Autor Téma: Scrapped Princess  (Přečteno 968 krát)

Offline rehnii

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 12
  • Pohlaví: Ženské
    • Japanese Rock CZECH
Scrapped Princess
« kdy: 03. Červen 2007 - 12:25 »
©rehnii's blog

Představte si, že žijete 15 let úplně normální život s milující rodinnou a najednou příjde někdo, kdo Vám řekne, že jste princezna, která může zničit celý svět a proto musíte zemřít.

Co by jste si asi tak pomysleli? No já nevím jak vy, ale já bych si buď řekla, že dotyčný se zbláznil nebo jsem se zbláznila dočistá já =))

Scrapped Princess je velmi příjemně udělané anime. Anime vzniklo 08.04.2003 a oficiálně bylo ukončeno 07.10.2003 s konečným počtem 24 epizod.
Vzniklo pod producenty A Line (Elfen Lied, Yu Yu Hakusho Meikai Shitou Hen - Honoo no Kizuna, Mahou Shoujo Lyrical StrikerS a další), BONES (Escaflowne, Wolf's Rain, Angelic Layer, NANA, Ouran High School Host Club, Full Metal Alchemist a další), Lantis (Azumanga Daioh, Cosplay Complex, Kimi ga Nozomu Eien, Chrno Crusade, Girls Bravo, Mai-Otome, Utawarerumono a další), kteří jak je dle závorek poznat měli podíl na opravdu podařených anime, takže vlastně už s jistotou můžeme očekávat, že Scrapped Princess nebude žádný propadák.

Scrapped Princess totiž opravdu žádný propadák není. Hudba je příjemně udělaná a krásně doplňuje děj. Co se týče charakterů, jsou hezky vykreslené a propracované i když jsou postavené na velmi jednoduchém základě (tudíž, že dotyčná postava je pro anime typická, ale charakterově dobře propracovaná).
Co se animace týče, tak tady není co vytknout. Možná přílišná podobnost s Full Metal Alchemist, čehož si všimnete hned při shlédnutí prvního dílu. Ovšem anime je opravdu jedinečné a ačkoli se někomu může zdát příběh jednoduchý, věřte, že v tomto fantasy anime zjistíte, že se v něm ukrývá mnohem více než se zdálo.

Co se týče příběhu, je hezky nalinkovaný takže se budete příjemně bavit a rozhodně nehrozí, že by jste se u příběhu nudili (za předpokladu, že máte rádi fantasy, akci a magii).

Příběh začíná tím, že jsme v království kde se královně narodila dvojčata. Chlapec a dívka. Vše se zdá být v pořádku až na fakt, že princeznu potká strašlivá kledba, kdy je vyřčeno, že ve svých 16ti letech zničí svět.
Království se samozřejmě musí princezny okamžitě zbavit, na což není nic účinnějšího než jí prostě a jednoduše zabít.
Jenže jak už to v "pohádkách" bývá, princeznu zachrání dobrá čarodějka a dá jí do rodiny daleko od všeho nebezpečí.
Princezna vyroste, dostane jméno Pacifica Casull a spolu se svým bratrem a sestrou proplouvá světem aniž by měla tušení kým je. Jenže se zvěsti o tom, že žije, rozšíří do celého království a jsou na ní vysláni zabijáci, aby jí zabili (opět).

Jak to s princeznou dopadne a co můžeme čekat za zvraty, si tu ovšem už neřekneme. Jen Vás s úsměvem odkážu na Google a honem stahujte, protože Scrapped Princess opravdu stojí za to =))

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Re: Scrapped Princess
« Odpověď #1 kdy: 03. Červen 2007 - 12:35 »
Tak na tohle anime jsem se chtěl podívat, ale verze co je na síti se mi z neznámého důvodu přehrává vzhůru nohama...  :vrr2: Tak bych z toho moc neměl...  :evil:
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
« Odpověď #2 kdy: 03. Červen 2007 - 12:40 »
Tak tohle anime jsem videl a je super .A andy on ten obraz jde i otocit vis  :grin:

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #3 kdy: 03. Červen 2007 - 12:42 »
Tak tohle anime jsem videl a je super .A andy on ten obraz jde i otocit vis  :grin:

Nepovídej... :peace:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #4 kdy: 11. Září 2007 - 13:36 »
Tak toto anime jsem dokoukal pár dnů zpátky a bylo fajné.... Sice se mi to částma přišlo dost divné...  :confused:

Mé hodnocení je 7/10   ... :peace:

Offline Sushi

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 3
  • Pohlaví: Ženské
  • ♥♥♥♥♥♥
« Odpověď #5 kdy: 23. Září 2007 - 18:19 »
Skvely opening! Vseobecne pekna animacia, hudba a charaktery boli podarene :clapping: neporzela by som si to dvakrat ale urcite stalo za to :heart:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #6 kdy: 13. Říjen 2007 - 21:57 »
nejvíce best byla Big Sister od Pacifiky :)
hned na začátku mě složila tím jak zničila ten kostel a jen řekla *upsy*  :megalol:, to bylo roztomilé :)
jinak zajímavé téma na příběh, já rád takové fantasy, kde se potom prolíná magie a moderní technologie.