Autor Téma: Paprika [film]  (Přečteno 942 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Paprika [film]
« kdy: 10. Prosinec 2007 - 21:21 »
Paprika (Papurika, パプリカ)

Režisér: Satoshi Kon
Studia: MADHOUSE, Sony Pictures Entertainment
Rok: 2006 (u nás na DVD od července 2007)
Žánr: fantasy, záhady, sci-fi

Terapeutka Chiba Atsuko a vědecký génius Tokita Kosaku pracují pro psycho-léčebnu. To oni vynalezli “DC-mini", což je zvláštní zařízení, pomocí kterého se dostávají do pacientova snu a tím se pokusit vyléčit jeho trauma či problémy. Jednoho dne však byly ukradeny tři tyto zařízení. O té chvíle jsou napadány sny lidí, kteří na projektu pracují. Chiba spolu s ostatníma je teroristům na stopě, neboť zneužití těchto přístojů může mít katastrofální následky. Ale ona má však ve světe snů a tohoto zařízení své druhé já pod názvem Paprika, která pomáhá pacientům odsranit a vyřešit jejich trauma. Musí si však pospíšit, neboť pod vlivem teroristy strácí napadená osoba svou osobnost. Ovšem co je sen a co skutečnost?!?

Toto anime jsem dneska raději skouknul po druhé a musím říci, že jde o velice zajímavý počin, který mě velmi překvapil, a to příjemně... Je to opravdu velice zajímavý příběh o snech prolínajících se s realitou a filmy tohoto tajemného žánru, kde nevíde zda sníte nebo bdíte mě vždy lákala (viz. Stay, Matrix, atd.)

Mé hodnocení: 9/10

Paprika a Chiba

Toď ono DC mini

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Dif Der

• LV 3/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 5
  • 人狼
Re: Paprika [film]
« Odpověď #1 kdy: 11. Prosinec 2007 - 10:51 »
Nejen, že jde o film neskutečných barev, ale je doprovázen skvělou muzikou. Velmi živou a teatrální, mám-li to tak říci.

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #2 kdy: 11. Prosinec 2007 - 11:00 »
Nejen, že jde o film neskutečných barev, ale je doprovázen skvělou muzikou. Velmi živou a teatrální, mám-li to tak říci.

S hudbou ve filmu souhlasím...OST je povedené a skvěle ladí do děje a atmosféry... Samo sebou že jsem si ho pak musel stáhnout...  :twisted:

Offline Kubito

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 21
« Odpověď #3 kdy: 13. Prosinec 2007 - 22:02 »
Papriku som mal moznost si pozriet na tohtorocnom Comics Salone,a moc ma to nechytilo,mozno je to aj tym,ze po prebdenych nociach som zaspaval,ale aj tak ma to nejak neuchvatilo.

Moje hodnotenie 5/10

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #4 kdy: 26. Červenec 2008 - 12:24 »
Tak jsem to zhlédl aji já a bylo to úplně neuvěřitelné, už jen opening s tou supa hudbou mě chytl. Nevím co k tomu více řící poněvadž jsem to teď dodíval a mám z toho vela pocitů.  :grin:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #5 kdy: 28. Červenec 2008 - 10:30 »
Konečně... Asi 2 týdny se na to už chystáš a už jsi si konečně udělal čas... OST ti klidně donesu, tá písnička z OP a aj potom co zazněla mě taky dostala...