »
This video contains content from Avex Entertainment, Inc., who has blocked it on copyright grounds.  :wink:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111
https://mochina6.webnode.sk/