Autor Téma: Claymore [seriál]  (Přečteno 1433 krát)

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
Claymore [seriál]
« kdy: 16. Duben 2007 - 12:38 »
Claymore - duben 2007 prevzato z HF by Trpa

Ne tenhle seriál jsem se těšil dlouho. Už od okamžiku kdy jsem uviděl první obrázek. Příslib středověké fantasy a dívky v brnění mě dokáže vždycky spolehlivě nalákat. Claymore se odehrává ve světě kde mimo lidí žijí i bitosti zvané youma - démoni živící se lidským masem a schopní brát na sebe lidskou podobu. Jediní kdo dokáží toto maskování prokouknout, jediní kdo se jim dokáže postavit jsou ženy zvané Claymore. Napůl lidé, napůl youma. A jednou z Claymore je i hlavní hrdinka. Dívka jménem Clare.

A zbraní, kterou lovkyně youmů použivají je takovýto obří meč. Meč po kterém sami nesou název Claymore.

Na prvním obrázku nepůsobí Clare moc sympaticky, ale věřte mi, je to holka k zulíbání. Smrtelně vážná, chladná a nádherná zároveň. Dopomáhá tomu i fakt že ji namluvila Houko Kuwashima, která má na svědomí i Fllay Alster. Moji oblíbenkyni z Gundam seedu.

Mimo Clare se později v seriálu nejspíš ukáží i další Claymorky takže se máme na co těšit. Vzhledem k tomu že se jedná o čistě žesnký řád, spočine naše oko na nejedné pohledné roštěnce s obřím mečem.

No a aby se neřeklo je tu i jeden mládenec, sirotek, který Clare doprovází.

Samotný první díl je jen krátké nahlédnutí do děje ale je jasné, že tenhle seriál nebude nějakou potrhlou komedií nebo růžovým románkem. Vypadá to na pořádně temnou fantasy ve stylu Berserka, kterého Claymore připomíná nejen velikostí mečů. Doufám jen že seriál nebude srážet do kolen nudnost. Já osobně se už moc těším na další díly.
« Poslední změna: 17. Prosinec 2007 - 08:30 od SilentAndY »

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
  • Pohlaví: Mužské
Re: Claymore
« Odpověď #1 kdy: 16. Duben 2007 - 15:11 »
hmm

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #2 kdy: 08. Červen 2007 - 18:22 »
Další geniálny anime,ktorý dávali v kine...Z neho som videla len prvé 2 diely,ale chystám sa na dalšie  :razz:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #3 kdy: 08. Červen 2007 - 20:46 »
Yop videl sem par dilu na animefestu , zajimave to bylo ..

Offline Kubito

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 21
« Odpověď #4 kdy: 04. Říjen 2007 - 20:57 »
tak,konecne som sa k tomu dostal,ale po par epizodach,som skor sklamany,nezobrao ma to az tak,ako som cakal

Offline AnimeStar

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 97
  • Pohlaví: Ženské
  • Kuu-chan fan!
    • Asian Gallery
« Odpověď #5 kdy: 05. Říjen 2007 - 21:55 »
tak,konecne som sa k tomu dostal,ale po par epizodach,som skor sklamany,nezobrao ma to az tak,ako som cakal
Fakt? Ja som ešte stále nevidela viac ako dva prvé diely,ale zaujalo ma to  :angel:

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
  • Everyone is to blame, when you can't play the game
« Odpověď #6 kdy: 05. Říjen 2007 - 23:02 »
Hum, ja se k tomu zejtra dostanu, akorat jsem dokoncil Mai Otome... Uvidim, jestli me to uspokoji natolik, ze to uprednostnim pred Mai Otome 2 :)

Brain sector not found! Retry? Abort? Fail?

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
« Odpověď #7 kdy: 13. Listopad 2007 - 23:47 »
Tak přihodím nějaké dodatečné informace k príspěvku od re5pecta...

Claymore (クレイモア)

Epizod: 26
Režisér: Hiroyuki Tanaka
Studio: MADHOUSE
Rok: 2007
Žánr: dobrodružné, drama, fantasy, shounen, super power

Příběh se odehrává v době námí podobného středověku. Na světě žijí mezi lidmi tzv. Youmové, démoni, kteří se živý masem a vnitřnostmi člověka a jsou schopni na sebe vzít lidskou podobu a tím se maskovat ve městě, kde maji své "krmiště". Ale nemějte strach, existuje Organizice, ve které jsou bojovnící Claymore se stříbrnýma očima v nablískané zbroji, tito všichni bojovníci jsou ale ženy (dozvíte se proč v průběhu děje), jen ve vedení jsou muži. Tito bojovníci claymore dokáží bojovat proti youme jen díky tomu, že jsou na půl člověk a na půl youma, při boji mohou použit sílu Yoki ze své poloviny youma. A však nesmí to přehnat a dostat se za hranici, dky není cesty zpět, neboť by se z nich stalo něco horšího než youma, Probuzení. Každá claymore se stala bojovnicí prot, aby se pomstila, jednou z nich je i Clare, kolem které se děj točí, i ona chce pomstu.

Toto anime je silně fantasy s použitím super power skoro na každém rohu. Také proteče hoooodně krve, odsekne se hodně končenin a částí těla než dojdete ke konci, o napětí není zde nouzi, já osobně jsem nevěděl až do konce jak to zkončí, každou chvíli, snad každý díl jsem byl něčím překvapen a napínán, jak to zkončí, ale vyplatilo se to a vřele doporučuji. I když zde není snad žádný humor a kalhotková scénka, tak jsem se vyžil a musím uznat, že odvedli skvělou práci... :mon6: Už dlouho mě něco takového tak moc nezaujalo...

Mé hodnocení: 9/10 :peace: (fakt pořádný nářez :wink:)

Claymore Clare

Když Claymore při boji použije sílu Yoki na 10%, tak se jí změní oči, když na 30%, tak se jí mění tvář, když na 50%, tak tělo, nad 80% už není cesty zpět...

A ještě nějaké info na víc, podle konce bych řekl, že 26ti díly to asi jen tak nezkončí, takže doufám, že se dočkámě pokračování...
« Poslední změna: 14. Listopad 2007 - 00:11 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #8 kdy: 20. Listopad 2007 - 20:54 »
podle mě skvělé anime, bohužel ke konci šlo prudce dolů imo... i tak dobrý

kdyby ten konec nebyl takový jaký byl, tak bch dal 9,5.... takhle jenom 8/10

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #9 kdy: 20. Listopad 2007 - 23:10 »

Tak jako konec vypadá na další pokračování... Ale pokud nebude (což si nemyslim), tak to byl opravdu divny konec, ale ja počítám s tím, že bude pokračování, tak se svého hodncení držím, prostě mě toto anime dostalo a nepustilo...  :twisted:

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #10 kdy: 21. Listopad 2007 - 15:30 »

Tak jako konec vypadá na další pokračování... Ale pokud nebude (což si nemyslim), tak to byl opravdu divny konec, ale ja počítám s tím, že bude pokračování, tak se svého hodncení držím, prostě mě toto anime dostalo a nepustilo...  :twisted:

nejde o to jak to skončilo, ale spíš o kvalitu posledních... dejme tomu pěti dílů... zdálo se mi že to šlo docela z kopce a že nasalátovali moc děje jen do trocha epizod. Byl bych spíš pro, aby souboj s Priscilou (nebo jak se to píše) nechali na potom... no každopádně když porovnám začátek s koncem je v tom imo očividný rozdíl

jinač já pevně věřím že další díly budou.... dyť se taky nic moc nevyřešilo... a neviděli jsme třeba čísla 1 ani 2... na ty sem dost zvědavý...

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #11 kdy: 21. Listopad 2007 - 15:35 »
nejde o to jak to skončilo, ale spíš o kvalitu posledních... dejme tomu pěti dílů... zdálo se mi že to šlo docela z kopce a že nasalátovali moc děje jen do trocha epizod. Byl bych spíš pro, aby souboj s Priscilou (nebo jak se to píše) nechali na potom... no každopádně když porovnám začátek s koncem je v tom imo očividný rozdíl

jinač já pevně věřím že další díly budou.... dyť se taky nic moc nevyřešilo... a neviděli jsme třeba čísla 1 ani 2... na ty sem dost zvědavý...

Njn je pravda že ke konci toho nakopali hodně děje do málo dílů... To je fakt že nebyly ukázany všechna čísla, ale pokud si vzpomínám, tak tam nějaké byli na víc, ale jejich hodnost nebyla řečena...

Offline solid__snake

• LV 0/10
  • *
    • Metal Gear HIDEOut
« Odpověď #12 kdy: 21. Listopad 2007 - 16:15 »
no to je možné ale numer 1 ani 2 tam nebyly na 100%