Autor Téma: SUZUKA[serial]  (Přečteno 2571 krát)

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 84
  • Pohlaví: Mužské
SUZUKA[serial]
« kdy: 15. Duben 2007 - 11:22 »
Suzuka

Název anime - japonsky
    Suzuka
Název anime - kanji
    涼風
Počet epizod
    26
Režisér
    Fukutomi Hiroshi
Studia:
 Studio Comet
Rok vydání:
    2005
Žánr:
romance ,skola,sport,drama,shounen
Fan-suby:
    Lunar

Yamato Akitsuki prijizdi z Hiroshimi do Tokya, kde chce pokracovat ve studiu na vyssi stredni skole. Cestou do lazenskeho komplexu který vlastní jeho teta a kde ma bydlet uvidi divku která na atletickem stadionu trenuje skok do vysky a okamzite se do ni zamiluje….(otakuland)
Takhle by to mohlo zacit ,ale nebude to tak jednoduche odpor ze strany Suzuky bude hlavnim problemem celeho anime a tak Yamato odhodlan byt co nejblize ,zacne po nabidce dochazet do sportovniho klubu ,kde odhalili jeho sprintersky talent a aby to nebyl tak jednoduche i Akitsukiho nekdo miluje:D .A tak se odviji cely dej pro mne hodne krasneho anime  :cry: :cry: :roll:

a tady je pokus o wallpaper :D
« Poslední změna: 17. Prosinec 2007 - 09:07 od SilentAndY »

Facebook    Skype:Kei_cz

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • ...::: オタク :::...
Re: SUZUKA[serial]
« Odpověď #1 kdy: 15. Duben 2007 - 11:25 »
A mám to...  :grin:

noo tak o tomhle jsem ještě neslyšel, ale tak udělám si na něj čas, a někdy ho zkouknu...
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #2 kdy: 15. Duben 2007 - 11:29 »

noo tak o tomhle jsem ještě neslyšel, ale tak udělám si na něj čas, a někdy ho zkouknu...

No myslim ze u tebe je slovo ,,nekdy skouknu,, takze dnes vecer  :megalol: , ponevadz porad sedis u anime.

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #3 kdy: 15. Duben 2007 - 11:31 »

No myslim ze u tebe je slovo ,,nekdy skouknu,, takze dnes vecer  :megalol: , ponevadz porad sedis u anime.

Jak pořád... Pořád nee... Občas musím jít taky do školy a nebo spát...  :megalol:

Néé tak mam stejně už něco rozkoukane, tak tohle bude muset nějaký čas počkat...  :twisted:

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 2
« Odpověď #4 kdy: 15. Duben 2007 - 12:09 »
Boze, kdo sem dal tu hruzu?

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #5 kdy: 15. Duben 2007 - 12:16 »

Hrůzu?  :roll: Viděl jsi to třeba celé, a nebo jen první díl?

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #6 kdy: 15. Duben 2007 - 12:19 »

Jestli je to pro tebe hruza tak sem nelez  :roll:

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #7 kdy: 15. Duben 2007 - 12:23 »

Ja sem ten kdo to prelozil do cz, woe.-)

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #8 kdy: 15. Duben 2007 - 12:23 »

Jestli je to pro tebe hruza tak sem nelez  :roll:

No jo, no jo, jenom klid.-)

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #9 kdy: 15. Duben 2007 - 12:25 »
JA moc dobre vim  :cool: ze jsi to prekladal akorat nevim proc na otakulandu je prekladatel podepsan xxx  ,si mel strach to tam dat  :roll:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 15. Duben 2007 - 12:26 »

Tak se jen zeptám, proč jsi přeložil takovou hrůzu? Jen se ptám...

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #11 kdy: 15. Duben 2007 - 12:27 »
JA moc dobre vim  :cool: ze jsi to prekladal akorat nevim proc na otakulandu je prekladatel podepsan xxx  ,si mel strach to tam dat  :roll:

Je to bez korektur, jak prekladatelskych, tak gramatickych... tak proto... navic nekdy mistama ujizdi i casovani... proste to neni hotovej produkt. Jinak tedka taham rawy Suzuky v dvd kvalite.-) Ted vazne, Suzuka nic moc, trpel jsem u toho jako zvire, kdyz sem to prekladal.

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #12 kdy: 15. Duben 2007 - 12:29 »

Tak se jen zeptám, proč jsi přeložil takovou hrůzu? Jen se ptám...

Po dvou dilech me nadseni totalne opadlo, nekde na 16 dile sem mel asi pulrocni pauzu... a duvod? Sam nevim.... mmt, nekam sem daval na to recenzi zkusim ji vyhrabat, tam bude osvetlen muj nazor

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #13 kdy: 15. Duben 2007 - 12:32 »
WARNING! ZNACNE MNOZSTVI SPOJLU

Suzuka
Autor: RE5PECT

Yamato Akitsuki prijizdi z Hiroshimi do Tokya, kde chce pokracovat ve studiu na vyssi stredni skole. Cestou do lazenskeho komplexu který vlastní jeho teta a kde ma bydlet uvidi divku která na atletickem stadionu trenuje skok do vysky a okamzite se do ni zamiluje�.
Animace: 3/10

Priznejme si, ze tento pribeh tu ac v jiné podobe byl uz mokrat. Ale na rozdil od jinych proběhu taky silne pokulhává scenar. Hluchými místy se to tady jen hemzi a chybi vzajemne propojeni casove linie. Seriál je rozdelen zhruba na 4 oblasti kde se vždy strida sportovni a citove tema. Na tom by nebylo nic zvlastniho az na to, ze to působí velice kostrbate. Zaroven je zde resen jen citovy vztah hlavního hrdiny a zadny jiny. Coz na to, ze se zde vyskytuje vysoky počet vedlejších postav zamrzi. Scenarista zde moc dobrou praci neodvedl. Scenar sice není spatny, ale toto anime ma mnohem a mnohem vetsi potenciál. Je to jako by jste nechali excelentiho kone behat po poli s dřevorubcem v sedle místo aby jste sehnali dobreho zokeje a nechali ho behat na dostizích. Nebo jako kdyby jste měli Ferrari a jezdili s nim jenom na první dva rychlostni stupne. Samozrejme ze oboji muzete, ale proc? Byli by jste sami proti sobe a to v tomhle priváteautori jsou. Nezbyvá nez rict� skoda, velka skoda
Hudba: 3/10

OP a ED nevybocuje z průměru. Ani u jednoho si nezapamatuje nejakou sekvenci a nebudete si ji broukat. Na druhou stranu když si to poslechnete vícekrát, tak si zvyknete. Hudebni doprovod který vas provadi timto animem je jako den a noc. Co se tyka milostných scen, tak tam je to dobre, ale bohužel jen dobe� opet je zde potenciál vyuzit na minimum. Melodie milostne sceny nekazi a dobře doplnuje to co se zrovna odehrava, hudba na piano zde byla velmi dobře zvolena, ale efekt, který by vas vtahl do deje to nemá. Co se tyka sportovních scen, tak tam je to jako vykrik do tmy. Jednim slovem hruza. Doprovod na struny nastroj, zrejme kytaru se sem absolutne nehodi a navíc melodie, která většinou tyto sceny doprovazy je velmi jednoducha a monotoni. Je sice pravda, proc delat něco slozite když to jde jednoduše, ale v tomto pripade siautori opet mohli dat vic zalezet. Suma sumarum si během doby co toto anime budete sledova ani nevzpomenete jestli vůbec nejake OST k tomuto anime je a uz vůbec nebude myslet na to, ze by jste si ho sehnali.
Příběh: 2/10

Alfa a omega všech anime. Jeden by řekl, ze v dnesni době uz nemuze byt spatna animace, ale vyjimka potvrzuje pravidlo. Mohl bych jmenovat anime o 20 let starsi, které mají daleko lepsi animaci. Co se tyka rozliseni a vyhlazeni tak na to samozrejme starsi dila nemaji, ale co se tyka jednotlivých detailu napr. Nahled na cely oblicej tak to je uplne jina dimenze. Není mozne aby na jednom zaberu byla hlavni hrdinka kawai a sugoi a na druhym mela sisatou hlavu a krivy oblicej � toto se objevuje i u vedlejších postav a to ve velke mire. Zaroven se zde dost často objevuje scena kdy hlavni nebo vedlejší postavy vedou rozhovor a lide za nimi se vůbec nehejbají napr. v jídelně. Zaroven u sportovních scen mohla byt animace lepe vyresena, protože když je sekvence když někdo bezi tak ma ruce jako 2 klacky, které se nehejbou. Nebo při milostných scénách kdy dojde na polibek to je nekdy primo otřesný pohled. Daleko lepsi by bylo dat si zalezet a udelat takovou scenu jednou a poradne a v ostatních pripadech to nechat na predstavivosti divaku. Slovum normální animace je to tu hodne vzdalene.
Postavy: 3/10

Není to nic jiného nez zmatek nad zmatek. Hlavni a vedlejší postavy vůbec nevedi co chteji. Hlavni hrdina vam prijde jako petilete decko který o lasce vůbec nic nevi a vsechno se musí ucit, coz se v dnesni době nechce verit. Hlavni hrdinka zije castecne svoji sportovni drahou a castecne svými vzpomínkami. Ve vztahu s hlavnim hrdinou je velmi rozpolcena a nekolikat během priběhu k nemu meni svůj postoj. Jednou nebo dvakrát se to da pochopit, ale abychom toho byli svedky ob dva dily je trochu silne kafe. Zaroven zde není rozveden charakterech veldejsich postav, které by jsi to urcite zaslouzili a zvedli by uroven. Sokyne hlavni hrdinky nejdříve o hlavního hridnu bojuje, pak ho ziska, odmita, odmitne, touzi po nem, chtela by ho zpatky a nakonec ho tlaci do naruce sve souperky. Ostatní postavy moc mista k predvedeni nemaji a nezbyva nez opet dodat� skoda
CELKEM: 2/10

Opet se budu opakovat ale potenciál tohoto anime je uplne ale uplne jinde. Nevim jestli to je nedostatkem financi nebo ne zcela dobrou praci clenu realizačního teamu, ale téměř na kazdem miste lze najit nejake chyby a tam kde chyby nejsou tak je způsob jak to udelat lip. Nezbyva nez doufat ze se to v další sezone zlepsi. Atmosfera 10/10 Ptate se proc koukat na anime které ma spatny pribeh, strasnou animaci, hroznou hudbu a nedokonale postavy. Je to atmosfera která dela toto anime tim cim je. Po shlednuti jakéhokoliv dilu nebudete moci rici, ze jste se nudili. Atmosfera vas zcela pohlti a nepusti az dokonce. Nevim jak to rict ale pripomina mi to atmosferu stareho dobreho Kimi Ga Nozomu Eien. Tohle se proste neda popsat, to se musí videt. Takze nevahejte a jdete do toho.

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #14 kdy: 15. Duben 2007 - 12:38 »
Hmm gomenne  ,ale ja to anime videl a na tyhle recenze ja ti s....  :roll:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #15 kdy: 15. Duben 2007 - 12:41 »
Podle recenze jsem usoudil, že jsem už viděl podobný seriál, kde nikdo něvěl co chce, holka o kluka bojovala, a ikdyz ho chtela tak ho potom odmítala atd, ale proto se mi ten seriál líbil a každý týden jsem cěkal u televize na další díl a viděl jsem skoro většinu...  :grin:

Tak to znamená, že se na to asi kouknu a když jsem něco načal, tak do dokoukam do konce...

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 15. Duben 2007 - 12:42 »
Hmm gomenne  ,ale ja to anime videl a na tyhle recenze ja ti s....  :roll:

V poho, ridit se podle renczi je blbost, to uznavam... jinak abych vic konkretnejsi ohledne svyho nazoru. Suzuka je hruza, ale musi se to videt.-)

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #17 kdy: 15. Duben 2007 - 12:44 »
 :roll:

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #18 kdy: 15. Duben 2007 - 12:49 »
Podle recenze jsem usoudil, že jsem už viděl podobný seriál, kde nikdo něvěl co chce, holka o kluka bojovala, a ikdyz ho chtela tak ho potom odmítala atd, ale proto se mi ten seriál líbil a každý týden jsem cěkal u televize na další díl a viděl jsem skoro většinu...  :grin:

Tak to znamená, že se na to asi kouknu a když jsem něco načal, tak do dokoukam do konce...

Podobny serial je Schooldays, ale vysla jen 1 epizoda a pak nic... v cervenci by se to melo zacit znova vysilat, tak si to dyztak pohlidej jestli mas takovyhle typy anime rad.

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5117

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #19 kdy: 15. Duben 2007 - 12:52 »

Podobny serial je Schooldays, ale vysla jen 1 epizoda a pak nic... v cervenci by se to melo zacit znova vysilat, tak si to dyztak pohlidej jestli mas takovyhle typy anime rad.

Ten seriál co jsem myslelm ale nebyl anime, ale normální hranej s živýma lidma...  :grin:

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #20 kdy: 15. Duben 2007 - 12:53 »

oh romance  :oops: to muzu  :roll:

Offline re5pect

• LV 1/10
  • *
« Odpověď #21 kdy: 15. Duben 2007 - 12:57 »
Jinak o cem byla prvni epizoda Schooldays... klasika... klukovy se libi holka, kamoska mu pomuze se seznamit, pak kdyz s tou holkou chodi, tak ho jendou na zastavce metra polibi a ujede, ve zkratce prvni a posledni odvysilana epizoda.

Offline Kei

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #22 kdy: 15. Duben 2007 - 12:58 »
 :grin:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #23 kdy: 15. Duben 2007 - 13:00 »
Jinak o cem byla prvni epizoda Schooldays... klasika... klukovy se libi holka, kamoska mu pomuze se seznamit, pak kdyz s tou holkou chodi, tak ho jendou na zastavce metra polibi a ujede, ve zkratce prvni a posledni odvysilana epizoda.

Hmm to bych mohl...  :grin:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #24 kdy: 08. Leden 2008 - 23:13 »
Tak jsem právě teď dokoukal toto anime a musím říct, že se mi líbilo. Pokud není ta romantika v nějakém filmu či seriálu moc přeplácaná, tak se na něj rád kouknu, a tohle je případ, kdy jsem se na to díval díl po dílu (v průběhu stahování, cca několko dní) a čekál jsem jak to bude dál, a dál, a dál a držel jsem se toho až do konce. Nakonec to dopadlo jak jinak než dobře, i když to Suzuka držela do polední chvíle...  :twisted:

Mé hodnocení: 8,5/10 :peace:

I když někdy mi to připadalo jako z mého života nějaký ten "pátek" zpátky, a ještě víc mi to připomnělo jeden seriál, který jsem před několika roky zkoukával v TV (asi si ho znova pozerám :bear:)