Autor Téma: Ergo Proxy [seriál]  (Přečteno 1864 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Ergo Proxy [seriál]
« kdy: 29. Srpen 2007 - 20:23 »
Ergo Proxy (エルゴ プラクシー)

Epizod: 23
Režisér: Shukou Murase
Studia: Geneon Entertainment (USA) Inc., Geneon Entertainment, WOWOW, manglobe, manglobe
Rok: 2006
Žánr: akční, sci-fi, post-apokalyptický

Příběh začíná ve městě zvaném Romdeau. Ve městě technicky vyspělém, kde každý oficiální občan vlastní svého robota (tzv. autorav), který mu ve všem pomáhá a neustále ho doprovází. Prostě téměř utopická společnost, ve které vládne mír… Něco takového ale nikdy nemůže vydržet dlouho. Městem se totiž začne šířit virus Kogito, který napadá roboty a dává jim vlastní duši a vůli myslet. Inspektorka Real Mayar (Lil Mayer) je pověřena vypátrat jak a proč se virus šíří. Při pátrání se setká s Vincentem Lawem (bývalým občanem města Moskva, nyní opravářem robotů), který se také zajímá o Kogito virus. Na scénu záhy přichází další postava - záhadné monstrum zvané Proxy, jehož existenci se úřady snaží zatajit…

Toto anime jsem dokoukal včera a musím říct že bylo vela dobré, až na nějaké ty chvilky, kdy jsem se ztrácel v ději, smyslu a do poslední chvíle i ve významu a účelu Proxy... Ale nakonec jsem nějak dospěl k vysvětlení snad všech otázek ohledně Proxy a Ergo proxy...

Mé hodnocení: 8/10   ...  Opravdu můžu říct že je to šílené anime... :peace:

Má milá Lil Mayer

Vincent Law

Ergo proxy a Ergo proxy 1

Plachetnice "400 králíků"

Lil u doktora Daidala

« Poslední změna: 26. Říjen 2007 - 20:48 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
Re: Ergo Proxy [seriál]
« Odpověď #1 kdy: 16. Říjen 2007 - 22:01 »
Jen otázka... Viděl vůbec někdo tohle anime nebo se každému dalšímu nelíbí?  :twisted: :grin:

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #2 kdy: 16. Říjen 2007 - 22:04 »
Nevidel a myslim ze i neuvidim  :roll:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #3 kdy: 16. Říjen 2007 - 22:17 »
Nevidel a myslim ze i neuvidim  :roll:

Noo právě zě jsem koukal a posluchal na některé ohlasy na toto anime a nektrří ho dosti kritizovali... Sice podle hodnocení na některých jiných stránkách (OL - 8,3/10; ANN - 8,2/10; AnimeDB.net - 8.06; AnimeNFO.com - 8.8/10) nemá špatné jméno, ale moc o něm jak tak koukák okolo sebe neslyším... Asi některé lidi dosti odradilo svým dějem... :evil:

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #4 kdy: 27. Říjen 2007 - 11:35 »
No tak já tu teda napíšu no... viděl sem a líbilo se mi to natolik že patří do mojeho top 5... no to možná ne... musel bych si to urovnat :) ale prostě je u mě hodně vysoko. Strašně se mi líbil děj (trošku zamotanější ke konci), kresba, celková atmosféra a Lil (nebo Real?). U mě by to bylo za 9

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #5 kdy: 27. Říjen 2007 - 11:47 »
No tak já tu teda napíšu no... viděl sem a líbilo se mi to natolik že patří do mojeho top 5... no to možná ne... musel bych si to urovnat :) ale prostě je u mě hodně vysoko. Strašně se mi líbil děj (trošku zamotanější ke konci), kresba, celková atmosféra a Lil (nebo Real?). U mě by to bylo za 9

Konečně někdo další, komu se ERgo Proxy zalíbilo...  :wink2: Na tom mě právě zaujal hlavně ten děj, a samo sebou že i Lil...  :twisted: (někde píšou Lil a nekdě zase Real, tak si můžeme vybrat...  :grin: )

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #6 kdy: 27. Říjen 2007 - 12:42 »
njn.... myslim že to popletli v českých (nebo anglických) titulkách pokud se nemýlim, ale to je jedno... Další moji oblíbenci byli Iggy (u jeho smrti sem měl na krajíčku  :oops: ), Pino a samozřejmě taky Vincent... teda spíš Ergo Proxy.

Ještě se mi strašně líbil ten komediální díl v duchu vědomostní soutěže  :lol:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #7 kdy: 27. Říjen 2007 - 13:15 »
njn.... myslim že to popletli v českých (nebo anglických) titulkách pokud se nemýlim, ale to je jedno... Další moji oblíbenci byli Iggy (u jeho smrti sem měl na krajíčku  :oops: ), Pino a samozřejmě taky Vincent... teda spíš Ergo Proxy.

Ještě se mi strašně líbil ten komediální díl v duchu vědomostní soutěže  :lol:

Ten soutěžní díl byl takové dobrá vsuvka...  :grin: Pino jsem měl rád, hlavně jak byla aj v tom kraličím oblečku...  :wink2: A Vincet/Ergo Proxy se mi líbil jak osobnostně, tak aj jako bojovník s v rudém plášti s velice zajímavou a dobrou maskou přes obličej...  :twisted: A o Lil Mayer ani nemluvim...  :mon11: Ta bylo kouzelná o sobě, i když mi ze začatku přišla hodně arogantní... Ale postupem děje se měnila, jak zjišťovala pravdu...

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #8 kdy: 27. Říjen 2007 - 14:48 »
Jak se tak o tom bavíme tak mam chuť si to pustit znova...  :cool: už je to dávno co sem to viděl

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #9 kdy: 27. Říjen 2007 - 14:55 »
Jak se tak o tom bavíme tak mam chuť si to pustit znova...  :cool: už je to dávno co sem to viděl

Já se na to dodíval tak cca 2 měsíce zpět...

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #10 kdy: 27. Říjen 2007 - 15:19 »
hm... já asi tak před půl rokem...

Offline Sneg

• LV 1/10
  • *
  • Skandál!
    • Zpocenej Tramvaják
« Odpověď #11 kdy: 07. Listopad 2007 - 15:32 »
Snad první anime, které jsem viděl, ale možná ne. Nejlepší anime, které jsem viděl. Příběh je opravdu dobře zpracovaný a jsou krásně proložené vážné části a s občasnými zábavnými vsuvkami (hlavně Pino). Z dílů se mi líbí nejvíce první dva a poslední díl, ale každý z dílů má něco do sebe a každý má své místo v sérii. Dokonce i "soutěžní díl" není nijak moc odlišující se od celkového konceptu (ale když jsem ho viděl poprvé tak jsem dost valil oči..."co to sakra je" :lol: ).

Soundtrack je fajn, ale nemám ho v mp3 a ještě k tomu v nějaké divné kvalitě, takže si ho ani nepouštím a hudbu znám skutečně jen přímo ze seriálu, takže nemohu posoudit jaká je, ale do seriálu zapadá dobře.

Negativní ohlasy mě moc neberou, protože jde o skutečně perfektní dílo a absence rozverných manga holček mi opravdu nevadí :)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #12 kdy: 07. Listopad 2007 - 15:52 »
Snad první anime, které jsem viděl, ale možná ne. Nejlepší anime, které jsem viděl. Příběh je opravdu dobře zpracovaný a jsou krásně proložené vážné části a s občasnými zábavnými vsuvkami (hlavně Pino). Z dílů se mi líbí nejvíce první dva a poslední díl, ale každý z dílů má něco do sebe a každý má své místo v sérii. Dokonce i "soutěžní díl" není nijak moc odlišující se od celkového konceptu (ale když jsem ho viděl poprvé tak jsem dost valil oči..."co to sakra je" :lol: ).

Soundtrack je fajn, ale nemám ho v mp3 a ještě k tomu v nějaké divné kvalitě, takže si ho ani nepouštím a hudbu znám skutečně jen přímo ze seriálu, takže nemohu posoudit jaká je, ale do seriálu zapadá dobře.

Negativní ohlasy mě moc neberou, protože jde o skutečně perfektní dílo a absence rozverných manga holček mi opravdu nevadí :)

Tak tady souhlasím... I soutěžní díl má něco do sebe, a taky jsem z něj chvilku nechápal...  :grin:

OST je taky dobrý a nevíce jsem si z něj oblíbil OP singl kiri... Jinak OST si můžes stáhnout tady    tenshi.ru/anime-ost/Ergo_Proxy/

Manga holcěny tam nechybí, přece je tam Lil Mayer a Pino...  :twisted:

Offline Sneg

• LV 1/10
  • *
  • Skandál!
    • Zpocenej Tramvaják
« Odpověď #13 kdy: 07. Listopad 2007 - 16:05 »
Já to myslel tak, že to tam není jako například v Mai Hime...

PS: Díky :)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #14 kdy: 07. Listopad 2007 - 16:08 »
Já to myslel tak, že to tam není jako například v Mai Hime...

Neboj, pochopil jsem to...  :grin:

Offline chocobo

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
    • Final Fantasy Bonusweb
« Odpověď #15 kdy: 26. Duben 2008 - 16:33 »
prave na ergo proxy koukam a je to spravne sileny a uplne me to dostalo :) musim na to ted porad divat, takze to asi i brzo dokoukam. Radsi sem moc diskuzi necetl, abych si neprecetl nakej spoiler, ale musim rict, ze Lil je skvela, Vincentovo pribeh je taky zajimavej, uvidim, jak se to rozvine a Pino? Totalne zeru jeji hlas, kralici oblecek a tak celkove jak je takova trhla :)))

muj last.fm profil: http://www.last.fm/user/chocobooo/
moje stranky o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/
forum o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/forum

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 27. Duben 2008 - 19:45 »
prave na ergo proxy koukam a je to spravne sileny a uplne me to dostalo :) musim na to ted porad divat, takze to asi i brzo dokoukam. Radsi sem moc diskuzi necetl, abych si neprecetl nakej spoiler, ale musim rict, ze Lil je skvela, Vincentovo pribeh je taky zajimavej, uvidim, jak se to rozvine a Pino? Totalne zeru jeji hlas, kralici oblecek a tak celkove jak je takova trhla :)))

Konečně nějaký další člověk, který to tak žere... Já to skouknul taky během chvilky, a to jsem se učil na opravnou písemku...  :grin:

Spoiler jsem tady v tomto topiku nepsal, tak si to přečíst klidně můžeš (snad)... Mám někdy v budoucnu v plánu si to opět a znova pustit...  :clapping:

Offline chocobo

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
    • Final Fantasy Bonusweb
« Odpověď #17 kdy: 04. Květen 2008 - 14:20 »
tak jsem vcera Ergo Proxy dokoukal.
Pribeh slozitej, ale prijemne me to prekvapilo. Tomuhle anime se hlavne podarilo udelat velice zajimavy postavy (Lil, Vincent, Pino) a byla tam skvela atmosfera.. a klidne tam mohlo bejt vic proxy :)))

ja davam 9/10, moc se mi to libilo

muj last.fm profil: http://www.last.fm/user/chocobooo/
moje stranky o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/
forum o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/forum