Autor Téma: AKB48  (Přečteno 92162 krát)

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 62
  • Pohlaví: Mužské
  • Graduated member of Idol Academy
Re:AKB48
« Odpověď #975 kdy: 17. Srpen 2014 - 23:50 »
Souhlasím s Asako komentři (Většinou).

Kojma jako dračice?? Ani náhodou .... Dračice je Sayanee, Saaya, Milky a Takamina. Sashiko možná taky.

Skvělý post!  :clapping:

Offline asako.slovakia.jp

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 5
  • Pohlaví: Ženské
    • Xanadu
« Odpověď #976 kdy: 18. Srpen 2014 - 10:47 »
-Ohh, zas som sa rozpísala :sorry:-

Našla som zaujímavý článok kde sa rozoberala otázka nasledovníkov centerov. Asi ste už počuli o tom že sú len 3 generácie a potom 11 generácii Kenkyuusei a preto vždy keď odíde nejaký center, tak sa to začne riešiť. Ono sa ani tak často nestava, že by boli vybratí náhradníci a ja poznám len 3.

Asi si spomeniete kto zobral všetky center posti, keď odišla Maeda Atsuko. Hlavne na Request Hour 2013. Ak si spomeniete, tak viete, že nasledovníkom Acchan je Paruru.
Tomuto som nikdy nepochopila. Čo tie dve majú spoločne okrem účesu. Ved aj Togasaki (veľmi dôležitý ujo) povedal že Shimazaki je veľmi zaujímavá ale s Maedou nemá nič spoločné. Ale zase povedal, že sa ponáša povahou na Oshima Yuko a s tým nesúhlasím. Pre mňa bola Shimazaki vždy druhá Itano Tomomi. Predsa len pre Shimazaki bola Tomomi vzor a to sa trošku i odzrkadlilo na jej súčasnej povahe. A k tomu boli i dobre kamarátky. Len si pozrite Sayonara Crawl.

Aj tak si nedokážem predstaviť Paruru ako centera AKB48.

O ďalšom náhradníkovi bol vyššie zmenený článok. Kto nahradí Oshima Yuko? Odpoveďou bola Yamamoto Sayaka čo ste si mohli všimnúť po prvom refréne v Mae Shika Mukanee, keď Sayaka nahradila v center pozícii Yuko. Väčšina fanúšikov tým bola potešená a mne to tiež nepripadá ako zlý vyber. Ale Sayaka je zase ta sexi rockerka, ktorou Yuko nikdy nebola i ked obe sú ako z divých vajec. Napríklad ten ich súboj sumo v bikinách.
Najprv to začalo pri Manatsu no Sounds Good! kde vyhrala Yuko

Potom to pokračovala pri Sayonara Crawl kde znova vyhrala Yuko

A naposledy súboj na Hawaii kde vyhrala už Sayaka ale Yuko jej to hned vratila

Ale keď som ja rozmýšľala o tom kto má nahradiť Yuko tak ma napadlo vždy iné meno. Matsui Jurina. Asi i Akimoto mal tie iste myšlienky ako ja, keď vytvoril pieseň Itoshiki Rival kde sú centeri Jurina a Sayaka a bojujú medzi sebou.

A posledný následník je pre Takahashi Minami. Ja viem, že Takamina je ešte stále v AKB48 ale nezabúdajte, že minuli rok sľúbila svoju promóciu na rok 2015-16. Ale teraz k tomu náhradníkovi. Je to Yokoyama Yui. Toto je asi najlepší nápad. Yuihan je predsta len z Kyota a to je na nej vidieť.

A teraz si predstavte, že niekto taký by bol generálna kapitánka. Bohužiaľ dušou AKB48 bude vždy len a jedine Takamina. Yuihan je i tak podla mňa najlepšia voľba. Možno by to zvládla i Yamamoto ale NMB48 bez Sayako. Tak to nie!!!!

A čo si vy myslite o týchto náhradníkoch? Koho by ste vy vybrali? Alebo súhlasíte s Akimotom?

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
« Odpověď #977 kdy: 19. Srpen 2014 - 00:33 »
     No nevím co Akimoto vidí na Paruru. On někde v rozhovoru říkal, že se s ní snaží zopakovat Popelkovský příběh, který se mu povedl s Atsuko, nicméně bude muset ještě hodně tlačit, aby jí dotlačil na senbatsu center.

Jinak mě přijde, že možná zbytečně se lidi snaží natlačit holky do předem připravených škatulek. Většina lidí asi nepotřebuje Atsuko,Yuko ver. 2.0, ale spíš to chce vychovat si nové elity, které se prostě nějak vyprofilují. Holky z první generace měly štěstí, protože byly první, ale nastupující elita je pořád srovnávaná s tou odcházející a říkám si, že to je škoda. Co na tom, že jsou holky v lecčems jiné, dokud se podaří naplnit přední pozice nějakými silnými osobnostmi, které budou každá zaplňovat nějaký ten typický idol-charakterový slot typu sex-bomba, kawai, tanečnice, profi-zpěvačka, dítě co po každým leze, + nějaká ta vůdčí osobnost, tak je to podle mě úplně v pohodě.

Když bych se měl vyjádřit k jednotlivým lidem, pak opravdu nevím co s Paruru, přijde mi že je v Kami7 omylem. Sayaka podle mě Yuko charakterově nahradit dokáže, to že je rockerka není na škodu a zase, nebral bych to srovnávání s předchůdci až tak do detailů. No a o Yokoyamě Yui toho vím minimum, takže tady nemůžu soudit.
« Poslední změna: 19. Srpen 2014 - 00:54 od Serapis »

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #978 kdy: 19. Srpen 2014 - 02:21 »
Kruciš tu se to rozjelo ...  :elephant:

:holoubci: add Paruru .. Ano jsem v její antifans group. Pokud ji budu srovnávat i s Tomochin, tak prostě Tomochin byla na rozdíl od ní velmi pěkná a i když jsem ji nikdy zvlášť nemusel, je pro mě něco jako "dokonalá panenka". Paruru je pro mě prostě idol na steroidech. Nesnáším umělý věci!

:holoubci: add Akimotův vkus .....  :megalol: :megalol: Stačí se podívat jakou šeredku si vzal z Onyanko clubu. Tolik pěkných holek tam bylo.  :grin:

:holoubci: add Jurina .... Vážně nevím ... Taky nejsem její fanoušek, ta holka přes všechny své schopnosti(!!!), které jsou naprosto vyjímečné prostě podle mě není moc hezká. Tak trochu jako dřevorubec v baletu. Yuko trochu hezká byla i když asi chápu proč tě napadla zrovna Jurina.

:holoubci: add Takamina. Za tuhle holku prostě náhrada není. A další General manager? Sayanee .. no nevím .... Yokoyama Yui podle mě není na to ten správný typ.... A když mám spekulovat tak pořádně .. Co třeba Kawaei Rina či Murashige Anna? :lol:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #979 kdy: 19. Srpen 2014 - 17:10 »
Viete čo sa včera stalo? Bol prvý deň koncertu AKB48 Group Tokyo Dome Koncert ~ Suru na yo? Suru na yo? Zettai Sotsugyou Happyou Suru na yo? A ja milujem AKB48 koncerty v Tokyo Dome. Rok 2012 priniesol prvý AKB48 v Tokyo a promóciu Atsuko Maedi, rok 2013 priniesol dve promócie ale žiadnu kreativitu a čo prinesie rok 2014?
Prvý čisto AKB48 koncert v Tokyo dome.

Koncert otvorila generálne kapitánka Takhashi Minami a potom nasledovali piesňe:
1. Iiwake Maybe
2. Oogoe Diamond
3. GIVE ME FIVE!
4. Dreamin' girls
5. Dear my teacher

Začiatok koncertu bolo teda Iiwake Maybe, ktoré doplnila Mayuyu a ďalšie členky jazdou na bicykli.
Ale to čo ma najviac zarazilo bolo, že sa koncert neotvoril piesňou Aitakatta ani žiadnou inou skupinou piesňou a Aitakatta nezaznela do konca koncertu. Neviem kto to vymyslel ale zaslúžil by si prefackať.  :fist:

Potom to pokračovala MC-čkom a:
6. Boy Hunt no Houhou Oshiemasu
7. Kiseki wa ma ni Awanai
8. 50%
9. Glass no I LOVE YOU
10. Heart no Dasshutsu Game
11. Erai Hito ni Naritakunai
12. Ruby
13. Team B Oshi
14. Seigi no Mikata Janai Hero

A tu bolo asi jedno z najväčších prekvapení koncertu pre mňa (najväčšie). Čislo 7 - Miyazawa a jej klobučik... :please:...zaspievala v Tokyo Domu Yamamoto Sayaka a spol. :twisted: a ja sa neviem dočkať tejto verzie.
Pieseň Glass no I LOVE YOU si zase zaspievala Ikoma Rina z Nogizaka46 a spol. Prekvapenia v tejto časti zakončila 13. Ruby, ktorú zaspievala ako centeri Takamina a Kojihari.

A ďalšie MC (Minegishi Minami, Owada Nana, Kitahara Rie, Matsui Jurina, Yamamoto Sayaka) a ďalšia kopa piesni:
15. Kimi wa Kimagure
16. Zutto Zutto
17. Hanpa na Ikemen
18. Chuu Shiyouze!
19. Seventeen
20. Choose me!
21. Seifuku Resistance
22. Aozora no Soba ni Ite
23. Kanojo ni Naremasu ka?
24. Scrap & Build
25. Sakura no Ki ni Narou

Takže, Seifuku Resistance si znova odspieval Matsui Jurina (ako v SSA) a potom ma potešilo, že je tu Scrap & Build od Team K. Ja tuto pieseň zbožňujem a vždy mi prišlo, že je škoda, keď ju nespievajú na koncertoch.

Potom tu boli dve MC, ktoré delila pieseň 10nen Zakura zaspievaná Team 8.

Potom pravdepodobne vrchol večera:
27. 47 no Suteki na Machi e
28. Everyday, Katyusha, Kimi no Koto ga Suki dakara, Kokoro no Placard, Ponytail to Shushu, Koi Suru Fortune Cookie, GIVE ME FIVE! Band Medley
29. Labrador Retriever
30. AKB Festival

Pokiaľ ide o 28. tak to ma byť mix v jazz štýle. Zaujímavé....

Zas prišlo MC a už posledná kopa:
31. Ue Kara Mariko
32. Party is over
32. Beginner
32. Juuryoku Sympathy
32. Ponytail to Shushu
32. First Rabbit
32. Everyday, Katyusha
32. Kimi no Koto ga Suki dakara
32. Arigatou

Ak sa pýtate kto si zaspieval Ue Kara Mariko, tak to nebola Shinoda Mariko ako na Request Hour 2014. Bola to Tsukamoto Mariko. Zaujímavé je, že obe si najstaršie členky a obe sú Mariko. Otázka je ako dlho to plánoval Akimoto?

Potom prišlo oznámenie dátumov na AKB48 Zenkoku Tour 2014 a Encore:
EN01. Ai no Sonzai
EN02. Heavy Rotation
EN03. Koi Suru Fortune Cookie
EN04. Hikoukigumo
+ MC
EN05. Kokoro no Placard

Pokiaľ hľadáte na konci koncertu AKB48 hit Sakura no hanabiratachi, tak ho tam nenajdete. Tu by si fakt niekto zaslúžil prefackať. Alebo skôr zastreliť.  :boom2:

Ďalšie obrázky a info (po japonsky) si môžete pozrieť na http://natalie.mu/music/news/123954 alebo na G+ a Instagrame (odporúčam nyanchan22)

A čo si vy myslite o prvom dni?

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #980 kdy: 19. Srpen 2014 - 22:33 »
No já si myslím, že Asako je fantastická.  :lol:

Hlavně nám tu dlouho vydrž.  :mon6:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #981 kdy: 21. Srpen 2014 - 09:00 »
Prešli už dva ďalšie dni v Tokyo Dome a ja zhrniem len tie najpodstatnejšie veci

20/8
Na koncerte sa objavila pieseň Sailor Zombie k rovnomennému filmu od jednotky Mlieko Planet

Strašne moc sa mi páčia oblečky Ibiza Girls od NMB48

Nechápem kto tuto pieseň na koncert. Oshiete Mommy. Jednoducho ja nemám rada Tsukamoto.

Naozaj sa mi veľmi pači oblečenie na tomto koncerte
AKB48

SKE48

A konečne boli vyhodnotené videa k Koi Suru Fortune Cookie

21/8
Na koncerte zaznela i pieseň od Nogizaka46 a to Girl's Rule (krásne uniformi)

Diváci si mohli pozrieť pieseň Bird v podaní Takahashi Minami a Matsui Jurini

Momoka Koshita sa stále dostava viac o popredia s tými vlasmi

A Akimoto asi nechce pridať na platoch

Ale nie. Zas ALS Ice Bucket Challenge. A užila si ho i Mayuyu. A samozrejme AKB48 i prispelo.

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
Re:AKB48 Pomóóóóóóóóccccc!!!!!!!!!!
« Odpověď #982 kdy: 24. Srpen 2014 - 16:08 »
Nepoznáte niekto nejakú dobru pieseň z AKB48 Team A Stage, pripadne z AKB48 Team B Stage? (Team K nie lebo som už videla všetky) Hľadám  niečo čo sa nehráva na koncertoch, niečo z divadla? Akosi ma neláka pozrieť si všetky piesne ako pri Team K (zbožňujem K :heart:)

Mňa zatiaľ zaujala len Utsukushiki Mono z 6. Stage Team A

:please: Prosím, poradte?

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #983 kdy: 24. Srpen 2014 - 16:18 »
Já teda na jejich stage prakticky nekoukám, jak se písnička nehraje na koncertech, tak o ní nevím :lol:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #984 kdy: 25. Srpen 2014 - 02:17 »
Taky to nedávám.  :oops: :holoubci:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #985 kdy: 29. Srpen 2014 - 14:43 »
Ukážka z DVD/Blu-ray posledného koncertu AKB48 podskupiny Watarirouka Hashiritai rozpustenej 9. februára 2014

Ja som očakávala niečo lepšie. A vy?

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #986 kdy: 29. Srpen 2014 - 14:54 »
Krása a krása. Konečne vychádza DVD z promócie Oshimi Yuko  :heart:. Neviem sa dočkať až si pozriem celý koncert.

Ale zase či to prekoná koncert z National Olympic Stadium, tak to je otázka? A hlavne ten začiatok. A ta prvá pieseň  :mon11:

Ktorý je lepší?

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #987 kdy: 31. Srpen 2014 - 02:52 »
Yuko se nám nějak po odchodu z AKB48 odvázala :grin:  Tohle je cover nového PB, který vyjde v září. Docela mě zajímá, čemu se teď bude věnovat.

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #988 kdy: 31. Srpen 2014 - 11:05 »
No bude to zaujímavé ale Yuko je hlavne herečka. To bol jej sen a myslím že za nim pôjde. I keď videla som ju v TV šou s SMAP.

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #989 kdy: 04. Září 2014 - 01:47 »
No Korisu ....  :grin:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #990 kdy: 05. Září 2014 - 14:47 »
A

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
Re:AKB48 Dračice z AKB48
« Odpověď #991 kdy: 05. Září 2014 - 15:06 »
A ďalšia dračica čo je zároveň bývala členka AKB48

Fotky Kasai Tomomu k novému singlu Ima Sara Sara. Mne sa to veľmi nepáčilo ale prekvapivo to písal Akimoto.

A videli ste už vždy usmiatu Yuko ako toči novú reklamu.

Je pre spoločnosť Choya Umeshu a ta reklama uplne sedk Yuko - výbušnina, energická, veselá
Tu si ju môžete pozrieť (a na YT som ju nenašla): http://www.choya.co.jp/cm/sarari_tanjo/

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #992 kdy: 17. Září 2014 - 21:43 »
AKB48 Janken Tournament 2014 Results

Round of 16

Kawamoto Saya vs Kashiwagi Yuki
    Azuma Yuki vs Owada Nana
    Arai Yuki vs Kojima Haruna
    Tomonaga Mio vs Miyazaki Miho
    Okada Nana vs Iwatate Saho
    Sato Kiara vs Nagao Mariya
    Nakanishi Chiyori vs Kotani Riho
    Uchida Mayumi vs Watanabe Miyuki

Quarter final

Kawamoto Saya vs Owada Nana
    Kojima Haruna vs Miyazaki Miho
    Iwatate Saho vs Nagao Mariya
    Kotani Riho vs Watanabe Miyuki

Semi final

Kawamoto Saya vs Kojima Haruna
    Iwatate Saho vs Watanabe Miyuki

Final
    Kojima Haruna vs Watanabe Miyuki

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :manga7: :manga7: :manga7: :manga7: :manga6: :manga6:

Neskrývám svoji radost a těším se na singl, snad to nezadupe jako loni s Jurinou a bude to hit!  :cool:

EDIT: Lepší dárek ke svým zítřejším jednadvacetinám si asi nemohla dát.  :grin: Gratuluji !!! :clapping:
« Poslední změna: 17. Září 2014 - 21:54 od Hiroki »

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #993 kdy: 20. Září 2014 - 01:50 »
Statisticky je to hodně podezřelý. Jak to že to vždycky vyhraje nějaká hvězdička a nikdy dřevo z poslední řady o kterém slyšeli jen skalní fandové? Začínám fakt věřit tomu, že to mají našvindlovaný :lol:

Ale stejně to Milky přeju :cool:

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #994 kdy: 20. Září 2014 - 11:28 »
Myslím, že o tom jsme tu už žhavě diskutovali loni. Pokud se podívám na záznam a sleduji reakce holek, tak já zase nevěřím, že jsou všechny tak skvělé herečky a bezvadně zahrajou tu "vítěznou reakci".

To. že "jaksi vychází" že se dopředu dostanou holky, co nejsou neznámé mi připadne bezpředmětné. Štěstěna při nich stála když vylezli na vrchol tak proč by u nich nemohla stát pořád? :lol:

A argumentovat s lidmi, že je to určitě domluvený, to je jak diskutovat s těmi, co tvrdí, že za komunistů bylo líp. Tyhle lidi nic nepřesvědčí. Tihle potřebují prostě jen do držky.  :lol: :lol:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #995 kdy: 27. Září 2014 - 11:54 »
Ja čo predstavenie milujem tuto pieseň viac.

Je len škoda, že som prišla o verziu z divadla.  :cry: To len mne v takej chvíli môže padnúť PC. Ale stále to je moja prvá pieseň. Proste Yuko, Itano, Jurina + zlomene srdce = pecka

Offline Hiroki

• LV 9/10
  • *
« Odpověď #996 kdy: 27. Září 2014 - 19:31 »
Zajímavý song. Líbila se mi ta choreografie, holky skvěle tancujou. Díky tomu jsem narazil na asi nejlepší verzi Give me Five!  :grin:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #997 kdy: 27. Září 2014 - 21:37 »
How come byla spolu s Ikiru koto podle mě absolutním vrcholem Sayonara Crawl singlu a navíc jsou obě písničky absolutními peckami. Škoda, že se jim takovéhle věci nedaří produkovat častěji.

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #998 kdy: 27. Září 2014 - 21:56 »
Ja tuto pesničku berem skôr ako vrchol Team K, pretože čo pieseň to hit. Teda aspoň pre mňa. A ku tomu ja milujem trojicu Yuko, Itano, Jurina. Už len to, že boli tri a nie dve ako Maeda/Takahashi alebo Yuki/Mayuyu. Niečo neuveriteľné:

• LV 1/10
  • *
    • Xanadu
« Odpověď #999 kdy: 29. Září 2014 - 06:39 »
Áaaaaaaaah moja Saaya najmilšia, ako ja ju mám rada  :heart: ale prečo je ta Masuda Yuka? Myslela som, že ta oficiálne odišla i z podskupiny   :sorry: Nevadí aj tak je to užasne

Uznávam, že AKi-P je schopný lepších veci ale jednoducho cítim, že ma také obdobie melodických piesni a nedočkáme sa teraz piesni s silnejšej gitari ale zas v poslednej dobe je to lepšie a lepšie... takže ja mu nebudem tuto pieseň vyčítať. Jednoducho som veľký fanúšik DiVA a ešte väčší trojky Sae+Saayi+Yuuko, a úplné najväčší fanúšik obidvoch Sayako (Akimoto aj Yamamoto). Možno to nie je Cry ale mne sa to páči  :smile: a ku tomu je to rozlúčka takže veľké  :heart: pre DiVU aj DIVU (a nie pre Aki-P!)

A na koniec predsa len trochu tej gitari: