Autor Téma: Seirei no Moribito [seriál]  (Přečteno 571 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Seirei no Moribito [seriál]
« kdy: 25. Leden 2008 - 18:29 »
Seirei no Moribito (精霊の守り人, Guardian of the Sacred Spirit)

Epizod: 26
Režisér: Kenji Kamiyama
Studio: Production I.G
Rok: 2007
Žánr: akční, dobrodružné, fantasy, paralérní vesmír,

Děj se odehrává ve starém odbodí císařů a mytologií. Jedna také praví, že se vždy za 100 let musí zrodit znovu vodní duch, vejce vodního ducha je vloženo do nějaké osoby, která jej nosí a v ten pravý den se vylíhne, aby zemně opět mohlažít, neboť kdyby se vodní duch nevylíhl, tak by nebyla zemně požehnána vodou a život by asi nebla zrovna příjemný bez vody.

Příběh začíná, když žena bojovnice a ochánkyně (bodyguard) s kopím jménem Balsa přichází do tohoto království a je svědkem útoku na druhého prince. Balsa ho však zachrání a je pozváná ke královně do paláce, ta jí řekne, že mladšího prince chce císař zabít z důvodu, že je posedlý démonem, to však neví ještě, že on démon není ten za koho ho mají, ale za vejce vodního ducha. Královna požádá Balsu, aby s ním utekla, zachránila ho a chránila ho dokud bude zapotřebí. Balsa žádost přijme (z jistého důvodu) a s princem Chagumem uteče. Císař však zjistí že utekli a vyšla za něma své nejlepší bojovníky/lovce.

Tak o tohle anime jsem poprvé zakopl s ikeLem na Animefestu 07, kde ukazovali 2 nebo 3 díly. A konečně včera jsem ho dokouknal po cca 2 měsících. Chvilkama jsem se skoro nudil, ale jinak děj a souboje mě nutil u toho vydržet. Velice mě ale zajímalo chování a změna na prostředí prince Chaguma, kdy se z chlapce stával muž a začal chápat jak to na světě chodí.

Mé hodnocení: 8,5/10

Balsa, vládkyně kopí

princ Chagum

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]