Autor Téma: Bleach [seriál, manga + filmy]  (Přečteno 2690 krát)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 59
  • Pohlaví: Mužské
  • ...::: オタク :::...
Bleach [seriál, manga + filmy]
« kdy: 01. Prosinec 2008 - 19:12 »

Epizod: nyní 196 z anime, mangy 336 kapitol, a stále pokračuje...
Režisér: Noriyuki Abe
Studia: Studio Pierrot
Rok: 2004-xxxx (manga 2002-xxxx)
Žánr: akce, Martial Arts, paralerní vesrmír, super síla, meče, komedie

Kdo by neznal Bleach (dobrá, i tací se najdou). Jedná se o velice známé anime, ketré to už nějaký ten "pátek" táhne a je velice úspěšný (i když chvilkama zase až tak ne, ale to se stává i jinde). Tento seriál je někdy srovnáván s Narutem a najde se hodně fanoušků na jedné či na druhé straně, kteří jsou do svého oblíbeného kousku zaláskováni (prosím nesrovnávát tyto dva kousky).

Příběh začíná u mladíka jménem Kurosaki Ichigo, který je schopný vidět duše mrtvých. Tuto schopnost má od doby co pamatuje (takže dlouho). Ichigo je skoro normální středoškolák, jen kvůli jeho oranžové přírodní barvě vlasú co má od mala o něm mají lidé různá mínění. Jednou se však potká ale s osobou, která navždy změní nejen jeho život. Tou osobou je Kuchiki Rukia, povoláním shinigami. Poviností shinigami je posílat duše mrtvých ze světa živých na místo zvané Společenstvo duší (dalo by se říci že jiný vesmír, ale je spojený s tím našim). Problémem jsou ale nejčastěji tzv. Hollow (= Prázdní, vznikají většinou z duší mrtvých, kteří udělali v životě nebo po něm něco špatného), kteří pojídají duše mrtvých, útočí na shinigami a nebo na lidi s vysokou duchovní koncentrací. V den kdy se v Ichigově pokoji objeví Rukia, kterou vidí (normální člověk nevidí duše, shinigami ani hollow) a vzápětí knokautuje, se dozví o existenci věcí které normální člověk nezná. Tehdy se také ukáže u nich Hollow, který zaútočí na Ichigovu rodinu, protože Ichigo má velkou duchovní koncetraci která je láká. Ichigo se bezhlavě vrhne na hollow a Rukia se mu postaví do cesty, čímž jí hollow zranil a už není poje schopná. Jediný způsob jak zachránit rodinu a sebe je, že dočastně převezme od Rukii její schopnosti shinigami, což se také stalo a Ichigo hollow porazil. Avšak Rukiina shinigami schopnost se navrací pomalu a Ichigo místo ní musí hlídat město před práznými. Tohle je ovšem jen začátek, který roztočil velký kolotoč, který se rozede na plné obrátky (i když už příběh začal dávno před Ichigem  a Rukii, což se stejně dozvíte až hodně později)...

:twisted: ...Gottei 13, 13. ochrazých divizí, Arancaru, Vaizardi, to všechno na vás čeká, tak jen vstupte do světa Bleach...  :twisted:

Seriál je jak jsem už se zmínil velice úspěšný a na cestě je už třetí film. Seznam všech filmů:
 - Bleach: Memories of Nobody [16.12.2006]
 - Bleach: The DiamondDust Rebellion Mouhitotsu no Hyourinmaru (BLEACH: The DiamondDust Rebellion Another Hyourinmaru) [22.12.2007]
 - Bleach: Fade to Black Kimi no Na o Yobu (BLEACH Fade to Black : I call your name) [13.12.2008]

V OP a ED anime či filmů se vystřídaly hromady zvězd a-music (např.: Orange Range, UVERworld, High and Mighty Color, Aqua Timez, YUI, Asian Kung-Fu Generation, Kelun, Younha, atd atd, je jich moc)

Nahodil jsem raději jen screeny z prvního dílu...

« Poslední změna: 01. Prosinec 2008 - 20:40 od SilentAndY »
Live. Death. Anime in between. ----->  No anime. No live.

[ Watch anime with me ] [ Listen music with me ]  [ Ride with us ]

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
Re: Bleach [seriál, manga + filmy]
« Odpověď #1 kdy: 01. Prosinec 2008 - 19:13 »

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #2 kdy: 02. Prosinec 2008 - 16:53 »
*koukne na plakát na zdi* *melancholicky si povzdechne* xDDD

Jednu dobu to bylo moje nejoblíbenější anime a taky jsem na něm začínala. Kubo Titeho kresba (mangy) se mi hrozně líbila a 'učila' se podle něj kreslit ... poslední dobou jsem zanevřel vůbeca na celé anime/mangy, takže už ani Bleach nesleduju (čas od času juknu na mangu, ale už jsem moc pozadu a už to nějak ... nepobírám xD). Ale můžu doporučit, dobře se u toho dá odreagovat a umí to i zahrát na emoce :3
První OST totally rullz *-*

btw: Zombie Powder od Kubo Titeho (= ten samý autor mangy) je taky dost dobrý, taky doporučuju, škoda jen, že je nedokončený X.x

Offline Kjon

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 11
« Odpověď #3 kdy: 02. Prosinec 2008 - 17:57 »
Já čtu/četl mangu (český překlad), takže jsem se s dějem zasekl někde u 22. Volume, ale je to skvělý, takže si to asi dočtu v angličtině. (Dík za připomenutí. :grin:) Anime nesleduju, i když mám natáháno, protože mě to znovu nebaví (a manga je mnohem dynamičtější než anime, a chybí mu právě pěkná kresba autora - problém se skloňováním jména... :grin:)

btw: Zombie Powder od Kubo Titeho (= ten samý autor mangy) je taky dost dobrý, taky doporučuju, škoda jen, že je nedokončený X.x
Toť pravda, ten je skvělej.  :wink:

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 39
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #4 kdy: 02. Prosinec 2008 - 18:15 »
musím říct, že je to úplný opak Naruta. Je to vážně švanda si to číst takže doopravdy oddech se šikne. Jedinenčné pobavení s originálními obrázky s kvalitním dějem :-)

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline chocobo

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 31
    • Final Fantasy Bonusweb
« Odpověď #5 kdy: 02. Prosinec 2008 - 18:42 »
ja sem ted stahl prvni serii pres torrenty (trvalo to asi 5 tydnu btw). Tak sem na to zvedavej, videl jsem jen jeden dil na nejakym stream serveru, s megaOTRESNYM ceskym dabingem, doufam, ze v japonstine to nebude znit tak stupidne .)

muj last.fm profil: http://www.last.fm/user/chocobooo/
moje stranky o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/
forum o final fantasy: http://ff.bonusweb.cz/forum

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #6 kdy: 02. Prosinec 2008 - 19:57 »
ja sem ted stahl prvni serii pres torrenty (trvalo to asi 5 tydnu btw). Tak sem na to zvedavej, videl jsem jen jeden dil na nejakym stream serveru, s megaOTRESNYM ceskym dabingem, doufam, ze v japonstine to nebude znit tak stupidne .)

V japonštině to zní dobře, cz dabing je fakt hroznej. Ale jinak doporučuji... :peace:

Já čtu/četl mangu (český překlad), takže jsem se s dějem zasekl někde u 22. Volume, ale je to skvělý, takže si to asi dočtu v angličtině. (Dík za připomenutí. :grin:) Anime nesleduju, i když mám natáháno, protože mě to znovu nebaví (a manga je mnohem dynamičtější než anime, a chybí mu právě pěkná kresba autora - problém se skloňováním jména... :grin:)

Taky mám rozečtenou mangu a je to takové iné než v pohybu v seriálu. Manga je taky samosebou před seriýálem popředu, náskok doháněný seriálem se brzdil příběhovými fillery, které v Bleach manga nenajděš a protože to do původního děje nepatří. U Mangy jsem zatím u 230. dílu, tažke těch dalších 100 (+ jeden volume navíc, který se zabívá minulostí Urahary Kisukeho a vzniku Vaizadrů a všeho kolem) bych měl raději už dočíst, ať jsem popředu před seriálem...  :twisted:

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 3
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #7 kdy: 15. Únor 2009 - 22:08 »
Tohle animecko sleduju pravidelne kazdej tejden ;) Prijde mi opravdu dobry... Vtipny + akce ;) To muzu ;) Jen mam obcas problemy s fillerama. Ne vsechny se me libily... Sice je to zajimava vsuvka mezi dejem, ale treba Kon episody mi tam nekdy nesedely...

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #8 kdy: 16. Únor 2009 - 17:15 »
jj je fajn občas, akorát ten děj není moc silný.  :).

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #9 kdy: 16. Únor 2009 - 18:09 »
Uprimne se nemuzu dockat az bude ke stazeni posledni film Fade to black... Upoutavky s Rukiyou a Ichigem ;) Juchuuuu ;) Vypada to opet na dalsi povedeny filmecek ;)

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 16. Únor 2009 - 19:03 »
S tím filmem souhlasím, co film to lepší děj. Taky jsem velice zvědavý na třetí film, ale počkáme si na něj myslím že zase až na jaro (asi konec jara jako každý rok).

Jinak to že děj není moc silný, o tom by se možná dalo mluvit, ale semnou moc asi ne, protože já se na to dívám hlavně kvůli soubojům a některým postavám (Yoruichi, Soifon, Urahara Kisuke, Vaizardi, Nelliel :heart:). Teď vychází má oblíbená část o vzniku Vaizardů a vyhoštění Urahary z Goteii 13 (v manze nejsem tak daleko, ale tohle jsem si musel přěčíst když sjem to zjistil, tak už jen čekám na seriálovou podobu, když tu z mangy už moc dobře znám :twisted:). Takže zase dlouhé čekání co týden díl...

Jinak fillery mi taky moc nesedly (hlavně ten první), až na výjimky které se mi zalíbili. Ale co se dá dělat, když seirál doháněl vždycky mangu...  :confused:

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #11 kdy: 29. Březen 2009 - 20:50 »
Po zkouknuti 212. dilu musim rict, ze historie Urahary me fakt prekvapila... Zamotane je to pekne... Osobne jsem netusila kam se serial bude odebirat, protoze se zdalo, ze nebude mit serial konec jako InuYasha. Nakonec me prekvapili a vsechno vysvetluji... Hm... Uz se nemuzu dockat velkolepeho finale... :-D
S tema bitkama mas SilentAndY pravdu ;) ja si je nejvic uzila v tretim filmu, jsem zarytej fanda Toushira :-D a tam bylo akce az az :-D

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #12 kdy: 30. Březen 2009 - 01:21 »
Noo 212. dil jsem si ještě neměl čas stáhnout, ale vím co tam bude, protože jsem si kvůli Uraharovi přečetl dopředu tuhle část mangy.

Jinak jsi zmínila 3.film. Který jsi tím prosímtě myslela? Třetí film Bleach - Fade to Black promítali v prosinci a k nám se dostane až na začátku léta, takže ten jsi asi nemyslela...  :shock:

EDIT: Tak jsem se právě dokoukal na 212. díl a stalo se přesto to, co jsem očekával z mangy. Podle mě teď začne ta nejlepší část Bleache (ta která se bude držet podle mangy, ne nějaké fillery)... :mon6:
« Poslední změna: 30. Březen 2009 - 15:36 od SilentAndY »

Offline naiseen

• LV 2/10
  • *
    • naiseen.blogspot.com
« Odpověď #13 kdy: 09. Duben 2009 - 21:22 »
No ja jsem zatim docela zmatena... Skvadra pana Kona mi zatim nejak nesedi. Uvidime, jak se to bude vyvijet ;) Priznam se, ze mangu nectu, takze netusim co tam je a ani tak nejak nechci... Vzdycky se necham prekvapit... ;)

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #14 kdy: 10. Duben 2009 - 11:16 »
no já před týdnem byl u dílů 50něco. Ale prostě šíleně jsem hltal další díly. Nestačil mi jen stream na počítači, musel jsem koukat v hrozných podmínkách na titernem dipleji mobilu s častým odpojením internetu(wifi router zřejmě nestíhá...). Takže jsem u dílu 188. Docela mě ale zajímá, jaktoze tak rychle jsou zpátky, vždyť byly v hueco mundo všichni zranění a pic jsou doma....
Nejvíc mě ale dostalo to, když jsem zjistil, že to znám už dlouho, akorát jako vietnamskou mangu. Jmenuje se totiž v překladu soulreaper ichigo a ne bleach.:-D

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 17
  • <3
« Odpověď #15 kdy: 12. Duben 2009 - 17:24 »
Ach Bleach to je moja srdcovka. :megalol:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
« Odpověď #16 kdy: 13. Červenec 2009 - 14:06 »
Jsem zastáncem, že manga je lepší!  :cool:

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #17 kdy: 13. Červenec 2009 - 19:13 »
Seriál sleduju co nový díl, ale u mangy jsem pozadu, tam jsem teprve někde v Hueco mundo...  :evil:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #18 kdy: 14. Červenec 2009 - 07:39 »
Tak jako Bleach byla moje první manga a na seriál jsem se pak dívat ani nemohla. Veškerý ten humor v nadávkách se v anime prostě nedá ukázat. A představy jsou stejně lepší jak ten rychlý spád.  :cool:
Možná se na to Bleach kouknu někdy... Ale to je stejný jak s Love Hinou... Taky jsem četla nejdřív mangu a pak mě to anime moc nebralo...  :lol:

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #19 kdy: 06. Srpen 2009 - 11:16 »
ale postupem času si človek všímá, jak stereotypní to jest- Prohráváme, pic vyhráváme... natřem jim to... pic natřeli nám to.. apod...

Offline SilentAndY

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #20 kdy: 06. Srpen 2009 - 12:23 »
Co víc by jste tam chtěli?

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #21 kdy: 06. Srpen 2009 - 13:20 »
Takle je to v každém akčním anime. Aspoň, že občas prohrávají! Stále vyhrávat jak v Narutovi je nuda větší.  :roll:

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #22 kdy: 17. Srpen 2009 - 18:54 »
Jsem zrovna koukla na prvních pět dílů v češtině. Chtěla jsem to zkusit. No, čekala jsem že to bude mnohem horší. Ale dalo se to přežít.
Samo sebou to na původní namluvení nemá. Na víc mi asi dva hlasy nesedly. Ale člověk si zvykne. =)

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #23 kdy: 18. Srpen 2009 - 12:28 »
Jsem zrovna koukla na prvních pět dílů v češtině. Chtěla jsem to zkusit. No, čekala jsem že to bude mnohem horší. Ale dalo se to přežít.
Samo sebou to na původní namluvení nemá. Na víc mi asi dva hlasy nesedly. Ale člověk si zvykne. =)

animax?:)

Offline Satir

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #24 kdy: 19. Srpen 2009 - 11:07 »
YouTube.  :megalol:
Ale Animax