Autor Téma: R.O.D - Read or Die [seriál]  (Přečteno 908 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
R.O.D - Read or Die [seriál]
« kdy: 28. Listopad 2007 - 23:53 »
R.O.D - Read or Die (R.O.D リード・オア・ダイ, Čti nebo zemři)

Epizod: 3
Režisér: Koji Masunari
Studia: DEEN, Orphee, SME Visual Works
Rok: 2001-2002
Žánr: akční, magie, super power

Yomiko Readman je velká milovnice knih (čte je pořád a všude) a mimo to ješte speciální agentka Britské Knihovny. Yomiko se říká agentka "Paper", neboť dokáže manipulovat s papírem (jak k obraně tak i útoku a jiné věci). Když objevila v jedné své oblíbené knihovně novou knihu, zničeho nic na ní zaútočil muž ovládající hmyz a chtěl po ní tuto knihu. Knihu však ubrání a útočníka zažene. Po té z velitelství dostanou úkol, zastavit Ijiny, kteří právě chtěli tuto knihu, neboť by měla být údajně Beethovenova kniha a potřebují ji k ovládnutí světa. Do mise je zapojena z Britské knihovny Yomiko a kní se přidá americký žoldnéř Drake a  agentka Ms. Deep, které dokáže procházet hmotou. Spolu musí zničit Ijiny a zachránit svět před katastrofou...

Toto anime jsem dokoukal před týdnem, sice jsem o něm už dlouho věděl, ale až teď jsem ho oprášil a hnedka skouknul. Toto anime mě velice zaujalo silou ovládát papír pro mnoho účelů, to mě na tom dostalo. Ale tak tři díly, to člověk zkoukne hnedka, tak jsem se skoro hned vrhl na pokračování...  :twisted:

Mé hodnocení: 9/10

Yomino Readman alias. "The Paper"

Nancy Makuhari  alias. Ms. Deep

Drake

Joker

The Paper při "užívání" papíru

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
R.O.D -TV- [seriál]
« Odpověď #1 kdy: 29. Listopad 2007 - 00:12 »
R.O.D -TV- (Read Or Die TV)

Episod: 26
Rok: 2003-2004
Studia: DEEN, Aniplex, J.C.STAFF, Sony Music Entertainment
Žánr: akční, scifi, krimi, super power

Děj se odehrává 5 let po Read or Die OVA. Zde děj začíná u agentek, které jsou tři sestry, nejstarší Michelle, vysoká Maggie a nejmladší Anita, které dělají bodyguarda spisovatelce Sumiregawa Nenene, které po 5ti letech (co zatím nenapsala další knihu) zfilmovali poslední knihu a přiletěla do města na autogramiadu, ale někdo jí vyhrožuje smrti. Ona se však nenechá zaleknout a i přesto jde rozdávat podpisy. Tam na ní ovšem čeká připravený atentátník, který jí zajme. Tři sestry jí však zachrání, neboť dokáží ovládat papír ke svému prospěchu jako Yomiko v předešlém anime (Maggie má schopnost použít papír na obranu proti útoku, Anita má schopnost využít papír k útoku na krátkou vzdálenost a Michelle má schopnost ovládat papír se týká útoku na delší vzdálenost. Jaká je zde však spojitost s Yomiko?!? Tímto však příběh teprve začíná. Děj se odehrává většinou v Hong Kongu a Tokyu, ale naši hlavní hrdinové procestují i jiné místa na Zemi...

Toto anime jsem dokoukal konečně tak před hodinou a musím povedat, že se mi velice zalíbilo snad i více než předešlá OVA. Seriál má prvky kriminální a akční, a se spojitostí papíru jako magie a knížem mě to dostalo a oblíbil jsem ji ho...  :twisted:

Mé hodnocení: 9/10

Sumiregawa Nenene

Michelle Cheung

Maggie Mui

Anita King

Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
Re: R.O.D - Read or Die [seriál]
« Odpověď #2 kdy: 29. Listopad 2007 - 17:04 »
Tak na tohle se uz celkem tesim  :roll:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
Re: R.O.D - Read or Die [seriál]
« Odpověď #3 kdy: 30. Listopad 2007 - 17:01 »
Nenene Nununu, viděl sem jen asi pár minutek, ale stačilo mi to, jak bude čas tak na to určitě mrknu...