Autor Téma: Heisei v Japonsku  (Přečteno 11339 krát)

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 26
  • Pohlaví: Mužské
  • Everyone is to blame, when you can't play the game
Heisei v Japonsku
« kdy: 03. Červenec 2008 - 11:45 »
Ahoj. Založil jsem topic, jak jsem slibil a už tu méme první část vaší pravidelné dávky emocí.

ČÁST 1. - 3.7.08

Z Prahy do Mnichova jsem odlétal kolem 12:30. Rychlovka, žádné problémy, až na to, že jsem musel zaplatit 15k za kufry, protože o 20 kg překračovali limit. za hodinu jsem přistával. Zaplatil jsem si tzn. letištního guida, což znamenalo, že u výlezu z letadla na mě čekala sympatická německá slečna s cedulí s mým jménem a poté mě elektromobilem odvezla až k bráně odkud jsem měl za hodinu odlétat do Tokya. Je to docela dobrá věc, protože nemusíte nic hledat a jste tam bez námahy a rychle.
Narozdíl od miniletadla, kterým jsem letěl do Mnichova, tentokrát jsem nastoupil do Airbusu. 3 rady sedadel (2-3-2) vedle sebe, mimo jiné i japonské letušky (  :heart: ), 2. jídlo a pořád nabízeli pití. Pouštěli také 3 filmy - 10000 B.C., pak nevim, protoze jsem spal, a The Water Horse. Reknu vam, ze sedet 11 hodin na zadku s mit malo mista na nohy je peklo. Zavidel jsem Japonci vedle me jeho velikost, protože se mohl bez problémů natáhnout nohy a nesedět přitom zadkem přilepený u opěradla sedačky.
Když jsem přistál (mimochodem u Airbusu si ani nevšimnete, že jste dosedli na přistávací plochu), prošel jsem kontrolou pasu, digitálně mi sejmuli otisky a vyfotili me. Je to překvapivě rychlé. Pak jsem si šel vyzvednout mobil a koupit jízdenku na Skyliner (1920 jenů). Jel mi asi za ctvrt hodiny. Z vlaku jsem jeste volal na ustrednu spolecnosti, která vlastní moji kolej abych jim řekl, kdy budu v Uenu. Tam na mě čekal chlápek, co mě odvedl až na kolej. (Asi 20 minut cesty vlakem, 290 jenů) Kufry mi přijdou zítra, nechal jsem si je poslat, protože si nedokážu představit je tahat po Tokyu vlakem, do schodů a ještě pěšky ke koleji. To stálo 2100 jenů.
Správce koleje je milý postarší pán. Provedl mě a předal pokoj. Celou dobu na mě mluvil japonsky, ale naštěstí jsem rozuměl tak 80% a zbytek si domyslel. Pokoj má asi 3x5 metrů. Mám i balkón, z kterého ale vidím pouze kousíček parku s hřištěm a střechy. Teď se akorát chystm na večeři, takže vám sem ještě hodím pár fotek a zítra zase něco napíšu.

>>FOTKY ZDE<<
« Poslední změna: 03. Červenec 2008 - 13:13 od ikeL »

Brain sector not found! Retry? Abort? Fail?

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
Re: Heisei v Japonsku
« Odpověď #1 kdy: 03. Červenec 2008 - 13:20 »
ČÁST 2. - 3.7.08 - Večeře

Musím napsat ještě dnes, protože to, co jsem dneska snědl za 1 večeři, jsem v živote najednou nesnědl.

- asi pytlík rýže
- misku nudlí s masem a zeleninou (studené)
- grilovaného lososa na sladko
- polévku (skvělá)
- a pak jsem ještě dostal puding, ale když jsem zjistil, že je slaný, tak jsem ho nechal, protože to už bylo pro můj žaludek moc

Jedl jsem to asi hodinu. A z toho plyne poučení - jsi tam 3 měsíce, tak si sakra ber míň, baka! Nechápu jak můžou být Japonci tak hubení... kluci si brali stejně nebo víc, než já... asi proto, že to není tučné...

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 85
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #2 kdy: 03. Červenec 2008 - 13:27 »
Hned na začátku mě zaujalo jestli si platil za větší váhu kufrů 15 000 nebo 15 korun. Pokud to není v Yenech :D
Jinak zatím čtu a koukám s otevřenou pusou a hltám každé slovo a každý pixel digitální fotografie.
Ještě mě napadlo jestli budeš chtít dělat report aji na web? Či jen z nějakého koncertu jak tam budeš?

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #3 kdy: 03. Červenec 2008 - 13:35 »
Bohuzel 15000 Kč... Zpátky budu platit to samý... takže to vyjde, jako bych kufrům zaplatil letenku... Report na web zpracuju taky, ale tam budu dělat tak týdenní shrnutí. A z každého koncertu bude zvlášť...

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #4 kdy: 03. Červenec 2008 - 23:00 »
Tak teď valím oči ještě více. Tos mohl rovnou někoho vzít sebou. Třeba mě   :hair:

Offline Serapis

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 169
  • Grand Master of Idol Academy
« Odpověď #5 kdy: 03. Červenec 2008 - 23:05 »
No jo. Je to drsny. Coz o to kufry pri ceste tam by jeste sly. Ale co kufry pri ceste zpatky  :lol:

E * G * O * I * ST egoisto....

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #6 kdy: 03. Červenec 2008 - 23:13 »
Pravda. Těch úlovků a krámů co člověk pak potáhne sebou zpět.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #7 kdy: 04. Červenec 2008 - 00:57 »
tak hele Natsumi neni stary kram.......Heisei  doufam, ze pokud ji tam potkas tak jak jsme se domluvili a nebudes s ni cekat v kufru nez se vratis..... ja nerad mumii, to radeji ji predem preposli, jsem za ni ochoten poslat i letenku :grin:

ps  fot a pis vse  zatim ti to jde skvele, hlavne jidla popisovat a + ostatni

Ganbare !!!
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #8 kdy: 04. Červenec 2008 - 15:18 »
ČÁST 3. - 4.7.08

Dnes jsem byl poprvé ve škole. Ráno jsem vstával kolem 7:30 (ve škole jsem měl být v 11), šel na snídani atd. a kolem 8:30 jsem vyšel. Na nádraží jsem s dopomocí mapky trefil v pohodě, koupil si lístek (210 yenů) a nastoupil do vlaku. Měl jsem jet po lince, která není ve špičce tak plná... Takže byla tak plná, že speciální služba tlačila poslední cestující do vlaku a přebývající z bezpečnostních důvodů vyháněla od dveří. Ale komu by vadil narvaný vagón, když se na vás tlačí 2 studentky v uniformách...
Říkal jsem si, jak při svých 185 cm budu trčet... to jsem se hodně mýlil, je to tam běžná výška mužů... Vystupoval jsem na Ikebukuro a přestoupil na Yamanote Line (prý nejrušnější trasa v Tokyu).. Byla tam tak třetina lidí než ve vlaku předtím...
Když jsem dorazil na zastávku Takadanobaba, chvilku jsem hledal, jaký východ zvolit, abych to měl rychle ke škole... Nakonec mi pomohl znak McDonald, který byl zobrazený i na mapce přístupu, kterou jsem dostal od školy, takže to nebyl problém najít... Celá cesta trvala i s tápáním kolem 3/4 hodiny.
Když jsem přišel do školy, musel jsem ještě najít správné patro... umět trochu kanji se hodí... naše škola je v 7. patře. Přivítala mě slečna Tomida, celkem pohledná mladice, která mi pomáhala s vyřizováním přihlášky atd. ještě před příjezdem do Japonska. Poslala mě do třídy, kde se měl za 30 minut konat vstupní ceremoniál. Seděla tam jen malá skupinka Korejek a 1 pravděpodobně indky. Jedna z Korejek, Yuri, byla vážně přátelská... Vyžádala si moje číslo na mobil... A řekla mi, že mám krásné oči (není se čemu divit, zelené se asi v Koreji moc nevidí). Pak ještě přišel Angličan, Ivan, s j-rockovám účesem... Taky pohodář... Je v Japonsku už po 3. Nesmím taky zapomenout na Španěla Davida, který měl podobnou gestikulaci a úšklebky jako bubeník Yasuno ze skupiny Kra. Školu tvoří v podstatné většině korejci a číňané... Samotný ceremoniál obsahoval kvantum proslovů (jak bývalých studentů, tak učitelů) ve všech možných jazycích...
Po vstupním ceremoniálu jsem ještě dělal vstupní test. Človék co se japonštinu ještě neučil by mohl rovnou papíry s testem odevzdat, protože je vš napsané japonsky (naštěstí bez kanji). Mezi úkoly patřilo doplnit chybějící znaky z hiragany a katakany, doplňování do vět, tvoření tvarů slov (ikimasu -> iku -> itte -> ikanai) a pak ještě další doplňování, ale to už bylo na mě moc složité... Pak byl ještě takový pohovor, ale tam jsem toho moc neřekl... :P
Po škole jsem šel na oběd... zkusil jsem, jak chutná Cheeseburger v Japonsku... uplně jinak... a do Coly dávaj tak půl kelímku ledu (což se hodilo, protože dneska bylo neskutečné vedro, když jsem přišel domů, teklo ze mě jak z vodopádu)...
Cestou domů jsem 4x přejel zastávku, protože mimo špičku vlaky vynechávají nevýznamné zastávky... Musel jsem ještě v blízkém nákupním středisku koupit něco k jídlo na odpoledne a hlavně pití, protože tu vypiju minimálně 3-4 litry denně... vlhkost a horko dělá své...
Ještě vám řeknu, že jsem potkal na koleji 2 čechy... chodí tu na hotelovku, japonsky neumí nic....
Teď sedím v pokoji, koukám na TV na pořad s Yaguchi Mari a jim pocki... co víc si přát...

No a tady je pár fotek školy, jejího okolí (pár studentek na přechodu  :heart: ) a můj pokoj...

>>FOTKY ZDE<<

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #9 kdy: 04. Červenec 2008 - 15:34 »
a ja si myslel, ze s tim zastrkovanim cestujicich byla jen sranda :D ale jinak mesto vypada docela ciste, pekny pokoj

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #10 kdy: 04. Červenec 2008 - 15:46 »
Meste je extremne ciste. Na zemi nenajdeš ani nejmenší kus odpadku.

Offline Phenomen

• LV 5/10
  • *
« Odpověď #11 kdy: 04. Červenec 2008 - 15:48 »
na tom obrazku se skolackama na prechod se tam neco povaluje :)

Offline ikeL

• agent of a-music
  • LV 9/10
  • *
  • Hello! Project Fan
« Odpověď #12 kdy: 04. Červenec 2008 - 15:49 »
Pokoj se mi zdá celkem malinkatý, počítám že tam máš jen sprchový kout. Mohli ti tam uz hodit pořádnou plazmu  :megalol:
Jinak taky čumím jaké tam je na ulici čisto. A těch reklam všude. Snad sem tam ani neviděl auto starší 5ti let. Prostě moderní městečko.

Offline Nacchi

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 69
  • http://abenatsumi.unas.cz asketjp@yahoo.co.jp
    • Abe Natsumi & Asami ^_~
« Odpověď #13 kdy: 04. Červenec 2008 - 18:11 »
Hmm fajn a spolecna fotka ve tride ??? Myslim si, ze holky by i celkem sli..... jinak zeleny oci jsou pro ne magicke a jeste jdi na blond a je to jiste, pak si myslim, ze o vareni a uklizeni pokoje neznou rucnou nebude problem :P

Vytahni na holky ceskeho krtecka s kalhoty s kapsama nebo A jeto (pat a mat) myslim si, ze pak nebudeme stacit posilat krtecky do japan :D

Pekne fotky a k pokoji - vypada schopne.... jestli chces poslu ti dvoustovky hrebiky na plakaty at to ma dobrej efekt (nejaky rezavy a krivy)  :grin: :grin: :grin:
♥ ♥ ♥ 私は 安倍 なつみ-さま 愛してる !!! ♥ ♥ ♥
☆ 私の 名前 スワタ チェコ ☆
☆ My country is Czech rep. (Europa) and like jpn zen, music, koen, ocha ☆

Offline hitomi12

• LV 8/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 65
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #14 kdy: 04. Červenec 2008 - 21:32 »
Páni 3x v Japonsku...to sa dá :smile:
Btw na čo si si bral toľko vecí? Pochopila by som, keď si baba, ale chalan?  :neutral:
Ozaj ušiel mi cieľ tvojej cesty a koľko tam stráviš... :confused:

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #15 kdy: 05. Červenec 2008 - 01:33 »
Asi to vypadlo popelarum... :grin:

Pokoj se mi zdá celkem malinkatý, počítám že tam máš jen sprchový kout. Mohli ti tam uz hodit pořádnou plazmu  :megalol:
Jinak taky čumím jaké tam je na ulici čisto. A těch reklam všude. Snad sem tam ani neviděl auto starší 5ti let. Prostě moderní městečko.
V pokoji sprchu nemam, jen umyvadlo... koupelna je společná. (Je to čistě mužská kolej)

Hmm fajn a spolecna fotka ve tride ??? Myslim si, ze holky by i celkem sli..... jinak zeleny oci jsou pro ne magicke a jeste jdi na blond a je to jiste, pak si myslim, ze o vareni a uklizeni pokoje neznou rucnou nebude problem :P

Vytahni na holky ceskeho krtecka s kalhoty s kapsama nebo A jeto (pat a mat) myslim si, ze pak nebudeme stacit posilat krtecky do japan :D

Pekne fotky a k pokoji - vypada schopne.... jestli chces poslu ti dvoustovky hrebiky na plakaty at to ma dobrej efekt (nejaky rezavy a krivy)  :grin: :grin: :grin:
Fotka ve tride bude... jedna z ucitelek tam fotila celou akci, tak zazadam o fotky... Vlasy blond nemam, ale hneda taky ujde..  :wink:

Páni 3x v Japonsku...to sa dá :smile:
Btw na čo si si bral toľko vecí? Pochopila by som, keď si baba, ale chalan?  :neutral:
Ozaj ušiel mi cieľ tvojej cesty a koľko tam stráviš... :confused:
Jsem tu na 3 měsíce studovat japonštinu. A tolik věcí jsem bral proto, že nerad chodim pořád dokola v tom samym a protože je tady hrozné vlhko, takže mám pořád všechno mokré. (A prát každou chvíli se mi nechce  :twisted: )

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #16 kdy: 05. Červenec 2008 - 09:27 »
ČÁST 5. - 5.7.08

Je víkend a tak jsem si udělal výlet do Shibuyi - čtvrti nákupů a teenagerů. Ale ja tam šel za cílem navštívit budovu Tower Records a pořídit si pár hudebních kousků do sbírky. Chvíli jsem se jen tak potácel kolem, nakukoval do obchůdků, všude tuny oblečení, doplňků, obchodů s kosmetikou a mini-restaurací a kavárniček. Je vidět, že Japonci jsou národ nakupujících, protože téměř každy s sebou nesl minimálně jednu tašku a podíval se téměř do každého obchodu okolo kterého prošel. Taky jsem na ulicích poprvé potkal turisty z Evropy, jinde jsem zatím nikde žádné neviděl.
Tower records je velká 7-patrová budova. V prvním patře jsou novinky, ve druhém J-Pop a J-Indies (mají to nějak divně rozdělené, dal se tam pořídit jakýkoliv J-Rock... i ne-indie), 3. taky J-Pop, 4. ska, reggae, country, 5. world music, 6. klasika a v 7. jsem nebyl. Koupil jsem si 2 DVD (a jedno dostal zadarmo) - Maximum The Hormone - Deco vs. Deco (k tomu zadarmo Dam vs. Dam... to jsem zvedavý co to bude) a kompilaci 40 hitů od The Blue Hearts (  :shock: )... Za obojí jsem dal něco přes 1000 Kč.
Vzhledem k tomu, že je tu každý den vedro, nemám moc chuť k jídlu a tak jsem si místo oběda dal jen takovou kapsičku s čokoládou, vodu a ledový čaj. No a teď jablko.
Zítra jdu s Ivanem a Yuri nakoupit nějaké věci potřebné k bydlení (prací prášek atd.) a pak půjdeme někam za zábavou.
Tradičně přikládám pár fotek z Shibuyi a dokumentaci mého nového přírustku.

>>FOTKY ZDE<<

Jo a ještě se musím opravit co se týče vlaků. Jezdí tu 2 typy, express a normalni. Express (oznacen cislem 15 O_o) vynechava nevyznamne zastavky a normal (cislo 10) stavi vsude.
« Poslední změna: 05. Červenec 2008 - 10:00 od Heisei »

Offline Babli

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 7
« Odpověď #17 kdy: 05. Červenec 2008 - 11:04 »
Ale komu by vadil narvaný vagón, když se na vás tlačí 2 studentky v uniformách...
Predýchal som to MTH DVD, aj tie ostatné veci. Ale toto....závidím  :megalol:

Offline Sareavok

• LV 0/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 3
« Odpověď #18 kdy: 05. Červenec 2008 - 11:05 »
no wow wow wow ... to se máš ... zajímalo by mě na kolik taková studijní dovolená vyjde ... řekl bych, že to musí být solidní částka XD ale tak zase, když někdo opravdu po něčem touží, tak peníze nehrají velkou roli ...
I love the land where sun rises up!

Offline NOX

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 8
« Odpověď #19 kdy: 05. Červenec 2008 - 13:50 »
Aaaaaaaaaaaaaaa Zavist maximalni  :smile: 

Co dodat...hltam kazdou tvoji radku i kdyz vetsinu toho vim ale nikdy sem to neslysel od cecha :). Jednim slovem BOMBA.... :mon6:

Zajimalo me jak sis takovy kurz nasel? Ja planuji pristi rok zadat o studium na jeden rok na nejake japonske univerzite (nejlepe pedagogicke zamereni na Matematiku) ... s tim rozdilem ze budu zadat s tim ze chci prednasky v jpn nikoliv v anglictine. Navic potrebuju aby me ta skola chtela a zaplatila mi letenku a pobyt. :) S fleku bych letel za tebou .... vazne :) Ale jak to tak pocitam tak te ten pobyt na 3 mesice prijde tak na 250 000 Kc timhle tempem :)

7 pater hudby AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tam bych chtel pracovat :)

PS: Maximum The Hormone ROX :tune2: :tune2:

Offline Heisei

• LV 6/10
  • *
« Odpověď #20 kdy: 05. Červenec 2008 - 14:23 »
Aaaaaaaaaaaaaaa Zavist maximalni  :smile: 

Co dodat...hltam kazdou tvoji radku i kdyz vetsinu toho vim ale nikdy sem to neslysel od cecha :). Jednim slovem BOMBA.... :mon6:

Zajimalo me jak sis takovy kurz nasel? Ja planuji pristi rok zadat o studium na jeden rok na nejake japonske univerzite (nejlepe pedagogicke zamereni na Matematiku) ... s tim rozdilem ze budu zadat s tim ze chci prednasky v jpn nikoliv v anglictine. Navic potrebuju aby me ta skola chtela a zaplatila mi letenku a pobyt. :) S fleku bych letel za tebou .... vazne :) Ale jak to tak pocitam tak te ten pobyt na 3 mesice prijde tak na 250 000 Kc timhle tempem :)

7 pater hudby AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tam bych chtel pracovat :)

PS: Maximum The Hormone ROX :tune2: :tune2:

Tak to mas docela dobry pozadavky :D Myslim si, ze to nic takovyhe nesezenes...
Skolu mi doporucil jeden Japonec, spolupracovnik firmy, kde pracuje teta...
Ja zas takovej utracec nejsem, ale z Shibuyi proste nemuzes odjet s prazdnou... i kdyby si měl s sebou jen 1000 yenů, tak si něco koupíš...
Maximum The Hormone jsou nejlepsi... :twisted: Uz se tesim, az je uvidim live.. :P

Offline Dif Der

• LV 3/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 5
  • 人狼
« Odpověď #21 kdy: 05. Červenec 2008 - 15:38 »
Ulice jsou sice čisté, ale ta architektura je nechutně bednovitá. Tam se asi nedá vyrazit do města, aby se člověk pokochal nějakou pěknou stavbou. Těším se na fotky z nějakého klubu.

Offline jaijelinne

• LV 6/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 17
  • <3
« Odpověď #22 kdy: 05. Červenec 2008 - 15:47 »
Jéééééj, aj ja chcéém.Bože, to je môj sen, ísť do Japonska a asi nie som sama,čo :grin:
Zaujímavé,už sa teším na pokračovanie.... :heart:
Držím palce. :mon6:

Offline Saeko.x

• LV 4/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 9
  • Asian Fan XD ^^
« Odpověď #23 kdy: 05. Červenec 2008 - 19:12 »
Wow! ^^ Je hezký tu mít takovouhle dokumentarizaci  :smile: Fotky jsou taky moc pěkný XD Už se těším na pokráčko, bcs je to zajímavý XDD  :heart: Fotit, fotit, fotit!!  :grin: :grin:

Žijeme své životy jako voda, která stéká z kopce,
stále stejným směrem, dokud nenarazíme na něco,
co nás donutí hledat jinou cestu!

Offline Small Soldier X

• LV 10/10
  • *
  • UKAZATEL DOBRÉ VŮLE: 63
  • oldstylelove.4fan.cz
    • ssx.wu.cz
« Odpověď #24 kdy: 06. Červenec 2008 - 13:30 »
...Ale komu by vadil narvaný vagón, když se na vás tlačí 2 studentky v uniformách...
už začínám bejt docela vykulenej a hlavně si ani omylem nedokážu představit sebe v tvé situaci... bych se ztratil ve všem během hodiny :shock:

:D

Pokoj se mi zdá celkem malinkatý, počítám že tam máš jen sprchový kout. Mohli ti tam uz hodit pořádnou plazmu :megalol:
Jj, taky se mi zdá ten pokoj hrozně malý, ale Japonci holt víme že mají málo místa sami pro sebe tož asi to bude ten problém. A na telku jsem taky koukal, ale co už, lepší než žádná ^^

Jinak bych chtěl poprosit o spoustu fotek ze třídy, nějaké pěkné holčiny (no když už tam máš korejky tak sakra... :D :D) ale chápu, že to může být nepříjemné otravovat s foťákem ve třídě

Nevím co k tomu dál dodat, jen mě začíná tak napadat, že já se asi do JPN nikdy nedostanu ani na skok, prtože... já nevím ale kde bych proboha vzal tolik peněz, já to nechápu, ty jsi asi vyhrál sportku :( A pak s mými zdrav. komplikacemi... bylo by to tak komplikované mít u sebe stále jídlo a ještě cestovat a... a... ...... holt se tam asi nikdy nedostanu a bůhví jestli kamkoliv do Asie, ale koho to zajímá? když stovky lidí by tam chtěli také? a koho by to mělo zajímat... slova nezoufej, věř... omlouvám se, ale to pro mě zní stejně jako "neotravuj" protože to není reálné :cry:

PS: ta budova na obrázku P7050052.JPG ... :D