Autor Téma: Nalezení sama sebe  (Přečteno 4686 krát)

Offline rehnii

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 12
  • Pohlaví: Ženské
    • Japanese Rock CZECH
Nalezení sama sebe
« kdy: 15. Leden 2007 - 17:16 »
Moje cesta k a-music byla dosti strnitá... ale vezmeme to o dzačátku (:.

Začalo to, když jsem se před skoro čtyřmi lety seznámila s Kirarou (Derek Hastur) na internetové online škole Hogwarts (HOCZ). Kirara se hodně zajímal o anime a mangu a když jsem trávila čas v nemocnici dost jsme si psali na ICQ.
Postupně mě dostával do světa anime a mangy, ale přece jen to pár let trvalo než jsem neodolala pokušení a vrhla se do tohoto světa taky (zhruba rok zpátky). První setkání s a-music byl můj úplně první opening v anime a to Tokyo Mew Mew - My Sweet Heart. A už se to se mnou vezlo a já sháněla anime kde se dalo (:.
Pořád mě to, ale ještě nedostalo na tu správnou cestu k a-music. Po nějakém čase kdy jsem hledala anime/manga obrázky jsem na Google (Photobucket jsem ještě neznala xD) narazila na fotku jednoho Japonce.
Tu fotku jsem úplně milovala, strašně moc jsem chtěla vědět kdo to je xD. Můj první dojem byl, že je to nějaký herec a že je mu tak 16 xD (ach ta naivita xD).
Pak už si moc nepamatuju co se dělo, ale vím, že jsem se začala hodně zajímat o openingy - kdo je zpívá a tak a narazila jsem na zpěvačky jako Myco, Kajiura Yuki a podobně. Tím jsem se vlastně dostala na začátek svého fušování do asian music xD.
Půl roku poté jsem si vzpomněla na tu fotku Japonce a chtěla jí najít, už jsem jí neměla v kompu. Ale na google nebyla, ovšem nějakým zázrakem jsem narazila na Blue-Neurose gallery a tam byla ta fotka! (: No a samozřejmě mi to nedalo, abych se nekoukla v jaké sekci ta fotka je - Nightmare.
Nic mi to neříkalo, ale o týden později už jsem věděla co jsou Nightmare zač, že ten japonec se jmenuje RUKA a že mu rozhodně není 16, ale 27, už jsem zhruba věděla co je to Visual Kei a že Nightmare jsou JRocková kapelka (:.
No vím, že je to trochu zmatené no, ale kdybych to mělas shrnout do jedné věty tak řeknu, že jsem se k a-music dostala přes anime a mangu - ovšem jsem detailista xD.

To je ona! Ta fotka xDD

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
Nalezení sama sebe
« Odpověď #1 kdy: 15. Leden 2007 - 20:03 »
Tak tos nebyla ty, kdo viděl Yomiho ... to byla Rikku-chan, ľe? .D

Offline rehnii

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 12
    • Japanese Rock CZECH
Nalezení sama sebe
« Odpověď #2 kdy: 15. Leden 2007 - 20:06 »
Asi jo, já vůbec nevím jak se ona dostala k a-music  :razz:

Offline Corciliena

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 20
Nalezení sama sebe
« Odpověď #3 kdy: 15. Leden 2007 - 20:14 »
jak tak koukám na ten obrázek Rukyho, tak vidim ten jeho běľný absolutně nesexy výraz ... .DDDDDDDDDD :lol:

teda na 16 by mi ani nepřipadal, ale spoustě Japonců bych tipovala dvakrát míň a nemálo jrockerům ve visual kei oblečcích jiné pohlaví, takľe bych měla pomlčet xD ... teď uľ s rozeznaváním sice problém nemám, ale nebudu své začátky zapírat xD

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 39
  • Pohlaví: Mužské
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
Re: Nalezení sama sebe
« Odpověď #4 kdy: 30. Červenec 2008 - 17:17 »
jak tak koukám na ten obrázek Rukyho, tak vidim ten jeho běľný absolutně nesexy výraz ... .DDDDDDDDDD :lol:

teda na 16 by mi ani nepřipadal, ale spoustě Japonců bych tipovala dvakrát míň a nemálo jrockerům ve visual kei oblečcích jiné pohlaví, takľe bych měla pomlčet xD ... teď uľ s rozeznaváním sice problém nemám, ale nebudu své začátky zapírat xD

to bys teda měl, já sámt aky musím :)

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #5 kdy: 03. Srpen 2008 - 08:51 »

Kde je konec Corciliene-chan nasi cinanky v cesku, asi toho ma plno  :roll:
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #6 kdy: 03. Srpen 2008 - 09:06 »

Kde je konec Corciliene-chan nasi cinanky v cesku, asi toho ma plno  :roll:

Počkat tím myslíš Corci nebo rehni?

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #7 kdy: 03. Srpen 2008 - 13:52 »
Corci je číňanka? Nepleteš se s Caramelkou? Pokud je i ona tak se omlouvám, to jsem nevěděl...

...mno ale k důvodu - pokud se správně pamatuju, tak ona nesnáší pop, světlou barvu... prostě většinu toho, co je tady u nás všude kolem... JRock je její life ;)

Offline Tieu

• LV 7/10
  • *
  • Someday, Oneday...
    • Yui Fan Site
« Odpověď #8 kdy: 03. Srpen 2008 - 16:34 »
Corci je číňanka? Nepleteš se s Caramelkou? Pokud je i ona tak se omlouvám, to jsem nevěděl...

...mno ale k důvodu - pokud se správně pamatuju, tak ona nesnáší pop, světlou barvu... prostě většinu toho, co je tady u nás všude kolem... JRock je její life ;)

tak to není sama!! Kdybych viděl tu německou bandu Cinema bizzare či Tokio Hotel tak mi je blbě!

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #9 kdy: 03. Srpen 2008 - 17:09 »
To souvisí s Popem, světlou barvou nebo oblibou Corci v JRocku jak? ^___^

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 03. Srpen 2008 - 20:31 »
mozne to je, jsem si nebyl moc jistej zda je to ta ci ona
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline tom46

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 32
  • 대한민국 화이팅!
« Odpověď #11 kdy: 31. Březen 2011 - 22:11 »
pekný článok ten prvý...také príbehy zo života rád čítam...

no tento topic je o nalezení sama seba, tak čo napíšem?...   no som rád, že som sa ja našiel v a-music. už som si uvedomil, že to je môj livestyle a nikto na tom nič nezmení.... a-music to je v týchto slovenských ale celkovo európskych končinách strašne out... človek sa cíti ako vyvrheľ a outsider...ale viete, že to môže byť aj k niečomu dobré... ?
ľuďom naokolo dávate najavo, že ste niekde úplne inde... v inej dimenzií... darmo im rozprávate o a-music, japonsku, kóreji.... ale vždy to bude "ja o voze, ty o koze"  a v tom je to čaro... my všetci tu na asian-music sme unikáty sami o sebe a hľadáme sami seba vo fucking konzumnej a zvrátenej spoločnosti...
a samozrejme platí vrana ku vrane sadá.....tak sa tu všetci grupujeme a kecáme.... that`s all folks.... AMEN  :angel: :clapping:

*

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 29
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #12 kdy: 23. Červen 2011 - 21:49 »
tom46: pekne napisane! a nemožem nič viac len suhlasiť

Skusim napisat niečo o sebe... Ked som mala 11 (teraz mam 16) som spoznala jednu slečnu cez jej blog. Naučila ma na icq, neskor na skype kde som stretala rozne komunity ludi, ktorý ma dostali k anime... Zrazu som na youtube narazila na video od Berryz Koubou... nejaku dobu som stahovala ich songy a pritom počuvala Shanadoo a ine veci. Ale nastal zvrat, a ja som sa dostala k jrocku...Potom to bolo hlavne o Visual Kei a Oshare Kei... popri tom som počuvala všetky skupiny H!P ... jeden mesiac to a jeden to...ked ma nebavil rock tak pop a ked pop tak naopak... Potom mi preplo a na také 2 mesiace som si H!P nepustila...od vtedy išlo zasa dole s jrockom...a už asi rok jrock nepočuvam skoro vobec. Už rok neustale fičim na H!P vcelku, nehovorim o inych skupinach ktoré som pred tým aj teraz počuvala. Za posledny mesiac mi pribuda k tomu jpopu aj kpop...lebo ma pár nemenovaných ludí kazí:D celkovo toto forum..proste kpop sa mi začina pačiť...teda pred tým som ho brala v pohode ale poslednej dobe sa tomu nejako začinam venovať:) tak to je tak vo velkej skratke...nechcem tu písať troj stranový článok ...

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #13 kdy: 24. Červen 2011 - 19:35 »
no je to hlavne o tom, jak bylo psano, ze nase zajmy jsou uplne jinde... nikdo okolo nas, krom tech co jsou stejnym smerem orientovani, to nepochopi..... to jak by jste katovi vysvetlovali ze lidi jsou dobri, spatni, radostni, smutni, lakomci, ukecani, dobrosrdecni, akcni atd... kdezto on to deli jen na trupy a hlavy. To proste nejde.

Ale je zajimave, ze vas uz hned berou jako cizi osobu. A kdyz se neco mihne mezi jejich ocima nejaky asijsky kousek tak ihned jsou u vas...
Nevim jak u vas, ale okolo me lidi co se nezajimaji o asii maji jen zajmy o chlastani, auta a baby - mozna se nekdo najde kdo hraje hry ci kouka na filmy... zdejsi ci zapadni.
U me to nejak nejde zvratit.. jsem vice asiat nez to vychazi v testech vietnamcum :))) no je to o zajmech a nemenil bych.
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline LinaKei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 29
  • Kpop♥
    • C-Clown Slovakia
« Odpověď #14 kdy: 25. Červen 2011 - 08:58 »
Sorry,si viac asiat
tak max cez peniaze,neber to osobne

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #15 kdy: 25. Červen 2011 - 09:27 »
Co sa tyka tej hudby...no...mne sa to zacalo pacit hlavne z toho dovodu, ze tie vychodne jazyky su uplne odlisne od tych, ktore pozname zo skoly a hlavne od tej nasej materinciny (nebo ty vasi XD). Odlisne hlavne v tom zmysle, ze celkova gramatika a vetna skladba funguju na takmer opacnom principe, nez to pozname a pouzivame my. Tym padom to v hudbe vyznieva uplne inac, ked sa jedno japonske slovo zaspieva na 3-4 krat po jednej slabike, kazda inym tonom. V slovencine/cestine alebo anglictine sa take nieco bud nevyskytuje vobec alebo v uplne inej podobe. Prave tento zasadny rozdiel medzi nasim a tym "ryzovym" svetom kedysi davno sposobil moju bezhlavu sibnutost do azijskej hudby.

Avsak ten "zvrateny" lifestyle, ako to mnohi v mojom okoli vnimaju, uz davno nie je len o hudbe. Ako Nacchi pisal, je to fakt, ze ked niekto znamy pride akymkolvek sposobom do kontaku s aziou, hned ma otravuje "a hento poznas? co ty na to? ty mas take rad? no jasne, to si cely ty...".
Kolegovia aj tych 5 prilezitostnych kamosov vedia, co som zac a tie podpichoacne vystupy typu "kedy bude svadba?" pri browsovani mojich azijskych Facebookovych kamosiek, uz ani nevnimam (no ale raz isto bude a to teprf bude mazec XD).
Ked som si dal urobit to a-music tricko, prisiel som v nom jedneho dna do prace a poniektori ludia cumeli jak telata na malovane vrata...ale nikto sa neodvazil nejak reagovat. Naopak na nedavnom kosickom stretku to bolo o inom...clovek ma hned ten pocit, ze asi aj niekam patri...aj ked len docasne, ale je medzi svojimi. Kedze YUI vacsina ludi poznala, nebol som az za takeho exota ;-)

Nevim jak u vas, ale okolo me lidi co se nezajimaji o asii maji jen zajmy o chlastani, auta a baby

Pokial ide o tie auta a baby...no...to uz tak ide jedno s druhym  :cool:
Kazdy mame svoje...

v nasich koncinach mozno skor nieco ako:

asponze 01:51 zachranuje situaciu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ABN3tSThzUg[/youtube]

...avsak seba sameho vidim skor niekde medzi nimi  :heart: :heart: :heart::

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NVxvjf10gOU&feature=related[/youtube]

Sorry,si viac asiat
tak max cez peniaze,neber to osobne

Ked bude z teba dospela osoba, budes mat pracu a vlastny zivot, uvidis to cele uplne inac. Aj ja som bol kedysi davno tam, kde si ty teraz...stale spominam na tie krasne casy, ked som vyckaval na velku prestavku, aby som utekal do ucebne informatiky dotahat nejake MP3jky a kazdy tyzden jeden diel anime. Teraz ma viac tesi, ked si mozem pustit skutocne CD alebo DVD a som rad, ze mam kusok toho ich sveta u seba doma.
Tiez to neber osobne.
« Poslední změna: 25. Červen 2011 - 10:05 od slavomiros »

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Grand Master of Idol Academy
« Odpověď #16 kdy: 25. Červen 2011 - 10:42 »
Přišel za mnou onehdá kamarád filatelista.
Díval jsem se na něj spíš jako na podivína, protože moc netuším co na těch papírkách vidí.
On mi začal vykládat, že to jsou unikáty, malá umělecká díla, a po X hodinách nad částí jeho sbírky můžu říct, že se mi některé známky líbily, ale stejně nechápu jeho nadšení.
No ale když už tu byl, tak jsem se ho přeptal na nějaké známky co doma už dlouho mám, protože on se v tom přece vyzná.
Když ode mě odcházel, tak říkal, že jde do klubu, protože chce zase vidět lidi se stejnou vášní. Oni mu prý opravdu rozumí.

Škoda, že můj kamarád byl virtuální. Snad ale demonstroval na příkladě, že podobné pocity jsou universální. Možná, že těch sběratelů známek je přece jenom o něco víc než nás :grin:

Můžu souhlasit se spoustou jednotlivých věcí co tu napsal slavomiros i Nacchi, ale nesnažte se z nás dělat nějak úžasně výjmečné lidi, jen kvůli našemu zájmu. Naše situace je podobná situaci člověka s jakýmkoli jiným koníčkem.

A ještě jedna věc. Neposuzoval bych celý národ podle lidí, kteří jsou tady v Evropě na výměnném pobytu, nebo sem odešli studovat, nebo tak nějak. To není reprezentativní vzorek ani zdaleka.
     Ano, souhlasím že Korejci, Číňani a Japonci mají takovou typickou náturu. Něco jako sdílený národní charakter. Skoro každý národ na světě to má. Na druhou stranu tu jejich náturu nevidím zas o tolik růžověji než jakoukoliv evropskou. Asi jsem holt divnej :grin: (A nebo se koukám jinam než vy :wink:)
     Nezapomeňte, že když řeknu A měl bych říct i B. Takže třeba u Japonců velmi často k tomu národnímu charakteru patří i notná dávka xenofobie, hlavně ve vztahu k dalším asiatům. A ostatní národy jim to samozřejmě oplácí, což jednou za pár let přiživí sami Japonci, když se (zase) pokusí přepsat ne až tak dávnou historii. (Aneb... zeptejte se Číňana kolik lidí umřelo v Nankingu. A pak se zeptejte Japonce a výsledky porovnejte :wink:)

Ked bude z teba dospela osoba, budes mat pracu a vlastny zivot, uvidis to cele uplne inac. Aj ja som bol kedysi davno tam, kde si ty teraz...stale spominam na tie krasne casy, ked som vyckaval na velku prestavku, aby som utekal do ucebne informatiky dotahat nejake MP3jky a kazdy tyzden jeden diel anime. Teraz ma viac tesi, ked si mozem pustit skutocne CD alebo DVD a som rad, ze mam kusok toho ich sveta u seba doma.
Tiez to neber osobne.
    Neber to tak automaticky. Mám práci, jestli mám vlastní život... no to nevím nakolik mi do něj kecá okolí. Ale zato jsem už vyrost z běhání si pro cokoliv o velkou přestávku :grin:  Ale stejně moc nechápu, jak se někdo může prohlásit za asiata na základě něčeho z toho, co tu popsal Nacchi. Nacchi si IMHO vytvořil idealizovaný obraz asiata a tím se stal.

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline 8BB76E1

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 16
  • 電波系
    • http://blog.8BB76E1.com
« Odpověď #17 kdy: 25. Červen 2011 - 23:04 »
Přišel za mnou onehdá kamarád filatelista...

Škoda, že můj kamarád byl virtuální. Snad ale demonstroval na příkladě, že podobné pocity jsou universální. Možná, že těch sběratelů známek je přece jenom o něco víc než nás :grin:

Můžu souhlasit se spoustou jednotlivých věcí co tu napsal slavomiros i Nacchi, ale nesnažte se z nás dělat nějak úžasně výjmečné lidi, jen kvůli našemu zájmu. Naše situace je podobná situaci člověka s jakýmkoli jiným koníčkem.
Tohle si velmi silně uvědomuji obzvlášť díky zdejšímu fóru.. paradoxně.. ^__^
壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた壊れた

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #18 kdy: 25. Červen 2011 - 23:25 »
ale neberte to za spatny konec....
asiat vypada tak a tak... psal jsem dle TESTECH ... proste bylo psano, jite x dni asijske jidla.. ano, mluvite a pisete asijsky ano, komunikujete s asiaty  ano, pouzivate veci... ano..... jen padlo z mnoha otazek 2x ne... nenarodil jsem se jako asiat a ani neziju v asii. proste vysledek byl kdesi pres 95% coz nekteri asati meli docela nizsi mez 80%... Dale vy fandove komunikujete jen ve svem jazyce i myslite... fakt malo zdejsich fandu se snazi ucit a probirat si slova aj v hlave.... bez toho se to nenauci... (koukate se na filmy bez titulek ? mate stale hudbu ? hledate ve slovniku slova ? mate relax?)

co se tyce zavisti k penezum.... pouze chtit a umet to nasmerovat... tot cela komedie jak ziskat nejake veci, proste jednoduche. Vy v dnesni dobe mate tak silene moznosti, coz za nas nebylo mozny... K penezum se da dohrabat.

jinak prd vite. i velkou kolekci jsem schopen vyhodit z okna a je mi jedno, ze jsem do toho vyvalil pres pulmega ci vice...(( uz to ani nepocitam nejaky ten rok, pac v dubnu ma investice byla o 70.000 vice do Kyocera loni za zesik +pocitejte baliky))....
To je cely rozdil mezi vami a mnou...
proste jde o stav mysli... me udela radost prisla vec nez kupa veci doma... mam radost nad doslou malou figurkou jako darek, nez nad cd co je rare... a pak to vypoustim z mysli...
mam to, -tak to mam, -tak to pouzivam...
jini to maji ve vytrine, co oprasuji a uctivaji... ja ne ja to pouzivam.... ale nekdy si na to ani nevzpomenu, ze neco vubec mam. (pro nektere nelogicke asi)

muj denni program je ten, ze po vstanuti preji dobro vsem bytostem a usmernim mysl na jeden bod v sobe i zaroven jej roztahnu za okraje vesmiru, na nic nemyslim a vnesu do toho svetlo a radost..... takze v tom to stavu je kolekce mimo... spise do te doby,kdyz o tom zacne nekdo mluvit... tak se vracim k sobe a rikam si.. aha mam sbirku/veci doma... a tak o tom okomentuji co je zajima.. prijdu dom a nekdy koukam na nektere veci z kolekce tzv. novymi nadsenyma ocima..... ale jen nekdy... spise zajmy jsou jine (proste nad tim nebaziruji ani nevzdycham)

Jinak denne co mi nemine me smysli je hudba mobil notas hifi noze panenka panely caj a postel .... to jsou veci co jsem denne ve styku - ale kolekce tam neni.
Dale, se nezajimam o deni okolo me (evropa, cesko). Obcas vyslu nejaky signal... stejne skonci kdesi nad kterym mavnu rukou, pac to je pro me nepodstatne.

Ja nevidim rozdilu, ze bych byl vyjmecny, Kei iKel Tom46 aj. jsou na stejni -nesrovnavam je v kolekci.. pac u me ma fanda hodnotu zda ma nejakou vec a nezalezi na hodnote ani mnozstvi. Ze mistama provokuji je jen problem ve vasi mysli na nejakou reakci. Ani nevite kolik jsem proto kolik obetoval... Ze si to nemuzete dovolit ma asi nejaky duvod - nemyslite ? jidlo, rodina, bydleni, skola, vek, cestovani, zdravi atd...
-ziju svobodne ve svem, snazim se pracovat, snazim se nemit dluhy-pujcky - coz nemam, nekourim nepiju svedu se uskromnit.
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline slavomiros

• LV 7/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 58
  • <3 Ah!-You!-Me! <3
    • Multiply.com
« Odpověď #19 kdy: 26. Červen 2011 - 07:48 »
Tak ja ti vobec nezavidim (mozno tu komunikaciu s aziatmi...ved tych nikdy nie je dost ^_^...a dobry aziat/tka nemoze byt zly/a XD), tiez sa viem uskromnit a velkost zbierky znamok, hraciek alebo CD u mna nehra ziadnu rolu. To, ci clovek mina za nieco statisice alebo to kupuje za par supov z bazaru je mi uplne jedno...kazdy mame v zivote ine priority.
Proste fanda je fanda, ked realne podpori svoj idol alebo zivi svoje zaluby naplno. Preto by sme sa na to, kto sa kde nasiel mali pozerat v ramci svojich moznosti a hlavne z pohladu tej danej osoby.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #20 kdy: 26. Červen 2011 - 19:27 »
yop
byt ve veku Linakei tak jsem stastnej... pac teprve ma velke moznosti...
za nas driv to nebylo mozny v jejim veku... navic nase zajmy byli tak trochu jeste mimo...
navic v jejim veku jsem si nesmel nijak vyskakovat... do 22h. doma vse co jsem nasetril davat na stravu, nic poradne nekupovat... az po dlouhe dobe po vojne... jsem si neco malo poridil...a o moc pozdeji az rozmohl...

Tak ja ti vobec nezavidim (mozno tu komunikaciu s aziatmi...ved tych nikdy nie je dost ^_^...a dobry aziat/tka nemoze byt zly/a XD), tiez sa viem uskromnit a velkost zbierky znamok, hraciek alebo CD u mna nehra ziadnu rolu. To, ci clovek mina za nieco statisice alebo to kupuje za par supov z bazaru je mi uplne jedno...kazdy mame v zivote ine priority.
Proste fanda je fanda, ked realne podpori svoj idol alebo zivi svoje zaluby naplno. Preto by sme sa na to, kto sa kde nasiel mali pozerat v ramci svojich moznosti a hlavne z pohladu tej danej osoby.
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #21 kdy: 18. Říjen 2011 - 14:24 »
Ve všem je tolik kontrastů... v té hudbě, mentalitě... řekl bych ale, že tamní svět je mnohem více tolerantní k lidskosti. Za posledního 2,5 roku jsem strávil hodně času mezi lidmi ve věku 17 - 20 let... lidé dokáží být tak bezhlavě sobečtí, nepřející a... drtivá většina je prostoupená fiktivní mainstreamovou americkou kulturou. Přitom nikdo z nich netuší nic třeba o Federální rezervě nebo stále věří oficiálním vládním prohlášením. Teď chodím na angličtinu a nevěřili byste, kolik lidí opakovalo jako místo, kam by chtělo v životě jet "America - New York". Why? Následuje prázdná odpověď "Because it's very interesting place for me". následuje něco jako "And what about interesting places that you would visit...?" "Hmm, I don't know... maybe...". Dobře, tak mají sen, něco jako když já v začátcích s JPopem bezhlavě toužil navštívit Tokyo, bez peněz, bez jídla, prostě bych omdlel na ulici bez identity a už tam zůstal, protože by nevěděli kdo jsem (mladistvý sen) :) Ale oni nevědí nic ani o Evropě. Proč? Protože se o tom ve školách na úrovni základní-střední neučí, vše jsou pouze základní principy fungování (základní škola) a dále základní principy fungování konkrétního odvětví (střední školy) a praxe (učiliště - zde však nehraje většinou roli sociální téma). Nenaučí Vás to až do doby, než se člověk začne zabývat problémem sám a přestaně přebírat informace, které se papouškují v médiích závislých na informačních agenturách, které je ale kolikrát sbírají jen z vládních prohlášení nebo oficiálních tiskových zpráv vybraných úřadů... vysoká škola nebo samostudium okolí Vám teprve pomohou porozumět okolí a lidem. Ale to lidé v tomto věku nedělají, jejich zájmy jsou jen bezhlavě ty jejich vlastní a jejich bezprostředního okolí, které opětovně vyhledávají. Zájmy odjinud nebo kultura, která jim není prezentována (prostřednictvím škol, médií, tradic...) jim je tak cizí, že ji na základě prvního dojmu odsuzují. A pak je tu to téma, které bych souhrnně nazval jako láska k lidem, ať už partnerská nebo vzájemná, rodinná a podobně... na první pohled tyhle rysy najdete ale vždy stačí nemnoho času, v řádu měsíce, kdy zjistíte, že je to jen "strojená" a namalované slečínky se začnou opejpat nad kdejakou podivností, a nemusí to být konkrétně nějaká asijskost, stačí vybočovat z řad městského života, stačí se lišit sociálně (oblečením, tím jak citlivě vnímáte svět, to jak trávíte volný čas...) a jsou Vám věnovány pohledy nepochopení, zatracení, bezcennosti a to vše mi přijde nelidské. Osobně jsou věci, které nemám rád, ale ať je to cokoliv, pokud druhý dokáže tolerovat mé záliby, já toleruji ty jeho a tak si myslím, že by to mělo fungovat naopak. Bohužel opačná cesta povětšinou není, přidejte se ke stádu nebo plavte řekou a pokud možno ještě tou za horami...

Žijme v míru, toleranci, solidaritě, svou radost sdílejme s ostatními ale také chápejme tu cizí... to jsou jediné věci, které mohou vyřešit snad jakýkoliv spor. Přeneseně se mi vybavuje transparent jednoho z američanů, který držel před pár dny při okupaci federální rezervy (citace nejspíš nebude přesná) "Stop making money, stop doing wars. Make love!" a veřte mi, že jsem u toho brečel, protože mě dokáže dostat lidskost, která je v mnoha tamních lidech, o kterých třeba zdejší smýšlejí odlišně (ať už zde na fóru, nebo taková ta atmosféra obrazu stupidního američana mezi staršími).

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Grand Master of Idol Academy
« Odpověď #22 kdy: 18. Říjen 2011 - 21:50 »
Myslím, že člověk co se nějak víc odlišuje od toho mainstreamu vlastně ani nemá na výběr nic jiného, než adoptovat klasickou filozofii „žij a nech žít“. Díky tomu jsem se za poslední roky názorově posunul až někam k libertarianismu. Ale k některým věcem prostě člověk musí tak nějak dozrát. Nevím jestli se dá čekat, že to jednoduše pochopí někdo, kdo sotva vyšel z puberty :smile:

Docela pěkně jsi vystihnul ta média kopírující všechno několika málo agentur. Právě proto jsem se v poslední době naučil oceňovat televize jako Al-Jazeera, RT nebo CCTV. Sice na tom nejsou o moc líp, ale zase papouškují jiné agentury než CNN, BBC nebo Čt24. Speciálně Al-Jazeera má hodně dobrou síť zpravodajů co jí vyrábí opravdu vlastní zpravodajství :smile:

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #23 kdy: 19. Říjen 2011 - 20:17 »
Máš pravdu, ani se snažím bojovat s myslí, kterou bych sám u sebe v jejich věku neovlivnil (nenapadlo mě lepší vysvětlení). ČT24 má podle mého názoru hodně kvalitní zpravodajství, nebo spíše názorový diskuzní pořad HIDE PARK. Jinak sleduju spíše nezávislý český server (reformy.cz) se zpravodajstvím a americké (infowars.com). Před pár dny jsem krátce pátral po nějakém asijském ale moc toho dostupného nenašel.

S výrazem libertarismus jsem se setkal shodou okolností poprvé předevčírem právě na reformách, kteří o sobě píšou, že zastávají tento směr.