Autor Téma: Heisei v Japonsku  (Přečteno 11352 krát)

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Pohlaví: Mužské
  • Grand Master of Idol Academy
Re: Heisei v Japonsku
« Odpověď #25 kdy: 06. Červenec 2008 - 14:51 »
No Xixi, nejsem obeznamen s tvoji financni situaci, ale kdyz tak vidim, kolik prostredku nekteri lide z fora vrazi do veci z asie (CD, DVD, plakaty, atp.), tak si obcas rikam, ze po nekolika malo letech setreni by mohlo byt realny nasetrit alespon na 14 denni cestu, no ne? Neco jineho je zdravotni stav, ale to se snad v tvem pripade da zvladnout. Nemusis pravidelne chodit do nemocnice a neprezivas jenom diky neustale peci lekaru, takze mozne to je. Zbytek je uz jen o tve vuli... (oprav me jestli se mylim)

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #26 kdy: 06. Červenec 2008 - 23:31 »
Serapis tu ani tak nejde o ten stav.....mozna ani o ty prasule (da se pujcit z banky....teda mozna u ssx je ted to fakt problem)......

hlavni problem je komunikace a to bud velmi dobre anglicky nebo jpn coz SSX je na bode mrazu.
Nebudu si nalhavat ale ja na tom nejsem nijak moc uzasne. proste mizerie  :roll:
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
  • Everyone is to blame, when you can't play the game
« Odpověď #27 kdy: 07. Červenec 2008 - 02:09 »
S tou anglictinou si nebudte tak jisti... Ja mam 2 Cambridge certifikaty, takze by se dalo rict, ze anglicky umim velmi dobre a stejne se tu s ni domluvim minimalne... Musite mluvit tak na úrovni 5. lekce pro začátečníky... Lide nad 40 tu umi anglicky jen zridka... Takze do Japonska bez jakekoliv znalosti japonštiny nedoporučuju jezdit... jako dá se to, ale narazíte na mnohem více problémů...

Brain sector not found! Retry? Abort? Fail?

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #28 kdy: 07. Červenec 2008 - 12:09 »
ČÁST 6. - 7.7.08

Dnes byl první školní den... Dopoledne jsem nic nedělal, takže není o čem psát... Kolem 12:00 jsem odešel z domova abych byl kolem 12:45 ve škole... Tam už bylo spoustu lidí (oproti vstupnímu ceremoniálu tak 3. více). Asi 10 minut jsem hledal svoje jméno, abych našel svou třídu... řeknu vám, to byla fuška, ale našel jsem... Viděl bych se na třídu pokročilých začátečníků...
Nejprve se nám představila naše učitelka (Uemura sensei), asi 40-50 letá příjemná aktivní paní. Udělala docházku (4 lidi dnes chyběli) a začala výuku. Nejprve jsme opakovali základní fráze při představování (jméno, země, práce, hobby, věk....). To jsme si pak v praxi vyzkoušeli se sousedem/sousedkou... Má sousedka - Korejka Park - je celkem sympatická, ale né zrovna moc pohledná. Poté následovalo opakování poloviny znaků hiragany. O "velké přestávce" jsem se bavil s kamarádkou Yuri a jejím kamarádem... no bavil... spíš se snažil pochopit, na co se mě ptali... sice mluvili japonsky, ale oni to umí tak "trochu" líp než já.  :lol:
Další výuka byla ve stylu opakování často používaných frází... Ke konci výuky si Uemura sensei zavolala kolegyně, aby jí pomohly vysvětlit nám (japonsky, korejsky, čínsky a anglicky) nějaké důležité věci, jako že kdy je hodně hodně silný vítr, nebo extrémní liják či povodně, tak na stránkách školy bude oznámeno rušení výuky v ten den... Nebo, což jsem docela nepochopil proč nám řikali (když jsme začátečníci), že si můžeme udělat "Japanese proficiency test". Pak ještě něco o školních výletech a hurá domů.
Cestou k výtahu jsem potkal Yuri, a tak jsme pak šli ještě s tou její kamarádkou na večeři. Šli jsme do jednoho z kvanta minipodniků specializovaných na určitý typ jídla. My jsme si dali sobu (já teplou, holky studenou). Bylo to skvělé, ale jako vždy toho bylo ohromná porce, tak jsem toho půlku nechal. U večeře jsem se dozvěděl zajímavé věci.... Třeba, že Yuri je fanda j-dorama a tak jsem ji tam začal jmenovat tituly těch asi 20 dorama co jsem viděl a ona nestačila zírat. :D Potom, že má ráda j-pop (např. YUI a MoMusu). A že obě holky nemají sourozence. A taky jsem od Yuri dostal dárek... nějakou korejskou pochutinu... ještě jsem to neochutnal..
Jeli jsme spolu na nádraží Ikebukuro a pak se rozešli...
Ve škole byla zábava a doufám, že to tak bude pořád.

Ještě pár zajímavostí. V Japonsku nenajdete na ulici koš. Je to proto, že se tady naprosto veškerý odpad třídí a tak jsou určitých místech a u nádraží kontejnery na tříděný odpad. My máme také boxy přímo ve škole. Jediný koš, co najdete na ulici, je u automatů, který slouží k vyhození PET lahví.
Semafory jsou zde vyřešeny stejně jako v USA - přes ulici.
« Poslední změna: 07. Červenec 2008 - 12:39 od Heisei »

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #29 kdy: 07. Červenec 2008 - 12:57 »
Ani si nám nenapsal jestli jste teda šli s Yuri a Ivanem v nedělu na nákupy a jestli jste byly na nějaké zábavě. Mě by spíše zajímalo jestli tam jsou pořádná mejdla (zábavy), intimnosti ti dovolím vynechat :cool:

Koukám, že s Yuri je takovej tvůj průvodce ne? Kdy nám ukážeš její fotečku? :)

Koukám, že než tam pojedu tak bych měl našrotit znaky a základní vráze, poněvadž jak říkáš s tou jejich angličtinou to není slavné, ti co sledují třeba Hello Morning či teď už Haromoni víme svoje  :megalol:

Yuri a MoMusu :heart:

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #30 kdy: 07. Červenec 2008 - 13:55 »
No v nedeli se nakonec nikam neslo... Yuri nemohla a Ivan mi, kdyz uz jsem byl na nadrazi, kde jsme se meli sejit, napsal, ze mu hospitalizovali spolubydlici. Tak jsem se trochu prosel kolem, skocil do supermarktu nakoupit zasoby do lednice a sel domu...
Yuri je super. Diky ni vim, jak se najist v restauraci... predtim jsem se tam trochu bal...  :megalol: Pokusim se ti ziskat fotku zitra.. :P
Jinak pred prijezdem doporucuju znalost hiragany a katakany (jmena zastavek na odlehlejsich tratich jsou napsany jen v kanji a hiragane a pri koupi listku bohuzel uz jen v kanji (proto je dobre sehnat mapu vlaku s kanji i romaji jmenama zastavek a vzdy nez pojedes na zastavku, u ktere nevis jak vypada jeji jmeno, si zapamatovat jeji kanji... nebo si vyfotit mapu v HQ a dat do mobilu... tak to mam ja...)) No a zakladni fraze taky hojne vyuzijes.. :P

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #31 kdy: 07. Červenec 2008 - 16:30 »
Muzes se zminit o nas o uchylacich do skoro vseho asijskeho co je pekne a zabavne :D
PS odhaduji, ze Yuri bude velmi kawaii holcina nejen po povahove strance i po strance vzhledove....
PS Mel by jsi ji take neco koupit jako pozornost - aspon drobnost, treba privesek
PS dik za vysvetleni o hlaseni tech zastavkach - neco v karvine takoveho uz davno jezdi, ze vidis co je za zastavku a je to i hlasove nakecano.....bohuzel ale v cestine. Asi tu zavedu povinnou jpn :neutral:

pls hlavne nedavej odkaz na muj website, nerad bych mel nekoho na svedomi, nastesti jej posledni dobou neobnovuji presto mam kvantum veci co be tam mely byt
« Poslední změna: 07. Červenec 2008 - 16:51 od Nacchi »
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #32 kdy: 07. Červenec 2008 - 17:24 »
No radši nikomu o nás neříkej, ještě by všeci utekli.
Je dobré slyšet že se tam bavíš a už máš nějaké přátele, pak se tam člověk těší ještě více :) *nedává najevo závist*
Jen tak dál, už se těším jak nahodíš fotky z koncertu na který půjdeš.  :wink: Nezapomeň bojovat o podpisy.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #33 kdy: 07. Červenec 2008 - 20:57 »
presne -je dobre si nadelat tam pratele, kteri ti pak muzou vypomoct treba nejen v uceni, ale treba ve vyberu darku, pro sve nejblizsi pratele.

Vim ze jsi mi odpovidal na kupu otazek, bylo by dobre kdyby jsi se o nich treba trochu zminil. Mam na mysli to rozepisovani jidla - vim, ze ne vse znas, .....treba i piti - zda maji kyselky jako u nas nebo zda to ci ono je lepsi ...peciva jake maji druhy jak to chutna zda maji kolacky, koblihy, buchty, babovky atd..... (bagety maji vsude to vime :grin:) a muzes take pripisovat ceny
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #34 kdy: 08. Červenec 2008 - 02:35 »
PS odhaduji, ze Yuri bude velmi kawaii holcina nejen po povahove strance i po strance vzhledove....
PS Mel by jsi ji take neco koupit jako pozornost - aspon drobnost, treba privesek
PS dik za vysvetleni o hlaseni tech zastavkach - neco v karvine takoveho uz davno jezdi, ze vidis co je za zastavku a je to i hlasove nakecano.....bohuzel ale v cestine. Asi tu zavedu povinnou jpn :neutral:
Odhaduješ správně.  :lol:
Určitě jí něco dám, přivezl jsem něco z Čech.
Kazdá zastávka je i hlasově hlášená a třeba na Yamanote line máš digitální tabuli se jménem další zastávky v kanji, hiraganě i romaji a hlásí to hlasově japonsky a anglicky. Ale Yamanote je nejrušnější linka, protože zahrnuje např. Shinjuku, Harajuku nebo Shibuyu a tak se tam očekává i více turistů než jinde... Ale to že slyšíš, na jaké jsi zastávce neřeší problém s kanji jmény zastávek u automatů na lístky.... (Na Yamanote teda i romaji)... Ale když nevíš, kolik bude stát tvůj lístek, nezoufej... koupíš si nejlevnější možnou jízdenku a když budeš vystupovat, tak cenu doplatíš u turniketu... řekne ti to, kolik ti chybí doplatit...

Ještě k tomu jídlu... Asi 5 dní jsem si zvykal... moc jsem toho nesnědl, protože žaludek trochu protestoval... (ale je to taky možná tím, že mám hyperbilirubinemii (zvýšenou hladinu žlutého barviva v krvi), což má na svědomí nezjištěn porucha jater... viditelné efekty "pouze" žlutost očí). No ale teď už člověk tak trochu ví, co čekat podle toho jak jídlo vypadá... sice nemám páru, jak se co jmenuje, protože je tu takových druhů jídel a další kvantum možností jak je upravit, že to asi neví ani japonci... (každý den v televizi běží stále pořady o jídle, a pokaždé japonci vykulení koukají, co to tam je za jídlo...) Rýže chutná celkem podobně, čekal jsem větší odlišnost... Na první pohled vypadá stejně (na druhý možná trochu delší zrna) a není nijak přehnaně lepivá, takže se hůlkama nají jen zručnější člověk... Já s nimi jím doma pořád, takže bez problémů naberu jedno zrnko rýže, nebo třeba celý pomeranč... Maso tu (pokud nejste ve steak housu  :megalol: ) najdete nakrájené na malé kousíčky, aby nebylo potřeba nic krájet... Do misky maso navrch, rýži pod něj nebo na talíř maso zvlášť, rýži do misky... Zelenina a ovoce tu vypadá i chutná identicky. Pečivo tu zrovna dvakrát rozšířené není... Jediný druh chleba je tu pan, neboli klasická veka... Obcas narazíte na nějakou housku, ale je to zase pan akorát zpracovaný do oválu.... :megalol: Bagety tu jsou.. 1 druh. Nějaké sladké bábovky, nebo koláčky tu taky jsou, třeba tu prodávají takový koláček s kusy měkké čokolády... celkem dobré, ale musíte u toho pořád pít.. hrozně suché... Koblihy jsem neviděl...
Na čem si tu vážně pochutnávám, tak jsou polévky... Nemám tušení, co v tom je, ale chutná to skvěle... Taková "zakalená voda", a zelenina v tom... Sladkosti tu najdete jak západní (klasicky snickers, mars atd. atd.), tak japonské (názvy jsou většinou napsané v dekorativním fontu kanji, tak nevím, jak se to jmenuje). Jídlo je tu celkem levné, řekl bych levnější než u nás... za včerejší večeři s Yuri jsem dal 510 yenů s tím, že pít můžete kolik chcete.

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #35 kdy: 08. Červenec 2008 - 10:54 »
Levnější jídlo? Jedééééém se nabaštit do Japonska. Jídlo Jídlo Jídlo  :mon10:

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #36 kdy: 08. Červenec 2008 - 11:07 »
Ty jo... vis kolik bys toho musel snist, abys na ty levnejsi cene ziskal zpet cenu za letenku a ubytovani?  :megalol:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #37 kdy: 08. Červenec 2008 - 12:54 »
Víš kolik toho doslova sežeru? Já bych takhle placl tři mouchy jednou ranou.

1. jel bych se podívat do Jpn
2. každý kdo navštíví cizí zemi musí ochutnat místní jídlo
3. přepadl bych Hello! Project a byl zpacifikován ochrankou, to je můj sen

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #38 kdy: 08. Červenec 2008 - 12:57 »
Tak nač čekáš? :grin:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #39 kdy: 08. Červenec 2008 - 13:05 »
Na to až budu velký kluk a mohl si to dovolit  :razz:

Offline Mishima

• LV 1/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 7
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #40 kdy: 09. Červenec 2008 - 19:49 »
 :lol:

já ci taky do Japonska  :neutral:

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #41 kdy: 09. Červenec 2008 - 19:54 »
Tak koupit čuníka jako já a každý měsíc tam hazet stovečku. Za 10 let můžeš bez problému jet :)

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #42 kdy: 10. Červenec 2008 - 03:23 »
Myslim ze k tomuto screenu - stahovani torrentu v Japonsku - neni co dodat...

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #43 kdy: 10. Červenec 2008 - 07:27 »
tak pokud jsi na vysokoskolske koleji, tak je to jeste pomale :)

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #44 kdy: 10. Červenec 2008 - 11:04 »
Ee... stredoskolska... A je to torrent... jde tu o to, kolik upuje seed a o kvalitu trackeru... :P

Direct z USA vypada nejak takhle...
« Poslední změna: 10. Červenec 2008 - 11:54 od Heisei »

Offline larothond

• LV 3/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 18
« Odpověď #45 kdy: 10. Červenec 2008 - 13:06 »
Super počtení! Díky za to. Rychlost internetu v akademických prostorách je obecně větší i u nás. Já měl na koleji v Praze 1 Gbit. Není to nic zvláštního. Problém je ten, že ne všechny switche byly gigabitové, takže někdo měl "jen 100 Mbit", ale z FTP stahovat filmy šlo krásně, běžně kolem 6 MB/s (to byl stav před 2 lety).

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #46 kdy: 10. Červenec 2008 - 17:12 »
k te rychlosti .... pred xx lety asi rok 2001 - jsem mel wifi - podotykam domaci ne kolej 2mb dom /2mb ven.... a to byla doba kdy vetsina lidi jelo na modemu nebo 64-128kb. dsl linkach .... na tomto pripojeni jsem byl 2 roky mno presneji asi 1.5 roku (pro vysvetleni zcela takto 1 rok jsem fachal normalne, problem byl seed u ostatnich, ale na torrentach a na WinMX to frkalo pekne, pak prislo omezovani na porty takze jsem 1/2 roku fachal jen vecer a pak dalsi 1/2 roku jsem se dohadoval o stabilite site..., pak jsem presel na jinou sit 128/128kb, kde vzapeti to zvedli na 360/128 - mno to byla brzda jak cip - za drazsi prasule  (za 2/2mb jsem platil 460kc predtim (128kb) 500 a ted (4/1mb)549.5kc))

tento provider byl z toho mimo, jakto ze prechazim z 2mb linky na 128kb .....kvuli stabilite

ale mohu rici obcas se nekdo vyskytl s rychlejsim seedem, ale uspechy jsem mel spise na WinMXu nez na torrentech, pac tam tehda moc lidi nechodili v te dobe znali jen dc++

jinak jake bylo rande Heisei? ....teda pokud bylo
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline NOX

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
« Odpověď #47 kdy: 11. Červenec 2008 - 11:38 »
Tenhle topic je tak nabouchanej ze polykam kazdou info :)

Heisei: Co se tyce te skoly tak sem se ptal u nas na rektoratu, a rekli mi ze je mnoho vysokych skol v japonsku co radi prijmou na vymenu studenta, ktery se domluvi japonsky a muze chodit na jpn prednasky tudiz mu neni venovana zadna spesl pece....dokonce i japonska vlada a japonska ambasada by mi financne pomohla kdybych si neco takove sehnal.... ale co uvidi se treba se nerozhoupu :)

K tomu internetu ja sem na internetove slabsi koleji a z torrentu sosam cca 1.5-2mbps direct az 6 mbps :)

Sakra ja bych se tak rad ted zbalil a odletel za tebou....mit tak fufniky :)

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
« Odpověď #48 kdy: 11. Červenec 2008 - 15:35 »
nejsi sam, hold jsme chudasi a nesedeli jsme na zlatem hrnci ani v perine
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #49 kdy: 11. Červenec 2008 - 16:16 »
Shrnu Vam trochu svoje plany na vikend...
Zitra se chci podivat do Akihabary, prohlidnout obchody s elektronikou, hrami, anime atd. udelat par fotek (pro vas nejaky "fanservice" :D ) a k veceru bych se bud sam, nebo s nekym koho sbalim v Akihabare (musim davat pozor na otaku) vydal do nejakeho klubu/disco/atp. A na zaver udelal par fotek nocniho Tokya...
A v nedeli si chci udelat vylet do Harajuku, protoze v nedeli je tam vazne zivo, spousta mladych lidi v vsemoznych modnich kreacich, kdekdo predvadi, co umi (to mi pripomina, ze kazdy den vidim pri ceste domu na nadrazi particku breakdanceru (b-boyu)... docela si to davaj, jeden se tam asi minutu v kuse tocil na hlave bez pomoci rukou...). Kdyz se mi bude libit sobotni zkusenost s klubem/disco/atp. tak v nedeli zopakuju... :D