Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Diskuze / Re:Your Musical Taste & History (Vaše hudební chutě & historie)
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 20:19 »
Malý update:

the last one:
30. 9. 2018

14.10.2018

Zajímavé, že je to stejné jak pro 30 tak 90 dní (tam je jen o něco víc poslechů)
2
MAIN J-MUSIC FORUM / Re:Koda Kumi
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 20:04 »
* previous MV edited *
3
Diskuze / Re:Co jste naposledy viděli za videoklip?
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 19:47 »
*upraven předchozí příspěvek*
4
MAIN J-MUSIC FORUM / Re:Koda Kumi
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 19:20 »
Ale ty covery... možná jsem divnej, ale vždycky když vidím podobně přehnaně nahraný sexy výraz, tak mám tendence se akorát začít smát :lol:  Moc umělý.
Odpověď po 4 letech (:lol:) - naprostý souhlas, ty covery jsou fakt přehnaně umělé, občas to Koda přehání a tohle mě na ní často nesedlo, když udělala moc "bitchy" "US-shitty" klip, cover či rovnou i song :roll:

Nový album Bon Voyage vyjde 26.2.2014! Vyjdu dokopy 4 verzie: CD+Blu-ray, CD+DVD, CD Only a Fanclub verzia - CD+Live DVD.
Dokopy bude obsahovať 14 songov, 7 videoklipov (z toho 2 nové). Na Live DVD bude záznam z koncertu KODA KUMI Fanclub Live Tour 〜Let's Party Vol.2〜LIVE

...
Včera jsem to poprvé poslouchal (opět reakce po 4 letech, ale já to vážně slyšel až včera :lol:) ten album a i když zezačátku mi to nějak nesedlo nakonec jakože to docela šlo, uvidíme další dojmy :smile:

Následující album jsem pouze proklikával a to už mě přišlo docela silně o ničem (Walk of My Life) ale nerad hodnotím podle prokliků.

...

Nicméně!!! Dostal jsem se za polovinu koncertu "Koda Kumi Premium Live 2015" a kromě famózního intra o kterém jsem psal tady

Citace
Hlavne tá Namie ma zaujíma .. potom sa v príslušnom topicu zver s dojmami ;) pokojne aj postupne ako budeš jej novú tvorbu "objavovať"
čo sa týka Kodu Kumi, tu sa musím priznať, že ju som už prakticky prestal počúvať .. naposledy pre mňa bola zaujímavá v roku 2012 s albumom Japonesque, potom išla jej tvorba pre mňa rapídne dole vodou a hudba ktorú tvorí teraz je občas pre mňa až nepočúvateľná a to píšem bez preháňanie (sorry, niekedy som ju mal fakt rád) .. každopádne to potom budem tiež zvedavý čo povieš na tie novšie alba .. ale samozrejme, najprv NAMIE  : :cool:
Dneska jsem schodou okolností projížděl Japonesque od Kody a pro mě už je to takové slabší ale ještě se tam něco dobrého najde a celkově to není tak zlé... a pak nové písničky na Best Third Universe (hodně letem světem a proklikem a nic snad z těch nových mě tam nezaujalo) a načal jsem Bon Voyage, zatím jen první 2 písničky, pak jsem dostal chuť na něco pro mě zábavnějšího a nového (Loona :korea: :heart:). K Namie se tímhole časovým tempem ještě budu zřejmě chvíli prokousávat... jinak jsem dneska načnul prvních 5 minut koncertu od Kody Kumi z roku 2014 k 15tému výročí a to intro je tak "brutální" a stylové, že mě to vehnalo slzy do očí (ale žádná neukápla, to se mi stává docela rare)... naopak včera jsem viděl nějaké promo k novému videu Kody kde si mění vlasy... a to mi přišlo fakt ujeté a docela těžce o ničem:
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=ThtwzNT5D2s
Názorná ukázka onoho koncertu k 15th Anniversary, vážně doporučuju těch prvních 5 minut pro představu... fakt neuvěřitelný a velkolepý intro z mého pohledu!!! Hrozně stylový a moderní.

stále se na to chystám zkouknout ale přecijen 1h 30m není málo a těžko se to dostává do mého video-hudebního playlistu :smile: Ale to je už spíš na diskuzi v topicu Kody.

...jsem si tam našel oblíbenou písničku z té novější éry Kody, kterou jsem vůbec neznal a teď jí teprve poznávám (skončil jsem tehdy u Japonesque, které mě příliš nezaujalo, není to vyloženě asi špatné album ale na mě už to bylo takové vlažnější a tím jsem tehdy nějak skončil s Kumiko).

Hurricane
(z Best Of SUMMER of LOVE 2015.08.22)
To MVčko mě ale popravdě přišlo těžce o ničem a celkem trapné :roll: :lol: Písničku jsem si ale docela dost oblíbil a dneska mi dokonce zněla v hlavě nějakou dobu :heart:

No a asi před 3 dny jsem poprvé narazil na tohle (přehrálo mi to Youtube) automaticky po Hurricane a docela mě to překvapilo! Skvělé MVčko povedené.
HUSH
To "You Know What I am Sayin'" tam je fakt cool, i když jsem na to zvyklej už roky spíš teda u US Black Hip Hop music :lol:

No pro mě to nějak "emočně" znamená "návrat" Kody tyto 2 songy, konečně něco co mě baví! Možná jen kvůli mé dlouhodobé ignoranci Kody :shock: Teď sjíždím zase oba songy na Spotify  :heart: ...a také má u mě Koda prioritu, co se týče doposlouchání její diskografie (před Mikou a Namie! :shock: :shock: :shock:)
5
Japonsko 日本 / Re:Japonsko
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 19:04 »
Také zdravím "po letech" :wink: To mě buď nějak uniklo nebo jsem to už pozapomněl, že jsi v JPN.

BTW, to jsi ty, co nám tu vytečkoval všechny své předcházející příspěvky a inkrementoval svůj nick o "n+=1"? :angel: Vícero z nás z toho tehdy nebylo nadšeno, pač tím veškerá diskuze, kde jsi figuroval ztratila smysl a také jakousi pomyslnou historickou hodnotu, když jsem tu tak pročítal před pár týdny starší diskuze :sad: ...zhruba před měsícem jsem to zakázal aby se něco podobného nestalo, pač mě to mrzí dodnes, tzn. po 3 dnech již nelze nic upravit.
6
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 18:53 »
:megalol:

2 týdny jsem tu pořádně nebyl a ty jsi se koukám rozjel "solo" :cool: Víc jak 3 je na moje současné tempo procházení fóra už trochu "vela" no ale pouštím si to na pozadí bez videa, zatím mám za sebou první 2 Joey ale ještě mě to nějak nechytlo :oops: Jdu na třetí MV :wink:

BTW, koukám, že to tu zase pořádně zdechlo počátkem října :roll: Kei-ák ten se sem snad ani nepodíval nebo se jen k ničemu nevyjádřil, spamoval jsem s tím na G+, tam je to asi tak 20x aktivnější než tady, ale cca 2 dny potom, co jsi odešel postnul Serap novinku o tom, že prej příští rok, zhruba za rok budou G+ rušit kvůli tomu, že se neuchytil mezi lidmi a že tam měli nějakou zásadní bezpečností chybu :megalol:

EDIT: 19:44
A hele ho :megalol:

EDIT 1: dohrála mi Joey 3rd MV... a asi taky nic pro mě, dvojka byla zatím asi nejlepší :wink:
EDIT 2: 4ka také nezaujala :cry: Přehrávám pětku, tu už slyším vlastně potřetí, 2x jsem to jel z G+ :razz: Takže už to mám možná trochu zažité... nějak mi přijde, že mě Joey nechytá přesně tak jako tehdy :neutral:

EDIT 19:46
Sammi Cheng - first impressions (opět jen posloucháno na pozadí bez MV):
MV 1) Nezaujalo :/
MV 2) Nechytám se :/
MV 3) Nebavilo :( Zatím mi to přišlo všechno takové nijaké, nezábavné :(
MV 4) Tohle mě alespoň malininko bavilo, ale téměř s jistotou mohu říct, že tomu nedávám už druhou šanci, na mě moc céčkové :/
MV 5) No konečně něco, co mě přijde docela dobré! :) Popravdě mě přišel dobrý už ten kostým v náhledu MV :D První dojem: 75% Už jsem to chtěl s CPopem vzdávat (kecám, tak rychle se nenechám odradit :D)
MV 6) Lehkej nadprůměr. First Imp.: 5,5/10
7
Introduction / Re:Mary-Tina
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy Včera v 18:49 »
Mě se ty Baby Metal líbí nejméně :lol: Ale to je fuk, možná když už after yers, chtělo by to nějaké interprety, kteří existovali už alespoň před 10 lety, což koukám Baby Metal nejsou (založení 2010), ale jen můj názor :wink: Ayumi mohu pak předělat pokud by měl někdo o to zájem :smile: Jolin nahoď, nevím přesně co máš na mysli :grin: :wink:

8
« Poslední příspěvek od maddy1111 kdy 13. Říjen 2018 - 13:48 »
neviem, či to tu niekto sleduej, ale zatiaľ ma to sem baví pridávať, takže v tom pokračujem  :lol:

a po predošlých dvoch výletoch do Hong Kongu (Joey, Sammi) sa presunieme do nie až tak známych hudobných vôd v kontinentálnej Číne, kde sa jednou z mojich v posledných rokoch najobľúbenejších interpretiek stala Laure Shang (尚雯婕), narodená v Shanghai a ktorá sa venuje prevažne experimentálnemu popu (často aj dosť dark electronic popu) a piesne vydáva v mandarínčine, angličtine a francúzštine (keďže tieto má vyštudované tlmočenie/preklad týchto jazykov).
Zároveň pri Laure nejdem dodržiavať to rozpätie rokov 2014-2018 (tzv. mŕtve obdobie na A-Music  :lol:), keďže o Laure som tu aj tak nikdy veľmi nepísal.

Little Star (2013) ( :heart: jedna z mojich úplných TOPiek a pieseň o ktorej sa písalo aj v českých končinách http://musicserver.cz/clanek/45142/laure-shang-little-star/)

畫出我世界 Paint the World (2013)

Power of Time 时光能量 (2016)

Bling Bling Boy (2016)

最後一夜 Perfect Night (2012)

I Love You (2018)
9
« Poslední příspěvek od maddy1111 kdy 07. Říjen 2018 - 21:21 »
Na tento týždeň si dáme jednu z najväčších dív v Hong Kongu a to Sammi Cheng, ktorá je na scéne už od roku 1990, má na konte takmer 40tku albumov a v od roku 2009 kedy mala comeback na hudobnú scénu je produktívnejšia než väčšina inteprétov dohromad(d)y (a to v Hong Kongu stále je štandard vydávať album minimálne jeden krát ročne)

5 MVs for this week : Sammi Cheng 鄭秀文

Creo en Mi (2018) feat. Jackson Wang (of Got7)

千年如一日 Thousand Years As One Day (2018) (PS: moja úplne najobľúbenejšia kantonska balada roku 2018!)

犀利 Into Sharp Relief (2016)

Bang Bang Bang (2014)

裸體早餐 Naked Breakfast (2017)

BONUS: (niečo staršie než 2014  :oops:)
罪與罰 Crime and Punishment (2010) feat. Vanness Wu
10
Diskuze / Re:Your Musical Taste & History (Vaše hudební chutě & historie)
« Poslední příspěvek od Small Soldier X kdy 07. Říjen 2018 - 11:52 »

small correction there ... Relaxin nie je Vol. 8 ;) to je iba nejaky prapodivny Remix album, kde je mix hovoreného slova od Miky a piesní v ich acoustic, silent a podobných verziách.
Po Real (Vol. 7) nasledovali dve výberovky DEARS / TEARS, cover album Zutto Suki Datta (čo ale bola prevažne kompilácia predošlých coverov ktoré Mika naspievala), remix album Relaxin a az TOUGH ako Vol. 8  :wink:

btw SSX, máme tu ďalší comeback na fóru http://www.asian-music.cz/forum/index.php?topic=6.175  :grin:
Aha, díky za upozornění opravil jsem si to. Tak to si dala s klasickými alby pořádnou pauzu, koukám ale, že se singly vydala od roku 2013 každý rok jeden nebo 2, kromě 2018. No Mika je jedna z minimálně 4 japonek, které ještě chci dohnat a prozkoumat (Mika, Namie, Koda, Ohara Sakurako).

Jo taky jsem si ho všiml, ale ještě jsem se nedostal k přečtění :wink:
Stran: [1] 2 3 ... 10