Autor Téma: MADDY1111 - introduction =)  (Přečteno 39694 krát)

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • Pohlaví: Mužské
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
Re:MADDY1111 - introduction =)
« Odpověď #650 kdy: 15. Leden 2013 - 21:02 »
ten bluray by som si rad pozrel ;-)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #651 kdy: 15. Leden 2013 - 21:37 »
Pořádné spoždění měl ten Ježura :wink: O to větší potěšení z opožděné zásilky... Namie vyšlo i BD k Uncontrolled? Netušil jsem... užívej :wink:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Pohlaví: Ženské
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #652 kdy: 15. Leden 2013 - 23:39 »
Vidím, že sa na tej našej colnici nejako veľmi činia. Mne zadržali už 2 zásielky, jednu v septembri a druhú tesne pred vianocami.  :confused:

Ale hlavne že si to na tej colnici nenechali  :lol:.  Prajem príjemné pozeranie/počúvanie. :smile:  :clapping:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 273
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #653 kdy: 16. Leden 2013 - 12:35 »
Vypadá to pěkně, gratuluju :clapping:  Po tom posledním albu od Namie už taky nějakou dobu pokukuju.

urcite odporucam objednat!  :wink:  s Namie nemozes nic pokazit   :cool:

ten bluray by som si rad pozrel ;-)

tak sa zastav, ved to mas ku mne len nejakych 100 km  :lol:
alebo cisto teoreticky ... len teraz neviem, ci byvas este v Kosiciach alebo si opät v Presove, ale ak si v PO a ja budem niektory den v skole v PO, tak to mozem doniest a mozes sa po ten Blu-Ray zastavit. Nooo a potom ked to pozries tak mi to zase v niektory tyzden prinesies spät ... ale to len taky napad, kedze neviem na 100%, v ktorom meste sa teraz zdrziavas  :wink:

Pořádné spoždění měl ten Ježura :wink: O to větší potěšení z opožděné zásilky... Namie vyšlo i BD k Uncontrolled? Netušil jsem... užívej :wink:

jj, Blu-Ray edicia vysla teraz nadavno v novembri, asi pol roka po klasickom albume s DVD. Celkom dobre, ze som s objednavkou Uncontrolled pockal (pôvodne som uvazoval nad objednanim v tyzden vydania), aspon som mohol rovno objednat tuto edicu a nelutovat potom, ze vysla dalsia vo vyssej kvalite  :smile:

Vidím, že sa na tej našej colnici nejako veľmi činia. Mne zadržali už 2 zásielky, jednu v septembri a druhú tesne pred vianocami.  :confused:

Ale hlavne že si to na tej colnici nenechali  :lol:.  Prajem príjemné pozeranie/počúvanie. :smile:  :clapping:

:megalol: asi potrebovali pred sviatkami nahrabat odmeny k vyplate  :megalol:
ale nastastie som CLO platit nemusel, kedze objednavky do 150€ su oslobodene (presne znenie zakona som necital, tak to bolo len v ich liste), akurat mi tam vycislili DPHcku. Co ma vsak najviac stvalo bolo to, ze sa tym padom balik zdrzal o dalsie dni, kedze som im musel najprv zaslat doklady k "ucelu nakupu" + fakturu, resp. vypis z uctu  :confused:
Nastastie sa to dalo vybavit cez e-mail, takze aspon jedna statna institucia na Slovensku, ktora uz dokaze pouzivat takukto vymozenost ako je mail  :lol:

Huge JOEY YUNG fan !!! a Time For Asian Music / SKYPE: maddy1111sk
http://www.last.fm/user/maddy1111

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #654 kdy: 16. Leden 2013 - 13:18 »
ja som momentalne v KE...ale do PO nemam problem zajst hocikedy ;-) ... uz len kupit nejaku externu BD mechaniku a party moze zacat ^_^

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #655 kdy: 16. Leden 2013 - 14:22 »
ja som momentalne v KE...ale do PO nemam problem zajst hocikedy ;-) ... uz len kupit nejaku externu BD mechaniku a party moze zacat ^_^

tak ked kupis nejaku BD mechaniku a budes "still interested" daj vediet, ja to prehravam na PS3jke, ale tu sa mi teda tahat do PO vazne nechce  :lol:
PS: a notebook nepoziciavam  :lol:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Pohlaví: Ženské
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #656 kdy: 16. Leden 2013 - 20:02 »
Ja som tiež platila len DPH, prvé bolo nejakých 13€ a naposledy 15€. Tiež ma dosť naštvalo, že sa to naťahovalo. Keďže to zabavili 21.12.. Balík sa ku mne dostal až po novom roku.  :neutral:

Citace
tak ked kupis nejaku BD mechaniku a budes "still interested" daj vediet, ja to prehravam na PS3jke, ale tu sa mi teda tahat do PO vazne nechce  :lol:
PS: a notebook nepoziciavam

My sme zrovna minulý týždeň objednali v Datarte Philips Blu-ray prehráváš za 55€ aj s poštovným.  :heart: Úplne super vecička, prehráva to snáď všetky formáty videí a pod.  :clapping:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #657 kdy: 04. Září 2018 - 10:57 »
Keď už tu máme tento menší Asian-music.cz Revival, tak ja som si dnes pri nostalgickom spomínaní na fóre uvedomil ako ten čas neuveriteľne letí!
Môj profil mi hlási dátum registrácie "17. January 2007"  :shock: a to iba na tomto novom fóre, nepočítam ďalšie roky predošlej aktivity na starom fóre.

Dnes je rok 2018, ubehlo odvtedy neskutočných 11 rokov, každého život zavial niekde inde, ale láska k ázijskej hudbe ostala u väčšiny z nás (u mňa teda hlavne na 98% k Cpopu a 1,5% k Jpopu a 0,5% k Kpopu  :lol:), a stále spomínam na toto miesto, ako aj na miestnych užívateľov (SSX, Sysel, Kei, Nacchi, chocoboo, Mimi, Marty-Tina, AnimeStar, Slavo, Tom, grania ...), s ktorými sme si tu vymenili neuveriteľné množstvo príspevkov a prediskutovali dlhé hodiny našej mladosti :) Doba sa síce zmenila a úlohu fór prevzali rôzne sociálne siete, no spomienky na Asian-music.cz ostali. Preto dúfam, že sa nám ten "After Years" meeting podarí, pretože to môže byť skutočne veľmi zaujímavé stretnutie po tých dlhých rokoch vidieť miestne legendy a pokecať face2face ... a hlavne zaspomínať :wink:
« Poslední změna: 04. Září 2018 - 17:33 od maddy1111 »

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #658 kdy: 04. Září 2018 - 15:22 »
Keď už tu máme tento menší Asian-music.cz Revival, tak ja som si dnes pri nostalgickom spomínaní na fóre uvedomil ako ten čas neuveriteľne letí!
Môj profil mi hlási dátum registrácie "17. January 2007"  :shock: a to iba na tomto novom fóre, nepočítam ďalšie roky predošlej aktivity na starom fóre.
Kámo povedz mi... ako dlho ty tu vlastne si? Včera jsem o tom rozmýšlal a některé naše kořeny sahají až do roku 2005, mám dojem že práve zhruba tehdy vzniklo první diskuzní fórum... určitě jsi se o tom někde zmiňoval, ale proč to hledat, "let's discuss" :cool: Bojím se trochu začíst se do některých starých témat, jsou opravdu rozsáhlá (tvé intro 27 stran!!!) a beztak bych k lecčemu chtěl něco dodat ale kdo by na to pak odpovídal :lol:

Dnes je rok 2018, ubehlo odvtedy neskutočných 11 rokov, každého život zavial niekde inde, ale láska k ázijskej hudbe ostala u väčšiny z nás (u mňa teda hlavne na 98% k Cpopu a 1,5% k Jpopu a 0,5% k Kpopu  :lol:), a stále spomínam na toto miesto, ako aj na miestnych užívateľov (SSX, Sysel, Kei, Nacchi, chocoboo, Mimi, Marty-Tina, AnimeStar, Slavo, Tom ...), s ktorými sme si tu vymenili neuveriteľné množstvo príspevkov a prediskutovali dlhé hodiny našej mladosti :) Doba sa síce zmenila a úlohu fór prevzali rôzne sociálne siete, no spomienky na Asian-music.cz ostali.
To procentuální rozvržení je hezké :lol: A vlastně jsem pronesl velmi podobnou věc již včera v tématu ke srazu 2019, nicméně jsem příspěvek odeslal až dnes kolem poledne a doplnil ho jen o cca 2 řádky v závěru :smile: Samozřejmě jsem nepochyboval, že by se něco u tebe drasticky změnilo, ostatně čínská a taiwanská hudba byla/je tak rozsáhlá, že není snad možné pozřít byť jejích posledních 15 let za lidský život... i když to by se určitě dalo říct i o Japonsku.

Nicméně áno, naše fórum nám odnesl čas ruku v ruce s technologiemi...
hey people, let's discuss again! I feel prepared to come back to those ages' feelings, let me dive into that again please... :bee: :mrgreen:
(no google translator used there anymore :angel: ...I just gained some english skills and hey, last years I am quite into the English language, I have improved soo much man... and it opened even more of the world for me then (last Friday I've got a job simply because a staff member speaked only in English, so I had to discuss everything with him for an hour...) how about those many asian movies without localized subtitles I was not able to enjoy for such a long time! Damn it! I feel like I am reborn in some way, enjoying so much more stuff available now...) ...and I know, you are a professional in this region! So you will "hear me" ;) [Omluva pro ty ostatní, mám ten jazyk prostě rád.]

Preto dúfam, že sa nám ten "After Years" meeting podarí, pretože to môže byť skutočne veľmi zaujímavé stretnutie po tých dlhých rokoch vidieť miestne legendy a pokecať face2face ... a hlavne zaspomínať :wink:
Souhlasím s tebou... minimálně 4,5 hodiny jsem strávil psaním posledních 2 příspěvků k chystanému srazu (+ minimálně 5 hodin brainstormingu) a myslím si, že jsem tam zanechal velice podobný názor ale opravdu o tom přemýšlím tak aby to stálo maximálně za to, povedlo se to a všichni jsme si tam našli prostor pro sebe.

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #659 kdy: 04. Září 2018 - 17:50 »
Citace
Kámo povedz mi... ako dlho ty tu vlastne si? Včera jsem o tom rozmýšlal a některé naše kořeny sahají až do roku 2005

uf, tough question ... ázijskú, resp. v tom čase hlavne japonskú, hudbu som začal počúvať niekedy v roku 2005. To už boli na svete alba ako Ayumi Hamasaki - My Story, Mika Nakashima - MUSIC, Namie Amuro - Queen of Hip-Pop, čo boli prvé japonské albumy ktoré som počula a dnes už majú u mňa takmer ikonický status (cca po 5 rokoch som sa už pretransformoval výhradne na Cpop, ale to je už trocha iná story  :lol:). Predpokladám, že niekedy v tej dobe som sa zaregistroval aj na "staré" fórum, keďže to bolo prakticky jediné miesto česko-slovenského internetu, kde sa dala aktívne pokecať o ázijskej hudbe.  :wink:

Citace
čínská a taiwanská hudba byla/je tak rozsáhlá, že není snad možné pozřít byť jejích posledních 15 let za lidský život...

no to je, raz mi jeden Číňan na last.fm napísal, že počúvam viac Cpopu než ktorýkoľvek Číňan  :lol: každopádne, áno v čínskej, taiwanskej a hongkongskej hudbe som akosi našiel svoje, môže už s istotou povedať, celoživotné zaľúbenie.
A to je to čo mi trocha v posledných cca 8 rokoch chýba v Japonsku, preto u mňa v poslednej dobe nastal dosť drastický odklon od japonskej hudby. Keďže tam akosi stále naplno neprešli do "digitálnej éry" čo sa týka hudby a stále sa spoliehajú dosť významne na predaj CD (!! ... ale to by bolo opäť na inú dlhú diskusiu  :lol:), tak mám pocit, že tá rozmanitosť sa z Jpopu akosi vytratila. Mnoho kedysi populárnych interprétov už hudby nevydáva alebo vydáva iba veľmi sporadicky, a tí noví sú u mňa všetci jeden ako druhý.

Citace
no google translator used there anymore
Citace
and it opened even more of the world for me then (last Friday I've got a job simply because a staff member speaked only in English, so I had to discuss everything with him for an hour...)

v prvom rade, CONGRATS MAN!  :wink:
To ma vážne teší, že si zapracoval na angličtine a že ti otvorila dvere do iného pracovného sveta. S tým interview presne viem o čom píšeš, my máme vo firme taktiež podobné anglické interview ktoré trvajú cca hodinu, resp. u nás je dosť international staff, takže aj napriek tomu, že pracujem v Bratislave, tak v práci sa komunikuje výhradne v angličtine.

Citace
souhlasím s tebou... minimálně 4,5 hodiny jsem strávil psaním posledních 2 příspěvků k chystanému srazu

For a more comprehensive reply about Asian-Music.cz After Years Meeting, please refer to another topic in section "Akce A-Music" :)

edit: táto aktivita, ktorú tu v posledných dňoch na fóre znovu máme sa mi pozdáva čoraz viac :) mali by sme to praktikovať častejšie a znova vrátiť A-Music zašlú slávu! :))

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #660 kdy: 05. Září 2018 - 20:48 »
... ázijskú, resp. v tom čase hlavne japonskú, hudbu som začal počúvať niekedy v roku 2005. To už boli na svete alba ako Ayumi Hamasaki - My Story, Mika Nakashima - MUSIC, Namie Amuro - Queen of Hip-Pop, čo boli prvé japonské albumy ktoré som počula a dnes už majú u mňa takmer ikonický status  (cca po 5 rokoch som sa už pretransformoval výhradne na Cpop, ale to je už trocha iná story  :lol:)...
:shock: To jsou přesně alba, která vyšla v době, kdy jsem já začal poslouchat JPop! Čili na vlnu jsi každopádně naskočil zhruba ve stejné době... a áno, druhá strana story je, že nás oba JPop odnesl kamsi do trochu jiných vod (CPop/KPop) :clapping:

...A to je to čo mi trocha v posledných cca 8 rokoch chýba v Japonsku, preto u mňa v poslednej dobe nastal dosť drastický odklon od japonskej hudby. Keďže tam akosi stále naplno neprešli do "digitálnej éry" čo sa týka hudby a stále sa spoliehajú dosť významne na predaj CD (!! ... ale to by bolo opäť na inú dlhú diskusiu  :lol:), tak mám pocit, že tá rozmanitosť sa z Jpopu akosi vytratila. Mnoho kedysi populárnych interprétov už hudby nevydáva alebo vydáva iba veľmi sporadicky, a tí noví sú u mňa všetci jeden ako druhý.
Osobně mě to přijde už spíše takové ikonické pořizovat si CD nosiče, je to určitě hezký suvenýr a pamatuju si na ty doby, kdy z toho měl člověk super pocit, když to držel v ruce a mohl si prolistovat barevným bookletem "Made in Your dream asian country"... no už z tehdejšího pohledu to bylo něco, na co se spíše časem nabalil prach nebo to zdobilo dočasně poličku... z dnešního pohledu mi to přijde jako strašně nepraktická a neuvěřitelně drahá věc... osobně už to ani nemám kam zasunout (pravda 2 možnosti mám: 1) vytáhnout sněť asi 4 kabelů + adaptérů a připojit mechaniku k notebooku / 2) zapnout zaprášené PS3 které u mě ztratilo poslední šanci přežít po tom, co jsem nahradil Youtube PS3 app Android boxem, který se zároveň stal mým novým skvělým "TV kinem" na filmy a YouTube.

Když zmiňuješ JPop, popravdě už ani nedokáži říct, jestli je můj názor na něj podobný tvému... můj JPop záběr se také velmi drasticky omezil... a tím se dostávám k podobnému zamyšlení nad rozdělením hudby, která utváří můj playlist (nicméně budu docela odhadovat, ale snad se trefím alespoň s tolerancí +/- 5%):
KPop 87% / US Hip-Hop 9% / JPop 3% / CPop 0,5% / Ostatní 0,5%
Trochu mě mrzí to procento u CPopu popravdě (nepsal jsem to tu už někdy kdysi? :angel:) no ale opravdu si nevybavuju, že bych v poslední době poslouchal něco jiného, než Amber Ann (:heart:) (zhruba před 2 měsící naposledy) a nějaké to MV od Gemma (Emma Wu), a asi 2-3 MVčka od Rainie Yang... ale to už jsem koukal také asi před 3 měsíci :) (A někde se tam připletla snad možná ještě nejnovější Jolin).

v prvom rade, CONGRATS MAN!  :wink:
To ma vážne teší, že si zapracoval na angličtine a že ti otvorila dvere do iného pracovného sveta. S tým interview presne viem o čom píšeš, my máme vo firme taktiež podobné anglické interview ktoré trvajú cca hodinu, resp. u nás je dosť international staff, takže aj napriek tomu, že pracujem v Bratislave, tak v práci sa komunikuje výhradne v angličtine.
Dík, nastupuju až od 1. 10. takže ještě uvidíme, ale podmínky zní fajn... myslím si ale, že hlavně informace a asijské filmy/seriály - především první z nich... už defakto nečtu skoro nic v češtině a když zapnu YouTube, vždy sleduji něco v angličtině, simply because v našem, jazyce je toho tak málo a nejvyšší kvalitu (ať už to jsou recenze, review, rozhovory...) člověk najde převážně v anglickém jazyce. Trochu mi je smutno z toho, co na YouTube sledují našinci, disponující pouze rodným jazykem... (většina beztak čučí na všelijaké pseudovtipy aj... nj ne každý je takový "tech enthusiast" like me :oops:) a včera mi řekl kámoš, že už nemá na jaký film by se podíval, že už všechno viděl... říkám mu, tak to neumíš hledat, určitě je toho tolik, že ani nonstop sledováním bys to do konce života nestihl, načež z něj vypadlo, že chce jen filmy s dabingem, že ho titulky nebaví :angel:

For a more comprehensive reply about Asian-Music.cz After Years Meeting, please refer to another topic in section "Akce A-Music" :)
Understood :cool: Popravdě jsem si přečtení tvé reakce na sraz nechal až po této, moooc jsem se tam rozepsal a kdo ví, kolik čtení a reagování mě čeká, tak to možná nechám až na zítra :oops: :angel:

edit: táto aktivita, ktorú tu v posledných dňoch na fóre znovu máme sa mi pozdáva čoraz viac :) mali by sme to praktikovať častejšie a znova vrátiť A-Music zašlú slávu! :))
Aj ja som si toto povedal! Jediné čo je na tom také "strange" že si tu zatím "chatujeme" len my 2. (Nemozem si pomoct, ale ked sa bavim se slovakom, občas mi prepina automaticky na slovencinu (mal som tu asi 3 kamaraty "vychodniarov" ktere jsem casto vidal jeden cas) a chcem odpovedat po slovensky... dovod preco to nerobim nebo preco to radsej napisem cesky je ten, ze mi to zabere viac casu a kdyz uz mam pisat nieco po slovensky, tak aby som byl s tym spokojeny, musel bych znat vsetka slova, inak mi to vyzera akosi krkolomne, neohrabane... :wink:) ...[SK off]... a tak jsem o tom včera a dnes přemýšlel, že sem musíme nějak nasměrovat Toma46 a další... my to tu rozběhnem ještě! :megalol: (moc tomu nevěřím ale!!! :twisted:)

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #661 kdy: 05. Září 2018 - 21:25 »

Kdo ví, třeba to bude jednou ten legendární moment, který postavil asian music fórum znovu na nohy...

trio
maddy1111 × Small Soldier X × tom46

:tune2: :tune2: :tune2:

...sa pozná ktorý chalani mali ten najtvrdší korienok...

BTW: už odepsal, prý zítra sem zavítá, bude to velké... tom46 sa vrací!

Are you ready to proceed to the next level man?!

...
 :megalol:

Is even the humanity ready for that?
« Poslední změna: 10. Září 2018 - 22:07 od Small Soldier X »

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #662 kdy: 06. Září 2018 - 16:12 »
tom46 is back  :cool:

prečítal som si včerajšie komentáre a tiež budem pokračovať nostalgicky.
Datum registrace: 07. Březen 2009
Ja a Slavo sme sa registrovali +- nastejno.
Já som vtedy fičal 90% J-pop (z toho 70% Ayumi Hamasaki), 9,5% K-pop, 0,5% C-pop
Postupom času ako šli roky tak sa to otočilo.
Dnes 99% kórejská hudba a tú rozdeľujem (50% K-pop, 40% korean hip-hop/rap, 10% TROT) ...1% C-pop a z toho (100% Jolin Tsai ♥)
Ani sa mi nechce veriť, ale J-pop som už aj prestal počúvať, nejako ten ich hudobný priemysel zaspal digitalizáciu, ale stále sa mi J-pop páči a veľmi, len naň nemám čas  :neutral:

škoda, že nástup sociálnych sietí typu facebook spôsobil migráciu ľudí z fór na sociálne siete, ale to je digitálna evolúcia to nezastavíme.
Len strašne mi chýbajú tie časy za plnej slávy asian-music.cz, spoločne sme diskutovali na fóru a privátne cez MSN, ICQ, Skype,..

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #663 kdy: 06. Září 2018 - 18:26 »
:troubic: :troubic: :troubic: :troubic: :troubic:

:troubic: :troubic: :troubic: :troubic: :troubic:
« Poslední změna: 10. Září 2018 - 22:07 od Small Soldier X »

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #664 kdy: 06. Září 2018 - 18:30 »
WOW, SSX ty si šikula, to je like a pro!  :clapping: :cool: :clapping:
to si dám do popisku.... WOW.... moc díky.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #665 kdy: 06. Září 2018 - 20:27 »
tom46 is back :cool:

:korea: Vítej tom46 :slovakia:

:clapping:

Citace
prečítal som si včerajšie komentáre a tiež budem pokračovať nostalgicky.
Datum registrace: 07. Březen 2009
Ja a Slavo sme sa registrovali +- nastejno.
Já som vtedy fičal 90% J-pop (z toho 70% Ayumi Hamasaki), 9,5% K-pop, 0,5% C-pop
Postupom času ako šli roky tak sa to otočilo.
Dnes 99% kórejská hudba a tú rozdeľujem (50% K-pop, 40% korean hip-hop/rap, 10% TROT) ...1% C-pop a z toho (100% Jolin Tsai ♥)

Tom se do toho pustil naším stylem :D a tak mi to nedalo a nejprve to vypadalo nějak takhle:

nakonec mě přestalo bavit zabývat se kódem pro tabulky a vzhledově to nebylo úplně ono a tak mě napadlo pohrát si v Photoshopu...

Ani sa mi nechce veriť, ale J-pop som už aj prestal počúvať, nejako ten ich hudobný priemysel zaspal digitalizáciu, ale stále sa mi J-pop páči a veľmi, len naň nemám čas  :neutral:
No není to trochu smutné? :cry: Byli jednou 3 JPopáci... a nezbyl ani 1 :lol:

Průběh transformací:
3x JPoper... :3.0:
JPop-er -> KPop-er
JPop-er -> CPop-er
JPop-er -> KPop-er
:?.?: ... 0x JPoper
:1.0: ... 1x CPoper
:2.0: ... 2x KPoper

Ale jednu věc jsem zatím nepochopil, co myslíte tou "digitalizací" a teď myslím to, jaký to má podle Vás vliv na kvalitu hudby?

Citace
škoda, že nástup sociálnych sietí typu facebook spôsobil migráciu ľudí z fór na sociálne siete, ale to je digitálna evolúcia to nezastavíme.
Len strašne mi chýbajú tie časy za plnej slávy asian-music.cz, spoločne sme diskutovali na fóru a privátne cez MSN, ICQ, Skype,..
:bee: Jo, bylo to fajn, mě na tom chybí ta hromadná diskuze, kdy jsme se tu sešli jen ti, co měli společnou zálibu v asijskou hudbu a mohli jsme si číst reakce dalších lidí a diskutovat a zveřejňovat příspěvky jen mezi lidmi, kteří o tom mají zájem diskutovat... na sociálních sítích toto moc takhle nefunguje, už proto, že má dost odlišnou strukturu a příspěvky mizí v minulosti a je obtížné se k nim dále vracet. Je to spíše jakási zeď pro aktuality, nikoliv "jeden konkrétní topic na "nekonečné" téma"... vážně jsem smutně nabyl dojmu už zhruba před 4 lety, že tohle je navždy pryč.

WOW, SSX ty si šikula, to je like a pro!  :clapping: :cool: :clapping:
to si dám do popisku.... WOW.... moc díky.
Dík, trvalo mi to od prvního návrhu asi 2 hodiny :angel:

No a když už tak už...

...ještě musíme něco spáchat maddymu :cool:
« Poslední změna: 10. Září 2018 - 22:01 od Small Soldier X »

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #666 kdy: 06. Září 2018 - 20:51 »
Ale jednu věc jsem zatím nepochopil, co myslíte tou "digitalizací" a teď myslím to, jaký to má podle Vás vliv na kvalitu hudby?
Maddy spomenul, že Japonci sú stále viac zvyknutý hudbu kupovať fyzicky na CD.
Ale to aj KPOP sa strašne veľa predáva či už doma v Kórei alebo celosvetovo.
Kórea to predáva vo veľkom aj digitálne či už doma a v ostatnom svete je toho celý iTunes, Spotify, Google Music,..
Takto to asi Maddy myslel, že Japonci to netlačia do sveta digitálne a stále majú hlavu v piesku a majú tak skvelé domáce predaje, že asi kašlú na nejaký export do sveta.
Mám z toho pocit, že japonský zábavný priemysel (hudba,kinematika) je hlavne cielený pre japonský trh, ale za to Kórejský zábavný priemysel exportuje kórejská vláda do sveta a sú na to dokonca hrdý, veľké peniaze vyčleňujú každej ambasáde ak je o to v danej krajine čo i len malý záujem. A kinematika? K-dramy sú zlaté vajce na biznis dokonca aj Netflix im platí aby pre nich točili.

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #667 kdy: 07. Září 2018 - 16:05 »
Citace

To je trochu dlhší topic a popravde ani neviem z ktorého konca ho najskôr uchopiť.
Prioritne tým myslím to, že hudobný svet sa už odklonil od predaja hudby na fyzických nosičoch ako je CD. Jednak je to na dnešnú dobu už prakticky zastaralý formáť a na druhý máš rôzne iné digitálne náhrady ako iTunes, Spotify, Deezer a pod. Ja sám som bol zástancom CD po dlhú dobu, pretože obzvlášť tie taiwanské/hongkongské/kórejské albumy majú vždy nejaké zaujímavo vytvorený obal, booklet a celkové prevedenie, nie je to (zvyčajne) iba CD v plastovej krabičke. No popravde, posledný CD ktoré som si kúpil bolo v roku 2015. V dnešnej dobe si také CD už prakticky ani nemáš kde prehrať. Notebooky prestali mať CD/DVD mechaniky (pár ich má ešte akurát BR mechaniku, ktorá tiež čochvíľa zmizne), regulárny CD prehráva snáď už nemá doma v dnešnej dobe nikte a ak áno, tak iba ako raritu s pred cca 10 rokov, v aute si už hudbu pustíš cez USB a pod. Čiže hudba sa dnes už viac menej predáva digitálne .. samozrejme, CD stále vychádzajú, ale ich predaj klesá stŕmim tempom každý rok a dnes sú určenú už skutočne iba skalným fanúšikom.

A tak ako zvyšok sveta prešiel na predaj hudby v digitálnej podobe (fun fact: práve kontinentálna Čína je jedno z mála miest kde už ani nenájdeš obchody s CD a všetko vychádza digitálne / na Taiwane a v Hong Kong ešte CDčka nájde, ale v Čínu už dlhé roky nie), tak Japonci zaspali dobu a ich hudobný trh sa stále spolieha na fyzický predaj CD z ktorého im stále plynú najväčšie tržby. V podstate už takto dobu zaspali dobrých 8 rokov, čo je dosť prekvapivé vzhľadom na to ako sú Japonci "technologicky vyspelý národ". A ako to celé súvisí s kvalitou hudby? Hm, no asi tak, že kvalita Japonskej hudobnej scény za posledných cca 10 rokov rapídne upadla. Niekedy to bolo prakticky druhý najrozmanitejší hudobný trh po tom anglickom/americkom. Našiel si tam v hojnom zastúpení rôznorodé žánre od hiphopu, cez jazz až po tanečný pop. Tým, že japonský hudobný trh sa nedokázal plne "zdigitalizovať" malo za následok, že množstvo interprétov už hudbu nevydáva alebo ju vydáva iba veľmi sporadicky (nakoľko si ich CD nikto nekupoval). Postupne sa tak tá rozmanitosť z japonskej hudobnej scény akosi vytratila a dnes sú to už väčšinou iba stávky na istotu, ktoré vychádzajú na CD a dokážu sa uživiť. Samozrejme, teraz generalizujem ako sa najviac dá, nájde sa aj mnoho výnimiek ... tým celým chcem iba povedať to, že kvalita japonskej hudobnej scény už nie je to čo bývala a keď niekedy si mohol počúvať rock (Anna Tsuchiya), pop (Namie Amuro), jazz/ballady (Mika Nakashima), hiphop (ZEEBRA) a pod. a títo interpérti vydávali jeden album za druhým, dnes už si rád ak vydajú jeden album za 5 rokov. A nováčikovia, ktorí debutujú sa nesnažia o nič nové, zaujímavé, lebo tým by si ohrozili predaje. Aspoň teda ja nevidím od roku 2010 doteraz na japonskej hudobnej scéne veľa interprétov ktorí by mali famózne predaje, udržali sa na scéne po dlhú dobu a zároveň boli žánrovo rozmanity ako kedysi Ayumi, Koda, Mika atd.

Hudba sa aj v japonsku predáva digitálne, to samozrejme. Ale stačí sa na tie iTunes štatistiky pozrieť bližšie a človek zistí, že to je iba zlomové percentov toho čo sa predávalo na fyzických nosičoch a japonské hudobné spoločnosti sa tak nemôžu veľmi spoliehať na predaj digitálnej hudby v Japonsku. Japonskí hudobní fanúšikovia tak nikdy neprešli na digitálny trh a Spotify a podobné služby, nakoľko im to hudobné spoločnosti ešte donedávna tak sťažovali a nútili ich kupovať hudbu na CD až to dopadlo tak, že CD kupuje čoraz menej ľudí a digitálny trh v Japonsku akosi zaspal dobu so zvyškom sveta.

Niekto by mi tu teraz mohol namietať, že predaj hudby v Japonsku na CD je stále tak veľký, že digitálny predaj je iba bonus k predaju fyzických nosičov. Áno, aj nie .. jasne, v Japonsku sa stále dokáže predať MILIÓN (!!) kusov jedného singlu na CD, ale to sú skôr umelo vynútené predaje skupín ako AKB48 (nič proti, iba ich používam ako príklad), ktoré sú spojené so súťažou a tým, že napríklad každý 100 000 kus CD obsahuje výhru v podobe osobného stretnutia sa so skupinou. A tak fanúšikovia v Japonsku kúpia aj 1 000 kusov jedného singlu, ktoré následne vyhodia do koša (na intertnete je plno obrázkov).

Takže aby som to nejako zhrnul .. japonské hudobné spoločnosti tak dlho bojovali proti digitalizácii a odmietali nové trendy až sa im to vypomstilo. Hudbu začali na Spotify poskytovať skutočne iba nedávno, na YouTube nefičí propagácia a videoklipy prakticky doteraz. Tým utrpela kvalita, aj žánrova pestrosť japonského hudobného priemyslu a nebyť pár hviezd z dôb minulých (Namie Amuro - aj tá o pár dní odchádza na definitívny hudobný dôchodok a úplne sa stiahne zo žiaru reflektorov, Arashi ..), tak je situácia ešte horšia. A popravde, neviem či sa dá ešte napraviť .. zatiaľ čo Japonsko spalo a odmietalo nové tredy totiž jeho hudobnú pozíciu prevzal Kpop a z časti aj Cpop (+ TWpop a HKpop), ktoré podobné trendy neodmieta, ale ide im čelom napred.

Citace
...ještě musíme něco spáchat maddymu :cool:

no patrilo by sa :) keď už sme my traja rozbehli tento A-Music Revival po toľkých rokoch, tak snáď nebudem jediný bez poriadneho podpisu  :lol:

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #668 kdy: 07. Září 2018 - 19:09 »
Prioritne tým myslím to, že hudobný svet sa už odklonil od predaja hudby na fyzických nosičoch ako je CD. Jednak je to na dnešnú dobu už prakticky zastaralý formáť
súhlasím, CD už pomaly nemáme kde strkať,  tak potreba ich mať je stále menšia a menšia.
čo sa týka kpopu, tak mám pocit, že to tí fans nekupujú  primárne kvôli CD, ale berú tie albumy ako formu goodies a merch. Tie albumy majú všelijaké formy od obalov od dezertu po celé photobooky. Fans to potrebujú mať fyzicky, sa na svojho biasa kuknúť na obrázku a zberateľskej kartičke. Z tohoto dôvodu sa kpop predáva skvele doma aj vo svete.
Napríklad ja, v Seoule som si kúpil pár albumov ktoré mám rád, doma si to vždy rád prelistujem obsah balenia, ale CD som sa ani nedotkol a tie pesničky počúvam denne cez youtube alebo čo mám stiahnuté mp3 vo winampe :D
Je to paradox lebo kúpil som si album legálne fyzicky, ale aj som ho nelegálne stiahol z warezu kôli mp3.
A tu je otázka, som asi natoľko lenivý, že radšej stiahnem ako si zo svojho legal CD ripnúť tie isté mp3.
Záver, lenivosť plodí zločin (sme na slovensku takže v poho)
Záver číslo 2: Strašne rád by som si zaplatil mesačné predplatné na poslech streamovanej korejskej trot hudby, len tí blbí digitálny distribútori ako napr.  Bugs, Genie, KakaoMusic, Melon, Mnet, Naver, Olleh, nedovoľujú si ich službu kúpiť mimo Koreje, treba tam žiť a mať to ich ID sociálneho poistenia tak nejako a ich bankový účet. Jedine Soribada pred rokmi mala platbu cez Paypal, teraz už iba cez platobné karty a moja 2 roky dozadu už nefungovala T_T
Pre mňa jediná možnosť je kupovať trot za ťažké eury na Itunes.

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #669 kdy: 09. Září 2018 - 21:44 »
Wow, díky za vyčerpávající info. Žeby to byl hlavní důvod odklonu nás 3 od japonské tvorby? Osobně si nejsem jist, v době kdy jsem přešel ke KPopu byla možná situace podobná, vycházelo prakticky vše na fyzických nosičích. Stejnětak nedokážu posoudit jak moc se změnila japonská "nezdigitalizovanost", protože jsem toto ani nepostřehl (ale od toho tu mám Vás, znalce :wink:). Je fakt, že mnoho korejských umělců se za ty roky objevilo na Google music a mnoho velkých labelů má své kanály na YouTube kde lze sledovat videa zdarma (pamatujete na doby, kdy japonci blokovali MV kůli autorským právům daných společností?), ale opět postrádám aktuální zkušenosti pro srovnání s Japonskem, nicméně děkuji za náhled do problematiky, je to zajímavé nicméně už dříve jsem se setkával u Japonska s velkou mírou konzervativnosti alespoň z pohledu, že tamní hudební trh se před těmi 10 - 15 lety dokázal uživit takřka sám na sobě a i když byl populární po celém světě, nedalo se to určitě zdaleka srovnat s tím, co třeba Amerika ale třeba právě KPop se začal prosazovat stále více i za hranicemi, objevili se i různé akce v SK/CZ ve spojistosti s korejskou hudbou a někteří umělci se dokonce umístili v tuzemských hitparádách, koncertovali v Evropě atp.

Namie Amuro - aj tá o pár dní odchádza na definitívny hudobný dôchodok a úplne sa stiahne zo žiaru reflektorov
To vážně? :cry: Nj už jí taky táhne holce na 40 (dokonce už jí je koukám :shock:)... chce odpočívat a co si budeme povídat, nový mladý trh chce vidět asi převážně mladé tváře :neutral:

Citace
no patrilo by sa :) keď už sme my traja rozbehli tento A-Music Revival po toľkých rokoch, tak snáď nebudem jediný bez poriadneho podpisu  :lol:
Máš nějaký specifický požadavek na tematický obrázek? Vzhledem k tomu, že jsi mi zmizel z facebooku (věřím - doufám - že to nebylo jen "lokálně"), nemohu a beztak bych nerad vykradl nějakou tvou fotku bez autorského povolení (tom46 to přijal naštěstí dobře ^o^;) Případně poskytnu template a můžeš vytvořit rovnou vlastní  :wink:

...
Strašne rád by som si zaplatil mesačné predplatné na poslech streamovanej korejskej trot hudby, len tí blbí digitálny distribútori ako napr.  Bugs, Genie, KakaoMusic, Melon, Mnet, Naver, Olleh, nedovoľujú si ich službu kúpiť mimo Koreje, treba tam žiť a mať to ich ID sociálneho poistenia tak nejako a ich bankový účet. Jedine Soribada pred rokmi mala platbu cez Paypal, teraz už iba cez platobné karty a moja 2 roky dozadu už nefungovala T_T
Tak to jsem ani netušil, proč to dělají? Mají tak nastavené zákony a pokud ano, snaží se tím nějak chránit "tvář/styl/kulturu" populární hudby? Nebo je to spíš kvůli platbám ze zahraničí, převodu měny...?

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #670 kdy: 10. Září 2018 - 17:15 »

...
Strašne rád by som si zaplatil mesačné predplatné na poslech streamovanej korejskej trot hudby, len tí blbí digitálny distribútori ako napr.  Bugs, Genie, KakaoMusic, Melon, Mnet, Naver, Olleh, nedovoľujú si ich službu kúpiť mimo Koreje, treba tam žiť a mať to ich ID sociálneho poistenia tak nejako a ich bankový účet. Jedine Soribada pred rokmi mala platbu cez Paypal, teraz už iba cez platobné karty a moja 2 roky dozadu už nefungovala T_T
Tak to jsem ani netušil, proč to dělají? Mají tak nastavené zákony a pokud ano, snaží se tím nějak chránit "tvář/styl/kulturu" populární hudby? Nebo je to spíš kvůli platbám ze zahraničí, převodu měny...?
Netuším prečo to tak majú. Pokiaľ nemáš to ich ID číslo sociálneho poistenia, alebo čo to pre boha majú a majú to iba kórejci, tak si ani neprdneš. Nezaplatíš si takéto služby online, alebo sa ani nedokážeš registrovať. Zahraničnými platbami to nemôže byť.  Raz dávno ma kamarát Kórejec registroval na Melon. Účet mám, ale nepodarilo sa mi zaplatiť si membership. Pýtal som sa ho, že on to ako platí, lebo žil vtedy v Bratislave. On si to vtedy platil účtom zo slovenskej Tatra banky  :megalol: :cry: Ja som to vtedy vzdal a keď tak, som odkázaný na iTunes.
Napríklad včera som kukal kdramu a tam hrali starú pieseň z 1995. Zapáčila sa mi, našiel som si interpréta cez aplikačku Shazam, našiel som si to na iTunes, ten interprét tam mal hádam celú diskografiu a danú pieseň som si kúpil za 0,99€.
Thanks GODs for iTunes  :angel:

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #671 kdy: 10. Září 2018 - 19:01 »
Netuším prečo to tak majú. Pokiaľ nemáš to ich ID číslo sociálneho poistenia, alebo čo to pre boha majú a majú to iba kórejci, tak si ani neprdneš. Nezaplatíš si takéto služby online, alebo sa ani nedokážeš registrovať. Zahraničnými platbami to nemôže byť.  Raz dávno ma kamarát Kórejec registroval na Melon. Účet mám, ale nepodarilo sa mi zaplatiť si membership. Pýtal som sa ho, že on to ako platí, lebo žil vtedy v Bratislave. On si to vtedy platil účtom zo slovenskej Tatra banky  :megalol: :cry:
Nabízí se otázka, jestli nejsou sami proti sobě, pokud to teda není dané zákonem, když už jakože potřebuješ nějaké ID.

Citace
Ja som to vtedy vzdal a keď tak, som odkázaný na iTunes.

Napríklad včera som kukal kdramu a tam hrali starú pieseň z 1995. Zapáčila sa mi, našiel som si interpréta cez aplikačku Shazam, našiel som si to na iTunes, ten interprét tam mal hádam celú diskografiu a danú pieseň som si kúpil za 0,99€.
Pokud jsi to nenašel nikde jinde, asi se to vyplatí... jinak já jsem zásadně proti jakýmkoliv hudebním službám (Sony music, iTunes, Google music...) už proto, že jich je proboha tolik a na každé je něco jiného... na co budu někomu platit abych měl pak svou hudbu na 5ti místech? Jen proboha to ne! Až bude nějaký jeden téměř "generální" prostor (ala Steam pro PC hry, kde se sice vynořila řada dalších služeb, ale vesměs se to asi nedá se Steamem srovnat) nebo možnost sdílení licence mezi platformami, pak o tom budu uvažovat... ale zase narážím na problém s kvalitou, bude tam audio za dané peníze dostupné také v nějaké lossless formě? MP3ky vážně kupovat nechci, to je docela škoda peněz. No a u videa to mám podobně... žádné Netflixy (včera jsem zjistil, že když máte třeba mobilní telefon s nepodporovaným HW ala nový Pocophone F1 od Xiaomi, nepřehrajete si na Netflixu video větší jak 540p), Redbull TV... děkuji, pokud po mě chce někdo peníze, ať poskytne film v nejvyšší možné kvalitě na jakémkoliv zařízení s licencí na dílo tak, abych mohl v budoucnu shlédnout třeba 4K které bylo předtím dostupné v SD, ne že budou chtít po mě další peníze (ala Google movies)... zkrátka pro mě je to příliš nepohodlné a nevýhodné. Znám lidi co koukají na filmy nelegálně ze streamů a vůbec jim nevadí ta ošemetná kvalita a frfňají nad tím si něco stahovat... pro mě to opět není, já v poslední době koukám na vše v nejvyšší dostupné kvalitě. Maximálně mi nevadí videoklipy na Youtube, protože kvalita se v posledních několika letech dostala na pro mě dostatečnou úroveň pro občasné shlédnutí na TV nebo notebooku či v telefonu. Ale co s filmem který třeba nemá dostupné titulky, nebo existuje český překlad, který na streamu nebude? Znám x lidí, co prostě koukají na vše jen s dabingem ze streamu v horší než SD kvalitě... a tedy nikdy neuvidí 95% dostupné kinematografie... no zkrátka řekněme, že jsem úplně jiná cílová skupina :)

Citace
Thanks GODs for iTunes  :angel:
Jde to z toho "skvělého" iSomething dnes už alespoň nějak stáhnout, nebo jsi odkázán na přehrávání výhradně z příslušné aplikace na originálním zařízení? Pamatuji si na doby, kdy jsi z/do iPhonu nedostal ani vlastní mp3ku a jelikož mám zapůjčen ze zdravotních důvodů iPod už asi 3/4 roku, vím, že se tam prakticky nedostanu ani do paměti telefonu bez použití/nasdílení do cloudu. A to není nic pro mě, já rád 100% kontrolu nad daty ve svém zařízení a odmítám z toho jakkoliv složitě dolovat data abych si je pustil/zobrazil na libovolném zařízení bez dodatečného SW.

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #672 kdy: 10. Září 2018 - 19:36 »
SSX:
súhlasím, tiež nechcem mať hudbu alebo svoj multimediálny obsah na 5tich miestach. To je naprd.
Ja iTunes používam výhradne jedine iba, že majú fakt super databázu kórejského trotu a 80/90 kórejských rokov. Na nič iné to nepoužívam.
Za tie roky mám kúpené 12 albumov. Trot je strašne špecifický žáner a pre mňa je to strašne naprd, že som toho fanúšik a nie som kórejec lebo to sa nedá poriadne zohnať či už na nete alebo ani fyzicky v Seoule. Jediný obchod som našiel iba v Busane, chvala bohu som si tam nakúpil všetko čo som za tie roky sa snažil zohnať, takže mám na dlho pokoj.

Inak nemám žiadne Apple zariadenie ani ho nechcem. Nevyhovuje my ten OS. iTunes mám vo Win7 a kúpený obsah je bez ochrany a prehrávam to kde chcem, je to v .m4a

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #673 kdy: 10. Září 2018 - 22:16 »
Okey to potom chápu a nedivím se ti :wink: A je fajn, že jsi to nakonec sehnal když už nikde jinde, tak v samotné Koreji a doplnil sis svůj hudební komplet :smile:

Ani mě iOS nevyhovuje, nelíbí se mi styl písma, vizuální ztvárnění ikon ba dokonce ani názvy služeb a aplikací, taktéž mě nevyhovují některé ovládací prvky, které jsou kvůli absenci zpět/menu na obrazovce, což někdy znamená, že musíte prstem sáhnout na malé textové tlačítko vlavo nahoře abyste se dostali zpět (nevím jak je to řešeno u iPhone X).

Netuším jak vypadá "stock Android" jelikož jej už asi 6 let nepoužívám... a to kvůli nadstavbě MIUI od Xiaomi... přemýšlím, že možná o této značce založím jednou topic, je to úžasná firma - tedy jejich produkty - mám jich doma už kolem 50ti... i kartáček na zuby, latexový polštář, holicí strojek, smart home gadgets... a tunu dalších IoT i ne-IoT zařízení a "udělátek". Plánuju i notebook a TV :angel:

PS: změnil jsem strukturu složek pro ukládání vlastních obrázků, tak se nedivte, pokud narazíte na mé příspěvky s poznámkou editováno 10. 9. 2018... totiž všechny obrázky byly v jedné složce což dnes začalo být opravdu nepřehledné. Tobě jsem Tome upravil podpis aby se ti správně zobrazil kvůli změněné adrese obrázku :wink:

Offline maddy1111

• LV 11/10
  • *
  • i LOVE A-music
    • My Music Collection
« Odpověď #674 kdy: 16. Září 2018 - 09:59 »
Citace
(pamatujete na doby, kdy japonci blokovali MV kůli autorským právům daných společností?)

ehm, no neuveríš ale robia to doteraz  :lol: :lol: maximálne čo dokážu zverejniť je tzv. short version nejakého MV, kde na youtube uploadnú max. minútu daného MV (aj to iba v málo prípadoch) a to je celé. Takže toľko k ich "nezdigitalizovanosti"  :lol: :lol: (i keď ono to je v dnešnej dobe skôr doplaču, no ale ...)

Citace
To vážně? :cry: Nj už jí taky táhne holce na 40 (dokonce už jí je koukám :shock:)... chce odpočívat a co si budeme povídat, nový mladý trh chce vidět asi převážně mladé tváře

To práveže ani nie .. Namie Amuro prakticky posledných 10 rokov zažívala ďalší vrchol svojej kariéry, kde sa prakticky ako jediná sólová ženská interprétka dokázala udržať na trhu a ešte na popredných prečikach v hitparádach (prakticky všetky albumy išli rovno na no. 1 v Oricon Chart). A to tu hovoríme o dobe, kedy si už taká Ayumi Hamasaki vydaním nového albumu nedokáže zarobiť ani na deravé ponožky. Takže Namie sa v posledných rokoch vypracovala na tú najprednejšiu japonskú interprétku a hudobnú scénu opúšťa na svoje 25. výročie kariéry, kedy je na samotnom vrchole (posledný album predal už cez 2 000 000 kusov v dobe keď už CD nikto nekupuje!). Posledný rok od oznámenia odchodu do hudobného dôchodku bola v Japonsku doslovná Namie Amuro mánia, koncerty, magazíny, tv interviews, seriál o jej kariére, múzeum o Namie Amuro .. jednoducho týmto sa pre mňa jedna kapitolo Jpopu ukončila. Ale zase uznávam, že holka sa rozhodla odísť dobrovoľne zo žiaru reflektorov a venovať rodine nie v dobe keď musí a už nie je populárne, ale práve v dobe jej najväčšieho boomu, klobúk dole. Takto sa kariéry dokáže vzdať na úkor súkromia málokto.

Citace
jinak já jsem zásadně proti jakýmkoliv hudebním službám (Sony music, iTunes, Google music...) už proto, že jich je proboha tolik a na každé je něco jiného... na co budu někomu platit abych měl pak svou hudbu na 5ti místech? Jen proboha to ne! Až bude nějaký jeden téměř "generální" prostor (ala Steam pro PC hry, kde se sice vynořila řada dalších služeb, ale vesměs se to asi nedá se Steamem srovnat) nebo možnost sdílení licence mezi platformami, pak o tom budu uvažovat...

Presne! Ja som tiež apriori proti týmto hudobným službám. Teda niežeby som bol proti tejto myšlienke - mať hudbu kdekoľvek a kedykoľvek k dispozícii bez nutnosti toho, aby si si ju musel sám ukladať do mobilu/iPodu, ale momentálne je ten hudobný trh neskutočne roztrieštený. Niečo máš na iTunes, niečo na Spotify, niečo na Google .. no jednoducho určite by som neplatil za 3-4 služby len kvôli tomu, aby som mal k dispozícii to čo chcem počúvať. Chápem, že tým mainstremovým popovým fanúšikom to plne stačí, lebo je tam prakticky 100% amerického popu, ale pokiaľ má človek trocha iný hudobný záber, tak už je problém.
Pokiaľ budú tieto hudobné a filmový služby fungovať ako Stream = bude jedna platforma, kde prakticky nájdeš všetko, tak ok, ale hudobný trh sa opäť skôr trápi s tým prechodom na digitálny trh. Každý chce mať vlastnú platformu a tým pádom človek nemá nikde nič pohromade, ako je tomu na stream.
Nehovoriac o tom, že ja ako Cpopový fanúšik by som si tam nemal z čoho vybrať - na Spotify je síce pár veľkých taiwanských a hong kongských mien, ale to je celé. Nič z Číny a aj ten Taiwan a Hong Kong je poriadne oklieštený o zaujímavých interprétov. Číňania si totiž opäť raz zaviedli vlastné stream hudobné služby (tak ako majú vlastný "google" / baidu a "youtube" / youku a "facebook" / weibo) a tie sú pre Europána dosť limtované. Takže moje digitálne hudobné stream časy sú ešte v nedohľadne :)

Citace
Pamatuji si na doby, kdy jsi z/do iPhonu nedostal ani vlastní mp3ku

jo, z iPodu a iPhone dnes už dostaneš do PC zakúpenú hudbu vo formáte m4a. iTunes to umožňuje, aj keď imho je tá funkcia dosť skrytá v tom programe :)