Autor Téma: Steamboy [film]  (Přečteno 760 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Steamboy [film]
« kdy: 29. Březen 2007 - 16:39 »
Steamboy (スチームボーイ, Suchîmubôi)

Rok: 2004
Délka: 126 minut
Režie : Katsuhiro Otomo

Japonský animovaný snímek se odehrává v polovině 19. století ve viktoriánské Anglii. Londýn je centrem průmyslové revoluce , která brzy zaplaví celý svět. Ray Steam, který se narodil ve vědecké rodině, dostane od svého dědečka tajemný kovový balón a je vtažen do světa plného intrik a dobrodružství. Kovový předmět je ve skutečnosti srdce mysteriózního „parního zámku“ a tajný klíč k ovládnutí netušené energie. Jenže o takový vynález mají zájem rozličné mocné instituce a aby jej získaly, rozpoutají tvrdý boj na zemi, moři i ve vzduchu. Ray prožívá úžasná dobrodružství, musí osvobodit svou rodinu a zachránit Londýn před zničením.

Film byl dokončen po 10-ti letech propojením dvourouměrné a trojrozměrné grafiky, vyrobený za pomoci plně digitálních technologií. Rozpočet téměř 22 milionů dolarů dělá ze Steamboye nejdražší japonský animovaný film historie.

« Poslední změna: 18. Duben 2008 - 23:10 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Re: Steamboy
« Odpověď #1 kdy: 29. Březen 2007 - 16:47 »
Popravdě jsem se na tento film dodíval cca před 10 minutama...  :grin:

Film se mi osobně líbil, byl pěkně zpracován animovaně a děj byl také dobrý... Byl zde ukázán odlišný názor na vědu a její využití a né mezi dobrem a zlem, jak jsem si myslel, než jsem film spatřil......

Mé hodnocení: 7,5/10

P.S.: Hlas hlavnímu hrdinovi Rayi Steamovi propujčila herečka Anne Suzuki, kterou známe z filmu Returner...  :heart:
« Poslední změna: 17. Prosinec 2007 - 08:50 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
  • Pohlaví: Ženské
Re: Steamboy [film]
« Odpověď #2 kdy: 14. Červenec 2009 - 13:04 »
Teprve mě čeká... Sice je to hodně populární film, ale já se od toho nějak stále odrazuju kvůli té animaci...  :roll: