Autor Téma: Kiddy Grade  (Přečteno 1001 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
Kiddy Grade
« kdy: 19. Březen 2008 - 00:41 »
Kiddy Grade

Epizod: 24
Režisér: Keiji Gotoh
Studio: GONZO
Rok: 2002
Žánr: Adventure, Mystery, Police, Science Fiction, Ecchi

Příběh:
Anime se odehrává v budoucnosti kde lidstvo vybavené pokročilou technologií expandovalo do vesmíru a obydlelo mnoho planet. Samozřejmě, že se technologickým pokrokem a expanzí se zvýšila i zločinost a tak byla byl založen GOTT (Galactic Organization of Trade and Tariffs), jako forma univerzální policie. V této organizaci je zřízena speciální (a tajná) pobočka známá jako "ES Force" ("Encounter of Shadow-work"), skládající se z 12 mladých lidí ovladajících super schopnosti. Týmy se skládají vždy ze dvou členů, a seriál se zaměřuje na tým dvou členek nižšího stupně: Éclair and Lumière. Jak anime postupuje, hlavní hrdinky začínají objevovat i temnou stranu GOTT a odhalovat jeho tajemství.

Postavy:
Většina z hlavních postav Kiddy Grade jsou ES členové GOTTu. Tato tajná skupina lidí se super schopnostmi je nasazována jako elitní jednotka GOTTu převážně v zájmech Galaktické Únie (únie všech lidmi obydlených planet). Jejich schopnosti jsou hodnoceny třídami, z nihž 3 jsou zmíněny v seriálu: třída C (nejnižší), třída S (vysoká), třída G (nejvyšší). Na začátku anime se obecně věří, že žádný ES člen nevládne schopnostmi třídy G, což je ovšem později odhaleno jako nepravdivá informace. Každý z členů ES je vybaven svou vlastní upravenou vesmírnou lodí a osobním strážným robotem.

Hlavní hrdinky seriálu Éclair a Lumière, jsou ES členové třídy C, které se znaly dlouho před tím než vstoupily do služeb GOTTu. Jejich vesmírná loď a robot se jmenují La Muse a Donnerschlag. Jako všichni členové ES se Éclair a Lumière zodpovídají přímo šéfce GOTTu: Eclipse. V prvních epizodách je také často doprovází auditor Galaktické Únie "Armbrust".

Toto anime bylo často kritizováno kvůli velmi pomalému začátku. Hlavní příběh se začne odhalovat až v devátém díle. První až osmý díl vlastně slouží jako úvod do téměř ideálního světa, aby jste v dalších dílech zjistili že všechno je jinak...

Podle mě velmi povedené anime se super příběhem. Jediná vada je ten opravdu pooooooomalý začátek.

Logo GOTTu:

Lumière (ta menší) a Éclair:

Článek přeložen (a upraven) z anglické wikipedie.

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
Re: Kiddy Grade
« Odpověď #1 kdy: 19. Březen 2008 - 08:51 »
Na tohle jsem viděl ukázku na Animaxu a včera jsem o tom mluvil s Keiem...  :grin: Bohužel na Animaxu jsem tot anime ještě nezastihl a neviděl jsem z něj ani jeden díl, takže nemůžu posoudit...  :confused:
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
  • Everyone is to blame, when you can't play the game
« Odpověď #2 kdy: 19. Březen 2008 - 08:53 »
Moje prvni anime .) Na to nikdy nezapomenu .)

Brain sector not found! Retry? Abort? Fail?

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #3 kdy: 19. Březen 2008 - 17:59 »
Na tohle jsem viděl ukázku na Animaxu a včera jsem o tom mluvil s Keiem...  :grin: Bohužel na Animaxu jsem tot anime ještě nezastihl a neviděl jsem z něj ani jeden díl, takže nemůžu posoudit...  :confused:
Neodporúčam ti to pozerať na Animaxe,pretože dosť dielov tam vôbec nemá titulky  :confused:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 174
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #4 kdy: 19. Březen 2008 - 20:02 »

Máš šancu to zastihnúť. Opäť to začnú vysielať od 26.3. o 20:25. Ale ako spomínala Animestar...s tými titulkami je to všelijaké. :lol:

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #5 kdy: 19. Březen 2008 - 22:00 »
Zas to budú dávať? A namiesto Mew Mew Power!  :mon20:

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #6 kdy: 19. Březen 2008 - 22:14 »
Zas to budú dávať? A namiesto Mew Mew Power!  :mon20:

Radšej keby kúpili z MMP ďalšie časti a nie stále opakovali tisíc krát to isté. :roll:

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #7 kdy: 20. Březen 2008 - 17:07 »
To nebola premiéra Mew Mew Power?

Offline Mary-Tina

• LV 10/10
  • *
  • Ayu-chan Fan ;)
« Odpověď #8 kdy: 20. Březen 2008 - 17:16 »
To nebola premiéra Mew Mew Power?

Dávali to kedysi asi 2-krát ešte na A+.

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #9 kdy: 20. Březen 2008 - 17:27 »
To fakt? Tak to som vtedy asi ešte nepozerávala A+...