Autor Téma: Hayate no Gotoku!  (Přečteno 630 krát)

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
Hayate no Gotoku!
« kdy: 16. Duben 2007 - 12:47 »
Hayate no Gotoku! - duben 2007 prevzato z HF by Hinztu

Kvalitních a originálních (v rámci možností žánru) rabukome je v poslední době celkem pomálu. Manga Hayate the Combat Butler patří mezi ně a tak není divu, že jí její popularita pomohla k seriálovému zpracování. Hayate je "obyčejný" student, který dře víc jak otrok, protože jeho rodiče jsou takoví budižkničemové a darmožrouti, že by jim možná odepřeli sociální dávky i v ČR. Když k tomu přidám i náchylnost k hazardu a to, že svého potomka zadluží + prodají na orgány yakuze asi je všem jasné, že je v samotném seirálu z výchovných důvodů mockrát nepotkáme. No každopádně podnikavec Hayate(16) se tak dostává do víru událostí z nichž ve finále vychází jako majordomus (mebo komorník, chcete-li) mladé milionářky Nagi(13). Dělat komorníka děcku na pokraji puberty, co spí v posteli s bílým tygrem není žádná sranda a tak je Hayate vybaven krom svého důvtipu i nesmírnou vitalitou, která mu umožňuje rozmary šéfové přežít. Jak se postupně seznamuje s novým působištěm, pozvolna mu narůstá i fanklub (nejdříve z řad zaměstnaců, pak kamarádek Nagi, přes známé v nové škole až po "tajnou lásku z dětství"), prostě klasická harémovka.

Samotná manga se čte velmi dobře, je zábavná, hezky kreslená a svižně odsýpá. Ecchi se vyskytuje jen minimálně, lolitky naopak téměř neustále. Anime se tváří, že v tomto ohledu bude stejné, ale přesto ve mně některé věci vzbuzují spíše rozpaky. Namluvení je sice zajímavé, ale některé hlasy mi opravdu dost nesedí (např. vypravěč), kresba působí docela mízkorozpočtovým a až odfláklým dojmem a svižnost také není slovo, které by první díl vystihovalo. Pokud neznáte mangu a nevadí vám panovačné lolitky, doporučuji zkusit pár dílů, já sám asi zůstanu u papírových obrázků.

« Poslední změna: 16. Duben 2007 - 16:02 od re5pect »

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
  • Pohlaví: Mužské
Re: Hayate no Gotoku!
« Odpověď #1 kdy: 16. Duben 2007 - 15:09 »
hmm

Facebook    Skype:Kei_cz