Autor Téma: Hoshi no Koe [oav/ova]  (Přečteno 705 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Hoshi no Koe [oav/ova]
« kdy: 14. Leden 2008 - 18:05 »
Hoshi no Koe (ほしのこえ, Voices of a Distant Star, Hlasy vzdálené hvězdy)

Epizod: 1
Režisér: Makoto Shinkai
Studia: Shinkai Makoto
Rok: 2002
Žánr: drama, mecha, romance, sci-fi

Příběh se odehrává v roce 2046, kdy cestování vesmírem značněji pokročilo s vývojem. Na Mars byla vyslána sonda roku 2039 a byla zničena mimozemskou rasou Tarsianů. Proto lidé se rozhodnou tuto rasu zničit. OSN s jejich mohutnými loděmi vybírají v různých městech posádku do jejich mecha robotu na cestu vesmírem a ničení nepřátel. Tehdy se odehrává příběh dívky Mikako a chlapce Noburu. Mikako byla právě vybrána jako posádka jednoho z mecha a odletěla do boje. Teď tyto dva dělí od sebe vesmírná prázdnota, která se jen a jen prohlubuje. Komunikují spolu pomocí sms zpráv, ale jak jsou od sebe dál, tak délka příjmu se protahuje z týdnů na měsíce a z mesíců na roky. Vydrží jejich láska stále i přes tuto vzdálenost a čekaní, které trvá roky?

Toto anime jsem viděl už před nějakým tím měsícem, ale zidedo mi ho před chvilkou připomněl, že zde není o něm nic napsané, tak to napravuji.

Tento počin patří opět a zase velkému muži Makoto Shinkai, který má za sebou už několik známých a velice dobře hodnocených počinů o kterých jsme se zde už zmiňovali ( Byousoku 5 Centimeter, Beyond The Clouds, The Promised Place). Za jejo prací nestojí žádné velké studio, ale on a jeho výkoný počítač na kterém pracuje a tvoří takovéto krásné příběhy. Ještě musím říci, že právě makato Shinkai má podle mě nejhezčí nebe a oblohu + počasí, jaké jsem kdy v anime snad viděl...  :clapping:

Mé hodnocení: 9,5/10

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
Re: Hoshi no Koe [oav/ova]
« Odpověď #1 kdy: 14. Leden 2008 - 18:05 »

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Sysel_CZ

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
Re: Hoshi no Koe [oav/ova]
« Odpověď #2 kdy: 15. Leden 2008 - 03:53 »
Nebe a oblohu bych fakt nechal stranou :) Hlavne je to perfektne sugestivni, ma to krasnou atmosferu...
Jednorožčí síla, bubl!!
Každý jsme anděl s jedním křidlem, abychom vzlétli, musíme se obejmout…