Autor Téma: MADDY1111 - introduction =)  (Přečteno 40309 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Re:MADDY1111 - introduction =)
« Odpověď #675 kdy: 16. Září 2018 - 19:17 »
Oni mi sem píšou lidi  :please:

A já už to tu prakticky zakonzervoval, registrace zakázaná, e-maily nejdou odesílat  :lol:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #676 kdy: 16. Září 2018 - 20:43 »
yeah, we are alive and kicking ... again :cool:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #677 kdy: 17. Září 2018 - 15:03 »
Maddy a SSX nechť si prosím přečtou PM. E-mailové notifikace na ně s největší pravděpodobností nefungují :-D

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #678 kdy: 18. Září 2018 - 17:28 »
Citace
(pamatujete na doby, kdy japonci blokovali MV kůli autorským právům daných společností?)

ehm, no neuveríš ale robia to doteraz  :lol: :lol: maximálne čo dokážu zverejniť je tzv. short version nejakého MV, kde na youtube uploadnú max. minútu daného MV (aj to iba v málo prípadoch) a to je celé. Takže toľko k ich "nezdigitalizovanosti"  :lol: :lol: (i keď ono to je v dnešnej dobe skôr doplaču, no ale ...)
Jo čoveče máš pravdu! Zrovna včera jsem procházel nějaké JPop YouTube video ne tolik staré a odkaz na Youtube psal, že bylo kvůli právům odstraněno a po vyhledávání na Youtube jsem našel jen krátkou ukázku. :roll: Osobně si myslím, že v dnešní době je ztráta spíš kvůli tomu, že o sobě nedáte vědět mnohem větší, než když je video dostupné zdarma komukoliv a propaguje to neuvěřitelným způsobem třeba i právě YouTube, které jistě pak nabízí podobná videa více třeba i díky počtu shlédnutí. Korejci ty to cpou snad všude a najednou boom, Gangnam style a zná to "každej druhej mlaďas"... což se muselo YG velmi bohatě zpeněžit tím, jaký to mělo dopad.

Citace
Citace
To vážně? :cry: Nj už jí taky táhne holce na 40 (dokonce už jí je koukám :shock:)... chce odpočívat a co si budeme povídat, nový mladý trh chce vidět asi převážně mladé tváře

To práveže ani nie .. Namie Amuro prakticky posledných 10 rokov zažívala ďalší vrchol svojej kariéry, kde sa prakticky ako jediná sólová ženská interprétka dokázala udržať na trhu...
:shock: Tak to jsem netušil, že až tak... je pravda že i když jsem to úplně na 100% nesledoval, tak opravdu musím říct, že za posledních 10 let co vydala, neznělo vůbec špatně... sice taková modernější hudba, méně srdceryvných balad (neznám od ní vše z pozdějších etap tak dobře)... ale stále to bylo vcelku kvalitní dle mého vkusu... když bych to měl porovnat s BoA tak plácnu 7/10 (Namie) VS 4/10 (BoA) (čistě můj názor a ta čísla jsou jen takový dojem, od BoA toho znám z tvorby po roce 2006 ještě mnohem méně)... no Ayumi jsem neměl nikdy tolik v lásce (ale to je teď jedno) nicméně jsem ji vždy uznával jako JPop ikonu a měl od ní pár písniček rád... nicméně za posledních 10 let jsem o ní skoro neslyšel (možná moje ignorance) tak ji vnímám, jakoby vešla do pozadí co se popularity týče (ale nemám to ničím podloženo). No pak mě napadá ještě Koda Kumi... předevčírem jsem od ní poslouchal tvorbu co vydala před -5 až -10 lety (i něco proklikl ze starší) a v tu dobu si myslím, že byla ještě hodně populární a některá ta alba měla šmrnc a byla tam spousta pecek, jejích posledních 5 let už tolik neznám (po Japonesque z 2012)... a Utada... tak ta popravdě toho nového moc nevydala za posledních 10 let mám pocit (teď koukám na JPopsuki a 2 alba 2016 a 2018... což jsou ale zároveň od roku 2008 jediná 2 nová "full lenght" alba (if I'm not wrong), úspěšnost neznám... možná bych si to mohl poslechnout si tak říkám :angel: ...kdysi bývala Utada taky "pojem" :smile:

Citace
jinak já jsem zásadně proti jakýmkoliv hudebním službám (Sony music, iTunes, Google music...)...
Citace
Presne! Ja som tiež apriori proti týmto hudobným službám. Teda niežeby som bol proti tejto myšlienke - mať hudbu kdekoľvek a kedykoľvek k dispozícii bez nutnosti toho, aby si si ju musel sám ukladať do mobilu/iPodu, ale momentálne je ten hudobný trh neskutočne roztrieštený. Niečo máš na iTunes, niečo na Spotify, niečo na Google...
Tak to jsme minimálně 2 komu to tak přijde :wink: Totiž před +/- 5 dny jsem objevil teprv co je Spotify... a překvapilo mě (krom toho, že už ho prej evropani vymysleli před 10 lety :grin:), že je toho tam opravdu mnoho a nakonec jsem si aktivoval měsíc na zkoušku... musím říct, že idea nebo nakonec výsledná aplikace/přístupnost z webu/mobilu/PC... je skvělá, škoda že nelze dát vyšší kvalitu ale ok... až se začala vynořovat jména asijských umělců, kterým tu chyběla 3/4 diskografie, tam "not found", musel jsem zřídka sáhnout po klasickém přehrávači a hudbě, pokud jsem ji zrovna měl k dispozici... viděl jsem nějaké titulky ala US hvězdy stěžující si na to, že z toho skoro nic nemají... (really?) nicméně tenhle koncept je (dle mých bídných znalostí :angel:) zatím asi nejblíže tomu, co je našinci dostupné ve smyslu "stream on the go" komerčně... co nějaký zaheslovaný file-sharing s podporou streamu přes libovolný přehrávač? To by dle mého neznělo vůbec špatně :) (Samosebou v tomhle smyslu by to nenabízel žádnej "provider" hudebního obsahu ale jednalo by se o nějakou formu serveru ke sdílení a přístupu k souborům v autorizovaném režimu... což dost možná už dávno existuje, nebo to lze naprogramovat. Nějaké zkušenosti někdo? :wink:).

Citace
Pamatuji si na doby, kdy jsi z/do iPhonu nedostal ani vlastní mp3ku
Citace
jo, z iPodu a iPhone dnes už dostaneš do PC zakúpenú hudbu vo formáte m4a. iTunes to umožňuje, aj keď imho je tá funkcia dosť skrytá v tom programe :)
Čili je to omezené a umožňuje to manipulovat jen se hudebními soubory dle zakoupeného obsahu jak jsem tě pochopil :) No k apple docela typické :cool: Pokud k tomu přičtu, že budu muset investovat do "apple hudebního ekosystému"... který mě teda asi bude fungovat stáhnout si na jinou platformu (takže přehrání na jiné platformě = stažení dat na onu platformu a poté teprve přehrátí? Nějaká app pro Android "apple iTunes" s možností streamu "over there?"...

Booom...

Jo...
...aha
ehm...
...dobře čili...

si můžu pronajmout jakože stream přes appku (toho co nemám koupený?)... když bych jakože...
...jasně chápu...
 :roll:

...a nebo to funguje podobně jako spotify?? ... iPhonify 2 (s nějakým zpeněžitelným i-háčkem navíc)? (:lol:)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #679 kdy: 18. Září 2018 - 18:23 »
Oni mi sem píšou lidi  :please:

A já už to tu prakticky zakonzervoval, registrace zakázaná, e-maily nejdou odesílat  :lol:
Ty zlo...!#@^%$%^@&_&*()#...! :evil: Jak jsi mohl... a nic neřekl holomek :cry: takhle zabít příležitost rozšiřovat naše řady a kořeny...

...jakože ruku na srdce (kolik v poměru by přišlo lidí a kolik rusáckých botů) :angel: čili z pohledu bezpečnosti to nejlepší :roll:

yeah, we are alive and kicking ... again :cool:
"Worlds' First class press headlines..."
Asian-Music.cz forum experiences a massive comeback splash... maddy1111 strikes back with his comment "We again... alive and kicking!
...
SSX unveiled asian-music.cz's comeback cards setup!
...
Serapis in full condition on A-Music forum to consolidate forum's privacy to make sure the upcoming striking comeback event holds place seamelessly!
...
tom46 after the great comeback disappeared for almost 1 week from the forum, the man whose feet landed on the ground of South Korea this year!
...
Blazing event takes place on asian-music.cz's forum, the activity of the forum increased on visits around 500%!

Maddy a SSX nechť si prosím přečtou PM. E-mailové notifikace na ně s největší pravděpodobností nefungují :-D

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
Konec hlášení...

...

Zpráva odmítnuta z vůle příjemce

...

no jó... však jsi mi už včera stihl přeposlat zprávu na messengeru ještě než jsem si toho pak včera večer všiml po dalších asi 4 hodinách na fóru a předtím, než jsem si to tady přečetl od tebe potřetí v intru maddyho :razz: :lol: :wink:
(no opakování je přece matka moudrosti a ne? :cool:)
...
Náhodou jsme tam se serapem už vymysleli nový název pro styl tamní diskuze na téma "JLolipop"
...
JLolipop
...
úplně se mi vybavujou cukrlatý idol japonečky 3 in 1 (idol, zpěvák, herec...)
:manga4:

Serap, Kei a Hiroki se nezdají
:cool:

počkat... co to... to už je ale jinej kalibr

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #680 kdy: 20. Září 2018 - 21:44 »
Citace
Jo čoveče máš pravdu! Zrovna včera jsem procházel nějaké JPop YouTube video ne tolik staré a odkaz na Youtube psal, že bylo kvůli právům odstraněno a po vyhledávání na Youtube jsem našel jen krátkou ukázku. :roll: Osobně si myslím, že v dnešní době je ztráta spíš kvůli tomu, že o sobě nedáte vědět mnohem větší, než když je video dostupné zdarma komukoliv a propaguje to neuvěřitelným způsobem třeba i právě YouTube, které jistě pak nabízí podobná videa více třeba i díky počtu shlédnutí. Korejci ty to cpou snad všude a najednou boom, Gangnam style a zná to "každej druhej mlaďas"... což se muselo YG velmi bohatě zpeněžit tím, jaký to mělo dopad.

Já tych Japoncov nechápem ... odhliadnuc od faktu, že Kpop je masívne podporovaný vládov už od roku 2007 či 2008, resp. ministerstvom kultúry, tak proste nejde im odoprieť fakt, že vedeli ako na to, klipy na YouTube, hudbu na Spotify a zrazu boom, Kpopove eventy máš bežne i v tak zaprdenej krajine ako je Slovensko. Nehovoriac, že tá mánia okolo Kpop posilnila ostatné kórejske značky ako Samsung a pod.
Číňania to majú trocha zložitejšie s tým YouTube vzhľadom na obmedzovanie internetu, ale tak oni to zase ani nepotrebujú, majú vlastné čínske platformy na hudbu, videá a mando- a canto- speaking ľudí je toľko, že nepotrebujú až tak tie peniaze "zo sveta".
Ale Japonci? Vlastný hudobný trh im brutálne upadá, na podporu zo strany štátu sa tam spoliehať nemôžu (taktoi asi funguje iba Kpop), na žiaden vlastný YouTube ala Weibo sa spoliehať nemôžu, ale aj tak sa v tej "digitálnej dobe" odmietajú posunúť ďalej a nútia ľudí kupovať DVD, ak si chcu MV/koncert pozrieť v dobrej kvalite a hlavne plnej dĺžke. Pred pár rokmi by som povedal, že práve Japonci budú tí pomyslení "pionieri", ktorý trh posunú ďalej, ale stal sa presný opak .. .ani v roku 2018 nenájdeš mnoho vecí v inej než 60/90 sekundovej short verzii na YT.  :roll: A pokiaľ albumy nepredávaš v milionových počtov (prakticky v dnešnej dobe už iba Namie a Utada potom čo sa vrátila z hiatusu s 2 novými albami), tak si ako spevák skončil. Čo je škoda, pretože takto v Japonsku skončilo (alebo už nie sú veľmi aktívnI) v poslednej dobe veľa talentovaných spevákov z našich čias a nemyslím si, že to je preto, že by ich nikto nepočúval .. skôr to je o tom, že si už len nikto nechce kupovať CD, lebo .. no kde si dnešná mládež vôbec bude púštať také CD?

Citace
Tak to jsem netušil, že až tak... je pravda že i když jsem to úplně na 100% nesledoval, tak opravdu musím říct, že za posledních 10 let co vydala, neznělo vůbec špatně... sice taková modernější hudba, méně srdceryvných balad (neznám od ní vše z pozdějších etap tak dobře)... ale stále to bylo vcelku kvalitní dle mého vkusu... když bych to měl porovnat s BoA tak plácnu 7/10 (Namie) VS 4/10 (BoA) (čistě můj názor a ta čísla jsou jen takový dojem, od BoA toho znám z tvorby po roce 2006 ještě mnohem méně)... no Ayumi jsem neměl nikdy tolik v lásce (ale to je teď jedno) nicméně jsem ji vždy uznával jako JPop ikonu a měl od ní pár písniček rád... nicméně za posledních 10 let jsem o ní skoro neslyšel (možná moje ignorance) tak ji vnímám, jakoby vešla do pozadí co se popularity týče (ale nemám to ničím podloženo). No pak mě napadá ještě Koda Kumi... předevčírem jsem od ní poslouchal tvorbu co vydala před -5 až -10 lety (i něco proklikl ze starší) a v tu dobu si myslím, že byla ještě hodně populární a některá ta alba měla šmrnc a byla tam spousta pecek, jejích posledních 5 let už tolik neznám (po Japonesque z 2012)... a Utada... tak ta popravdě toho nového moc nevydala za posledních 10 let mám pocit (teď koukám na JPopsuki a 2 alba 2016 a 2018... což jsou ale zároveň od roku 2008 jediná 2 nová "full lenght" alba (if I'm not wrong), úspěšnost neznám... možná bych si to mohl poslechnout si tak říkám :angel: ...kdysi bývala Utada taky "pojem"

na tento celý odstavec odpovedám prakticky v topicu o Namie Amuro  :lol:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
« Odpověď #681 kdy: 22. Září 2018 - 19:31 »
Pred pár rokmi by som povedal, že práve Japonci budú tí pomyslení "pionieri", ktorý trh posunú ďalej, ale stal sa presný opak ..
V Japonsku je obrovský rozdíl v produktivitě mezi výrobním sektorem a prakticky čímkoli ostatním. Japonci mají jednu z nejhorších produktivit v nevýrobním sektoru ze zemí OECD. Pokud mi někdo řekne, že Japonci vymysleli super robota, nebo nový typ motoru do auta, tak si řeknu, že jo cool, ale tím inovativnost těch páprdů ve vedení tamnějších společností bohužel dost často končí.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #682 kdy: 23. Září 2018 - 17:25 »
Já tych Japoncov nechápem ... Číňania to majú trocha zložitejšie...

Ale Japonci? Vlastný hudobný trh im brutálne upadá...
Jop, Čína je v tomhle ohledu hodně izolovaná, částečně se jim nedivím, páč zvláště v dřívejších dobách byly běžné všelijaké špionáže, odposlechy a úniky informací, nejčastěji asi mezi CN a US... Google Play tam na androidech ani nedistribuují, na řadu klíčových IT "produktů" (Google, Facebook... ...) tam mají vlastní alternativy. Nicméně tím, že Čína je opravdu gigantická, řekl bych, že je do určité míry zcela soběstačná (řekněme tedy alespoň hudební, filmové a technologické/výrobní odvětví... hodně se toho naučili také od ostatních zemí, v Shenzhenu se tomu dokonce ani už neříká kopírování :grin:). OFF: Co se třeba mobilních telefonů týče, tam téměř zcela přebírají byznys... dříve u nás dominovaly značky jako Nokia, Sony Ericsonn, Siemens... dneska je pro Sony byznys mobilních telefonů ztrátový (živí je převážně PlayStation, kamerové součástky aj, (3/4 čínských telefonů co znám obsahovaly Sony kameru, včetně minimálně 3 mých posledních... už dokonce prodali i skvělý profi SWna editaci audia Sony Sound Forge němcům atd.), Nokii koupil Microsoft aby se udržela, Siemens už mám dojem taky není kde byl, zanikl, prodal se nebo se soustředí na jiná odvětví (čímž defakto vymizely velké evropské společnosti z trhu)... na 1 pozice se dostal spolu s Applem asijský trh... No. 1 (Samsung), No. 2 (Huawei, který nedávno poprvé předstihl Apple, ale není to úplně trvalá situace) a pak následují už prakticky samé čínské značky Oppo, Vivo, Xiaomi, OnePlus... které zcela posouvají pojem "budgetový smartphone" do higher-endu... viz OnePlus 6 (Oppo sub-brand), Pocophone (Xiaomi sub-brand), Honor (Huawei sub-brand)...

A to mě před pár dny dovedlo až k zamyšlení nad tím, proč vlastně čínská a japonská tvorba má tak málo shlédnutí na Youtube... protože 95% (můj ničím nepodložený odhad, ale řekl bych, že nebudu daleko od pravdy) čínské hudby má svá zhlédnutí na lokálních službách... a japonci pokud se nepletu měli také nějaké vlastní Youtube a k tomu striktně v mnoha případech redukují prezenci mediálního obsahu na internetu "free of charge"... u nich to možná funguje ale když si vzpomenu na ceny japonských CD, pro našince to bylo velmi drahé a ceny byly často dvojnásobné oproti CD z Číny nebo Koreje. Za 200,- bych si kolikrát možná i koupil nějakou tu placku i kdybych jí měl mít jen na výstavu a ukájení se nad bookletem :lol: ale ty short. verze na Youtube... to mě vážně dostalo, zrovna jsem postoval chlapům na G+ nějaké JP video a zjistil jsem, že tam je jen minuta a kousek (oficiálně, přičemž neoficiální uploady rychle mizejí nebo Vám velmi brzy přijde upozornění z YouTube, že máte poslední 2 napomenutí, než vám kvůli porušení práv zablokují účet, což u mě vedlo k tomu, že jsem dosavadní JP content musel nastavit jako soukromý... což samozřejmě se nedělá vystavovat cizí obsah, ale člověka to k tomu tak nějak vedlo, protože to oficiálně na YT nenašel, dokonce i JPop z let 1970-1990 mě zablokovali) a té nejlepší části songu je tam jen kousíček (to je to co mě na tom chybí a proč mi to přijde out).

Citace
Citace
Tak to jsem netušil, že až tak..."
na tento celý odstavec odpovedám prakticky v topicu o Namie Amuro:lol:
koukal jsem :grin:

Citace
.. no kde si dnešná mládež vôbec bude púštať také CD?
No, viděl jsem krásné video, kde 10+/- letá děcka někdy ani nepoznala walkman nebo discman :grin: Sám už mám doma na CD jen PlayStation 3 a separátní CD/DVD vypalovačku... z čehož oboje teď zapnu tak 2x za rok :angel: